Strach a hnus v Las Vegas

• Česko Strach a hnus v Las Vegas (viac)
USA, 1998, 118 min

Paródia amerického sna z dielne bývalého člena kultovej komediálnej skupiny Monty Python. Kultový film Terryho Gilliama a jeho šialená jazda mestom Las Vegas za najbizarnejšími zážitkami, aké sa vám môžu stať. Johnny Depp a Benicio Del Toro v pikantných scénach najrôznejšieho druhu vo filme, v ktorom zistíte, že o pôžitkoch vlastne neviete nič. Presvedčte sa na vlastné oči, že Amerika je skutočne krajinou neobmedzených možností. Pretože pri tejto pánskej jazde celkom stratíte dych... (STV)

Rattus Rattus

Film mě vůbec nesedl, ač mohu filmy obdobného zaměření, tak jsem v tomto případě nebyl osloven. Hodně šílené a ujeté, řekl bych až moc. Celý jsem ho dal až na potřetí. ()

Ilicka

Naprosto ulítlý film s neuvěřitelnými výjevy a vizualizacemi. Del Torro a Depp v rolích experimentujících feťáků předvedli naprosto úžasně mimózní výkony pod taktovkou šíleného vizionáře Gilliama. Ten film byl jeden dlouhý trip a ne, že ne. Ztěží se vzpamatovávám. (Nevím, jestli ve mně vyvolal zhnusení nebo pobavení, ale nejspíš mix obojího. Velmi intenzivní mix.) ()

ancientone

Psychedelická, paranoidná nevypočítateľná JAZDA, pri ktorej je istota tou POSLEDNOU stopárkou, čo by sme zobrali. Kadencia dekadentných zážitkov vo vyšinutom opojení narkotík, čierneho humoru a z nich vyplývajúcich všehoschopných BIZARNOSTÍ. ()

JASON_X

Neuvěřitelně nápaditá, pohledná a zábavná záležitost! Film, u kterého jsem se kdysi dávno v kině několikrát málem připochcal smíchy (měl jsem pravda s sebou nějakou tu flašku vína). Naprosto vynikající Del Toro a dobrý Johnny Depp, i když zbytečně přehrávající a přehnaně šaškující. Ale asi to tak Gilliam chtěl. Road movie o dvou téměř neustále vysmažených týpcích, se spoustou flashbacků, halucinačních nebo šílených scén, s neskutečně nadupaným dějem i tempem a se skvělou hippie muzikou. Jestli ho ale někdo pochopí jako reklamu na drogy, tak je vůl. Moje nejoblíbenější scény: začátek v autě s netopýry a stopařem - LSD trip v baru ve Vegas - meskalinovo-éterový trip ve Vegas + GENIÁLNÍ dojezd v pokoji (Del Toro ve vaně). Ve filmu se v malých rolích objevuje několik známých herců a hereček, mně se nejvíc líbila Cameron Díaz ve výtahu a Christina Ricci se svými šílenými obrazy. ()

luka4615

Výtečný Benicio Del Toro, typicky podivný Johnny Depp, šílený drogový road trip a vtahující kamera s celkovou formou. Dámy a pánové - Fear and Loathing in Las Vegas. „A drug person can learn to cope with things like seeing their dead grandmother crawling up their leg with a knife in her teeth. But no one should be asked to handle this trip.“ ()

Richie666

"We had two bags of grass, seventy-five pellets of mescaline, five sheets of high-powered blotter acid, a saltshaker half-full of cocaine, and a whole galaxy of uppers, downers, laughers, screamers... Also, a quart of tequila, a quart of rum, a case of beer, a pint of raw ether, and two dozen amyls. Not that we needed all that for the trip, but once you get into a serious drug collection, the tendency is to push it as far as you can. The only thing that worried me was the ether. There is nothing in the world more helpless and irresponsible and depraved than a man in the depths of an ether binge, and I knew we´d get into that rotten stuff pretty soon..." ()

Shaqualyck

Dva přemoudřelí asociální tragédi na rozostřené cestě do bezvědomí. Prach, pot, Jefferson Airplane a bezedná zásoba dobrot návykového typu. Gilliam opravdu není pro každého a drogy jsou špatné, i když s nimi lze evidentně zažít převelice nestandardní humory a mnohá psychedelická dobrodružství. ()

