Bažanti idú do boja

• Československo Bažanti jdou do boje (viac)

Štyria mladí muži, ktorí vstúpia do armády, si musia ostrihať svoje dlhé vlasy a musia dodržiavať prísnu vojenskú disciplínu, čo im vôbec nie je po chuti. Ich nadriadený im preto začne znepríjemňovať život a za svoje priestupky napokon skončia vo vojenskej väznici, ktorá sa čoskoro stáva takmer ich druhým domovom... (STV)

Ghedina

Možná i nejpovedenější.Jako malí spratci jsme se tomu chlamali jako prase a ve škole se pak překřikovali,co bylo v tom filmu nejsměšnější.A filmy s Les Charlots byly vždy televizním svátkem.Teď se již na to dívám trochu s odstupem a přesto se u některých gagů až brutálně zasměji.Dvojitou dávku :) ()

SONNY07

Jako dítě jsem tento film miloval, s odstupem času mi ty vtipy "zůstavají" opravdu spíš dětinské. Na druhou stranu, film drží celkem dobře pohromadě a pokud se to vezme jako parodie na armádu - proč NE ? ()

ptady

Vynikajicí rodinná komedie. Viděl jsem jí po dlouhé době znovu a i po letech jsem se skvěle bavil. Škoda, že už se takové komedie netočí, kde se člověk nasměje i bez oplzlostí a nechutností. ()

milous11

Super komedie která nikdy neomrzí, i když je stará už skoro 50let, pokaždé se na ni rád podívám a vždy mě dokáže hodně rozesmát. Originální a dokonale vymyšlené scény, Kč éře dokáží dost dobře pobavit. Opravdu jsem rád že jsem byl jako dítě při téhle sérii, protože opravdu stojí za to :-) ()

Jirkacek

Francouzská komedie Bažanti jdou do boje mne pobavila už jako malého kluka, stejně jako další filmy, v nichž hrála komediální skupina Les Charlots alias Gérard Rinaldi, Jean Sarrus, Gérard Filippelli a Jean-Guy Fechner. V tomto snímku bláznivá čtveřice sloužila v armádě a jejich vojenská služba se neustále prodlužovala kvůli pobytu ve vězení, do něhož byli uvrženi svým holohlavým nadřízeným seržantem, jehož si zahrál vynikající Jacques Seiler. Ač by se mohlo zdát, že ve vězení bude nuda, nebylo tomu tak. Nejdříve se objevila mladá vojenská vědkyně, která na nich zkoušela psychické testy, poté je seržant na příkaz svého nadřízeného plukovníka vytáhl do svého domu, aby jenom přečerpali topný olej do nádrže, následně se zúčastnili zdravotnické výuky veřejnosti a to ještě nebylo všechno. Tradiční ztřeštěnosti čtveřice komediantů rozhýbaly naše bránice doma u TV, když jsem si tento film pustil po 35 letech, abych jej adekvátně ohodnotil a napsal k němu zasvěcený komentář. V každém jejich snímku se také projevovala náklonnost mladých mužů k ženám a výjimkou nebyli ani bažanti. Jednoho krásného dne se jim náhodou povedlo utéci z vězení a k jejich smůle se ukryli na statku, který stál uprostřed vojenského prostoru. Na statku vládla pevnou rukou maminka čtyř dcer, do kterých se zběhlí vojáčci ihned zakoukali, čemuž jsem se ani vlastně nedivil. Byl jsem tedy zvědav, jestli je armáda během cvičení v tomto prostou chytí, nebo zde se jim podaří uniknout či dokonce svést ony dívky nebo se s nimi oženit. Tyto otázky byly zodpovězeny po 85 minutách a nebyl by to režisér Claude Zidi, kdyby nám nenachystal nějaké bláznivé závěrečné vyvrcholení. Bohužel tento film nedosahoval takové úrovně zábavy jako Velký bazar, který byl podle mne tím nejlepším,co Les Charlots vůbec natočili. Přesto ode mne snímek Bažanti jdou do boje získal tři bažantí hvězdy ***. ()

Bambulin

Jako dítě jsem si to užil více. Však i teď si to pustím kdykoli to jde v tv. Takže 5*. P.S. Tenkrát fakt moc neřešili zacházení se zvířaty, dnes by se ochránci zvířat z toho zjevili. ()