Winnetou - Posledný výstrel

• Československo Vinnetou III. - Posledný výstrel (viac)
TV spot

Mier medzi Indiánmi a bielymi tvárami, o ktorý sa urputne snažia Winnetou (Pierre Brice) i Old Shatterhand (Lex Barker), stojí na vratkých nohách. Bandita Rollins (Rik Battaglia) zasieva medzi znepriatelené strany nezhody. Náčelník Apačov Winnetou a jeho brat biela tvár Old Shatterhand sú jedinou a poslednou nádejou na mier. Winnetou musí presvedčiť kmeň Jicarillov o nutnosti ustanoviť pokoj zbraní. No počas toho, ako fajčia fajku mieru, je náčelníkov syn prebodnutý nožom Apačov. Pokrvných bratov môže zachrániť pred mučiarenským stĺpom iba Sam Hawkens (Ralf Wolter). Zabrániť vojne sa zdá byť v tejto chvíli nemožné... (TV Markíza)

imluky

"Přece nebudete poslouchat nějakého zálesáka, aby jste jim poslal na pomoc kavalerii." "To není, žádný zálesák, ale Old Shatterhand!" ()

SONYAGENT

Rodiče stálo spousta úsilí, aby mě utišili a usušili, když běželi titulky.. Jako starší jsem film pouštěl pouze do té části, kdy Vinnetou vstal a pak Turn Off.. jenže uvědomil jsem si, že to není ono, scéna,kdy se bratři drží za ruce a Vinnetou umírá a běží jim pře očima stejné myšlenky ze společných zážitků a vyhraných bitev, je pro mě jedna z nejsilnějších vůbec :/ Jinak film sám o sobě je jedna velká akce a napětí a lov na Apače přímo orgasmem :) 100% ()

Otan

Romantické čekání na konec.A na konec ho fakt oddělají.Já na mayovky nejsem.Vesměs jednoduché zápletky s jasným koncem.64% ()

the_weaver

Názov a komentátor predznamenáva vážnu zápletku, ale prvú hodinu si tvorcovia akoby chceli vystreliť z diváka. Trebárs maskovaním natiahnutého drôtu nenápadným ako Sagan na Tour de France alebo Vinnetouovým koňom so zabudovanou navigáciou. Stretnutie s banditmi v stajni bolo číslo ako z cirkusu a na grotesknú potýčku v telegrafnej miestnosti by boli hrdí i Laurel s Hardym. Schopnosti banditov pri streľbe na Vinnetoua boli nápadne podobné Stormtrooperom v prestrelkách s Obi-Wanom. Tí by ho trafili, len keď by sa im sám hodil do strely. Zato Shatterhand asi ovládal umenie teleportácie keďže pri prenasledovaní Vinnetoua sa dokázal i so svojou henryovkou zjaviť presne na tom opustenom brale, kam Vinnetou utekal pred banditmi. Najtragickejší však boli vedúci syndikátu, ktorí hrali do bodky podľa komunistickej šablóny západných imperialistov z päťdesiatych rokov.↵  Po natočení prvej hodiny sa producenti asi spamätali a vtipkárov pri kormidle nahradili skutoční filmári. Od vraždy Mrštného Pantera sa totiž z naivnej komédie šmahom stal mrazivo dobrodružný western, pokiaľ teda práve nehoreli banditom za pätami ohňové efekty, ktoré ozvláštňovali tento diel. Dokonca i scenérie mi prišli ešte krajšie než v prvom dieli. ()

soukyd33

Všechno jednou musí skončit, vy-jímkou není ani Vinnetou. Old Shatterhand a Vinnetou svádí boj se zločinci, kteří chtějí získat půdu Apačů a tak chtějí vyprovokovat náčelníka Apačů k boji, aby ho a jeho kmen potom potrestala vojenská jednotka. Old Shatterhand a Vinnetou proto musí rychle jednat, a ujistit se že všechny kmeny jsou pro trvalí mír s bledými tvářemi. Doporučuji shlédnout tento film jako úplně poslední. Hvězdiček 5***** ()

Bogrant

S posledným výstrelom zároveň padla opona za touto nezabudnuteľnou sériou, ktorá sa zapísala do dejín filmu a ktorá určite rozplakala nejedného fanúšika. Takto už zvyčajne býva. ()

Peddro

Nádherný závěr, asi to tak mělo zůstat. Já zbožňuji ,,klasickou čtyřku". Vinnetou, Poklad na Stříbrném jezeře, Vinnetou- rudý gentleman, Vinnetou - poslední výstřel. Pak už to upadalo. Ale toto je mistrovské dílo na kterém vyrůstal můj taťka, já a mé děti budou snad také. Ta hudba mě vrátí do dětství, kdy jsem neustále nosil gumovou pušku a dřevěný tomahavk. V 90. letech to už bylo hodně zastaralé, ale drželo to ve vodě, prachu, sněhu, prostě všude. Neznám větší nostalgii.. Dějová nepřesnost tu sice jen, ale z nostalgie mi nestačí, abych kvůli tomu ubral hvězdičku. Vypravěč na začátku říká, že se děj odehrává po Válce Severu proti Jihu, ale na stěně guvernéra Nového Mexika je  obraz Lincolna, který byl zavražděn 14. dubna 1865, tedy pouhé dva dny po kapitulaci jižanského generála Lee. Aby to souhlasilo, tak by se děj dílu musel odehrávat 12.-14. dubna 1865... ()

motyka52

Přiznávám, že tady už je znát, jak tomu malinko dochází dech. Je to opět mlácení té samé slámy, která sice ještě není úplně prázdná, ale vlastně skoro je. Nicméně závěr funguje, jako dítě jsem u toho řval a nebyl k zastavení, a je to celé důstojné završení trilogie + Pokladu. Považuju se za šťastného člověka, který nikdy žádný jiný film z MCU (May Cinematic Universe) neviděl a snad to tak zůstane. Ačkoliv nepopírám, že mám už roky nutkání podívat se na ten návrat z roku 98 ... takže kdo ví. ()

Jasmín

Jo, jo. Nostalgie, to je ono, co při tomto filmu vždy cítím (a vždy se na něj rád podívám). Dětské pobíhání jakoby na koních, hádky kdo bude Vinnetou, kdo Olda Šetrnej, rozdělení apačských bojovníků na "oddíl" s modrými šátky a "oddíl" se žlutými atd.... a tímhle filmem se to celé zakončuje. Filmy - rádoby mayovky - co přišly potom, jsme tenkrát neznali (naštěstí) a po revoluci se nestačili divit nad těmi vesměs slátaninami na jedno brdo, s otřesným dabingem, co se najednou objevily. ()