Wyrmwood

(festivalový názov)
  • Česko Noc oživlých protinožců (viac)

Po australské noční obloze se přežene kometa, která pozmění přírodní zákonitosti na Zemi. V důsledku toho podlehne většina populace podivné nemoci, kvůli níž se z lidí stanou zombie. Přežije jen hrstka šťastlivců, která záhy zjistí, že nákaza znehodnotila veškeré zdroje paliva a ty jsou nyní nepoužitelné. Přeživším, kteří jsou uvězněni v pustině plné živých mrtvých, nezbývá moc důvodů, proč žít - naděje, že se dostanou na nějaké bezpečnější místo, je totiž mizivá. Jeden z nich, automechanik a otec od rodiny Barry, přišel kromě své sestry Brooke o všechny. Navzdory šířící se katastrofě je Brooke unesena bandou polovojenských násilníků a odvlečena do děsivé laboratoře maniakálního vědce, který provádí řadu šílených pokusů na těch, jimž se podařilo přežít. Zatímco Brooke spřádá plány na útěk, Barry se ji vydává hledat. Na pomoc si bere dalšího přeživšího - Bennyho. Oba se musejí vyzbrojit a probojovat si cestu hordou zákeřných nestvůr uprostřed australské buše. (Cinemax)

AlistairMir

No tak se to povedlo a spolu s Asia_Power jsme si film užili a já osobně ještě o hvězdu více. Hned od začátku mě to chytlo a osobně přistihnout zombíka, co se mi vloupá do baráku a beze studu mi vyžírá ledničku....no byl by tuhej do vteřiny páč na své kuře s rýží si šahat nenechám !! Hned jsem tedy měl důvod fandit Barrymu a po scéně, kdy musí sejmout svou ženu a dceru (to není spoiler dozvíte se to během cca první minuty filmu) jsem mu přál jen to nejlepší. Škoda, že jeho parťák mi lezl celej film na nervy. Ne kvůli vzhledu, každej nemůže být fešák, ale byl fakt strašně trapnej. Zbytek postav je ale v cajku (šílenej doktor neměl chybu) a Barryho ségra patří do kategorie žen, které rozhodně není dobré naštvat. Doporučují čtyři zombíci z pěti. ()

Trevor

V nespočetnom množstve filmov so zombie tématikou už ide viac menej o to, či film bude prepadákom alebo sa udrží v medziach ktoré budú znesiteľné. Na prekvapenie Noc oživlých protinožcú (komerčný český preklad tentokrát upútal, pri názve wyrmwood by som o tento film ani nezakopol) nie je až tak zlým filmom. Ak za strop tématiky nemŕtvych možno považovať 28 dní potom tak toto spracovanie sa k nemu dokázalo (na rozdiel od iných zombie filmov) aspoň priblížiť. A nakoniec, používať Zet ako palivo to tu ešte myslím nebolo. 60%. ()

Axis

A pak že se nedá k Zombie apokalypse přistoupit originálně, hravě a hlavně zábavně. Žádní vyčpělí Živý Mrtvý, ale pěkně ostří australští borci. Nečekejte nic objevného vždyť jde jen o mix již viděného, jenže kombinace Soudného dne, Fallouta, Mad Maxe a lepších zombie fláků let minulých, dokáže rozsvítit oči i těch co jsou nemrtvými obludami znechuceni a doufají že tento fenomén upadne v zapomnění. ()

TheDon

What´s in your head, in your head, zombie,zombie ? Tak ten mozek tam asi pořád bude. Máňa umí ovládat zombie, auto jezdící na ZPG (Zombie Petroleum Gas) a spousta neotřelých nápadů jako dr. M. Engele vyživající se v tortuře nemrtvých ve svým náklaďáku. Bezva zombie jízda ! 80% ()

honajz2

Těžké zklamání. Má to sice slušné akční scény a pár zajímavých a vtipných nápadů, bohužel to jsou všechny klady. Než to začne být vtipné a aspoň trochu zajímavé, musel jsem si protrpět úmorných 35 minut plných klišé (otec musí zastřelit nakaženou rodinu) a nesympatické kamery. No a ani pak mě to nechytlo, příběh je chabý, postavy nesympatické (kromě jedné), šílený vědec není ani vtipný, ani děsivý, ale spíš neskutečně otravný... Fakt kromě těch výše zmíněných kladů na tom nevidím nic zajímavého. A to jsem tomu fakt věřil, protože hodnocení vypadalo dobře a to i ze strany mých oblíbených uživatelů... No jo, on je to spíš akčňák, než cokoli jiného, tak asi proto. Já čekal o dost víc. 2* ()

