Hrajú
Adolf Filip
Československo
Najlepšie filmy:
Rozčarovaní (1982) (TV film)
Ako utopiť dr. Mráčka alebo Koniec vodníkov v Čechách (1974)
Nech žijú duchovia! (1977)
Božena Fixová
Československo
Najlepšie filmy:
Dlouhá bílá nit (1970) (TV film)
Chobotnice z II. poschodia (1986)
Veselé Vianoce želajú chobotnice (1986)
Alois Švehlík
Protektorát Čechy a Morava
Najlepšie filmy:
Smrť krásnych srncov (1986)
Hořící keř (2013) (TV film)
Krvavá svatba (1987) (divadelný záznam)
Dana Syslová
Československo
Najlepšie filmy:
Tažní ptáci (1983) (TV film)
Prípady 1. oddelenia (2014) (seriál)
Krvavá svatba (1987) (divadelný záznam)
Miroslav Nohýnek
Protektorát Čechy a Morava
Najlepšie filmy:
Poslední dopis (1973) (TV film)
Muž v pozadí (1995) (seriál)
Signum laudis (1980)
Ladislav Beneš
Najlepšie filmy:
Najkrajšia hádanka (2008)
Jiří Štěpnička
Veľká Británia
Najlepšie filmy:
Hamlet (1986) (divadelný záznam)
Muž v pozadí (1995) (seriál)
Rok na vsi (1995) (divadelný záznam)
Milan Klásek
Československo
Najlepšie filmy:
Cyrano z Bergeracu (1986) (divadelný záznam)
Král Krysa (1979) (divadelný záznam)
Dům na nebesích (1984) (divadelný záznam)
Petr Oliva
Protektorát Čechy a Morava
Najlepšie filmy:
Atentát (1964)
Dnes ještě zapadá slunce nad Atlantidou (1978) (TV film)
Záchvěv strachu (1984)
Bohuslav Čáp
Československo
Najlepšie filmy:
Královský život otroka (1992) (TV film)
Pyšná princezná (1952)
Už zase skáčem cez kaluže (1970)
Viktor Vrabec
Protektorát Čechy a Morava
Najlepšie filmy:
Poslední motýl (1990)
Dvě z Paříže (1988) (TV film)
Lyžař v parném létě (1984) (TV film)
Jiří Plachý ml.
Československo
Najlepšie filmy:
Cyrano z Bergeracu (1986) (divadelný záznam)
Král Krysa (1979) (divadelný záznam)
Gazdina roba (1992) (divadelný záznam)
Oldřich Vlček
Protektorát Čechy a Morava
Najlepšie filmy:
Hamlet (1986) (divadelný záznam)
Rok na vsi (1995) (divadelný záznam)
Zadržitelný vzestup Arthura Uie (1979) (divadelný záznam)
Václav Vydra nejml.
Československo
Najlepšie filmy:
S čerty nejsou žerty (1984)
Hřbitov pro cizince (1991) (TV film)
Svatební cesta do Jiljí (1983) (TV film)
Ljuba Krbová
Československo
Najlepšie filmy:
Prípady 1. oddelenia (2014) (seriál)
Přítelkyně z domu smutku (1992) (seriál)
Tři spory (1981) (seriál)
Jindra Bartošová
Československo
Najlepšie filmy:
Prodloužený čas (1984)
Hořké dny (1979) (TV film)
Zastihla mě noc (1985)
Václav Knop
Československo
Najlepšie filmy:
Postřižiny (1980)
Zbojník (2023)
Lokis (1986) (TV film)
Jiří Hromada
Československo
Najlepšie filmy:
Copak je to za vojáka... (1987)
Tabákový kapitán (1984) (TV film)
Zuzana Vojířová (1983) (TV film)
Jarmila Švehlová
Československo
Najlepšie filmy:
Všetci moji blízki (1999)
Panoptikum Města pražského (1987) (seriál)
Lékaři (1988) (TV film)
Jan Schánilec
Protektorát Čechy a Morava
Najlepšie filmy:
Vesničko má středisková (1985)
Jindřich IV. (1968) (divadelný záznam)
Petrolejové lampy (1971)