James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyzpytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. (Forum Film SK)

Antek

Jako proč ne. Spíš právě naopak. Spectre jsem nedokoukal, protože když si nahý Bond vlezl za Monicou Belucci do sprchy, aniž by to ona věděla, cítil jsem hodně velkou nervozitu. Tohle už bylo prostě out, nacházíme se úplně v jiných časech, a je třeba si to uvědomit. To, že i promiskuitní Bond dokázal dospět a vnímat ženy více než jen jako objekty, je pro mě silným signálem, že se doba vážně mění (teď aby se jen změnil tento postoj nejen na plátně, ale i za ním). Ale nebojte. Nový Bond je pořád především chlapeckým dobrodružstvím nabitým akcí, rychlými auty a vtipnými hláškami v okamžicích, kdy by normální smrtelník jenom zdrhal pryč a doufal, že na něj ten drolící barák nespadne. Co povyšuje poslední díl Craigovy pentalogie nad průměr, jsou emoce, které jeho představitel zvládá prodat na jedničku (a jasně ukazuje, že ze všech Bondů je také ten nejlepší herec). A pak taky ten závěr. Funguje skvěle. Se správnou mírou patosu se Bond odporoučí jedinou možnou cestou a dává tak šanci novým proudům, které vlajkovou loď šovinismu natírají moderním lakem a poskytují šanci přežít. Ne, pro Bonda skutečně „není čas zemřít“. Je to spíše k „čas znovuzrození“, který byl využit na maximum. ()

Krysa SPK

No Time to Die je bohužel první bondovka, kterou jsem od GoldenEye neviděl v kině. Ale nevadí, na TV ve 4K, Dolby Vision, Dolby Atmos a s vychlazenou Plzní to bylo asi ještě lepší. 😉 Bondovky s Craigem byly od začátku jiné a tak divák mohl čekat, že i finále bude jiné, než na jaké jsme zvyklí. Tohle ale asi nečekal nikdo. 😮 Tolik emocí, aby člověk pohledal i v tematicky jiných filmech. Akce vyšperkovaná k dokonalosti (honička s motorkami v lese, WOW!). Mraky odkazů na starší bondovky, ale HLAVNĚ: hudba ! Hudba krále současné filmové hudby Hanse Zimmera ! Když se u rozhovoru Bonda s M u Temže ozval snad nejkrásnější hudební motiv z bondovky On Her Majesty's Secret Service, vypil jsem Plzeň na ex a srdce zaplesalo radostí. Konec snímku je pak strhující emoční jízda, kterou by nemusel slabší jedinec rozdýchat. 😢 Ač jsem fanoušek “conneryovek”, tak série s Craigem byla krásná podívaná, za kterou jsem vděčný a poklekám před ní se vší vážností - takže ne jako Bond před Safinem. 😉 ()

Krustyburg

spoiler alert... První půlka filmu je hezkou bondovkou: Bond je v důchodu, lanaří ho, aby se vrátil do služby, pak se začnou dít divné věci, Bond se vrátí do služeb dobra, protože nikdo jiný svět nemůže zachránit, hodně se rve, utíká, střílí, není jasné kdo je dobrý a kdo zlý... No ale pak Bond (s jednou kolegyní) přepadne jakýsi betonový komplex (líheň zla) kde postřílí zástupy vojáků, kteří jsou snad slepí, protože nikdo z nich Bonda nedokáže trefit, a pak přijde dojemný závěr, kde Bond obětuje sám sebe pro dobro lidstva, protože je přenašečem jakéhosi viru. Což mi teda smysl nedává, protože celý tenhle film i všechny bondovky jsou o tom, že tenhle člověk je prostě nezničitelný. A najednou dostane vir, a ani se třeba nepokusí o to někde sám přežít a čekat, až se na to vyvine nějaký lék, ale bez většího přemýšlení se zabije? ()

jujec

Když budu chtít romantickou komedii, kde se bude řešit vztah ženy a muže, nebo béčkový film, kde se bude střílet a bourat s auty, určitě si nepustím bondovku. Vlastně ne, tuto bych si pustit mohl, žádná sofistikovaná technická řešení, elegantní oblečení ani sexy chlap svádějící každou ženskou na baru v tomto snímku nebude, jen stárnoucí ukňouraný muž snažící se zjistit, či je to dítě s modrýma očima.... Škoda jen, že za Q domů nepřišel jeho sexy nabíječ, to by bylo aspoň trochu zajímavé.... ()

