Jedna z najznámejších a najobľúbenejších ruských rozprávok o krásnej a dobrosrdečnej Nastenke, ktorej neustále ubližuje zlá macocha a jej rozmaznaná dcéra Marfa. A keďže Marfa neoplýva krásou, o to viac macocha nenávidí pôvabnú Nastenku a rozmýšľa, ako sa jej zbaviť, až ju nakoniec jednej krutej zimy vyženie do lesa v nádeji, že tam zamrzne alebo ju zožerú vlci.  V lese sa však, nasťastie, stará o stromy kúzelný Mrázik, strážca zimného lesa, cár metelice a búrky. A keďže je spravodlivý, pomôže Nastenke a postará sa o ňu. Lebo tak  ako v každej rozprávke, aj tu nakoniec dobro zvíťazí a zlo je potrestané. (TV Markíza)

Damiel

Nikdy jsem nepatřil mezi ty, co museli každé Vánoce vidět Mrazíka, jinak bylo zle. Vlastně poprvé jsem ho viděl až někdy ve dvanácti letech, pobavil jsem se, to jo, ale nějak jsem nechápal, co na něm všichni vidí. ()

CageDepp

Nastěnce jednu *, Ivanovi taky *, Marfuše taky *, Maceše taky *, a komu tu poslední to se ještě rozmyslim až se podíval o silvestru na Mrazíka...Zazvonil zvonec a komentáře je konec... ()

Murrro

Hodnotenie čisto na základe osobných sympatií, pod ťarchou sentimentálnych spomienok z detstva a s očami privretými nad všetkými formálnymi nedostatkami. ()

FilmFan24

Z "Mrazíka" mě vyloženě mrazí a teplo mi z něj taky není. Pro mě film, který mě dokáže znechutit co kdyby jen den, ale minimálně týden ne-li celý rok až do Vánoc, kdy na něj opět narazím v TV programu některé televize. Jestli některý film bytostně nesnáším tak je to právě tento! ()

Želik

Ruská vianočná klasika, videná každú stredu v družine, asi počas troch rokov. Dialógy by som mohla hovoriť spolu s hercami :) ()

hunty

Ivánku, cink! Tento film provází snad každého od dětství a je to opravdový kult... myslím, že se ho české televize nikdy nezbaví a není to vůbec škoda : ) ()

Aleee89

Taková ruská pohádka dávaná nám za vzor. Kdysi jsem ji měla hodně ráda, ale dneska si nemůžu pomoct a připadá mi prostě taková jiná. Ne špatná, ale celkově jiná a většina českých pohádek je prostě milejších a kouzelnějších. Ale Nasťa, Marfuša, Ivan - kdo by je neznal? A to je možná právě ta chyba. Ta pohádka je vysílána tak často, až mi to pomalu ale jistě začíná lézt krkem. Ale což, pořád je to fajn. Dívat už se na to jen tak nebudu, viděla jsem to hodněkrát, spíš budu jen vzpomínat. ()

radomiil

=neoddiskutovatelně excelentní Vánoce v červeném hábitu,jako třebas tradičně velmi dobrá kouzelnice Saxana o(většinou)velikonocích ()

kajas

Ten pocit, když nějaký film vidíte po deseti letech a stejně odříkáte 90 procent dialogů. Jestli můžeme nějakou pohádku nazývat kultem, tak jedině "Mrazíka"! ()

fallangell

Pro me absolutni zavislost. Vanocni svatky si bez Nastenky a Ivanka proste neumim ani predstavit. Nesmrtelne dialogy diky skvelemu dabingu a Nastenku chci za zenu :D ()

kinderman

Za dvě je to jen proto, že repliku "Ne princezna, ty jsi carevna!" používáme s kolegou ironicky co chvíli na děvčátka z 9.ročníků. ()