Poklad na Striebornom jazere

• Československo Poklad na Striebornom jazere (viac)

V tajomnej jaskyni je ukrytý rozprávkový poklad, ktorý Indiáni už po stáročia chránia pred akýmkoľvek votrelcom. Chamtivý bandita Cornel so svojou bandou sa rozhodne, že sa pokladu zmocní, na scéne sa však objavia Winnetou, Old Shatterhand a skupinka ich priateľov, aby im v tom zabránili. Film Poklad na Striebornom jazere vznikol ako prvá snímka zo série veľmi úspešných adaptácií dobrodružných románov Karla Maya a stal tak pri zrode dodnes úspešného fenoménu šesťdesiatych rokov. (RTVS)

ConanVJ

Naprostá klasika westernu a dobrodružného filmu na které je vidět, že jde natočit krásný film i bez počítačových efektů. Film má skvělou atmosféru i díky nádherné krajině a skvělé hudbě. Hrdinové jsou dost uhlazení a bezchybní dobráci, ale co, když na něčem vyrostete vryje se vám to do paměti a ani vám to nepřijde jako pohádka. Skvělý film, který je legendárně obsazený. Jasných 100% :) ()

NinonL

Krásné a romantické. I po letech. Čestní a pravdomluvní bratři Vinnetou a Old Shatterhand, zlotřilý bídák, bezbranná dívka v jeho spárech, tajemný indiánský poklad v jeskyni u jezera. Líbilo se mi i teď. ()

Adman

Tento film považuji ze jeden z nejlepších westernů vůbec. Atmosféra všech záběrů je nepřekonatelná jakýmikoliv dnešními pokusy technika při kolorování filmu. Neumyté a spocené tváře všech záporňáků nemají chybu. Ale pozor: Poklad na Stříbrném jezeře střeží starý indián a nenechá někoho poklad jen tak získat. Odvážný Vinnetou a silný Old Schatterhand se spolu vydávaji vstříc dalšímu nebezpečí. ()

Pan Filuta

8/10 Když slyším slovo nostalgie, vybaví se mi Poklad na Stříbrném jezeře. Co k tomu dodat? 4**** s tím že, to už nechci hodně dlouho vidět znova. ()

Historik

Hodně se to tady píše, a je to skutečně asi tak, že tato první mayovka s Bricem a Barkerem je nejpovedenější z celé série 60. let. ()

Praxis

Poklad na stříbrném jezeře je pro mě asi nejlepší Vinnetouvka. Hlavně Plitvická jezera jsou prostě kouzelné místo. Tohle je skutečně nejlepší díl... ()

vhojta

Jako malý kluk jsem Vinetoua mohl pořád a pořád dokola. Pamatuji si, jak jsem opatroval staré VHS kazety, když jsme se stěhovali, abych si je v novém domě mohl pouštět. ()

Džejkop

Moje nejoblíbenější Vinetuovka, od prvního shlédnutí až po to poslední, a to je někde v nedohlednu. Sám ani nevím kolik proběhlo repríz a kolikrát jsem si tu reprízu nenechal ujít. Ačkoliv se Lex Barker a Pierre Brice sešli poprvé, tak jsou něčekaně dobře sehranou dvojicí. Také je to nejvíce optimistický díl, jestli se nemýlím hehehe :)...protože nikdo z ústředních hrdinů neodejde do věčných lovišť. Hlavní záporák je skvělý, což je jistě dílem hereckého výkonu Herberta Loma. Vzpoměňte si na jeho pohled plný chtíče, když konečně najdou onen poklad. Celý příběh podtrhává jedinečná příroda a kvalitní hudební doprovod. Kdo by nechtěl na Plitvická jezera. ()

UncleG

Typický příklad vinnetouovské filmové logiky: Padouši přijíždějí obléhat prérijní pevnůstku. Čytřicet jich přijede, sto jich je postříleno a dvěstě jich prchá z boje. (***) Indiáni útočí tak, že jezdí v kruhu kolem nepřátel, nechávají do sebe střílet a zuřivě povykují. (***) Nejgeniálnější repliku celého filmu pak pronese mladý komisař Šimanský: "Pomstím svého otce a sám při tom zahynu. Vlastníma rukama." ()

