Teď tady vládnu já! Kultovní dobrodružný film o sváru válečníka He-Mana a jeho odvěkého nepřítele Skeletora... Uprostřed vesmíru, přímo na hranici světla a temnoty, se na planetě Eternii tyčí hrad Šedoleb. Po věky věků udržovala Čarodějka Šedolebu v tomto světě klid a mír, ale armády temnot se daly do pohybu. Hradu se zmocní obávaný Skeletor, který moc dobře ví, že ten, kdo vládne Šedolebu, ten se stane všemocným, stane se vládcem vesmíru! Skeletorovi ale uniká hrstka vzbouřenců, vedená jeho odvěkým nepřítelem, válečníkem He-Manem. Povstalce čeká nebezpečné dobrodružství, které se neobejde bez lítých soubojů, ale také cestování časoprostorem. Jak hrdinové obstojí ve vyhnanství na exotické planetě jménem „Země“? ... Vládci vesmíru jsou dnes již kultovní filmovou adaptací stejnojmenných komiksových předloh a hraček, spadajících do světa Masters of the Universe od firmy Mattel. Snímek pro ni vyrobilo legendární studio Cannon Films (Krvavý sport, Kobra, Lifeforce, Amerika 3000, Kyborg), které jej promovalo jako „Hvězdné války 80. let“, čemuž odpovídala i plodná spolupráce s hračkářským byznysem. Hlavní role He-Mana se ujala tehdy vycházející třicátnická hvězda Dolph Lundgren (Rocky IV, Univerzální voják, Expendables, Aquaman), naopak zkušený Frank Langella (Drákula, Duel Frost/Nixon, Lolita) se chopil maskované role zlovolného Skeletora. (Česká televize)

Xmilden

Tohle není Star Wars, ale líbí se mi že to Cannon Globus někdy zkusil. Bohužel je to nejen velmi špatný film a Dolph tady hraje strašně. Přitom herecká sestava je hodně fajn. Začínající Coxová, charismatický Langella a herečka s nejmagičtějšíma očima Meg Foster. Scénář museli psát někde v garáži nebo v taxíku a rozhodně nemohl trvat déle než půl dne. Spíše bych celý projekt Masters of the Universe označil za úsměvný pokus o nějakou fantasy ságu. Vždyť i Skeletor je na konci odhodlaný se vrátit. Rozpočet 22 milionů. 40% ()

darkrobyk

Jedna z mých nostalgických srdcovek, což ten, kdo nezažil, nepochopí. Děkuji české televizi, že film uvedla v perfektní kvalitě HD a já si ho po drahných letech nejen připomněl, ale i znovu užil. Jen drobounkou vadou na kráse byl děsivý nářeční dabing Gwildora, ale překousl jsem ho. Snad až z odstupem jsem si uvědomil, na kolik filmů jsou zde odkazy - Superman (hudba), Star Wars (skoro všechno), Terminátor (cestování bránami), Vetřelci, Flash Gordon...byl by to zkrátka seznam. Namakanej Lundgren, skvělá záporačka Meg Fosterová s jejíma uhrančivýma očima, půvabná Courteney Coxová...... modré a červené lasery, blesky, kluzáky, no prostě paráda! Hodnocení jsem zvedl o jednu hvězdu. Kdo ovšem vyrostl na současných comicsových filmech, neměl by si z něj pustit ani vteřinu, páč tohle je zcela jiný svět.... ()

Ampi

Nostalgická záležitost dětských let, která u mě způsobila dodnes trvající sympatie pro Dolpha Lundgrena, kromě něj je zde hrájí Cortney,,Monika" Cox, holohlavý James Tolkan, Robert Duncan McNeill alias Tom Paris .Fantasy sci-fi pohádka u které si pamatuji některé hlášky v německém dabingu- poprvé viděno na OK 3. ()

Shakers

Videl som veľa filmov s tohoto obdobia a veľa filmov s Dolphom Lundgrenom, ale tento mi nejak unikal, čo je škoda, pretože keby som to videl ešte ako sopliak keď som fičal na Terminatorovi určite by ma to viac bralo. Každopádne nie je to zlé, príbehom taká rozprávka a vizuálom skutočne úchvatné. Ale pfúúú na toto potrebovali skutočne veľký mixer aby zmiešali Lundgrenovského Jedia s Conanovským mečom, Moniku s Priateľov, cestovanie časom s Terminatora alebo s Návratu do budúcnosti a zároveň to zabalili do Star Warsovského kabátiku. Keby mi túto pecku doniesli ešte za horúca (na ošupanej VHSke), tak by som bol spokojnejší, za studena už to toľko nešmakuje. 60%- 3* ()

