Wyrmwood

(festivalový názov)
  • Česko Noc oživlých protinožců (viac)

Po australské noční obloze se přežene kometa, která pozmění přírodní zákonitosti na Zemi. V důsledku toho podlehne většina populace podivné nemoci, kvůli níž se z lidí stanou zombie. Přežije jen hrstka šťastlivců, která záhy zjistí, že nákaza znehodnotila veškeré zdroje paliva a ty jsou nyní nepoužitelné. Přeživším, kteří jsou uvězněni v pustině plné živých mrtvých, nezbývá moc důvodů, proč žít - naděje, že se dostanou na nějaké bezpečnější místo, je totiž mizivá. Jeden z nich, automechanik a otec od rodiny Barry, přišel kromě své sestry Brooke o všechny. Navzdory šířící se katastrofě je Brooke unesena bandou polovojenských násilníků a odvlečena do děsivé laboratoře maniakálního vědce, který provádí řadu šílených pokusů na těch, jimž se podařilo přežít. Zatímco Brooke spřádá plány na útěk, Barry se ji vydává hledat. Na pomoc si bere dalšího přeživšího - Bennyho. Oba se musejí vyzbrojit a probojovat si cestu hordou zákeřných nestvůr uprostřed australské buše. (Cinemax)

ondrula

Levná srágora. Celkem chápu, o co klukům šlo, ale navlíknout se do brnění, zfanfrnět jednoho domorodce, popadnout zbraně, pár kamarádů nalíčit jako zombie a o víkendech natáčet na ruční kameru akční hororové béčko, to je prostě špatnej nápad. Vypadá to neskutečně amatérsky a příběh je navíc otráven nějakými citovými paradoxy a jakoby těžkými rozhodnutími... no prostě špatný. ()

lucijelucije

Proč jsem dala dvě hvězdy opravdu nevím, a opravdu nechápu, jak může mít Wyrmwood tahle vysoké hodnocení. Asi opět něčemu nerozumím. Efekty mi přišly jako z amaterského studentského festivalu a herecké obsazení určitě v jejich výkonech nedosáhlo na skupinu B. Skryté vlohy jsem já bohužel nenašla, ovšem ostatní zřejmě ano. ()

Káronoš

Svěží a originální přírůstek do kategorie zombie filmů (bylo na čase). Má to náboj, důvtip, styl, skvělou kameru a střih. Nejedná se o horor jako spíš o akční black & bloody komedii. Great britain zombie mad Max, mate ()

TERRORDROME

Že vraj Noc Oživlých Protinožcov He-He, ale každopádne je to vytúrovaný zombie bengál krížený s Mad maxom len to tak fičí. Na úvod dáke padajúce hviezdy a potom sa už to všetko rube hlava-nehlava-ruka-noha a mozog na perkelt. Čo postava, to magor a hlavne ma prekvapil ten maniakálny Aborigén, takých sa moc nevidí. Hrdina musel zabiť ženu aj dcéru a keďže sa mu akosi nedarí zasamovraždiť, ostáva mu už len zachrániť svoju sestru, toho času objekt experimentov istého veselo úchylného/úchylne veselého Frankenčurína, čo ju dopuje infúziami so zombíkov. Prakticky celý film je nič než neutíchajúci masaker plný krvi ( aj keď digitálnej ), fuckov a čierneho humoru na účet desiatok rapavých nemŕtvych chudákov, ktorý tu dokonca slúžia ako palivo do auta. Tu by som si aj rýpol, pretože protinožný tvorcovia mali pár nápadov ktoré nedávajú zmysel ani hore nohami. Z nejakého kozmického dôvodu totiž pozemský benzín prestal byť zápalný, ale zato zombíci začali vygrgávať horľavé plyny. V noci však prestávajú dymiť a preto behajú rýchlejšie. Parafrázujúc robota Krytona zo seriálu Červený Trpaslík - ak toto dáva zmysel, nechcem byť príčetný! Ale budiž, v tom virvare sa to stratí, hlavne že tam lietajú črevá a hlášky, plus postapo obrnené rachotiny. ()

mosnak

Asi takhle, pokud to tvůrci mysleli jako zombie-comedy, tak proč ne! Ale ono je bráno moc vážně, což se zombíkama co vydechují plyn na které můžete natankovat auto moc nejde :-( Film nemá ani žádný pořádný příběh, takže jestli někdo umře je vám úplně u prdele. K postavám nezískáte žádný vztah. Rozhodně se, ale nejedná o nějakou sračku. Milovníci zombie filmů by to vidět měli. Otázkou zůstává jestli je jim to bude líbit. Mě spíše ne... - 38% ()

Magika82 odpad!

