Být Jamesem Bondem

• Veľká Británia Being James Bond: The Daniel Craig Story (viac)
Veľká Británia / USA, 2021, 46 min

Daniel Craig v tomto dokumentu, v němž hovoří s producenty agenta 007 Michaelem G. Wilsonem a Barbarou Broccoliovou, otevřeně vypráví o svém patnáctiletém dobrodružství v roli Jamese Bonda a dělí se o své osobní vzpomínky. Film je obohacen o dosud neviděné archivní záběry z kasovního trháku Casino Royale a nadcházejícího 25. snímku Není čas zemřít. (HBO GO)

ViktorS

Pekný, zaujímavý dokument, cez ktorý sa máme možnosť dozvedieť pocity a názory Daniela Craiga a producentov na všetkých päť filmov a aj na určité ikonické scény z nich. Je tu veľa zaujímavostí z natáčania, ale aj z toho, čo tomu predchádzalo. Ako Daniel Craig zvládal svoju slávu a počiatočnú skeptickosť zo strany divákov. Možno by som viac ocenil, keby bol dokument o niečo dlhší. Ale aj tak je z neho fakt vidieť, že si na filmoch dali všetci záležať. Pamätám si keď som prvýkrát pozeral každú jednu z Craigovských Bondoviek a ako Barbara Broccoli povedala, tak aj ja si teraz „nedokážem predstaviť Bonda po Danielovi.“ ()

Enšpígl

Ze začátku to bylo vypadalo jako film o 007 filmech s Daniel Craigem, ale ke konci to nádherně emotivně gradovalo až i mě přepad smutek, že Dan s 007 skončil. Vůbec jsem netušil, že Spectre natáčel se zlomenou nohou, to teda velký respekt. Slzy jsem na konci dokumentu taky nečekal, ale chápu to, musela to být hodně intezivní etapa života ve všech směrech. ()

3DD!3

Patřil jsem k těm co Craigovi před Casinem nevěřili díky neopodstatněné mediální nenávisti a vzal si z toho ponaučení. Nevěřit jim a ověřovat si všechno sám. Sice jde spíše o krátké shrnutí pěti posledních bondovek, ale i tak plný zajímavých postřehů a záběrů z natáčení. Pěkná jsou i vysvětlení proč se některé díly nepovedly. Rozloučení Craiga se štábem je doják. ()

Motinski

Príjemná, pomerne krátka a jednoduchá oddychová záležitosť o tom ako podceňovaný Daniel Craig spravil z frajerskej, charizmatickej postavy Bonda niečo viac. Postavu ktorá mala oproti predchodcom hĺbku. Dokument je spravený prehľadne, vyžaruje z neho pokora a úcta k hlavnemu predstaviteľovi a je to vlastne bodka za jednou etapou. Pre tých čo sa im séria páči pôjde o niečo prekvapivo silné aj emotívne. ()

marhoul

Příjemný a důstojný medailonek o Danieli Craigovi a jeho ztvárnění 007. Fajn záběry, krásné fotky z natáčení, dojetí v závěru mi taky sedlo. Trefilo se mi do nálady. Mně se Daniel jako Bond líbil moc, on a Sean Connery, a popravdě nejsem zvědavá, co přinese budoucnost. Do mého vkusu by se beztak netrefili, takže jsem se u tohoto dokumentu loučila vlastně víc, než u poslední bondovky, která mi svou rozcajdaností, ušmudlanou tuctovou maminou a pitomým koncem velkou radost neudělala. Konec jedné éry. Ale tak snad se móda přežene a jednou se dočkáme, my holky, co rády pořádné, chlupaté, statné a šarmantní chlapy, fešáka anglického střihu, který suverénně opře o futro nejednu nádhernou, dlouhonohou sexy kobru, která se toho taky nebojí a která mu žádné robátko nepovine. Protože je chytrá. ()