Za hranice známeho vesmíru. Práve tam smeruje posádka lode Enterprise v pokračovaní legendárneho Star Treku. (CinemArt SK)

VaHo

Bavil jsem se. Není to žádný osudový příběh, který by postavil Star Trek naruby, ale možná, že tím je mi to milejší. Na první zkouknutí to skvěle funguje, nevím jak na případné další. Jen ten záporák byl nějakej divnej... ()

chelseaman22

V natěšení vzešlého z I. a II. jednání, jsem si zcela ilegálně stáhl III. jednání, které mělo kvalitativně navázat na předchozí počiny. Bohužel jsem byl z filmu velice frustrován, jelikož kpt. Kirk vypadá jako po plastické oearaci nosu, uší, víček a předkusu. Zápletka je tak jalová a infantilní, že to nemá obdoby v rámci historie kinematografie (ONA: Prosím, pomůžete mi prosím? Moje loď v se rozbila v neznáme mlhovině. KIRK: Vezmeme U.S.S. Enterprise a letíme Vám na pomoc! = asi si můžete domyslet, jak to dopadlo). 35% ()

Motinski

Najviac podobné starému Star Treku, mne ale lepšie sadli predošlé Abramsove časti. Príbeh je svižný, efekty super, dizajn prostredia oku lahodiaci, ale vážnejšie podanie aké sa nastolilo už absentuje. A to mi trochu chýba. Justin Lin natočil jednoduchú popcornovku čo vsádza viac na zábavu ako dramatický podtón ktorý som si obľúbil hneď ako sa reštartovala séria. ()

Script

Já ani nevím jak reagovat, ale průběh filmu byl super. Tvůrci se se scénářem moc nesrali, ale myšlenku to mělo dobrou. Je hezké, že tímhle filmem se snažili dát úctu původní posádce Star Tracku, ale prostě z nějakého důvodu ve mě závěr zanechává jakýsi ne úplně příjemný pocit prázdnoty. Fakt u průběhu jsem se bavil. Mělo to drive a napětí, ale závěr mi prostě pocitově rve srdce. Možná je to tím uvědoměním, že někteří herci nežijí, nebo protože jsem to cítil jako úplný závěr této luxusní Sci-Fi ságy. A hudba v titulcích od Rihanny taky úplně není povzbuzující, a taky klade hodně na ten nepříjemný pocit. Mám prostě z toho takový blok, který mi nedovolí ten film víckrát opakovat i přes fakt, že se jedná o dobře propracovaný snímek ve všech směrech. A to mě mrzí. ()

LiborGondek

Uznávám, je to zase o chloupek horší, než Star Trek: Do temnoty (2013), a na Star Trek (2009) film ztrácí ještě trochu víc. Ale, pořád je to skoro dokonalá scifi sága a na další - čtvrté - pokračování se těším už teď. For Anton! 75% ()