MikO_NR_1909

Moja najobľúbenejšia Mayovka s Winnetou-m a Old Shatterhand-om. Zároveň jediná skvelá - s nie toľkým pátosom. A keď aj je, kategoricky dopĺňa veľmi dobrý príbeh. ()

Sidonka

Tak to teda sorry, Vinnetou mě nikdy nebral, ani v dětství. Musíte mi to odpustit. Konečně se veřejně přiznávám k tomuto hříchu! Už jako dítěti a puberťačce se mi to zdálo dětinsky naivní a doteď mě to navíc ani nebaví. Vždyť já ty dvě hvězdy dávám "z donucení". Snad jen pro to, abych moc nevyčnívala z davu. Jindy bych si to vyčnívání ze stáda asi i dovolila, ale lajsnout si tohle? Vždyť nemít ráda zfilmované legendární mayovky, to je hotové barbarství!!! Dávám dvě hvězdy z donucení a víc po mně nechtějte! ()

Pierre

Chronologicky první natočená Maytovka a o fous lepší než o rok mladši seznamovací Vinnettou. I zde musím vyzdvihnout skvělý dabing pana Fišera a Ráže, ale opět především krásnou hudbu, ze které jsem mnohdy slintal. Děj je tentokrát ale mnohem zajímavější a celistvější. Přesto se ve druhé polovině trochu rozpadne a neobejde se bez nudnějších kiksů, které nikam nevedou. Jinak je to ale docela pěkné dobrodružství. Jen se mi ty Vinnetuovy nějak těžko hodnotí. Nemohu k tomu mít nostalgický vztah ani příliš neujiždím na indánském, potažmo westernovém tématu. Ale určitě vnímám, že to je milá chlapská romantika. Takže to nakonec dopadne tak, že tři mi příjdou hrozně málo, čtyři trochu moc a tím hodnocením stejně nic nepokryju. Ale tak, kdyžtak se zatím můžu vymluvit, že si čtvrtou hvězdu nechávám v záloze pro Rudého gentlemana. ()

Orlau32

Klasické a krásné "indiánky" mého mládí, a kdyby nic jiného, tak LEX BARKER (Old Shatterhand) stál za pokoukání a není, tvrdím, že není dosud nahraditelný pro tuto úlohu. ()

fragre

Vím, když toto dílko dnes vidím, že tento film má mnoho chyb a že je naivní, ale byl by to ode mne nevděk, dát mu nižší hodnocení, neboť velmi ovlivnil mé chlapectví. Dnešnímu divákovi je těžké vysvětlit, jaký to byl úžasný žážitek, když jsem jej viděl v šesti (či sedmi) letech na obrovském plátně v letním kině, přičemž dosavadní největší filmový zážitek byl Malý Bobeš (nebo možná Čuk a Gek). Ty barvy, ten akční děj, ti skvělí pitoreskní Indiáni. Přišel jsem jako řádná jiskřička (předstupeň pionýra) a odcházel jako přesvědčený rudokožec. Po tomto filmu byl již svět jiný. ()

Freemind

Myslím, že je na čase si přiznat, že všechny tyto filmy se vezou jen na vlně sentimentu a při objektivním pohledu prostě neobstojí. Roztomile naivní. ()

gogos

Klasika všech klasik. Ač se z dnešního pohledu může zdát film těžce naivní a supermanství Oldy Šetrnýho je k smíchu, stále to i po těch letech má nenapodobitelné kouzlo :) ()

kaylin

Ale jo, to dětské okouzlení příběhem, krajinou a skvělými postavami tam pořád je, a to tenhle díl nikdy nepatřil k těm mým úplně nejoblíbenějším. Nic to nemění na tom, že kdo na těchto filmech vyrůstal, musí je pořád milovat, protože už jen ta úvodní znělka vás vrátí o pár let zpátky a je to návrat příjemný. ()

Pierre Brice 1929 - 2015

Pierre Brice 1929 - 2015

06.06.2015

Po těžké nemoci zemřel v pařížské nemocnici herec Pierre Brice. Představitel legendárního Vinnetoua pocházel ze šlechtické rodiny. Vystudoval herectví a v počátcích se živil jako zpěvák. Hereckou… (viac)