James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyzpytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. (Forum Film SK)

bararich8

No ty vole! Všechny ty odklady a čekání nakonec opravdu stálo za to a pokud to navíc vidíte v IMAXu, tak je to naprostá nirvána. Herecké obsazení je prvotřídní a vedle známých postav, tu máme krásné a skvěle vybrané přírůstky. Naprosto boží je Ana de Armas (jak jinak), s Craigem je skvělá dvojka a co tam předvádí je lahoda sledovat, škoda jen, že se tam mihla tak krátce. K záporákovi tentokrát není co dodat. Tenhle díl krásně pracuje s hudbou a ono celé je to fakt dobře udělané, vtáhne vás to a tempo téměř nikdy neustává. Akce je klasicky bondovská, takže to není žádné gore, ale je to protkané jemným humorem a hláškováním a navíc je to pěkně přehledné a oku lahodící. No a závěr jsem fakt nečekal, velice důstojné rozloučení, kam se hrabou romantické filmy, člověk je zase jednou rád, že je v kině tma, 5* ()

ViktorS

Perfektná Bondovka asi v každom ohľade, v ktorej sa nám naposledy predstaví Daniel Craig ako hlavná postava. Film veľmi pekne zakončuje túto päťdielnu cestu, v ktorej sa postava Jamesa Bonda posunula na úplne inú úroveň ako sme do roku 2006 mali možnosť vidieť. James Bond sa nebojí vyjadriť emócie, dozvedáme sa niečo o jeho pôvode a vidíme, že to, na čom mu záleží nie sú len takzvané Bond girl a martini (Vesper). Každým jedným filmom sa nám postava čím ďalej viac otvára a práve touto snímkou to vyvrcholí. Hlavne čo sa týka záveru, ktorý je skutočne nádherný. Film nás opäť sprevádza zaujímavým, rôznorodým prostredím čo k Bondovkám neodmysliteľne patrí. Je tu tiež veľa odkazov na predchádzajúce snímky, ktoré pozornému oku, ale aj uchu iste neuniknú. Páči sa mi, že sa tu objavili alebo boli aspoň spomenuté niektoré postavy z predchádzajúcich dielov, takže neupadli do zabudnutia. A čo sa týka nových postáv, tak Lashana Lynch, aj keď som sa trochu obával, tak nakoniec som s ňou nemal vôbec žiadny problém. Ako sám James Bond (Daniel Craig) povedal: „Je to len číslo.“ (007) A má pravdu, pretože hlavnou postavou filmu je a dúfam, že aj vždy bude James Bond a nie hocijaký agent 007. Herecky to Lashana zvládla slušne rovnako ako druhá ženská postava Ana de Armas. Skutočne veľmi sympatická herečka. K Bondovkám nepochybne patrí aj záporný charakter, ktorý v tomto prípade veľmi dobre stvárnil Rami Malek. Len jeho samotná postava patrí k skôr takým  jednoduchším, čo sa týka plánu a zámienky. Je to taký návrat k starým typom záporákov, ktorý chcú z nejakého dôvodu zničiť svet. No nemyslím to čisto v zlom zmysle slova, len mi tam chýbala nejaká vyššia motivácia. No to je asi jediné malé mínus tohto filmu. Teraz už len zostáva otázkou – Kto bude nový James Bond? Nech to bude ktokoľvek, bude to mať určite veľmi ťažké aby sa vyrovnal svojmu predchodcovi. Ale možno takýto záver filmu nahráva možnosti ukončiť celú značku Jamesa Bonda. No tá predstava, že James Bond by už nebol, je pre mňa rovnako smutná ako fakt, že posledných päť Bondoviek už patrí minulosti, spolu so spomienkami na to, keď som ich prvýkrát pozeral. Ja už som skôr generácia Bondoviek Daniela Craiga a možno aj preto, aj keď určite nie len kvôli tomu, si myslím, že Daniel Craig je, a pre mňa vždy bude, tým najlepším predstaviteľom Jamesa Bonda. ()

Dimo

Mám jen samá superlativa. Akční, epické, zábavné, napínavé, poutavé a ikonické. A Bondovské. Opravdu Bondovské. Craig je pro mě nejlepším Bondem. Smekám, vážení, tohle bylo skvělých 15 let a smekám před úctyhodnou tečkou. Dík. ()

AloeB

První Bond na kterém jsem byl v kině a jestli to tak půjde dál, tak i poslední. Kvalitou tento díl nijak nevybočuje z craigovské série, zajímavé scénky se střídají s tupou a absurdní akcí, fetišizace Bondova charakteru je opět na denním pořádku a nechybí ani typické klišé zakončující hrdinovu cestu - ten týpek někde vysemenil potomka. Závěr je jednoznačný, oznámení na konci také a já (vzhledem k tomu jak tu úspěšně spoiluju celý film) doufám, že příště to bude žena nebo homosexuál - protože maskulinních psychopatů, na které letí každá štika jsem si užil dost a byla by solidní prdel, kdyby další série byla o svádění bondboys. Takže ždímači značky za velkou louží, nezklamte a ukažte v sérii inovaci, ať naserete pár v čase zaseklých fandů a rozpálíte lejtka aktivistům. Třeba byste mohli pokračovat s Anou de Armas, ta v tomto filmu byla fakt luxusní. ()

Kingjiri

Už jen kvůli rozlučce s postavou Bonda uplně jiná bondovka než všechny ostatní. Bylo fajn vidět tuhle kultovní postavu i jako "obyčejnýho" člověka. Pryč je teda nesmrtelnej bezstarostnej Bond, kterej neřeši osobní dilemata a zvládá s pořádnym nadhledem i ty nejnemožnější mise. Akcentování motivu rodinu bylo v tomhle případě fajn a samotnej závěr měl až překvapivě funkční emoce. Stopáž však mohla být o něco střídmější a uvítal bych i víc špionskejch vychytávek. Malekův záporák mě bavil jenže bohužel nedostal příliš prostoru, takže jeho potenciál nebyl ani zdaleka vyčerpanej. Čekal jsem, že aspoň v závěru předvede něco ze svýho vědeckýho umění, když tak poutavě vyprávěl o svojí "zahrádce". Za to Blofeld už neměl příběhu moc co nabídnout a tak bych ho klidně uplně vynechal. Definitivnost odchodu Bondovy postavy mě v dobrym smyslu zaskočila a myslim, že tenhle způsob odchodu byl jeden z nejlepších možnejch, pričemž měl v sobě taky pořádnou porci osudovosti. Pravda, poslední bondovka má svoje mouchy a Casino Royale je stále nejlepší Craigův špionskej počin, ale tohle odcházení bylo přiměreně decentní i stylový zároveň. A že tohle nebyl pro tvůrce vůbec lehkej úkol. ()

geek.ondra

Fukunaga brilantně kombinuje nové a v rámci frančízy revoluční prvky a staré známé vychytávky. No Time to Die je náhul který funguje jak v akční tak i v dramatické rovině která je navíc podpořená skvělými herci. Dokonalá rozlučka nejlepšího Jamese Bonda. Děkuji za vše pane Craigu... 8,5/10 ()

Torgal

Po nemastnom-neslanom Spectre dôstojná rozlúčka s Danielom Craigom, hoci aj tu mám problém vybaviť si po čase nejaký pamätnejší okamih. Ale za to môže aj dedičstvo predošlého filmu, pretože Fukunaga musel nemálo času venovať ukončovaniu rozbehnutých príbehových línii. Kvôli tomu nebolo už toľko času na rozvoj novej zápletky, čo si odskákal hlavne Malekov záporák, ktorý ani nestojí za reč. Highlightom filmu pre mňa bola akcia s Anou de Armas, ktorá vyzerala fantasticky (Ana aj tá akcia). Škoda, že sa na obraze len mihla, hneď by som ju vymenil za ľadovo chladnú Léu Seydoux (ktorej chémia s Craigom stále nie a nie fungovať). Každopádne Bond je pre mňa jedna z posledných istôt čo sa týka vysokorozpočtovej v realite ukotvenej akcii a v tomto ohľade som si aj tu prišiel na svoje. 8-/10 PS: Po záverečných titulkoch som čakal, či sa objaví klasické “James Bond will return” a bolo to tam, čo je s ohľadom na záver filmu dosť bizár. Tak to som z toho blázon ako si s touto situáciou poradia budúci scenáristi. ()

stanyslaw

Nemohu si pomoci, ale Wes Anderson dokáže Léu prezentovat mnohem lépe. (edit: je tam nahoře napsané 163 minut, ale pocitově tahleta srágora trvá asi tak 7 hodin) ()

Razzor_82

Nesnáším loučení ale po tomhle představení Bonda už bylo na čase. Začátek měl říz a super triky. Po půl hodině to začala být ale těžká nuda k uzývání. Pak přichází na scénu asi nejslabší záporák všech bondovek Malek. Závěr se snažil být těžce emotivní hrou na city ale na mě to moc nezapůsobilo. Postrádal jsem ten typicky sarkastický Bondův humor. Paloma mohla dostat víc prostoru. Seydoux odvedla sympatický výkon ale Craig se pořád tvářil kysele. Celkově je to takové neslané a nemastné rozloučení. 6/10 ()

DAPDO

Prvních 20 minut naprosto luxusních, ale pak jsem začal hrozně plavat. Sice jsem předcházející Bondovky viděl, ale nejsem až tak zažranej fanda, abych si pamatoval všechny postavy z dřívějška a o co tam přesně do detailu šlo. Takže ta spousta jmen, postav, názvů a odkazů na Specter mi udělala v palici slušnej guláš. Akční scény perfektní, tam není co vytknout, ale příběh já jako nefanatik Bonda neocením tak, jako jeho skalní fanoušci. ()

anitae

Pěkné rozloučení s Craigem, který mi nebyl jako Bond příliš sympatický. Záporák mohl být drsnější a rodinný konec byl dojemný, ale bylo to moc dlouhé. ()

jarah

Veľa Bonda, veľa akcie. Veľmi symbolické a veľmi "prorocké". Odkaz pre dnešnú dobu - človek má žiť, nie existovať.  Som rada, že sa Craig nechal ukecať na túto "bondovku". ()

aR3Zz

Tak tuhle Bondovku jsem si maximálně užil! Čekal jsem dlouho a oplatilo se. Za mne vrcholný výkon Daniela Craiga, o kterém jsem po prvním díle pochyboval. Dokázal utáhnout celý film prakticky sám, byť jej většinu času někdo příznačně doplňoval. Za nejlepší parťačku bych bez váhání prohlásil Kubánskou CIA agentku, byla roztomilá a přitom efektivní, navíc fungovala chemie s Bondem. Nová černoška 007, k tomu zatím nemám co říct, pocity smíšené, spíše negativní. Resp. nesahá Danielovi ani po kotníky zatím. Samotný film je přehlídkou akcí (jak to má být!) a celý se nese v pravém duchu bondovek. Navíc spojuje linky z předchozích Danielových bondovek a příběh tak pokračuje. A graduje, překvapuje, načež končí. Ano, konec byl plný emocí a svým způsobem pozitivní. Hlavně to, že tečka je prostě definitivní. Příjemná změna po některých temnějších dílech. 90% ()

Daiker

Tolik práce a přitom taková blbost.... Pořád samá pomsta... Už aby byl mladší bond a noví nepřátelé...... Jinak nejlepší byl asi ten začátek a ta nakunděná slečna, co měla jen 3 týdenní výcvik..... Pak už zas jen pomstaaaaaa blablabla.... ()

dalziel

Úprimne som sa tešil na vyvrcholenie danielovej púte v úlohe james bonda.Napriek tomu, že film má množstvo kladov a predpokladov stať sa dôstojnou rozlúčkou , nemohol som sa akosi od začiatku chytiť  a užiť si to . Zatiaľ nemôžem film ohodnotiť lepšia ako priemerný. Snáď  ak si to pozriem niekedy znova budem to vidieť v lepšom svetle. ()

Narayan

163 minut! Boha jeho, ke konci už jsem u toho doslova vytékal. Tomu, kdo tohle stříhal, asi trochu přeplo. Navíc smutným faktem je, že být to o hodinu kratší, tomu filmu by se absolutně nic nestalo. Logiku by to postrádalo tak jako tak. Stejně se ani za ty skoro tři hodiny času pořádně nedozvíte, co je vlastně motivace toho "záporáka" (nebo jak tomu gumovému ksichtu říkat), nebo o co mu ve výsledku jde. Děj je absurdně překombinovaný, ale bolestně postrádá hlavně jakékoliv tempo. Prakticky můžete odejít z kina po úvodní před-titulkové scéně. Ta je totiž z celého filmu jednoznačně nejzábavnější, zbytek času už jsem jen kombinoval kroucení hlavou a koukání na hodinky. Hvězda navíc za ten konec, ten přeci jen (pokud o tom člověk moc nepřemýšlí), nějaké ty emoce vyždíme. Ala ze ty tři hodiny porodních bolestí, to fakt nestojí. ()

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (viac)

Seriálové rebooty na cestě

21.01.2023

Blade našel nového režiséra

Blade našel nového režiséra

22.11.2022

Po pečlivém zvažování a hledání vhodných kandidátů na režii nového Bladea nakonec šéf studia Marvel Kevin Feige přece jen našel. Po odchodu Bassama Tariqa (Mogul Mauglí) a odkladu produkce tak práci… (viac)