Šílený vědec, kulky hvízdající celým filmem, herecké výkony se v některých momentech blížily bodu mrazu. Celkově jde snad o velmi nešikovně poskládaného Šíleného Maxe, Ostrov doktora Moreaua, vytrhány kousky materiálu z filmů se zombiemi. O napětí či očekávání dalšího děje nemůže být ani řeči. A téměř jsem opomenula 100× opakované klišé o papání mozečků, u nějž se už nechce ani povzdechnout. Zřejmě jsou jiné části těla méně výživné pro neživé, jimž stav rigor mortis nic neříká... Vyhozené peníze investorů i diváků, kteří očekávali cosi víc smyslupného. Kdo se spokojí s jednoduchostí, jenž nevyžaduje myšlení, možná se mu bude snímek líbit. Zcela subjektivně jej osobně házím mezi Odpad. ()

SICK_BREED

Velké zklamání a nejsem si jist, že jen kvůli mému chybnému očekávání. Wyrmwood asi není nejlevnější béčkový zombie horor který kdy vzniknul - no na mě tak i přes zajímavé vizuální zpracování a vcelku povedé gore efekty působí. Jedná se o neslanou a nemastnou kombinaci akčního filmu, hororu a komedie, kdy ale akční složka není dostatečně svižná, komediální složka není dostatečně vtipná a hororová složka je zastoupená pouze nemrtvým motivem filmu. Abych svojí představu nějak blíže popsal, po celou dobu filmu se mi zdálo, že ho musel natočit nějaký amatér, který sice dostal na realizaci poměrně slušné množství peněz, ale jinak naprosto netuší co dělá. Pohled na jména rěžiséra a scénaristy (pravděpodobně manželé, nebo sourozenci) a především jejich neexistující portfolio, mě v tom utvrdil. NEJLEPŠÍ JE: Poměrně pěkně a zajímavě zvolená vizuální stylizace. NEJHORŠÍ JE: Na sílu podsouvané a nemístně působící vtipy. ()

zelvicka.

Dejte poslední hřebíček do rakve, ve které dlí váš rodinný život a vyražte se poznávat kamarády do australské buše! Vcelku svižná a pro mě i zábavná road movie, kde nás vcelku čeká dost rychlých zvratů a postavy se nestíhají ptát y'r good, mate? Do toho má hlavní hrdinka propocenej odhalenej výstřih, takže člověk má proč fandit, aby odhodila pouta a co jen to půjde. Jinak princip vozidla na zombie je prostě boží. ()

Wancohoff

po kope zombie sraciek konecne v ramci moznosti originalna zombie reznicina s fajn postavami, zaujimavym dejom a vizualom. p.s.: idem si dat prerobit auto na plyn-clovek nikdy nevie. 75% ()

Illy

Jo, mě se to docela líbilo. Zábavné zombie béčko, obrazově občas připomínající rané Jacksonovi pecky. Točeno s nadsázkou, možná až moc ztřeštěné nápady. Zanedlouho sice zapomenu, ale svůj účel splnilo. ()

arcticsky

Jojo - tak to má být, docela rychlí zombíci. Ne nějaké mátohy z Romerovo filmů. Celé to má švih až na poslední asi čtvrthodinu...trochu se zamyslet nad pointou by autorům neškodilo. ()

JM87

OK, takže tady to máme trošku jinak. Zombíci vznikli díky padajícím hvězdám (že by odkaz na Den triffidů?) a celkově je to postavený trošku originalněji. Bizzarností a šílenýma nápadama to občas připomíná feeling planety terror od Rodrigueze... no koukněte sami :) ()

majec4

Myslel som, ze sa mi to nebude pacit, preto som sa tomuto filmu dlhsie vyhybal. Jedneho vecera vsak nebolo co pozriet a tak som sa odhodlal. A veru, ze som dobre spravil. Super myslienka s tym plynom. Fakt som sa bavil. Mozem povedat, ze sa fakt tesim na dvojku. ()

bolan

Subžánr zombie je mi sympatický. Bohužel se tato škatulka už několik desetiletí plácá ve své vlastní plesnivině a Wyrmwood rozhodně nebude cesta, jak z toho ven. ()