JohnnyD

Úvod je absolútne spektakulárny a je nad slnko jasné, prečo film nefunguje. Z úplne nepochopiteľných príčin (resp. pochopiteľných rozpočtových) sa po asi desiatich minútach presúva z vesmíru na Zem a už je to klasická malomestská 80s americana s hračkárskymi hrdinami a zloduchmi. Ak by to bol štvrtý diel ságy, nepoviem krivého slova, ale takto sa fantasy franchise nezačína a nečudo, že film prepadol. A Dolph Lundgren je strašné drevo. ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// PLUS: poměrně nestárnoucí efekty a masky, zábavné a po letech překvapivé MÍNUS: český dabing, i když se najde i pár výjimek (dabing Skeletora a trpaslíka), po herecké stránce to není žádné divadlo/// Shrnutí: Vládci vesmíru jsou jedním z těch památných "dětských" filmů, které naše generace jako viděla, když jsme byli hodně malinkatí. Bičování He-mana si pamatuji dodnes. Ostatní děj už jsem docela solidně zapomněl a povědomý mi byl jen ten závěr a samozřejmě Skeletor. Dnes v tomto filmu vidím poměrně jasnou inspiraci Hvězdnými válkami a Conanem a kdyby to vyšlo o deset let dříve, tak by jsme se ptali, kdo se kým inspiroval. Triky a masky nicméně si pořád se Star Wars nezadají, třeba, že měli desetiletý náskok v technologiích. Přesto ale nejsou úplně špatné (rozuměj směšné) a i dnes je to koukatelné. Děj je hodně akční a mizanscéna planety Země, je typická osmdesátková, rovná se: dnešním filmům tedy šíleně vzdálená. Alespoň je to sranda. Pro mě druhým podobným klenotem je Planeta Krull. A velice se těším na nové zpracování./// Celkem 79%/// ()

kingik

Znáte ten pocit z pěkného plakátu nebo přebalu nosiče lákajícího na film a pak po zhlédnutí zůstane jen pocit prázdného béčkového filmu s nevýraznými hereckými výkony a vším okolo? Tak tohle je ukázkový příklad. Dolph Lundgren jako He-Man má sice parametry siláckého hrdiny se slušivými koženými "plínkami", ale pro jeho nesympatické a neherecké podání se jemu ani této postavě nedá fandit. O nic lepší to není ani s ostatními herci, kteří ve špatných maskách a úděsných kostýmech pobíhají po studiovém place a jakýsi bezejmenný režisér se snaží (marně) maskovat rozpočet jedné epizody seriálu, který se po první sezoně přestane vysílat. Z děje si nepamatuji vůbec nic. Dlouho se mně nestalo, abych si z filmu nezapamatoval ani jednu jedinou scénu. Dostat film do rukou nějaký zkušený režisér šlo by z toho vytřískat mnohem více. Zde chybělo tempo, akčnost a především smysluplnost. Celé to totiž působilo zmateným a smysl nedávajícím dojmem. Lundgren rozhodně je schopný herec pro akčního hrdinu, ale ke vší smůle tohoto hrdinu potkalo velmi bídné zpracování říkající si o nemilosrdné zapadnutí v podřadné kinematografii. Nemám kromě pěkného přebalu a jistého potencionálu co vyzdvihnout. Gary Goddard by už rozhodně nikdy neměl nic režírovat. Figurky z filmu vypadaly pěkně. 10%. ()

dr.horrible

V 80.tych rokoch (a vlastne aj celkovo) boli vždy filmoví záporáci viac cool ako kladné postavy, ale He-Man s jeho trenírkami bol oproti skeletorovcom všetkých sráčov kráľ. Tento kult ma dosť obišiel. V detstve som pár he-manovských panákov mal, ale zo seriálu som videl len málo a s filmom si nie som istý, či som ho videl vôbec niekedy. Každopádne zábavný brak. Chýbala mi teda už len tá nostalgia. ()

Anderton

Tvorovia nepochopili, že ak by sa celý dej odohrával mimo Zem, film by bol zábavnejší (aj ešte viac guilty pleasure). Skeletor je na pomery filmu skvelý záporák, bohužiaľ ani súčet všetkých bojovníkov proti nemu sa nevyrovná jeho charizme. Dolph je smiešny, to nám ale ako deťom nevadilo, dnes v tomto prípade nostalgia až tak nefunguje. Nakoniec to ale celé celkom slušne odsýpa, je to esenciálne osemdesiatkové a vykráda to všetko možné, takže ohodnotenie v zmysle spomínaného guilty pleasure si Vládcovia vesmíru do istej miery zaslúžia. ()

klerik

Vôbec nechápem pozadie - prečo je tam chlap v slipoch s obojručným mečom a jeho parťací majú pulzné zbrane? Prečo nepriatelia po zásahu explodujú? Prečo sa maska hlavného záporáka hýbe, keď má ísť o lebku? Odhliadnuc aj od toho, že nemám rád takéto návštevy nášho sveta (znesiem ešte presun našinca inam, ale naopak je to vždy trápne - však STAR TREK IV?). A skrátka v dobách HVIEZDNYCH VOJEN a DUNY to neobstojí ani po scenáristickej ani po remeselnej stránke... ()