Martin741

Ze som videl uz dostatok zombie filmov je fuckt. Ale tento spolu s Lenziho filmom Velky Utok Zombies su snad najdementnejsie zombie filmy, ake som videl. Atmosfera nulova, bat sa nie je coho, herecke vykony priserne, rezia Kiah Roache-Turnera je slaba, amaterska a nevyvazena. Masky zombies su len lacne gumenne cetky, ktore nakupili v obchodoch za par supov. Postapokalypticka atmosfera, gore, nahanacky a strielanie su az samoucelne. No nic, ja ostanem pekne verny REC 1 a REC 2, popripade World War Z. Taketo koniny pre mna nie su. 30 % ()

Havaj8

Tak týhle zombie apokalypse se meze nekladou. To bylo chvílema takový sci-fi, že bych nevěřil, co všechno se dá vymyslet, kdybych to neviděl. Tenhle režisér je důkaz toho, že dneska už může prosadit svůj scénář úplně kdekdo. Příběh to mělo minimální, ale o to tu asi nešlo. S nějakou hutnější hororovou atmosférou se to taky nepotkalo. Chtěli se jenom pokusit zabavit něčim bláznivým a to se povedlo. Několik hlášek taky super, ale nebudem to přehánět a tvrdit, že je to nejlepší zombie horor, to zas klid. ()

Wiikii

Po chvíli už mě ani nevadilo, že je to krutě béčkový. A nedivím se, že tomu někteří vpálili i pět hvězd. .... HODNOCENÍ: 75% (4*) ()

bourec

Bohužel budu znovu trochu podhodnocovat,ale prostě filmy o zombie mě neberou,a hodnotit bych je tudíž neměl.jenže krom pár vyjímek,je to opravdu strašně nezábavný,a stejně jako found footage už dost otravný.prostě mě to nebere.20%. ()

dubinak

Wyrmwood pro mě byl podobná parádička jako nedávný slovenský příbuzný Socialistický zombi mord. Wyrmwood je na tom ale možná ještě lépe hlavně kvůli netradičnímu, přitažlivému a dynamickému vizuálu. A i když je vidět, že peníze tolik nebyly, je to super oddechovka, která nemůže nikoho urazit svým zpracováním ani příběhem a už vůbec ne extra vtipnými postavami a super herci. Začátek byl trošičku slabší, rozjezd trochu lacinější, ale až nastane ta pravá jízda, už se nepolevuje a nemám k tomu slov. ()

C0r0ner

Řežba jako svině, místy hodně slušné vtipy, parádní tempo a především skvělé nápady dělají z této zombie bejkoviny nadprůměr v subžánru. K tomu Brooke s bílýma očima ovládající nemrtvé over the top, takže dohromady skoro plná palba. 85% ()

campix

[MFFKV - 2015] Pravidelné každoroční karlovarské půlnoční zpestření po náročném dni vyplněném většinou hutnými dramaty. Letos se nám povedlo dostat na noční můru českých distributorů, kteří si pohráli s názvem Wyrmwood a proto si můžeme užívat český distribuční název Noc oživlých protinožců. Tyto půlnoční projekce neoplývají většinou nijak výraznou kvalitou, ovšem Wyrmwood je dokonalé zpestření. Sice je na něm vidět, že mnohá akce je prapodivně sestříhaná a některé věci se dějí tak nějak mimoděk záběru, díky nedostatku financí, ale to vůbec nepatří. Ono to k sobě tak nějak dokonale zapadá. Vtip, akce, ozzies co si jdou po krku. Co víc si přát. Hororové béčko-céčko jak se sluší a patří. ()

