James Bond, agent 007, skončil aktívnu službu a užíva si zaslúžený oddych na Jamajke. Pokoj však nemá dlhé trvanie – objaví sa totiž jeho starý priateľ Felix Leiter z CIA a požiada ho o pomoc. Misia na záchranu uneseného vedca sa ukáže byť oveľa zradnejšou, ako spočiatku vyzerala. Bond sa počas nej dostane na stopu nevyzpytateľného zločinca, ktorý disponuje nebezpečnou a veľmi ničivou novou technológiou. (Forum Film SK)

Nethar

Špatné to není, ale myslím, že výměna rolí přichází právě včas, nějak tomu dochází dech. Rami Malek se mezi bondovskými záporáky taky bude spíš ztrácet, což je škoda. ()

Muel

| Metro-Goldwyn-Mayer | Som neuveriteľne a úprimne rád. Som rád, že sa to Fukunagovi podarilo takto dôstojne, takto kulervúco a takto emočne ukončiť. Akcia je super, to už sme vedeli z trailerov (tá kamera!), zápletka je síce jednoduchá, ale funguje. Čo ma ale najviac teší je, že celý ten film je tak dobrý z jediného dôvodu. A to kvôli samotnému Bondovi. Ešte nikdy sme nevideli Bonda takto zlomeného a ešte nikdy to nebolo v bondovkách takto osudové (a znova sa potvrdilo, že Craig je výborný herec). Bond tu proste dostáva strašné rany a ako postava sa tu prekreslí do, pre Bonda nezvykom, absurdných výšin. A ďakujem za ultraodvážný a dosť možno najlepší možný záver filmu. Srdcová záležitosť. | Hodnotenie: 9/10 | ()

Brejlil

Netradiční začátek, navíc ve francouzštině. Pěkná akce v italském městečku. Titulková sekvence s nejdepresivnější písní v celém kánonu bondovských otvíráků. Roztomilá a velmi zábavná scéna s Anou de Armas. Christoph Waltz je přesvědčivý i na velmi malém prostoru, zato hlavní padouch se přes značnou vyšinutost vyznačuje i nudou. Nuda tu a tam vyskočí i na diváky, ale naštěstí tak na pět minut celkem. Akce je solidní, byť není zas tak "kulervoucí", Fukunaga solidně odrežíroval i ty neakční scény a občas se blýskl zajímavým vizuálním nápadem, herci se snaží, byť to tedy není úplně shakespearovské herectví, v rámci žánru je nadstandartní. Rozhodně jde o nejradikálnější snahu o změnu od dob George Lazenbyho a více než důstojné rozloučení Donalda Craiga s ikonickou postavou. ()

PanTumnus

70%. Bondovi podle mě všechna ta nadpozemská udělátka v dnešní době nesedí. Na jednu stranu tu máme realistický intimní příběh, který tématizuje odchod, smíření se s minulostí a normální život ve světě plném superpadouchů, na tu druhou zde ovšem jsou nanoboti co vám způsobí smrtící herpes, padoušská sídla s jedovou zahradou a záporáci s plánem, který nedává ten nejmenší smysl. Podle mě se tyhle dvě linky značně perou. Finále je ale skvělé a dojemné. Tvůrci zde zcela očividně set upují minimálně dva filmové/seriálové spin-offy s novou 007 a Annou De Armis. Což není nejhorší nápad. Mít nového Bonda za dva/tři roky by bylo zvláštní. Craigovo loučení totiž téměř připomíná předání žezla těm mladším. Sám scénář poukazuje na svět který se mění, zatímco Bond zůstává stejný. Není čas zemřít jakoby tento status quo nadobro naboural a minimálně za to stojí ocenit. ()

Caine

4 hvězdy, ale s velkýma výhradama. Takže podmínečně! :-) Hlavně ten závěr byl z geopolitického hlediska dost odfláknutý a Bond až příliš neprůstřelný. Emoce sice hezký, ale logika dostala dost na prdel. Skoro jak ve Skyfall... ()

Antaeus

Nie je čas.. komentovať. Idem si pachuť spláchnuť Kasínom rojál. Toto skrátiť tak o 30 minút, aby mi stŕpnutá riť nepripomínala, že starnem, zároveň ubrať tak asi 20 minút pátosu (asi potrebného, neviem) a bol by som spokojnučký. Ale Antaea nikto v holoúde nepočúva a moje pocity sú tam všetkým ukradnuté a tak sme sa dočkali ukecaného Bonda a po čiernej kráľovnej Alžbete aj čiernej Bondky. Bondovej, Bondy.. Kurva ako sa povie Bond v ženskom rode? ()