Honzíno

Odlehčená jízda, ve které 'bohužel' ubylo na Abramsově osudovosti, i když je to svým způsobem plus. Do popředí se dostávají jiné důležité vztahy a spojitosti než pouze Kirk feat Spock. Je to palba, klidně mohl být film o dvacet minut delší, vůbec by to nevadilo. Akce je SKVĚLÁ, dovedu si představit, že ve 3D musí být na plátně maglajz, ale mnou viděné 2D se jevilo perfektně (mnohem lépe než např. Jason Bourne). Slabé spoilery: O co víc ubylo charakteristického Abramse, přibylo vzdávání holdu zejména seriálovým celkům. Ať už jde o zevrubnou rámcovou poctu (posouvání hranic, co je na plátně vidět, oldschool scifi a rocková muzika, jeden z hlavních hrdinů gay atp.),TOS (kostra, fotky, Spock, špičkování Bones vs. Spock), TNG (talíř, pokusy o Picardovská filozofická dilemata, technologie záporáka), DS9 (stanice, děj na 'jednom místě') či Enterprise (Xindské války, záporák, USS: Franklin..). Hold ale není vzdáván pouhým pře/opisováním, zmiňováním a parafrázováním originálních faktů a dějových linií. Beyond pasuje odkazy jen jako perličky zdobící jádro a pokouší se razit cestu svou, zároveň však mnohem bližší původnímu pojetí ST. Celá kostra příběhu je v podstatě prodlouženou epizodou seriálu s důrazem na roli jedinečných postav, na což jsme jako trekkies byli zvyklí i u původní filmové řady ('Vulkán nezničen' vesmír) a skoro vždy to fungovalo náramně (Nemesis, First Contact, Undiscovered Country, Voyage Home). Košatost zmizela, přibyla intimnost, hlášky fungují skvěle, z několika trikových sekvencí mi spadla brada, scénář sype, překvapuje, baví nečekaně vtipnými momenty, pracujícími pro posunutí příběhu, narativní oblouk se uzavře, ve výsledku funguje i záporák ('proč to vlastně dělá?' ptáme se celý film a je to záměr) a podněcuje spousta skrytých aktuálních sdělení (xenofobie, homofobie, migrace, tříštění unií..). Tomu všemu tleskám, plesám a tuším velký podíl Pegga. Pod vrcholem zůstávám zejména díky přílišné zkratkovistosti a místy očividné zbrklosti, jež asi vznikla nepotřebným krácením. Malé srovnání: Quantum of Solace stálo snad 200-250, tohle 190 .. srovnání ve výpravě kostýmech, tricích? To nejlepší nakonec: Herci. Posádku, spolu ze zbytkem hereckého ansámblu, si zamilujete. Je vidět, jak si své role a filmování užívají a věřím, že spousta z nich má universum ST skutečně rádo. Při sequelovém porovnávání tuším, že na Beyond se v budoucnu podívám mnohem raději a vícekrát než na chladnoucí Into Darkness. Protože co si budeme namlouvat, i přes parádnost prvního rebootu a stravitelnou obstojnost sequelů, nový vesmír (krom reálií) již není tím pravověrným Star Trekem. ()

filmmovier

Parádní podívaná. Justin Lin překvapil a potěšil, akce není kdovíjak přehnaná (jen někdy), každá postava má svůj prostor, což potěší zejména u společných scén McCoye (který má konečně pořádný prostor) a Spocka. Jaylah je skvělá, scénář perfektní, plný nápadů a vynikajících narážek na původní seriál, které ale v kině chápal asi málokdo, změna prostředí potěšila a celkově to působí úplně jinak než předchozí dva Abramsovy filmy, tenhle je prozatím asi nejlepší. A Idris Elba je, ačkoliv to na začátku nevypadá, poměrně fajn záporák se zajímavou minulostí. Já jsem se bavil po celou dobu a jsem neuvěřitelně nadšený, protože pokud je nějaký ST film opravdu čistě pro trekkie (a od trekkieho) je to tenhle. Občas je to sice malinko přehnané (hudba na mimozemšťany, která je ale jinak luxusní), ale jinak funguje úplně všechno - skvělá režie, fajn nápaditá akce (včetně zničení Enterprise), nové prostředí planety a stanice, narážky a hlavně vtipy a úžasná chemie postav na kterých je vidět, že si to všichni prostě naprosto užívají... Stejně jako já. Po možná až moc akčním Star Treku Do temnoty je tohle krok správným směrem, takhle má vypadat moderní ST. A jako trilogie je to prozatím témměř naprosto dokonalé. 100%. P.S.: Sledgehammer je naprosto fantasickej song. A Beastie Boys taky. PPS: Vzpomínka na Leonarda Nimoye a věnování jemu i Antonovi mi udělalo radost a zároveň ve mně vyvolalo další, novou vlnu smutku, protože jich je fakt škoda. Perfektos a těším se na dabing a další díl. ()

skrblik007

Třetí restartovaný Star Trek jde zase o krůček dál, tentokrát do neznáma. Stále kombinuje citaci a odkazování na původní seriál (což rozhodně není na škodu ani pro nás, co seriál neznáme) s novým a progresivními prvky. Scénář je díky Simonu Peggovi úžasně odlehčený kupou hlášek a vizuálních gagů. Ve výsledku tedy opět můžeme ignorovat šablonovitý příběh a užívat si tuhle parádní sci-fi jízdu. ()

viperDavid

No jo klasický star trek. Nebylo to zlé, ale byl to prostě jen star trek. Moc se toho za ty léta nezměnilo a Chris Pine mi přišel jak na heráku :) Moje bývalá přítelkyně tyto filmy hodnotila podle stejného vzorce, a já vždycky říkal, že to je pro tvrďáky :) ()

