Bažanti idú do boja

• Československo Bažanti jdou do boje (viac)

Štyria mladí muži, ktorí vstúpia do armády, si musia ostrihať svoje dlhé vlasy a musia dodržiavať prísnu vojenskú disciplínu, čo im vôbec nie je po chuti. Ich nadriadený im preto začne znepríjemňovať život a za svoje priestupky napokon skončia vo vojenskej väznici, ktorá sa čoskoro stáva takmer ich druhým domovom... (STV)

tranquill

Vlastně je to celovečerní groteska. Už to není k popukání, jako když jsem byl dítě, ale všechny jejich filmy mají svůj styl a rád se na ně podívám. ()

Sosak

Docela zábavná vecička od čtyř typických francouzských představitelů. Je to trochu ztřeštěný, ale ne přes míru a antimilitaristicko-pacifistický příběh mi byl celkem sympatický. Vtipy nejsou bůhví jak inteligentní, ale jednoduchý a určený pro odpočinkové pobavení. ()

FerryCFC

Už jen při pomyšlení na to, že bych si tento film pustil po nějakém tom čase, tak se musím smát. Tohle je tak povedená komedie, která se dnes už jen těžko hledá. Hned si vybavím jak jsem jako malý, po bažantech dychtil a pouštěl si je znova a znova. ()

kyLuke

První bažanti byli skvělí a tak jsem ani nedoufal, že by byl druhý díl ještě lepší.Stalo se! Skvěle vtipná komedie, příjemná a chytrá jak jen to jde. Kdyby tady série skončila pro nás všechny by to bylo lepší a Les Charlots by se mohli považovat za ty, kteří ve své komediální kariéře neudělali jedinou chybu. Bohužel pak vznikly další díly a tím tuto možnost pohřbily! ()

Renie42

Sice o jednoho člena méně, ale legrace a zábavy dostatek. Konečně hochům ostříhali vlasy a docela fest nervovali Beleka. Vtipný příběh a i ten konec. Chlapci to dokáží rozjet. ()

boombang

Jakási obdoba Četníků (alespoň v tomto filmu - a o to víc, že velitel těch pošahaných týpků i fyzicky připomíná Funése). Zábavné to (se skřípajícími zuby) je, i když zapamatováníhodná je pouze scéna s výměnami ešusů. Ústřední čtveřice mi nebyla moc sympatická, takže i proto se na další Bažanty pravděpodobně už nepodívám. ()

offlineman

Shlédnuto dnes po cca 15 letech! Takový záchvat smíchu, po scéně na kolotoči, sem neměl už dlouho! Hlavně po tom, co se na scéně objevil seržant v autíčku z autodráhy! ()

Pitryx

Pokračování prvního filmu se trošku zaseklo po třičtvrtině filmu, ale naštěstí jen na chvilku a pak opět jede svým tempem až do konce. Odpočinková komedie se spoustou gagů. ()

ostravak30

Claude Zidi si na Bažantech postavil kariéru, protože těmito filmy začal. Já míním, že má za sebou úspěšnější komedie, ale chápu, že své fanoušky mají. Mě bohatě stačí jeden nemotora v podobě Pierra Richarda. Čtyři mladí kluci jsou místy zábavní, ale místy taky ne a jejich vtipy jsou leckdy hodně předvídatelné. Tento film má navíc působit jako parodie na armádu aneb co všechno zábavného se v armádě také může přihodit. Jenže...pro Jeana-Paula Farrého jde o jediný jeho scénář, u Jeana Bouchauda zase první. Na první pohled navíc chlapci působí, že jsou každý jiný, ale při detailním zaměření je jasné, že jsou si hodně podobní a snad jen jeden opravdu vyčnívá. Filmy Les Charlots mě nikdy moc nebavili... ()

Milivoj

Spolu s Velkým bazarem má nejoblíbenější komedie s Les Charlots. Pustá sranda kdysi i dnes, víc nečekám a tím pádem film splňuje všechno, co jsem po něm chtěl. Na rozdíl od některých novějších kousků (Les Charlots i jiných) můžu jen doporučit. ()