Wyrmwood

(festivalový názov)
  • Česko Noc oživlých protinožců (viac)

Po australské noční obloze se přežene kometa, která pozmění přírodní zákonitosti na Zemi. V důsledku toho podlehne většina populace podivné nemoci, kvůli níž se z lidí stanou zombie. Přežije jen hrstka šťastlivců, která záhy zjistí, že nákaza znehodnotila veškeré zdroje paliva a ty jsou nyní nepoužitelné. Přeživším, kteří jsou uvězněni v pustině plné živých mrtvých, nezbývá moc důvodů, proč žít - naděje, že se dostanou na nějaké bezpečnější místo, je totiž mizivá. Jeden z nich, automechanik a otec od rodiny Barry, přišel kromě své sestry Brooke o všechny. Navzdory šířící se katastrofě je Brooke unesena bandou polovojenských násilníků a odvlečena do děsivé laboratoře maniakálního vědce, který provádí řadu šílených pokusů na těch, jimž se podařilo přežít. Zatímco Brooke spřádá plány na útěk, Barry se ji vydává hledat. Na pomoc si bere dalšího přeživšího - Bennyho. Oba se musejí vyzbrojit a probojovat si cestu hordou zákeřných nestvůr uprostřed australské buše. (Cinemax)

haj

Velký zombie překvapení se spoustou originálních nápadů značně zpestřujících tento hororový subžánr, dynamickou režií, občasným suchým humorem, skvělou atmosférou a přestřelenou brutalitou. ()

VasaX

Pár dobrých nápadů. Pár dobrých scén. Pár dobrých záběrů. Pár zajímavých myšlenek. Pár vtípků. Vše nešikovně slepeno dohromady v jeden velmi nepoutavý příběh odehraný průměrnými herci (včetně fake Michelle Rodriguez). Tohle je ryzí Béčko, a to ještě v průměru Béček blíže ke spodní hranici. ()

zigíš

šťavnaté charaktery (sexy kóča telepaticky manipulující s nemrtvýma) neotřelé nápady (auto na zombie pohon) humor i výživné gore (!) tvrdá rána pro US, protože to nejlepkavější hororové NEJ jde poslední dobou z austrálie (a nového zélandu) ()

Pedross800

"NO ZOMBIES, NO TRUCK" Jednou za čas zavítám na návštěvu k protinožcům a myslím, že jsem ještě nikdy nebyl zklamán. No a tato série úspěšně pokračuje i po této hodně zábavné "Mad Max" zombie jízdě. Nahoře by k tomu zařazení Akční/Horor měli dodat komedie, protože ta je to především. Hláškující domorodec mě dostával do kolen a vůbec všechny ty šílenosti kolem korunované novým super ekologicky nezávadným palivem :-) No já bych snad ten horor nahoře úplně škrtnul. U toho se ani nešlo bát i když krve bylo víc jak dost. Super zábavná jednohubka. ()

Hollohlaway

Velmi příjemná zběsile béčkovitá zombie akce po australsku. V podstatě nezjistíte co, jak, proč, ale hned se to řeže. Navíc i vtipné, zombie pohon mě rozsekal. Scénář sice dost tápe, ale těch pár herců si to užívá naplno. ()

Ironfood

Zábavná cáklomaxovská zombie jízda. Měl jsem trochu obavy, že tvůrci budou nízký rozpočet kompenzovat extrémně brutálními a nechutnými scénami, ale bylo to přesně v rovině, která mi vyhovuje. Jen škoda, že se nepodařilo udělat nějaký lepší konec, pak by to možná aspirovalo na 5*. ()

herr_carter odpad!

A to měla být jako parodie..?!? Jsem konsternován ze zdejšího hodnocení, vždyť ti ,,herci,, byli největší castingovou minelou všech dob, děj? pointa? kampak se poděly?? Bože..............moje hodnocení = 0 z 10. ()