TheSpearCZ

Není čas zemřít by se jednoduše dalo zhodnotit jako úspěšná pocta Craigovi za jeho výkon jako James Bond. Jako samostatná bondovka, respektive pokračování Spectre bych už polemizoval, zda se opravdu jedná o pořádnou podívanou, přeci jen pořád by to mohlo být o těch 30 minut kratší, je tu na mě osobně až moc dialogů a spíše méně akce, chybí tu i údernost Skyfallu, ale ze všech směrů jde od tvůrců cítit, že No Time to Die je bezpochyby dělané, jako taková poslední oslavná bondovka, s čímž nemám absolutně žádný problém, Daniel Craig si za mě opravdu po té obrovské vlně nenávisti před samotným vydáním Casino Royale (která se shrnuje v emocionálním, nedávno vydaném Being James Bond) získal můj respekt a společně s Brosnanem se jedná o mého nejoblíbenějšího bonda, kterého bude opět velice těžké nahradit a pro nastávajícího přinést do této role zase něco nového. Každopádně k samotnému dílu - Člověku se tu docela hodí zopáknout již šest let starý Spectre, na který se tady přímo navazuje, máme tu pár známých postav, ke kterým už má fanoušek této série jistý vztah, což je dobrá výhoda, akční scény jsou tu klasicky opět skvěle natočené (i když jich mohlo být podstatně více), naprosto vyšperkovaná hudba, která je velký highlightem tohoto filmu a poté velmi emocionální konec, který musí zlomit každého každičkého fanouška. Musím uznat, že tahle oslava Craiga, coby pana Licence to Kill byla zakončena úspěšně a jsem jenom rád, že jsem mohl Daniela zažít a užít si ho v jeho nepřekonatelné největší roli. Čisté 4* ()

Nolanofil

Výborna prvá hodina, jak príbehovo tak po akčnej stránke osviežené bondovým gadgets v aute. Od vysvetlenia ohladom Heraklesu niekde v strede, to je miestami nuda, každopdne stale som mal pocit, že Craig si to silne užíva a že celý film pôsobi velkolepo. Bondov záhradkar, resp. zaporák v podaní Maleka nič moc ale výborne funguje v kontextu samotného záveru. Skratiť o 10-15 minút, doladiť záporáka a za mna by to bola pecka. Takto je to dôstojna rozlúčka Craiga s bondom, ktorá skvele funguje v rámci celej Craigovej pentalógie. Spokojnosť. ()

maty39

Už od úvodu No time to die je evidentní, že Fukunaga si s akčním filmem rozumí mnohem více než Mendes. Akce je o parník lepší než v Mendesovkách (na Forstera se snažím zapomenout) a Bondovka se poprvé od Casina vrátila tam kde ji rád vidím. Bond se zase vrátil do osvědčené šablony a tenokrát to díky Fukunagovi šlape jak důkladně promazaný stroj. Kde Mendes nudil (v akčních scénách), tam Fukunaga exceluje. Kde Mendesovky působily nepřesvědčivě (zvraty, zápletka, záporáci, Bond), tam Fukunaga přidává emoce a fungující postavy. Malek je sice slabším článkem této skládačky ale stále funguje lépe než kterýkoliv záporák z Mendese. Největším záporem je návaznost na předchozí Bondovky. Občas jsem se ztrácel v postavách. Třeba Madeline si vůbec nepamatuji z předchozích dílů a koukat na ně znovu nehodlám. Konec mě také nechal mírně rozpačitého. Připadal mi nechtěně směšný, jako bych sledoval parodii. Naštěstí nedokázal přebít vše pozitivní z předchozích minut. No time to die je po Casinu druhá nejlepší Craigova Bondovka a to velmi výrazně oproti zbytku. ()

nonick1

Po Mendezově double majstrštyku zcela zbytečně nastavovaná kaše s nevěrohodným Malekem, černou quaziagentkou 007 a navíc výsměšným názvem. Tenhle guláš měli tvůrci vyhodit ještě předtím, než ho připálili. Druhý den už ani nevíte, o čem to vlastně bylo, ale ta pachuť na patře zůstane ještě hodně dlouho. Se divim, že jim tu roli Daniel Craig vůbec vzal, asi potřeboval doplatit hypotéku. ()

no2

9/10 - Konec dobrý, všechno dobré. Mohlo to být i na 2 díly, ale to by nebylo ono. Nakonec i dlouhá stopáž (2:45) utekla rychle. Přiznám, se, že takové střídání nálad, emocí a žánrů jsem neočekával. Ale přesně tohle miluju! Po Spectre (2015) a obzvlášť poté, co jsem si dříve na netu četl různé drby o tomto filmu, jsem od této (anti)bondovky moc nečekal, ale klobouk dolů - je to kvalitní následovník Casino Royale (2006) a Skyfall (2012). Potěšilo rozvinutí postavy Madeleine, ale nejvíce mě nadchla Ana de Armas coby Paloma (sorry, Nomi). Co přijde dál? Možná by nebylo špatné se příště vrátit k té "klasické" postavě 007, protože pokračování v tomto duchu 1) by byl opakovaný "vtip", 2) "lidského" Craiga by bylo asi těžké překonat. ()

