Ain't Them Bodies Saints

(festivalový názov)
  • USA Ain't Them Bodies Saints (viac)

Po nepovedené přestřelce v odlehlé chatrči je Bob Muldoon (Casey Affleck) zatčen a odvlečen přes celý Texas od své těhotné manželky (Rooney Mara). Z vězení se mu podaří po čase utéct a vydává se zpět přes nehostinnou texaskou krajinu, aby se poprvé setkal se svou dcerou. (Pria)

aniabo

Film, kterej by měl bejt přitomen u slovníkového hesla KÝČ. Ain't them Bodies Saints hned od první minuty vrazej největší facku, která říká, čum, tak tohle je hollywoodská filmová řeč. Dva ohraný, ale nádherný herci běžej po sluncem zalitém poli, do kamery se odráží paprsky slunce a hází všelijaké barevné skvrny, všude je štěstí, samozřejmě ale troška toho dramatu, Rooney Mara má totiž děťátko. A takhle film pokračuje, postavy nemají sebemenší motivaci k svým činům, hlavní hrdinové totiž žijí jen proto, že se maj rádi, takhle to totiž v životě chodí, že se žije jen pro lásku a jinak můžu bejt totální retard. Nikdo a nic není ve filmu dotažený alespoň trošku do hloubky, nebo vlastně pod povrch, a jediný, co na filmu baví, je fakt, že ta nemastná koza Rooney Mara má fakt krásnej ksichtík a tak je každej záběr na ní potěšením pro očička. ()

Qitek

Natočeno tak, že si dávám na Davida Loweryho setsakra pozor! Chvílemi "Malickovské" drama je bohužel přespříliš prosté dějem na to, aby ho člověk s nesprávnou náladou a dobou zavrhl a aby tempo snímku mohlo diváka zaujmout. Přesto za mě hodně silných 70%. ()

SimpanzJi

Když bych to řekl úplně jednoduše: vůbec mě to nebavilo. Kdyby mě nebavilo obsazení a kamera (za kterou dávám dvě hvězdy), vypnul bych po dvaceti minutách. Teď jsem sice vydržel déle, ale celé stejně ne. Dalo se z toho vydrat víc. 3.4.2016 ()

LittleJohnny

Díval jsem se na to v poněkud né příliš vhodném rozpoložení pro tento film, proto asi tak slabé hodnocení. Film má možná hloubku, ale já jsem se nudil... ()

hroubek

Ain't Them Bodies Saints to u některých diváků nebude mít lehké, jelikož nedokážou přistoupit na hru, kterou film a jeho režisér rozehrají hned od prvních záběrů. Což je podle mě škoda, protože film má navíc. V poslední době je čím dál více režisérů, kteří natáčejí podle svého scénáře. Zajistí si tím tvůrčí svobodu, ale otázkou je za jakou cenu. Nechci říci, že se to týká zrovna režiséra Davida Loweryho, ale i on by potřeboval trošku poladit scénář. Po řemeslné stránce režisér servíruje jeden krásný záběr za druhým, který doprovází pěkná hudba. Je to pomalejší, ale když se naladíte, tak to funguje prvotřídně. Problém, ale nastává v prodání postav a příběhu. O postavách a jejich motivech se nedovíme skoro nic, takže je mnohem těžší si k nim vybudovat, nějaký vztah a bát se kam je příběh zanese. Rooney Mara a Casey Affleck jsou dobří herci, přesto když je scénář nenechá vyniknout, tak se stala někde chyba. A takhle je to se vším. Film Vám nic neřekne o postavách, ději, motivech atd. Musíte se smířit s tím, že jedna postava utekla za druhou, několika dalším postavám se to z jistých důvodů nelíbí. První hodinka je pomalejší a spíše sází na budování atmosféry. Naopak poslední půlhodinka má spád a konečně se v ní začnou dít zajímavé věci. Celé to zakončí pěkný závěr. Osobně je to někde mezi třemi a čtyřmi, ale pro tentokrát volím vyšší hodnocení, jelikož pokud tento film uvidím někdy znovu, tak budu na třech. ()

