Televizní inscenace na motivy stejnojmenného románu Henryho Denkera. Americký lékař John Grant (Jiří Bartoška) je žalován pro neodborný postup při léčbě novorozence, jenž několik měsíců po vyléčení žloutenky jeví známky trvalého poškození mozku. Jde o vnuka a jediného dědice mocného a bohatého Richarda Stewarda Reynoldse (Rudolf Hrušínský st.). Ten je zdrcen, najme si nejschopnějšího advokáta v USA Harryho Franklina (Miloš Kopecký) a v soudním procesu se chystá lékaře kvůli jeho nedbalosti zničit. Od Granta se všichni odvracejí, odvahu najde pouze mladá advokátka Laura (Marta Vančurová), která se nabídne ve velkém procesu žalovanou stranu zastupovat a snaží se odhalit, proč k neštěstí došlo. (whenry)

pávek

Tak tenhle kousek bych rád znovu viděl, protože ho považuju za povedený z hereckého hlediska. Pamatuji si jak Vlastimil Fišar v roli soudce řekne Martě Vančurové "mladá dámo" a ona mu odpoví "starý pane". ()

whenry

Výtečně obsazené drama. Závažné téma: tragédie v rodině, touha po pomstě. Proti tomu volání po spravedlnosti, hledání pravdy. V kontextu celého příběhu pak přichází paradox v poslední replice Rudolfa Hrušínského: „Potřebuji lékaře...“ Je požitek sledovat plejádu předních českých herců, jak tuhle partii rozehráli. ()

tatopulos

Tak nevím, kamarád mi tuto inscenaci vychválil do nebes. Včera jsem ji shlédl a byl jsem zklamán. Hrušínský, Kopecký tradičně profesionální, ale máme kvalitnější inscenace- třeba Tažné ptáky nebo Arrowsmitha. Připadalo mi to málo psychologicky propracované. Lepší dojem na mě udělali Zlaté rybky od Fuky se skvělým Lukavským a Víznerem. ()