Atheas

Motal jsem se v tom, protože jsem si toho moc nepamatoval z předchozích dílů. I tak to bylo motání příjemné. Důstojné zakončení snad příště přinese něco úplně nového. Pamatuji si prvního Bonda s Craigem na kterého jsem měl bůhví proč nějakou averzi. Nyní mi po něm bude asi trošku smutno. Byl to dobrý Bond, možná i nejlepší. ()

cskomando

Krásně a solidně zakončená 5 dílná éra Jamese Bonda v podání Daniela Craiga. Zakončení, které možná trochu hraje na city a je doprovázené smutkem. Každopádně po celý film se díky lehkému příběhu neustále něco děje - akční scény, přestřelky i s dialogy typickými pro Jamese. Rozloučení jak má být. ()

majec4

Pacilo sa mi to, bolo to o dost ine ako ostatne filmy s agentom 007.  Trochu to prehnali s tou rodinou, aj ked zapletka to bola zaujimava a ten zaver nemal chybu. Emotivne to bolo, na Bonda mozno az velmi. Pocas filmu som to citil na plny pocet, ale osobne by som to asi spravil inak, takze aktualne 4*. Neskor sa k tomu urcite vratim a uvidime co z toho vznikne. ()

arcticsky

Samozřejmě - technicky natočeno dokonale, herci naprosto v pořádku. Trochu mě mátla ve srovnání s jinými bondovkami rozdílná, nezvyklá atmosféra. A to v celém filmu - nejen v závěru. Dobré, ale předpokládám, že případné pokračování se vrátí do akčního švihu a celkového lesku na který jsme u tohoto druhu filmu zvyklí... ()

Perfo

Jestli chcete učebnicový příklad toho, jak progresivistické sračky zkurví super akční film, tak se na to podívejte - pro jistotu, dvakrát. ()

poet

God bless you James. Posledná Bondovka s Danielom Craigom mala ambiciu byť viac epická ako akčná lenže ten príbeh by musel mať v ruke lepší kormidelník. Vzájomne prepojenie s predošlými dielmi možno nie je na škodu aj keď divák ktorý videl naposledy predošlý diel (Spectre) sa v tom môže strácať. Toto sa vlastne nieslo v Craigových  epizódach už od začiatku. Samotná linia pomsty nie je zlá ale žial v tejto Bondovke to nefungovalo. Či už to bolo množstvo vedľajších postáv a ich motivácii alebo nevýrazný záporak Safin atd. Predstavenie nového agenta 007 ma teda ohúrilo najmenej a trochu sa obavám či chcem vidieť ďalšiu epizódu. Doba politickej korektnosti a rodovej rovnosti sa žiaľ nevyhla ani agentovi s pravom zabíjať. Za mňa osobne tato rozlúčka s Craigom mohla dopadnúť aj lepšie a je to trochu na škodu. Od čias Skyfall (pre mňa najlepšej epizody) to šlo akosi z kopca. Jediná postava ktorá si drží svoj štandard a musí sa premlátiť celým tým kolotočom zabijakov je pre mňa Daniel Craig ktorému tie obleky na mieru stále pristanúJ... ()

M1k9

Bond až příliš pokulhává a krvácí. Vždycky jsem měl představu, že agent 007 zvládá svou práci s dávkou nadhledu a elegance. D. Craigovi zde opravdu dochází dech. Jednak je dost sentimentální a emočně zranitelný, ale taky dělá školácké chyby a na závěr se nechá přeprat průměrákem. Nevím jestli je tohle důstojné a cool rozloučení, opravdu nevím. R. Malek pro mě v roli záporáka selhal. Špatně napsaná postava a špatně zahraná. Kromě ukončení těžby charisma osvědčených herců tento díl nepřináší nic nového. Nakonec větší zklamání než to původně vypadalo.   5/10 ()

fisus

Po roce opět v kině a hned 3 filmy v kuse. Bylo fajn zajít na 007 maraton a oživit si Skyfall a Spectre. Hojná účast, 7 lidí v tom největším sále, se asi uprostřed týdne dala čekat, ale tím líp. Aspoň byl klid. Rozloučení s Craigem bylo fajn, nemá cenu prozrazovat dej. Rami Malek opět potěšil. A nezbývá než se těšit, kdo bude další Bond. ()

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (viac)

Seriálové rebooty na cestě

21.01.2023

Blade našel nového režiséra

Blade našel nového režiséra

22.11.2022

Po pečlivém zvažování a hledání vhodných kandidátů na režii nového Bladea nakonec šéf studia Marvel Kevin Feige přece jen našel. Po odchodu Bassama Tariqa (Mogul Mauglí) a odkladu produkce tak práci… (viac)