Obľúbený temný hrdina Hellboy sa vracia na plátna kín v plnej paráde. Pod hlavičkou ÚPVO (Úradu pre paranormálny výskum a obranu) sa vydáva do Londýna, kam sa zo záhrobia vrátila obávaná čarodejnica Nimue. „Krvavá Kráľovná“ potrebuje nabrať silu, pretože v dávnych dobách ju zabil samotný kráľ Artuš a kusy jej rozštvrteného tela ukryl v rôznych častiach Anglicka. Hellboy teraz musí zabrániť, aby Nimue na svet ľudí zoslala smrtiacu morovú ranu. Rohatý cynik má našťastie po svojom boku nevlastného otca, profesora Trevora Bruttenholma, a kamarátku Alice, mimoriadne nadané médium. Spolu s nimi odhalí šokujúcu pravdu o svojom pôvode i o tom, aké je jeho skutočné poslanie. (Forum Film SK)

ywo666

Hmm skoda ze toto nevyslo. Pritom same dobre ingrediencie. Hlaskujuci Harbour ako Hellboy.Tvrde Rko. Solidny reziser. Hororove prisery. Ale dokopy to nejak nesedi. Scenarista spravil uplne otrasnu robotu a Neil si to proste dobre neustrazil. A tiez postava Hellboya je nejaka nedotiahnuta. chvilu je to hlaskujuci drsnak a obcas histericka skolacka. Mohli jeho postavu viac doladit. Nehovorim ze sa na to neda pozerat, ale potencial bol premrhany. 3* ()

hanagi

Celkově takový šedivý, beztvarý film, ve kterém i ten Hellboy působí jako nezajímavá kreatura bez charizmatu. Na rozdíl od Perlmanova čertovského sexy chlapa. Je nemožné nesrovnávat. ()

elanius

(56/2019) / Pri toľkých sračkových Marvelovkách, čo ja viem, aspoň bol Hellboy trošku originálny. Kasting podľa mňa tiež predčil mnohé komiksovky. Harbour je proste v kurze a k tomu Ian McShane, perfektné. Jasné, je to čisté Bčko, ale nemal som pocit, že sa k tomu nepriznal. Celkovo spokojnosť, zábavná blbinka. (6/10) ()

VasaX

Po jedenácti letech se vrací Hellboy na filmová plátna. Jiný režisér, jiný herec. Neil Marshall je daleko od "sázky na jistotu" a bohužel se to projevilo. Hellboy je prostě čistokrevné béčko s pár známými tvářemi (takový typický Ian McShane, Harbour věčně pod maskou Hellboye a Mila Jovovich omlazená tak, že vypadá stěží na třicet a musím říct že velmi hezky, že jsem si celou dobu ani neuvědomil, že je to ona). Vizuálně to vlastně vypadalo hezky (efekty jak praktické tak CGI), ale zpracováním mi to pořád evokovalo béčkové filmy. Je to nacpané motivy z komiksů, i na ty dvě hodiny možná až moc. Díky tomu to sice má hodně našlápnuté tempo, že to krásně uteče, ale neubránil jsem se pocitu přeplácanosti. Dohromady s tím, že je to prapodivně sestříhané, k tomu soundtrack rvaný bez ladu a skladu a pod tlakem, Harbourovo přehrávání "angry teenagera Hellboye", podle mě až moc gore (aka "kouknětě, máme krev, mozky, vnitřnosti!") a zmíněná přeplácanost mi celou dobu evokovala prostě béčko, které se snaží, ale snaží se až moc že to celé (včetně střihače) režisérovi vymklo z otěží. Motivy jsou jako takové převedeny moc hezky, některé scény jsou fajn, ale celé to prostě zavání Pejskem a Kočičkou při výrobě dortu. Pro mě jakožto fanouška Hellboyversa je to velkým zklamáním. ()

JohnSmith

K původnímu Hellboyovi jsem měl výhrady, zvlášť k prvnímu dílu, ale tohle bylo fakt moc. Přesto, že mám Marshalla rád a jeho filmy se mi líbí, tohle byla neskutečná slátanina a nepomohl tomu ani Rkový rating, ani sem tam nějaký vtip. ()