Sany33

Príbeh: James Bond zavesil kľúče od Astona na klinec a chce si užívať dôchodok po boku svojej lásky. Spectre aj napriek tomu že má urezanú hlavu stále produkuje žlč v podobe ruských doktorov, jednookých motorkárov alebo smrtiacich vírusov. Čo ale ak za týmto všetkým vlastne nestojí Spectre. Za nitky evidentne ťahá niekto na pozadí. A to už je úloha pre 007 a Jamesa Bonda. Herecké obsadenie: Daniel Craig (nar. 1968, Velká Británie) sa pre úlohu 007ičky jednoducho narodil. Vo svojich 53 rokoch dokáže na place robiť veci ktoré by mu rovesníci mohli iba závidieť. Bond Girl tu absentuje kvôli vzťahovým veciam ale mne osobne sa agentka na Cube veľmi pozdávala. Prevedenie: Po dobu na pohľad nekonečnej stopáže sa divák ani sekundu nenudí na plátne sa vždy niečo deje. Akcia strieda akciu ale je priestor aj na emócie a príbeh, ktorý je celkom dobre vystavaný. Dávam palec hore aj za geniálneho zloducha v podaní Ramiho Maleka (nar. 1981, USA). Pocity: Vynikajcu akčnú jazdu, ktorú som si užíval plnými dúškami naplnilo geniálne emočne vygradované finále. Vážne som si po dlhej dobe užil akčný film. Pridaná hodnota: Aj napriek tomu, že je iba začiatok roka myslím že môžem smelo film označiť ako najlepší akčný film roka 2022. Neveril som že sa dá Skyfal tromfnúť. 98% ()

bizz_mjc

Bond a romantická/rodinná vložka? Inu, vše je možné. I James je jen člověk a škoda, že se loučí s Danielem Craigem, který mi nakonec v roli sedí na trůnu. Že rozloučení není plné explozí a honiček nevadí, je to dospělý film plný neprotřepaného, ale dobře namíchaného koktejlu. ()

Mr.KarlAdler

Určitě ne nedůstojné, ale přinejmenším polorozpadlé a v mnoha ohledech neuspokojivé a zapomenutelné. Zvláštně poslepovaný scénář z příliš dlouho trvajících cameo rolí a ve výsledku zbytečných příběhových linií, těžko uchopitelných a hodně vágně vysvětlených motivací postav - včetně nemastného záporáka zabarikádovaného ve svém sídle s mocnou zbraní (tvůrčí lenost k pohledání). Sem tam solidní akce se střídá s nepříliš uspokojivou technickou stránkou o pár minut později - místy odfláknuté (ostrost, stabilita, kompozice) záběry, podivný zvukový mix. Zimmerova generická hudba variující buď hlavní téma, nebo Temného rytíře (tvůrčí lenost k pohledání). Zkrátka na to předlouhé čekání, se kterým opadalo veškeré těšení (vždyť i titulní song je už rok venku), docela málo muziky - a nic, co by mě vtahovalo do plátna a zpříjemnilo příšerně přepálenou stopáž. Já prostě radši bondovky jako Quantum of Solace - jednoduchá hlavní linie, dechberoucí a stylově vymazlená akce, dostatečná myšlenková nadstavba v bočních liních - který si můžu pouštět pořád dokola pro jejich celistvost i úžasné konkrétní scény (Tosca v Opeře). A přitom se dá soustředit víc na psychologii postav, jít k Bondovým kořenům a natočit skvělý film - Skyfall budiž důkazem. Jo, to mohlo být perfektní zakončení craigovské linie. Spectre pro mě byla dobře natočená, ale už trochu kulhající nadstavba a Není čas zemřít mě v zásadě míjí - byť s úlohou Jamese Bonda, jakou tvůrci Craigově postavě určili, jsem ztotožněný a dávám to k dobru. Spolu s tím tam už těch pozitiv bohužel moc není. ()

Jaro.Krafcik

Dočkali sme sa nový James Bond v kinách aj ked trošku s oneskorením sme nakoniec stihli. Aj keď sa nakupne centrum zatvaralo skôr ako premiéra filmu. Najdlhšia Bondovka ale zároveň asi aj najlepšia ak nerátam Skyfall, Spectre bolo o niečo slabšie aj keď sa tu spomína nadväzuje. Akcie nechýbalo aj úvodna pieseň bola dobrá dokonca aj záporak. Len mi vadilo pridelenie čísla 007 čiernej agentke, trochu pridlhá stopáž , niektoré kecacie pasáže by sa fakt dali skrátiť a film by bol krajší. Na škodu mi prišlo aj málo priestoru novej bondgirl v podaní Any de Armas. Ale emotivný záver to všetko vynahradil, ostáva dúfať že toto bol zrejme posledný mužský bond, priznajme sa všetci stárneme aj taký Daniel Craig, ktorý pre mňa navždy ostane ikonický a najlepší agent 007. Snáď to nebola posledná návšteva kinosály lebo ešte nás čaká pár dobrých filmov. 5* ()