VanTom

Ten vláčný, pomalu až zasněný odér tomu vyloženě slušel, i když v prostřední části i docela uspával (to když se postavy nechávaly unést dlouhými monology). O esenciální příběh násilně rozdělené lásky a návratu domů sice příliš nešlo, "usekávavší" střihová skladba mu ale dodávala potřebné zdání osudovosti. Hodně silné 3*. ()

jefff

Slušné, ale nápaditější režie by snímku prospěla. Příběh sice klišé, ale pěkné, herci dobří. Upřímně mě nejvíce zaujal Ben Foster. Afflect, ač ho mám moc rád, mi úplně nesednul a hrál dle mého velmi unyle. Rooney Mara je zase jasným talentem. ()

sedm.1

David Lowery je velmi specifickým filmovým tvůrcem, jehož dosavadní práce, a to ať už scenáristická, tak režijní, mě ani jednou neoslovila, tedy až doposud, jelikož Ain’t Them Bodies Saints mi fakt sedlo, a to především z důvodu její vážně výrazné podmanivosti, což ovšem nemění nic na faktu, že se opět jedná o podívanou pro skutečně jen úzký okruh obecenstva, mezi nějž se ovšem tentokrát řadím i já. Celé je to tedy sice zpracované ve velmi pomalém tempu, dbající především na co nejpůsobivější atmosféru, emoce a samozřejmě i vizuální podobu, a to vše zde funguje nadmíru přesvědčivě, poutavé jsou ale i veškeré postavy, jenž si dokážou získat jak sympatie, tak zájem a zásadním způsobem celý film pak pozitivně ovlivňuje i hvězdné herecké obsazení, kterému nelze nic jiného než tleskat. Samotná zápletka jinak není nikterak originální, nápaditá, či nepředvídatelná, což v tomto případě ale vůbec nevadí, jelikož o ní tu vlastně až tak moc nejde, nicméně svou funkčnost si udržet dokáže, čímž výslednému dojmu nikterak neubližuje. Za mě se zkrátka jedná o velice působivý snímek pro melancholicky smýšlené publikum, co si dokáže užít filmové umění i bez tradičních popcornových ingrediencí ()

SpaceOdyseus

Ano, pribeh je celkem predvydatelny a zvratu prosty. Ale reziserovi se povedlo do filmu dostat unikatni atmosferu, ktera dokaze udrzet pozornost a zabavit po celou stridmou stopaz. Herce se povedlo obsadit skvele, ale hlavne to tvurci cele skvele natocili. Digitalni kamera spolu s pouzitim pouze prirozeneho svetla hodne prispela k atmosfericke opravdovosti celeho filmu. ()

Thomm

Chci příběh, ne pohledy na stromy v podzimu, zapadající slunce, pusinkující se páreček zlodějíčků a chraptícího Afflecka juniora. Vidět to doma a ne na velkém plátnu, šel bych s hodnocením na dvě hvězdy. ()

Matthew01

Jak silná může být láska mezi ženou a mužem? To se mimo jiné dozvíte v tomto snímku, kde zdravý rozum prohrává nad city, kde kamarádství překoná všechno zlé. Rooney Mara opět skvělá, jen by jí měli zase dát už nějakou víc akční roli. Film samotný nikam nespěchá a toto poklidné tempo, si udrží až do úplného závěru. 70% ()

maret

Přesně tohle je můj šálek kávy. Výborná muzika, děj, vyprávění, tempo, kamera...Dobré drama se vším všudy. Výborně spracované a zcela určitě stojí za shlédnutí. ()

GOREGASM

Když já mám pro tyhle komorní, melancholií prosáklé tragiromance takovou slabost... Plně chápu, že to dokáže mnohé z uživatelů nejen csfd.cz uspat, já si naopak vychutnávám precizně vybudované mikroklima texaského maloměsta, do něhož takto tragický osud hlavních hrdinů zapadá dokonale. Ain´t Them Bodies Saints natočil David Lowery jako bolestivou romanci, kterou zabalil do poetického obrazového kabátu, který jako by z filmové školy Terrance Malicka vypadl a stejně jako Malickovy snímky jde o velmi pocitovou záležitost, jen s více slovy :-). Děj se nesnaží být doslovný, spoléhá na mozek diváka a to jak v rovině inteligence, tak emocí. Úchvatná kamera dává vyniknout Benu Fosterovi, Caseymu Affleckovi a Keithu Carradinovi, všechny je ale válcuje opět neuchopitelně křehká a zároveň vnitřně silně Rooney Mara. Na závěr jen dodám, že precizně rozvážné tempo snímku bezchybně odráží dobu a místo v nichž se odehrává. 85% ()

BOURQUE

Príbeh na priemernej úrovni a tempo v podstate odpovedá príbehu. Celé však to pôsobí vzhľadom, že niečo sa počas natáčania dostalo ne vedľajšiu koľaj. Škoda, pretože jak individuálne tak spoločné účinkovanie R. Mara a C. Affleck je nadpriemerné. B. Foster veľmi slušne (nepriamo) doplňuje tretiu postavičku tohto príbehu. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka