James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyzpytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. (Forum Film SK)

Reanimated

To James! Velmi dobrá rozlučka se skvělými akčními pasážemi, úžasným soundtrackem a fámozním Craigem. Občas je to trochu zdlouhavé a navíc tu máme jednu z nejméně zajímavých bondgirls (Léa). Ale jinak Malek je celkem fajn, Ana de Armas je neuvěřitelně cute a Lashana je překvapivě hodně v pohodě a mají s Craigem super chemii. Rozhodně pak dopočuji IMAX. ()

remy

Nic netrvá věčně a tak se i Craigův Bond dočkal své poslední mise. A já se přiznám, že jsem na ni čekal jak na smilování Boží. Na štěstí to čekání stálo za to, protože se v Není čas zemřít rozloučil Craig s rolí agenta s povolením zabíjet nadmíru důstojně a to i přes to, že to režisér Fukunaga neměl zrovna dvakrát snadné. Musel totiž naskočit do rozjetého vlaku a nějakým způsobem navázat na Spectre, ale hlavně celou pentalogii uzavřít. V tomhle ohledu, i přes všechny šlamastiky, kterými si snímek musel během posledních let projít, odvedl parádní práci. Navázání na Spectre, paradoxně na rozdíl od něj, tady dává smysl a scénář funguje. Na bondovce Není čas zemřít mi připadá zajímavé, jakým způsobem propojuje staré prvky, které sahají až ke Casinu Royale s prvky novými. Nejzajímavější mi na této snaze zakončit Bondovo pětidílné návazné dobrodružství  a zároveň přijít s novým záporákem, připadá to, jak se zde pracuje s propojování dějových linek, jenž jsou  postavené na motivaci “někdo chce někoho zabít” (Blofeld - Bond, Safin - Blofeld). Tyto linie spolu nemají ve svém jádru přímou souvislost a přesto postavy z jedné dějové linky využívají životních zkušeností postav z té druhé. Podrobněji to rozebírám v narativní části své bakalářské práce Minulost není mrtvá: Neoformalistická analýza bondovky Není čas zemřít (2021). To jen kdyby náhodou :-) Každopádně pentalogie, započata v roce 2006, završena s velkou grácií. Fukunaga dovedl agenta 007 do nezapomenutelného, emocemi napěchovaného finiše. Craig si může gratulovat, odešel z role Bonda na vrcholu. 90% ()

herr_carter

James Bond je mrtev, ať žije James Bond? Je to spoiler, nebo není? Filmy o Jamesi Bondovi jsem bral vždycky s rezervou, nemohu říct, že by to byl vyloženě můj šálek kávy a nejlepším Bondem pro mě asi zůstává Pírs. Novinka s perfektní úvodní písničkou od Bílý Ajlyš se mi ale líbila moc a jsem rád, že jsem šel výjimečně do kina. Akce střídá akci, film je navíc podpořen dosti silným osobním dějem a Fredie Merkjůry je důstojným záporákem takže za mě jako celek na to, že Bond není mým zcela favoritním tématem, těžký nadprůměr.............................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Maynard.

Budu hodně SPOILEROVAT, tak to rači ani nečti, ok? Král je mrtev, ať žije král. Důstojný rozloučení s mým nejoblíbenějším 007. Po skouknutí tohodle filmu a předání pomyslné štafety je jasný, že se z Bonda stane uplně něco jinýho, než to bylo do teďka. V dnešní době, kdy je rasistický i to, že nosíš bílý tkaničky je to asi nevyhnutelný, ale další 007 černo černá černoška? Pevně věřím, že je to jen takovej malej džouk a že se tohle fakt nestane. V tomhle kousku mě ani jjako v tom před tím vůbec nenadchla Bond girl, prostě ji nemám rád. A to se pak na ten film kouká opravdu divně. Těch slov "I love you" tam byla na jednoho Bonda taky strašně moc. Ale ten konec, kdy fakt umře 007 je dokonalej, slzička ukápla. Záporák docela v klidu, ale přijde mi, že ten "Mercury" neumí zas tak moc grymas.... ()

Sdoom

Tak skvělý úvod! A tak průměrný až podprůměrný zbytek stopáže. Chápu, o co tvůrcům šlo, celé to nějak uzavřít, aby to navazovalo, dávalo smysl atd. Ale kromě skvělé úvodní sekvence v Itálii se toho moc nepovedlo. Záporáci s pochybnou motivací, přičemž Waltz se tam jen mihne a ani to nemá žádný vliv na další dění, akce zapomenutelná, jednání postav často nepochopitelné. Celkem mě snad bavily flashbacky do chaty u jezera. Lepší 2 hvězdičky. (kino Cinema City IMAX Flora, orig. + CZ tit.) ()

Soweek

Bondovka co vlastně není Bondovkou. Bondgirl se nekoná, Malek byl charismatičtější snad ve všech svých ostatních rolích, jen ne v této a celé grand finále tak nějak upadá v nevýrazné zapomnění. Tohle se vážně nepovedlo. ()

sedm.1

Popravdě se musím nad všemi těmi obdivnými, slintajícími komentáři nad touto Bondovkou ironicky usmívat a zároveň krapet nechápavě kroutím hlavou, čím že si to právě Není čas zemřít zasloužil. Je sice pravda, že nejsem celkově příznivcem této legendární postavy, zároveň si ale ani nemyslím, že bych byl kvůli tomu na filmy o něm nějak zbytečně přísnější, či vůči němu jakkoliv zaujatý, se mnou ale prostě ta jeho dobrodružství bohužel vážně nic nedělají, a ani toto pětadvacáté pokračování není výjimkou. Když bych měl tedy zmínit pozitiva, která jsem zaznamenal i já, tak určitě povedená je akce, která má šmrnc, je efektní, dynamická a přehledná, bohužel jí ale není opravdu příliš a dokonce bych si možná velmi opatrně dovolil i tvrdit, že jde o jednu z těch nejméně akčnějších bondovek vůbec. Dále mě určitě oslovilo, že zápletka není tentokrát zbytečně překombinovaná, je přímočařejší, a tím pádem svižnější, no a plusem je opět i Daniel Craig, kterého považuji za nejvýraznějšího představitele Jamese Bonda a i zde své slavné postavě dává přesně to, co je potřeba. Víc toho, co mě na tomto filmu potěšilo, ze sebe ale nevytlačím. A negativa? Zápletku jsem sice chválil za svižnost, ale její obsah prostě nestrhne, nepřekvapí, nezaujme. Bond Girl Léa Seydoux, stejně jako ve Spectre, patří pak jednoznačně ve všech ohledech k nejslabším zástupkyním této postavy vůbec, a když si navíc pomyslím, že se v podstatě právě ona stala Bondovo osudovou ženou, tak mi je mdlo ještě víc. No a opomenout nemohu ani přeceňované emoce, které mě osobně zcela minuly a i když se ve filmu, a to hlavně v závěru, objevují scény, které měli být emočně zatraceně silné, tak mě nechaly chladným a nezaujatým. Není čas zemřít tak zkrátka hodnotím jako veskrze průměrnou nejen bondovku, ale v podstatě i celkově v rámci žánru, prostě na jednu stranu zábavná dobrodružná akce, na druhou stranu ale zároveň nikterak výrazná, či jinak výjimečná podívaná. P.S. po konci této bondovky mě upřímně děsí, s čím teď tvůrci v šestadvacítce přijdou. ()

psychoJoa

Kdyby to byl vyloženě špionážní akční film, tak je luxusní. Ale jako Bondovka mě zklamal… asi nejsem připravená na to, aby i Bond začal být seriózním počinem… a taky nejsem připravená o něj přijít. ()

Wally

Přidám se k většině...je to důstojné loučení D. Craiga s touto postavou. Pro mne je Skyfall asi nejlepší Bondovka a Craig s Connerym nejlepší nula-nula-sedmičky. Trošku se bojím dalšího vývoje, ale zvládlo se to v minulosti vždy se ctí, tak snad to tak bude i teď... Jinak film mi i přes tu dlouhou stopáž utekl jak voda a vůbec mi nevadilo trošku víc 'citových keců' než bylo v předešlých dílech. Jo a L. Seydoux taky do rostla do krásy 👍 ()

adam9

Asi se ze mě stává konzervativec tíhnoucí k tradicím, protože k tomuto příliš emocionálnímu Bondovi mám zkrátka výhrady. Finále bylo výborné, dojalo mě, ale mám čistě problém s tím, že to je silný odklon od klasického bondovského kanónu. K éře Craiga to sedí a jistou evoluci chápu, ba ji dokonce vítám, nicméně čeho je moc... Zklamal mě mizivý prostor pro úžasnou Anu de Armas a záporák v podání Ramiho Maleka, nad jehož motivací místy zůstává rozum stát. Ono ale ten scénář, který se snaží celou pentalogii mermomocí slepit dohromady, pokulhává ve vícero oblastech. Jako celek i díky loučení s Craigem a silnému závěru to ale na lepší průměr stačí. ()

