Wyrmwood

(festivalový názov)
  • Česko Noc oživlých protinožců (viac)

Po australské noční obloze se přežene kometa, která pozmění přírodní zákonitosti na Zemi. V důsledku toho podlehne většina populace podivné nemoci, kvůli níž se z lidí stanou zombie. Přežije jen hrstka šťastlivců, která záhy zjistí, že nákaza znehodnotila veškeré zdroje paliva a ty jsou nyní nepoužitelné. Přeživším, kteří jsou uvězněni v pustině plné živých mrtvých, nezbývá moc důvodů, proč žít - naděje, že se dostanou na nějaké bezpečnější místo, je totiž mizivá. Jeden z nich, automechanik a otec od rodiny Barry, přišel kromě své sestry Brooke o všechny. Navzdory šířící se katastrofě je Brooke unesena bandou polovojenských násilníků a odvlečena do děsivé laboratoře maniakálního vědce, který provádí řadu šílených pokusů na těch, jimž se podařilo přežít. Zatímco Brooke spřádá plány na útěk, Barry se ji vydává hledat. Na pomoc si bere dalšího přeživšího - Bennyho. Oba se musejí vyzbrojit a probojovat si cestu hordou zákeřných nestvůr uprostřed australské buše. (Cinemax)

Vimrak158

Velmi stručně to shrnu. Není dobrý nápad chodit na půlnoční představení v případě, že na festivalu pracujete od 6 rána a za další 3 hodiny po skončení filmu musíte být zase v práci. Ale no, stalo se. Před dvěma lety byl na KVIFF podobný film, zevláci vs. zombíci, který vtipným a zábavným způsobem ukazoval souboj důchodců a oživlých mrtvol. Nevím, zda se to Wyrmwoodu podařilo či ne, ale já to vážně nezvládal. Ohlušující kino, nudný nic nenabízející film s nulovými hereckými výkony, trapné hlášky a kino sál plný smějících se lidí. Usnul jsem v polovině a nestydím se za to. Tohle mi vážně nesedlo, dávám jednu hvězdu za kolikrát dobré krvavé efekty. Tečka. (MFF Karlovy Vary 2015) ()

m.xFuck

Dobře Australani !!! Je to drsné, je to krvavé, je to šílené a jako bonus to stálo skoro hovno. Tak mi kurva vysvětlete, proč takovouhle lahůdku nemůžeme natočit u nás? Dávám plnej počet už jen proto, abych nasral místní ychteligenty. Čím víc si čtu zdejší komenty tím víc chápu verbalův odkaz. Jen tak dál verbale a nedej se! ()

Bilky

Ty voleee! Australani sú fakt magori :) už som videl niekoľko desiatok zombíckych filmov, ale tento je fakt extra úlet. Aj keď sa jednalo len o recyklát daného žánru, tak niektoré nápady a hlášky stáli za to. Škoda niektorých nedotiahnutých detailov ale dvojka by nemusela byť vôbec zlá ;) ()

Lougle

První polovina dokáže náramně pobavit i přesto, že zombie filmů je fakt ranec. Potom film začíná trošku nudit, ale i přesto se rozhodně jedná o nadprůměrnou krvavou jízdu. Přišlo mi to jako spojení Evil Dead, Šíleného Maxe a Úsvítu mrtvých. 75%. ()

Bratranec

Čekal jsem další akční zombie záležitost bez špetky invence, ale byl jsem příjemně překvapen. Hned několik originálních nápadů tahá tenhle kousek z bažiny průměru. ()

Maraboy

No víc než film mě to přišlo víc jako nějaká gamesa. Koncept týhle akční zombárny je docela dobrej, jen to trošku dějově pajdá na jednu nožičku jako ten smradlavej zombík. Nicméně že bych se vyloženě nudil se říct nedá ,akční to je a nápad taky celkem dobrej ,příběh slabší. Gamesa by určitě v tomhle podání byla lepší než film, prostě dobrá koukatelná zombie kosička. ()

hony23

Zombíci na sto způsobů? Chápu, že v tomto žánru je těžké vymyslet něco nového, v tomto filmu by tvůrci udělali nejlíp, kdyby nevymýšleli nic. Zápletka vysvětlující důvod zombie apokalipsy je totiž největší slabinou jinak zdařilého hororu, naopak bojové scény při likvidaci zombíků hodnotím jako vrlmi povedené. ()

Saxos

Konečně se dozvíte, proč během natáčení filmu Wyrmwood, došla v Austrálii červená barva. Sledujte pozorně. Získáte návod na alternativní pohon Vašeho vozidla. Stačí sehnat u pumpy dva zombíky. ()

gpx

Další ukázka velkých bolestí současného filmu: 1. 80% výtvorů je lepší vypnout 20 minut před koncem (ano, i tento) 2. Unisex trend - jeden film, který by měl sedět chlapům i ženským. (Ve filmu se aplikuje hůře než při prodávání čepic.) 3. ženské postavy pro onanisty ()

cortez

Dobře ujetá zombie řezačka. Ale ničím zas tak nevybočuje a ničím zas tak nepřekvapí, ani černým humorem ani brutalitou :). Takový klasický a jeden z mnoha zombie-můví klonů. ()

Karin00

Dobré akčí záběry, hezky natočeno (miluji záběry s házením masa wow),super podařené masky, hl. postavy se mi taky dostaly pod kůži. Některé věci sice trochu "překombinované", jako hořlavá krev :) ale vesměs to šlapalo hezky - například vychytávky jako změna den/noc, ovládání zombies taky dobrý nápad! Škoda jen toho (ne)ukončení. ()

zvolsi

Krvavá akční jízda, se spoustou ještě krvavějšího humoru, vyžadující od diváka jen jedno. Ser na detaily!! Autoři veškerou svou energii věnovali vychytávkám a rozhazováním kousků zombíků všude možně. Bavil sem se dobře, takže za 4 :) ()

brasek

Tuším druhý austrálsky zombie horor čo som kedy videl a tiež o ničom, alebo krajšie povedané svojsky nezáživný. Zo začiatku dosť amatérske, potom prešpikované trápnym kvázi humorom (šialený vedec, zombie palivo) a vyvrcholenie supernatural... Ďakujem, ale nestojím o pokračovanie. ()