dragon94

První Craigova Bondovka, ze které jsem byl podstatnou část stopáže, obzvláště v první hodině, opravdu nadšený. Casino Royale bylo sice fajn, ale vyloženě nadšený jsem z něj nebyl. Úvodní akce zde byla skvělá, nápaditá, měla výbornou energii, úvodní píseň taky výborná. Potom přišla akce v Santiagu s překrásnou Anou de Armas, která byla absolutně fantastická! Jedna z nejlepších, nejvtipnějších a nejenergetičetějších akcí, které jsem za posledních mnoho let viděl. Pak bohužel film docela dost zpomalý a začne řešit stále absolutně nezajímavého Blofelda, spoustu jiných dějových odboček, a více představovat bohužel úplně nezajímavého záporáka v podání Ramiho Maleka. Kdyby se z filmu vystříhalo spoustu těchto nudných a téměř nezajímavých scén a konverzací, tak to mohla být mnohem větší pecka. Naštěstí výsledný dojem dokáže zachránit poměrně obstojná závěrečná půl hodinka, kterou opět kazí pouze příliš dlouhý a nezajímavý rozhovor se záporákem. Celkově vzato se jedná však o důstojné rozloučení s agentem 007, které kdyby bylo kratší, případně mělo lepšího záporáka, mohlo aspirovat na nejlepší prozatimní bondovku. Takhle pouze 4* 80% ()

ondraondra

Paráda! Druhá nejlepší Craigova Bondovka. Na Skyfall to sice nemá, ale přesto jsem si film užil naplno. Nikoho asi nepřekvapí, že akční scény jsou úžasné, stejně tak jako Jamesovy vtipné hlášky a poznámky. Bond tady není jenom akční hrdina, ale skvěle je tu vykresená i jeho osobní stránka. A musím řict, že Léa Seydoux je nejlepší a nejatraktivnější Bond Girl v historii všech Bondovek. Pokaždé, když byla na scéně, tak mi zářily oči. Všechno šlape jak má, i když to není dokonalý film. Třeba taková stopáž je lehce přepálená. Každopádně je to důstojné zakončení Craigovy série a už dlouho jsem neviděl film, který by mě ke konci tak moc dojal. 8/10. ()

zigíš

Brilantní akčňák a desátá nejlepší bondovka, přibližně. Ono tomu není co vytknout, ze začátku a tak dvacet minut je plyn sešlápnutý až na podlahu a všechno klape jak má. Technicky je Fukunaga jistý jak Mendes ve Skyfallu, takže musí být problém někde jinde. I když ´problém´, těch emocí už bylo na mě trochu moc a že se jich na stárnoucí Craigově tváři vystřídá celá paleta. Ale jo, rozlučka je to víc než důstojná. Takže abych nebyl za takového cynika, ok ..osmá nejlepší bondovka :) ()

JoseBenes

Jsem velkým příznivcem směru, kterým se bondovky vydaly s Casinem Royale. Není čas zemřít se snaží potěšit všechny, příznivce „starých“ i nových bondovek, a zůstává poněkud na půli cesty. Až tak, že z toho opět vznikl film na způsob Spectre. Dlouhý a relativně kontroverzní (byť objektivně o něco zábavnější, proto hodnocení vidím jako silné tři nebo slabé čtyři). V jednotlivostech je totiž Není čas zemřít vynikající (úvod, včetně titulní písně a intra, Ana de Armas, akce v Norsku, překvapivě fungující humor), film i docela ubíhá, ale obsahuje hodně vaty a od chvíle, kdy se Malekovi povede jeho primární plán, už jeho motivace nedávají smysl, resp. nejsou vůbec vysvětleny. Hlavní postavy to komentují slovy „je to jako vždycky“, což není fajn retro pomrknutí na dřívější standardy, ale ukrutný „lazy writing“. Navíc je Malek na plátně asi jen 15 minut a při jeho lobotomickém monologu bylo s podivem, že se Bond raději nezastřelil sám. Celé akční finále je bohužel i poměrně plytké a až na pár výjimek nekreativní. James taky mohl dostat za svoje služby lepší konec, ale to už je čistě subjektivní. Měl jsem zkrátka asi moc vysoká očekávání...P.S. Moje výtky dokládá to, že „třetí akt“ ve scénáři Fukunaga přepisoval, i když už měl dávno dotočeno. ()