SeBig

Tak jsem dostal chuť pustit si něco ve stylu Star Wars tak jsem si myslel, že toto bude neco podobného. Ne. Ale to je jedno. Začátek vypadal fakt suprove hlavne teda zaporak. Pak se ovsem dostali do našeho sveta aby našli klič, ktery se jim ztratil a ja už ztratil naději, že ztoho vzejde ještě něco dobreho. Zaporak poslal naštěstí celkem zajimavy lovce aby Dolpha a klíč dostali. Nakonec mě to bavilo i když to chvílemi vypadalo na pruser. Lepší průměr. ()

Chrustyn

VHS podivnost, která mi v dětství unikla. Jako děcko bych to možná dal a bavil bych se, (jako ve své době u Pána Šelem) ale v dnešní době se jedná o neskutečně směšnou fantasy, kterou nezachrání ani drsňák Lundgren (tentokrát trestuhodně mírný). ()

korbitch22

Dolfík v ''seksy'' slipáčích zachraňuje vesmír, v podivném mixu Barbara Conana, Hvězdných Válek a Willowa.Nevim, jestli je moje hodnocení ovlivněný tím, že jsem tenhle film viděl až teď a nemám k němu žádný citový vztah z dětství, ale je to prostě příšérná kokotina s naprosto hnusnou hudbou a tragickým režijním vedením.Je to tak debilní, že to není ani už vtipný.Navíc ten příšernej dabing, Ondru Vetchého nemám rád zase o něco víc :) Nedávno sem si zvopáknul Dolfíkova Temnýho Anděla a z toho sem nemohl, to je prostě parádní béčko z devadesátejch, Masters of the Universe je křečovitá ptákovina, která neudělala díru do světa ani před třiceti lety, natož teď.15% za roztomilou Chelsea Field. ()

sharky

Dokonalej béčkovej akční fantasy nářez 80.let, jako dítě jsem byl unešen, jako starší se u toho nehorázně směju. Papundeklové kulisy, dokonale toporný Lundgren a úžasný dabing Skeletora od Jana Přeučila, tomu prostě nejde nedat 5 hvězdiček. ()

anais

Člověk si při sledování mnohokrát vybaví Hvězdné války (hudba, Skeletor=imperátor, ale i ti zlí vojáci vypadají tak trochu jako imperiální armáda), příběh nestojí za zmínku a herci jsou strašliví. Ale má to nefalšované kouzlo 80.let a videokazet raných let 90., takže pro pamětníky té doby to nostalogickou hodnotu jistě má. ()

honajz

Nečekal jsem to tak špatné. V roce 1987 triky jak ze 60. let, jen díky Hvězdným válkám se tu s mečem používají laserové pistole, postavy se chovají neuvěřitelně, v podstatě nikdo nezemře kromě černých na smrt jdoucích bezejmenných vojínů, pokud jde ale o výhrůžky, to furt někdo někomu planě vyhrožuje. Holka se zachová jak debil, když si myslí, že se jí v uličce fakt zjevila její mrtva máma. Souboje jsou strašné, ty gumové masky taky, pokusy o vtip s trpasličím vynálezcem trapné. Ale zas je fakt, že kdysi jsme na to koukali na ORF v němčině většinou v neděli odpoledne, tak to možná rakouská televize dávala jako odpolední pohádku. ()

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

06.12.2023

Hollywoodem krouží nové žhavé zboží, které by mohlo do kin či před obrazovky nalákat davy nenasytných diváků. Hollywood Reporter totiž přináší zprávu, že je rozpracován scénář k třeskuté akční… (viac)

Další Jackass v roce 2021

Další Jackass v roce 2021

22.12.2019

Studio Paramount Pictures stanovilo premiéru čtvrtého filmu v sérii Jackass. Původně zábavní pořad na stanici MTV vznikl v roce 2000 a stvořili jej Johnny Knoxville, Spike Jonze a Jeff Tremaine, o… (viac)

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle… (viac)

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

07.08.2012

Na ten film už si vlastně pamatují jen znalci osmdesátkové tvorby. Jedna z prvních hollywoodských rolí Dolpha Lundgrena byl svalnatý borec s obrovským mečem jménem He-Man. Byl synem krále mystické… (viac)