sedm.1

Wyrmwood je přesně ten typ filmu, který se nebojím označit za naprosto ultimátní podívanou. A z celé té jízdy jsem nadšený o to víc, že ikdyž jde o čistokrevný nízkorozpočťák, tak přesto si s ním tvůrci poradili prakticky ve všech ohledech na jedničku. Wyrmwood mě tedy nadchl jak kvalitou efektů, které jsou sice digitální, ale vůbec to neubírá na jejich působivosti a výraznosti, tak kvalitním obsazením, kdy šlo sice pro většinu zúčastněných prakticky o první filmovou zkušenost, ale přesto z nich doslova srčela herecká vyzrálost a obrovská sympatičnost, neskutečně mě oslovilo i vizuální zpracování, kde byl onen nižší rozpočet znát sice nejvíc, ale mě jednoduše stejně dostalo do varu, a s tím je pak spojena samozřejmě i celková stylovost a atmosféra snímku, které jsou též nepřehlédnutelné a v jistém smyslu i velice originální a nápadité. Co se zápletky týče, tam asi těžko popřu, že to je krapet pytlíkovina, s ne úplně dvakrát výjimečným scénářem, ale o to tu jde až v té poslední řadě, neboť středobodem Wyrmwoodu je od prvních vteřin masakrování na všechny možné způsoby, a tady je hlavní důvod mého maximálního hodnocení, protože takový sekec mazec tu už dlouho nebyl a pro mě to znamenalo velice intenzivní zážitek a perfektní, skutečně nekompromisní, brutální a hektolitry krve nasáklou zábavu. Mě zkrátka tato řežba opravdu nadmíru bavila, je zde neskutečně znát to tvůrčí nadšení, ten elán, svoboda a odvázanost a toho si vážně cením, zvlášť když pak oni tvůrci nejsou evidentně vůbec žádní břídilové. ()

Firebug

Pár skvělých a neotřelých nápadů vyšvihly tohle nezávislé zombie béčko nad žánrový průměr. Škoda, že se tvůrci snaží některé dramatické scény podat zcela vážně (což kvůli lacinosti příliš nefunguje) a nešli cestou přiznaného zábavného "trashe" ala grindhouse, protože v téhle poloze Wyrmwood baví nejlépe. Aboriginec, snažící se v každé scéně hláškovat, zoufale nefunguje. Taky mě mrzelo, že snímek nenabízí příliš odpovědí a působí spíše jako první díl ze zamýšlené trilogie (kterou bych si ale s chutí dal). Fajnové 3* ()

vitekpe

Relativna zabavny, zrejme nezavisly zombie filmek, s vyrazne digitalni kamerou. Ja se celkem pobavil. Samozrejme o zadne umeni nebo milnik zanru se nejedna... Vytkl bych jeste zbytecne dlouhou stopaz. Mit to pod 80 minut, bylo by to jeste vtipnejsi. :) 4- ()

kenkaku

Australáci prostě mají toho MadMaxe v krvi. Jinde bych to bral jako urážku, tady je to spíš plus. Z ćehu už tak nechrochtám blahem je ten zbytek. Ta laboratoř je vyloženě trapná a místo kde se nakonec ukáže kde je, ještě trapnější. Kvíčící zombie (jako prasata před porážkou) nenadchnula a inovace v žánru už vůbec ne (možná ta Imunita podle krevní skupiny si u mě šplhla - jako A1 Rh- bych si chrochtal). Ale ten zbytek… hořlavá krev? Zombie spalující plyn (aby byly rychlejší - teda jen v noci… ve dne je to ještě nenapadlo). Ach jo. Nový druh: Gas-bie. Dávám tedy dvě hvězdičky. Jednu za ten nádech Šíleného Maxe. A druhý za hladinu morbidity. No a protože to 2x vidět nemusím… pravidla jsou pravidla. ()

666Carnage

Krutopřísná zombí mašťárna. Dlouho nebyl povedený zombie film u, kterého bych se takhle pobavil. Jasná zápletka s docela povedeným bonusem. Násilí bylo, krev byla a zábava taky. Austrálie se vytáhla 75% ()

misstake

Jsem rád, že se každý rok objeví film, který dokáže že Zombie movies are not dead! Důkaz, že i za málo peněz se dá udělat hodně muziky. Co by ti Australani bez toho Maxe dělali... ()

Krabak

Tak to bylo skvělý! Dost mi to připomínalo takového slabšího Mad Maxe 2015. Takže komu se líbil, tohle by pak mělo rovněž zaujmout. A Bianca Bradey? Neskutečně sexy, taková druhá neznámá Mila Kunis :) --->78% ()