vyfuk

Už  fakt není čas. Za chvíli začne hodina, musíme jít. Změna štábu a změna pozic dostala za výsledek nového Bonda, přičemž čekání na něj bylo úmorné. Možná podobně jako i jeho samotná délka. I na něco tak akčního jako je Bond jsou prostě skoro tři hodiny až moc. Film se tím pádem i dost topí ve své vlastní komplikovanosti a já mám silné pochyby, že když lidi chtějí jít na Bonda, tak chtějí přemýšlet nad něčím, co postava udělala asi dvě hodiny zpátky. A že se to děje hodně. A navíc to jenom zamotává palice. Vychází z toho záporák, co nemá moc prostor a když už tak ani nevíme o co mu jde. Zápletka, která je spletitá jako grupáč na vysokoškolské koleji a záběry od kterých dostáváme něco jiného než čekáme. V mém případě kde jsem čekal střih  na jinou scénu scéna naopak pokračovala, což jen může být úkaz mé neznalosti. Stejně tak, ale si myslím, že tato skladební politika nefunguje třeba v 90 % filmů, co jsem viděl. Poté finále docela i překvapí tím, jak je razantní a tvůrci budou mít, co dělat, aby vše vysvětlili, ale nic to nemění na tom, že jinak to ani být nemohlo. Byl to  další  nářez, který nás poslal do  trochu hezčích vod této super éry, která končí. Zrovna tato jízda mi tolik nevyhovovala, ale rozhodně ji vyloženě nezatracuji. Hlavně, že se Craig konečně vrátí, aby dodělal Millenium :))) hehe. "He was Bond. James Bond." ()

LizianShaw

Definitivně skvělý film a jen těžko se zde hledají chyby. Mým bondovským favoritem asi bude navždy Casino Royale (zjevně kvůli mé slabosti pro Karlovy Vary), ale definitivně se jedná o top Bondovku a úctyhodné rozloučení. Mrzí mě asi jen to, že zde není vytěženo maximum z tak skvělého obsazení, které film poskytuje. Mými favority jsou jednoznačně Ana de Armas a Rami Malek. Je ironie, že zrovna tito dva oblíbenci, jsou ve filmu minimum času. Ana je ve filmu jen na jednu akční scénu (ale že perlí!) a Rami (jakožto hlavní villain) má naštěští prostoru více, ale je možné ho vidět naplno jen ve třetím aktu, kdy už se ''zavírá opona.'' Takže bych definitivně uvítal víc prostoru pro oscarového herce (před finální bitvou má ve filmu snad jen dvě scény)! Akce je ale slušná, a Craiga jsem si poměrně oblíbil (i přesto vrcholný výkon je pro mě jeho Knives Out). Těším se na lov pro novou tvář Bonda, to bude spousta fanouškovských teorií. ()

L_A_D_A_S

Za mě nejslabší Bondovka s Craigem. Jsem rád, že jeho éra je tímto u konce a tajně doufám v návrat klasických bondovek typu Zlaté oko. Film je až nesnesitelně dlouhý, hlavní záporák absolutně postrádá jakoukoliv motivaci a Bond girl vypadá a hraje jak nějaká Jarmila z Horní Dolní po odpolední směně. Jediným zábleskem starých časů pro mě byly scény s Anou de Armas (Paloma). ()

JohnSmith

Musím uznat, že tohle bylo opravdu stylové rozloučení Daniela Craiga s postavou Jamese Bonda. Příští představitel se bude muset hodně snažit. Ač je film poměrně dost dlouhý, má neskutečný spád a člověk se opravdu nenudí. Bravo. ()

svobik

Úvod maximální nářez, závěr snad ještě víc. Vlastně dost jiná bondovka, Craig většinu času kosí protivníky v civilu a místy jsem si musel na tu odlišnost zvykat. Druhá třetina navíc docela drhne skrz tempo, finále ale na tyhle neduhy dává zapomenout. Díky za to, skvělý rozloučení s nejlepším představitelem Bonda. 8/10 ()

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (viac)

Seriálové rebooty na cestě

21.01.2023

Blade našel nového režiséra

Blade našel nového režiséra

22.11.2022

Po pečlivém zvažování a hledání vhodných kandidátů na režii nového Bladea nakonec šéf studia Marvel Kevin Feige přece jen našel. Po odchodu Bassama Tariqa (Mogul Mauglí) a odkladu produkce tak práci… (viac)