hroubek

Na to jakou to dostalo čočku od recenzentů, je to celkem v pohodě film. Asi nejdůležitější věc, je přistupovat k filmu jako k akčnímu béčku, kde se neustále něco děje. Čím více nad filmem přemýšlíte a nebo ho srovnáváte s del Torovými filmy, tak je to horší. Jakmile ale přistoupíte na hru tvůrci, tak si lze nového Hellboye užít. Režisér Neil Marshall se snaží, aby jeho verze Hellboye byla jiná a koukala na daný svět z jiného úhlu pohledu. A to ať už jde o samotnou mytologii, svět a nebo postavy. Marshall se s tím moc nepáře, a přichází se zábavnými a brutálními scény, které jsou místy dost přepálené. A pak zas zkouší udělat pěkně atmosférickou a do hororu laděnou scénu. No a, ono to ve výsledku funguje docela dost dobře. Jenže se zde objeví největší problém celého filmu. V celém filmu je dost zápletek a motivů, a díky tomu příběh působí dost roztříštěně, a nedokáže naplno fungovat jako celek. David Harbour má charisma, a taky se dost snaží, a jeho Hellboy není vůbec špatný. Milla Jovovich mě zde dost bavila nemám s ní problém. Ian McShane jede na půl plynu, ale kupodivu to nijak nevadí. Sasha Lane a Daniel Dae Kim si svoje s přehledem odehrají, ale na Harbourovo charisma se nechytají. Líbila se mi atmosféra filmu, dokázal jsem si užít přepálenost a brutalitu. Bavili mě akční scény a potěšili mě praktické efekty, masky a kostýmy. Trochu mě vadilo, že ta digitální krev je hnusná a místy to po příběhové stránce drhne. Hellboy je fajn akční béčko, které pobaví a nemusí se u něho nic řešit. ()

VanTom

Samotný hejskovský, hláškující, vnitřně nedospělý bouchač Hellboy byl vykreslen dobře (včetně svého dilematu, jestli kopat za lidi, nebo za monstra), zbytek zůstal v šedém průměru - roztříštěný příběh, zapomenutelné vedlejší postavy i záporáci, mdlá výprava i vizuál, samoúčelná brutalita. Občasnými nápady se blýskla dynamická akce, pokud ji tedy neznepřehlednil rychlý střih, případně scénář kupující si fanoušky množstvím odkazů a komiksových podzápletek. ()

Sany33

Film až nepochopiteľne zlyháva takmer v každej “disciplíne” a počína si veľmi zle. Ak ste zakopli aspoň o jeden z vydaných trailerov, veľmi ľahko vám po tom mohla ostať v ústach patričná pachuť a film už v traileroch vyzeral, jedným slovom, čudne. Čudne, v zlom zmysle slova a od traileru sa toho veľa nezmenilo, a tak toto je jeden z tých prípadov, kedy sa úroveň ukážky rovná úrovni filmu. Nič nefunguje. Humor, príbeh, postavy, akcia, kinematografia, strih, všetko vzbudzuje veľmi nedokončený dojem, kedy nič nie je dotiahnuté do konca. O príbehu ani nebudem hovoriť, lebo je to zbytočné. Ten je totižto taký jednoduchý a plochý až je absurdné sa pri ňom čoby len zastaviť. Celkovo, film je neuveriteľne unáhlený a neustále vzbudzuje taký dojem, že sa snažia do tých dvoch hodín napchať čo najviac obsahu, a práve preto sa nestretávate so žiadnym budovaním charakteru postáv či nejakým obšírnejším odhaľovaním sveta. 30% ()

bizz_mjc

Mytologická slátanina, ale dokonalý Béčko plný krve, akce, povedených masek a sem tam slabšího cgi, což ani v nejmenším nevadí. Věrná, drsná komiksovka. A možná nakonec dám za 4! ()

ZeroCZ1233

Nová filmová adaptace nyní už legendárního pekelného chlapce s upilovanými rohy a obrovskou pravačkou je velice ambivalentě působící projekt, ke kterému musí náročnější divák přistupovat s tou největší rezervou, aby ho byl schopen strávit bez většího ublinknutí do předem připraveného kbelíku. Tohle je opravdu něco jiného, než nám v předešlých dvou titulech představil fantaskní magor/mág Del Toro, Marshallova ambice byla nakoupit co nejvíc sáčků s umělou krví a zadělat s ní všechno, co se do mizanscény vejde a to se mu daří vskutku dokonale. Hellboy je prostě hloupý film s kolísající koherencí vyprávění, pochybnou expozicí postav, přepálenou snaživostí herců, sterilitím Harbourovým make-upem a stupidním příběhem, jenž by se dal natočit v deseti minutách aniž by došlo ke ztrátě vývoje postav a kauzality příběhu. Ale zároveň je Hellboy strašná prdel na sledování, u které se člověk směje nevtipnosti dialogů, Hellboyově dudovskému názoru na život a vychutnává si zábavně natočené akční scény a té přemíry krve, jež občas teče i z divákových očí při pohledu na převážně fakt nestravitelné CGI. Na páteční večer s basou piv a vybranou společností přátel je to asi nejlepší možná béčková jízda. 5,5/10. ()