purekritik

Scenar, dialogy a tudiz vetsina postav smrdi nudou a smoucelnosti. Film je prapodivna montaz na predchozi dil, drzi se v okovech otrepanejch bondovskejch schemat a v podstate uz vykrada sam sebe. Verim, ze kdyby Fukunaga dostal volnou ruku, videli bychom jinej film. Opet, jak je dnes u podobnejch filmu zvykem, se jedna spis produkt sitej na miru konzumni spolecnosti. Klasikou se ale nestane, pac k tomu jen vysoky trzby a znacka nestaci. ()

velkyvezir

Ještě to vstřebávám. Jestli tu nechám 5*, tak že i po čase to stále vnímám jako velkolepé finále a důstojné rozloučení se s Danielem. Díky Dane za úžasnou sérii. ()

FilmysMartym

Musím říct, že moje očekávání se naplnila. Dokonalá akce, skvělé dialogy i povedené vtípky, emocionálně to byl rozhodně nejsilnější díl. I přes lehce nadprůměrnou stopáž si film držel tempo a ani mi tak dlouhý nepřišel. Ačkoli nejsem největším fanouškem Billie Eilish, soundtrack se povedl a překvapilo mě, jak moc k Bondovi sedl. Osobně je pro mě hned za Skyfallem. 85% ()

zencitizen

Bond v mužském klimakteriu, v andropauze. Plačtivý, sebedojímavý, sentimentální, tak jak muži v tomto životním období kupodivu bývají. Film není špatný, má tempo, švih, ale občas se nevědomky dostane téměř až do hájemství příběhů Rosamunde Plicher.  V závěru se přepne do tuctového akčňáku. Malekův záporák není špatný, ale je podivně nevyužitý.  S koncem nesouhlasím, ale chápu, že ho Craig takto chtěl. Herci se na sebe rádi dívají, když jsou sošní. Poznámka k technické kvalitě projekce: čím dál víc mám pocit, že chodit do kina už nemá smysl. Provozovatelé kin totiž šetří na lampách do projektorů, promítači už ani nejsou zvyklí ostřit. Celý film byl extrémně tmavý, v určitých sekvencích rozostřený. Až si film stáhnu na VOD, teprve ho uvidím. (Tyhle potíže byly už před pandemií. Aktuální zkušenost v pražském kině Pilotů). ()

Chmur

Bondovky s Craigem se tváří strašně vážně, ale přitom je to v podstatě podobná hovadina jako ty s Brosnanem či Daltonem. Bond se ani nesehne, ale přesto ho kulky míjejí s absolutní jistotou, healing faktor má snad vyšší už jen John Wick a štěstí? Tenhle padesátník ho sjíždí jak Vincent Vega bílou lajnu. Stopáž 163 minut a zároveň taková nuda? Za to si režisér zaslouží waterboarding. ()

Finskej

Film jest dosti stupidní, protože James Bond se nepoflakuje realitou duševně rozpolcen, James Bond neumírá a James Bond nevolá ženě, když umírá, protože neumírá, aby jí řekl, že ji miluje. Vcelku lze dnes říci, že partička vymýšlející moderní verze Bonda v podání Craiga zdárně dotáhla ničení Bonda až ke zničení. Mohl by to teď zase začít točit někdo s někým jiným jako dřív a normálně? ()

666Carnage

Špatně rozehraná Spectra má svůj konec.  Sice tu opět máme záporáka co není nic světoborného, ale postačilo to. Craig se s Bondem loučí ve velkém stylu a užívá si to. A já si to popravdě užil taky. Sice má film skoro 3 hodiny, ale dalo se to zvládnout. Na konci filmu ta slzička přeci jen ukápla. Léa Seydoux je mizerná bond girl, ale chápu, že tam musela být. Škoda, že Ana de Armas měla málo prostoru protože je to fakt kočka a její akční scény byly super. V celku má film i svoje slabší místa, ale díky začátku, Kubě, zamlženému lesu a finále se to v tom nějak ztratí. 80% ()

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (viac)

Seriálové rebooty na cestě

21.01.2023

Blade našel nového režiséra

Blade našel nového režiséra

22.11.2022

Po pečlivém zvažování a hledání vhodných kandidátů na režii nového Bladea nakonec šéf studia Marvel Kevin Feige přece jen našel. Po odchodu Bassama Tariqa (Mogul Mauglí) a odkladu produkce tak práci… (viac)