Film sleduje životní cestu hlavního hrdiny Oldřicha z Roupova, syna vladyky, který se po návratu z Deváté křížové výpravy ocitne ve zpustošené zemi. Král Přemysl Otakar II. padl na Moravském poli a do Českého království přišly zlá léta. Oldřich se svým přítelem Jetřichem najdou útočiště v Sukořínském lese lapků. Události v kraji brzy doženou Oldřicha z Roupova k tomu, aby vyhlásil nepřátelství šlechtici Děpoltovi z Rýzmberka a stal se vůdcem zbojnické bandy. (ČSFD)

zukatoka02

Co se musí nechat je, že ten film vypadá sakra dobře, hudba je nádherná a výprava je naprosto fenomenální! Takhle má vypadat středověk! Je z toho cítit velké srdíčko a zapálení. Všichni, co se na tomto filmu podíleli, mají můj obdiv.  Mám ale trochu problém se scénářem. Především v poslední části filmu. Jinak se jedná na amatérské poměry a malý rozpočet o skvělý film, který jsem velmi ráda podpořila a přemýšlím, že ještě jednou podpořím.          SPOILERY!!! Ta zrada mi tam neseděla. Přišlo mi, že to bylo zničehonic. KONEC SPOILERŮ!!! ()

FilmysMartym

Film Zbojník je novinkou Leoše Kastnera, která i přes překvapivě nízký rozpočet dělá divy. Historicky přesný a docela příběhově funkční snímek odehrávající se na Plzeňsku samozřejmě mnohdy dává najevo svůj budget, ale mnoho dalších prvků jako je grafika, kamera, color grade nebo naprosto pohlcující hudební podklad, některé nedostatky v rámci možností dorovná, mezi ně může patřit někdy zvláštní návaznost záběrů nebo framerate určitých scén. V porovnání s 450 milionovým Žižkou je Zbojník zázrak z čistého nebe a nedokážu si ani představit, jak by s podobným rozpočtem dopadl. Takovéto filmy by u nás měly vznikat, historii bohatou máme dostatečně a příběhů na odvyprávění taktéž. V kontextu amatérských filmů jednoznačných 9/10. ()

Kaputenko

Až překvapivě výpravný nezávislý film. Při v zásadě komickém rozpočtu ukazuje co všechno je možné získat z kvalitní spolupráce filmařů a spolků oživené historie. Silnou kartou jsou i záběry na iluminace nebo architekturu. Mladý režisér na to má zjevně oko. Škoda slabého závěru, boj o skálu by si zasloužil delší stopáž a řada postav by si zasloužila nějaký konec. Namátkou třeba ten působivý maskovaný řezník od Rýzmberka. ()

KarlN

Vůbec nechápu zdejší chvalozpěvy a jasné nadhodnocení podprůměrného snímku. Těžký provar, stejně jako Žižka. Myslím, že máme historii o dost bohatší, například životy mnoha mocných a slavných panovníků, než natáčet podobné historky o nezajímavé postavě v podání ještě nezajímavějšího, a mně osobně, silně protivného herce. ()

MarekPlachky

To se mi takové příležitosti naskytlo podívati se v předstihu na tento film a i přestože se na maličkost moji skoro všichni vykašlali, kromě osoby jedné, které jsem velice vděčen, jsem si zážitku užil do sytosti. Nutno prvně dodati, že film rozhodně nehodnotím jakožto plnohodnotný snímek s profesionální produkcí, profesionálními herci, profesionálním rozpočtem a tak dále. Na druhou stranu musím vyzvednouti faktu, že se konečně někdo rozhodl udělati historický film, který má se skutečnou historií společného více než jen jméno žánru (dívám se na tebe Žižko a Napoleone). Vzhledem k rozpočtu a počtu účastníků se jim z vizuálu podařilo vytřískati vše, co se dalo a někdy i více. Za sebe říci mohu, že film vypadá dosti dobře. Naneštěstí kvalita počínaje kolísati ve scénáři a příběhu. Motivace a činy, pravidlo "show, dont tell", scény, které by tam měli pro rozvoj postav být, charaktery postav, takovéžto věci nejsou otázkou rozpočtu. Jinak se jedná o dobrý film, ale musíte na něj nahlížeti jako na snímek neprofesionální dělaný nadšenci. (Navíc se jim tam podařilo vměstnati vtip na Brno, což z něj dělá film roku.) ()

• Postava probošta Miroslava byla dle slov režiséra „prokletá role“, poněvadž se mu rok a půl nedařilo napevno oslovit herce. Jako první byl v hledáčku Jan Přeučil, který vlastně na účast i kývl, ale herce provázeli během té doby zdravotní potíže, takže se nakonec Leoš Kastner rozhodl, že osloví někoho jiného. Roli si nakonec zahrál Jiří Dvořák. (holmesjedna)
  • Režisér Leoš Kastner trval na tom, aby do vedlejších rolí nebyli obsazováni jen herci, ale hlavně dabéři, poněvadž si české dabingové školy velmi považuje. (Zdroj: Leoš Kastner)
  • Film se natáčel ve středověkém dvorci Curia Vítkov a na tvrzi Malešov, která se nachází ve stejnojmenné obci nedaleko Kutné Hory. (Dymnik)