Mrkvič

V žilách mi koluje spíš universum Hvězdných válek, ale některé díly Star treku nebo i seriál jsem i měl rád. Jenže tady jsem od první minuty tušil, že na filmu nebude nic k zapamatování a co hůř, ani k prožití. Nejsilnější věcí na celém filmu je smrt skvělého herce Antona Jelčina. Hop sem, hop tam, pár lehkých vtípků Simona Pegga a fousový konec, kdy jsou zachráněny miliony občanů federace. To já fakt radši válku s brouky ve Hvězdné pěchotě. Sice horší herci, ale je to emotivnější. ()

Ryuuhei

Do čtvrtiny jsem si nebyl jist, jestli to bude, či nebude to pravé ořechové. A světe div se, nakonec bylo. Tentokrát taková menší záchranná mise, rozdělení na nějakou chvíli na dvojice/trojice a utužování vzájemných vztahů. Do toho výtečná, promyšlená akce, dechberoucí efekty a docela jsem se bál, že se klade důraz na přílišnou vážnost, ale nakonec došlo na hromadu skvělého humoru. Jednička stále zůstává zatím nejlepší, ale tento již třetí film bych si troufal zařadit hned po ní. Nakonec nejsem zklamán, pokračování povedené, i když už nebylo úplně pod palcem J.J.Abramse. 85% ()

Lachtaan

Dalo by se říct, že se díváme už potřetí na jedno a to samé a tentokrát díky absenci J. J. Abramse na režisérské sesli i bez sebemenší známky invence. Celou novodobou verzi Star Treku ale nad vodou zdařile drží výborně vybrané obsazení, se kterým bych se do hlubin vesmíru vydal klidně ještě jednou. Těžko říct, jestli k tomu dojde dřív, než se bude zase předělávat. ()

_DAVE_

Ve třetím filmu v rámci "restartu" přichází na řadu prosté "řemeslo". Nenadchne, neurazí, prostě žádné revoluce nečekejte. Té akce na mě bylo upřímně řečeno až moc.... ()

elanius

(107/2016) / Asi som už preblockbusterovaný, ale motiváciu sledovať dej v tomto filme som stratil do pol hodiny a potom už išlo iba o povinnú jazdu. (4/10) ()

uiu

Iron Man 3 a Star Trek Beyond dokazují, že i třetí pokračování může mít koule a být dokonce lepší než předchozí dva díly. Film dokonale drží pozornost celé dvě hodiny díky tomu, že vlastně sledujeme 3 osudy různých členů posádky, která ztroskotala na neznámé planetě a skvěle zdává hold starým Star Trekům. Rest in peace Anton Yelchin, byl jsi jedním z mých nej herců a tvou smrt jsem těžce oplakala a bála jsem se na tvůj poslední film podívat. ()

noriaki

Star Trek: Do průměru. Jednička dobrá, dvojka slušná, trojka rozpačitá. Sequely z pokřiveného světa Spojené Federace Planet mají sestupnou tendenci. Tento díl je první, který se zápletkou nepřiživuje na mega úspěšném seriálu a ne až tak úspěšných filmech. Scénář je chytrý, dopředu těžko odhadnutelný a vtahující. Bohužel ho režisér pohřbil pod lavinou nekonečných akčních scén. A když se z ní po velkém úsilí příběh vyhrabal, tak na něho nakydal další vrstvu akce. Děj se redukoval na sled hlášek, z nichž mi nezůstalo v paměti vůbec nic. Postavy se míhaly na plátně, splývaly dohromady a kromě Jaylah nikdo nezanechal hlubší dojem. Posádka Enterprise je dostatečně sehraná, aby film utáhla i tak, ale drajv Abramsova prvního dílu ze série téměř vyprchal. A charisma původního seriálu nikdy neměla. Tohle už připomíná Star Trek jen názvem a kostýmy. ()

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

28.03.2024

Filmové pokračování rebootované série Star Treku, jež by navázalo na třetí díl Star Trek: Do neznáma, bylo již několikrát oznámeno, aniž by se práce na něm jakkoliv pohnuly. Do absurdna byly tyto… (viac)

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Tarantino a krvavý Star Trek?

Tarantino a krvavý Star Trek?

08.12.2017

Loňská sci-fi Star Trek: Do neznáma vydělala o 120 milionů méně než její předchůdce, což v Hollywoodu obvykle znamená stopku. Chystaný čtvrtý film s posádkou Chrise Pinea se tak přestal řešit (měl v… (viac)