dragon94

Na Hellboye jsem se celkem těšil. Čekal jsem zábavné béčko, které si na nic nehraje. Ano je to béčko. A ano je to film, který si na nic nehraje, ale zábavné to není. Celý film je jeden velkej maglajz, kterej je nějak prapodivně poskládaný dohromady. Je tam příliš scén, kde se jenom mluví, které jsou prokládány velkým množstvím akčních scén. Ovšem z nich za něco stojí jen asi dvě. Zbytek je podprůměrný i pro seriál. Některé hlášky ve filmu jsou povedené, ale většina se pouze opakuje a dost z nich opravdu vtipných není. Do toho je ve filmu velké množství nechuťáren, které sice k filmu patří, ale působí, až příliš samoúčelně. Herecky to zlé úplně není, ale žádný zázrak to také není. Víc jak film na jedno podívání to určitě není. Už jen proto, že na podruhé už vás nemůže bavit vůbec ničím. Kdyby vznikla dvojka, asi bych se na ní podíval, ale kino už bych jistě vynechal. 2* 48% ()

blackJag

Rková varianta k del Torově pohádce, proč ne? Podařilo se? Celkem jo. Fuckující Hellboy má autenticitu, která se jen tak neslyší, samoúčelnost v tom nevidím... Film má super momenty, Baba Jaga, no ta je úžasně odporná nebo pekelná monstra, fuj, lepší jsem neviděl. Scházelo tomu třeba nějaké to prsíčko, které by látku zbavilo dětského pelu a přepnulo to automatické nastavení, které v hlavách máme (když se jedná o film podle komiksu), ale to už je detail :-) 75% ()

drackula

Hellboy to prepálil asi vo všetkých smeroch. Priveľa motívov, prehnaná snaha šokovať a byť za každú cenu cool. Filmu chýba zmysluplný príbeh a atmosféra. Užil som si len niekoľko akčných scén a to je málo. 50% Full recenzia Cinemacity Eurovea - press ()

Tft

OhHellNoBoy. Nechápu jak se Andrew Cosby dostal k tomu, aby napsal scénář, ale v Lionsgate se už nejspíš úplně zbláznili. Cosby, jakožto tvůrce komiksů to nečekaně pojal čistě komiksově, do scénáře naházel všechno na hromadu, pak utvořil jakousi dějovou linku, přidal pár trapných vtipů, které místy evokují Batmana a Robina od Joela Schumachera a nejspíš úplně zapomněl, že to někdo následovně bude natáčet. Na filmu je sice vidět, že se Neil Marshall snažil zachránit co se dá, ale s tím materiálem co dostal a týmem jakým byl obklopen to prostě nešlo. Otřesné CGI, které zestárne rychleji než si Hellboy ulomí rohy, otřesná kamera Lorenza Senatoreho, u nějž se stačí podívat na jeho resumé a je jasné, že nic jiného než Béčkový podprůměr se natáčet nebude atd. dalo by se pokračovat dál přes strašný anglický přízvuk Sashy Lane až po Davida Harboura, který vypadá jako zmačkaná červená brambora. Možná tenhle Hellboy někdy dojde k tomu, že si z něj lidi budou dělat srandu stejně jako z Batmana a Robina, to je totiž jediná šance jak by mohl uspět. Ach zlatý del Toro, který dokázal vystihnou Mignolovu potemněle gotickou atmosféru. Dávám minimální plusové body za občasný gorefest, Marshallovi hororové kořeny se nezapřou, to je ale tak všechno co se mu povedlo. Btw. z těch nepovedených komiksáren, které se snaží na konci navnadit na pokračování, kterého se nikdy nedočkáme, by se už pomalu mohl stát vlastní žánr. ()

ghatos

Jízda, kde se nikdo s tím nes_re. Hellboy dostává naloženo strašně :) . Je to trash, ale velmi zábavný. Sympatický alternativní přístup ke komiksu za 67%. ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

Nový Hellboy je oficiálně fiasko

24.05.2019

Reboot Hellboye od režiséra Neila Marshalla (Centurion, Hra o trůny) byl po pěti týdnech definitivně stažen z kin. Snímek za tu dobu utržil 21,9 milionů dolarů na domácím trhu a jen necelých 40… (viac)

Hellboy v kinech zklamal

Hellboy v kinech zklamal

15.04.2019

Společná snaha studií Lionsgate a Millennium vrátit do kin komiksového Hellboye s novou tváří a v novém, předloze věrnějším pojetí, tragicky nevyšla. Snímek obdržel v diváckém hodnocení CinemaScore… (viac)