alchac

V australské obdobě Arkham Asylum byli na hodinu anonymních masových vrahů ze svých cel dosmýkány samozvané kopie MUDr. Mengeleho, Poison Ivy, Darth Vadera, Roba Zombieho a Bruce Campbella. Místní řídící Chocholoušek jim všem pro uklidnění tentokrát nenabídl obligátní sedativa, ale LSD, jejich bláboly pak sepsal a přečetl si je. Následně zavolal domů manželce, aby toho humra k večeři propekla tentokrát velmi do černa, načež si uřezal hnáty flexou. Předmětné zápisky pak při úklidu toho masokostního bordelu našel službu konající negramotný lapiduch, kterého napadlo, že by mu záhadný rukopis mohli přečíst ti dva podivíni ze sousedství, protože když si pořád hrají s kamerou, jistě umí i číst. Jeho tělo bylo o tři dny později nalezeno v buši podivně ohlodáno a s hřebíky zatlučenými v lebce. Bratři s kamerou do protokolu vypověděli, že o tom nic neví, protože právě všechen svůj čas věnují cizelaci scénáře jakéhosi hororu. Prý se to bude jmenovat Wyrmwood. ()

Prometheus69

Konečně logické vysvětlení jak to že zombie můžou běhat!!! film plný jen velmi detailních face nájezdů a headshotů? Nechte se mýlit... tenhle film není jen brutálně dobře vymyšlená bezmyšlenková zábava, tenhle film je především velmi inovativní průlom v monotonnosti přiblblých nízkorozpočtových zombie vybíjených. No a je to tak trochu i komedie. :) ()

Doudis19

Jak, že se australani poperou se zombie apokalipsou? Zatraceně dobře! Všechno, co si přejete v zombie hororu vidět, povýšené na další úroveň, kupou perfektních nápadů, které dotváří vlastní post-apo vesmír s vlastními, nekompromisními pravidly. Doufejme, že nás tvůrci, ve stejném duchu, potěší ještě minimálně pokračováním :-). ()

geklon

Povím Vám svůj příběh, včera jsem byl lovit prasata, se svými, bratry. tak dlouho jsme běhali po lese, než mi došlo, že já sem to prase. A já včera prostřelil ženě a teeny dceři hlavy hřebíkovačkou. No a na mě už hřebík nezbil. No a co kurva? Proč to do prdele musí být tak zdlouhavý a natažený? To si tvůrci fakt mysleli, že za ty drama hovna dostanou Kangarooskara, nebo Emua, Koalaskara? Co já vím, co protinožky dávaj za ceny ublinkaným limonádám a předraženým reklamám s dvouhodinovou stopáží. To si tu svou sociopatickou deviaci, kterou realizují prostřednictvím zombie vyhlazovačky, musí obhájit skrz příběhy ubohých obětí? Nebo se tvůrci rozhodli, že chtěj dostat prachy na vlastní Walking Daed? Otázek mnoho, odpovědí snad ještě víc, každopádně, je to dobrý, ale to je v tomhle žánru, snad všechno. Málo kdo může zombievesmír zkurvit, natolik, aby se to dostalo do odpadu. A když jo, tak je to záměr. Když se v těch vyvřelých střevech a nahnilých slezinách budu patlat, tak můžu s klidem říct, že tohle by mohl natočit asi každý. Amatéřina těmhle fabulacím dodává na kouzlu, tady se tu amatéřinu snaží hrozně hrozně moc popírat, ale bohužel je to průsvitný jak papír od sekaný. Ale to killení mě baví. Je to vážně maso. Hlavy se rozprskávaj vážně náramně..... Jinak i ta apocalipto fetiš S/D atmoška, je poměrně zábavná, především v momentech, kdy je to zombí B-class komedií, kdy auta jezdí na mrtváky a všem vybuchují hlavy a hoří ksichty a všichni jsou od krve a smrdí střelným prachem..... Nic nový ho pod mrtvým sluncem, ale místy se to chytá. ()

elanius

(37/2015) / Ako zvyčajne Austrálčania sa s tým pekelne vyhrali. Ani nepamätám kedy som naposledy videl takýto dynamický zombie masaker. Len škoda, že už neostalo času aj na to trošku sa vyhrať s nejakým pútavejším smerovaním. Je to celkovo len taký svižný farebný klip. (6/10) ()