ScarPoul

Gonzo je typ žurnalistiky, ktorá je v centre diania. To značí, že žurnalista, si sadne doprostred udalosti, ktorú má slovami zachytiť a spracováva všetko čo vidí, cíti. Tento film je o drogách a nenechajte si nahovoriť niečo iné. Halucinogénny hrajú dôležitú úlohu v živote hlavných hrdinov a či už sa jedná o fetaminy alebo alkohol, je to niečo čo potrebujú k životu, aby nám mohli následne a vďaka tomu predostrieť svoje postrehy a obavy z okolitého sveta. Gilliam vytvoril asi najšialenejší film svojej kariéry. Depp a Del Toro ako nerozlučná dvojka feťákov, ničiaca všetko čo im príde pod ruku sú typickým príkladom šialeného a nepoznaného. Kopec žiariacich hviezdičiek vo vedľajších úlohách dotvárajú tento Loathingový guláš. Film sa nesie v rýchlom spáde rôznych scénok a výhodou je, že sa tu vždy dá nájsť nový postreh, alebo scéna, ktorú ste si na prvý krát nevšimli. Kopec pamätných a nechutných scén, strieda tie vtipné až čiernohumorné - všetko v podmaze muziky 70 rokov a v kakofónej réžií pána Gilliama. Tento trip si určite zopakujem. ()

Khalesi

Je vidieť, že autori majú viac než bohaté skúsenosti s drogami. Filmy tohoto druhu nie sú práve mojimi najobľúbenejšími, ale občas urobím výnimku :) Som rada, že sa tak stalo v tomto prípade, pretože neskutočne jednoduchý príbeh o dvoch sfetovaných blbcoch a ich dobrodružstvách ma naozaj skvelo pobavil. Myslím, že to bolo tak celé. ()

BoPo

To bola jazda. S každou pribúdajúcou minútou filmu som stále viac a viac začal prenikať do sveta tejto dvojice. Výplody ich zdrogovaných mozgov ma nadchli. Depp a Del Toro sa predháňali v tom komu viac .... Tento film do žiadnej škatuľky nezaradíte. ()

maseer2

zhruba do poloviny hodně zábavná a hlavně zběsilá drogová jízda, která na diváka chrlí neskutečnou smršť vyfetovaných situací a dialogů (a monologů), v nichž je místy docela boj se zorientovat.. jenže ve druhé půlce to jde už moc do extrému a celá ta písnička se hold tak trochu ohraje, bohužel.. ovšem Depp i Del Toro bez debat výborní! ()

bouncer

Drogy, drogy a Johnny Depp...naprosto kultovní! Terry Gilliam je génius. Tato zběsilá jízda nepostrádá halucinogení prvky beatnické tvorby, navíc s prvky šílené roadmovie...opravdu lahůdka. ()

BigDeal

Keď som si pustil tento film, čakal som všeličo, ale to čo prišlo sa odhadnúť nedalo. Takmer dve hodiny absurdných, až surrealistických scén dvoch zdrogovaných chlapov. Dej absolútne nulový, no situácie ktoré vznikajú i postava J. Deppa sú dostatočne vtipné a atmosféra je tak bláznivá, že po dopozeraní som mal pocit akoby som bol zhúlený. ()

adamo_znk

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Výpověd o jisté generaci odrostlých hipíků, které nemohl zahrát nikdo líp, než Johnny s Beniciem. Brilantně natočeno, skvělý soundtrack a potěší i "štěky" dalších hereckých hvězd. Jo a víte, že týpek na záchodku v klubu Matrix je basák z Red Hot Chilli Peppers Flea? ... This white staff on my sleeve, its LSD..... ()

Terva

Ten, kdo ze sebe udělá zvíře, přichází o bolest z toho, že je člověk. CITÁT - Měli jsme dva pytle Mariány, 75 tablet Meskalinu, pět archů kvalitního LSD, půlku slámky Kokainu a celou galaxii nakopávek, tlumičů, zobu i chechtáků. Taky litr Tequily, litrovku Rumu, karton Piv, půl litru čistého Éteru a dva tucty Acidu......... Než jsem tohle napsal, tak už jsem byl sjetej jako plaz v botách na golf. Kurva, co je dnes za den ? Sobota ? Ne, myslím, spíš neděle. Sjetý, ulétlý a nadraný. Při čichání éteru z americký vlajky jsem chcal kostky. CITÁT - Ó Ďábelskej éter, člověk se po něm chová jak vesnickej vožrala z Irskýho románu. Ztratíte základy motoriky, vidíte rozmazaně, nemáte rovnováhu, ztěžkne vám jazyk, mozek se hrůzou zcvrkne, lebka vůbec nekomunikuje z páteří, zajímavý na tom je, že víte jak se chováte, ale nic nezmůžete.......... Scéna ve vaně a pokoji, okolo 47 minuty je prostě Boží, to se nedá ani popsat. Zhruba čtyři hodiny katatonického zoufalství......... Nádherný snímek plný drog a filozofie. Neexistuje směs slov, muziky a vzpomínek, která by předčila fakt, že je to šílený film o Americkém snu. Ale aby toho nebylo málo, začnou naši dva hlavní hrdinové Raoul Duke a Dr. Cozmo ( Johny Depp a Benicio Del Toro ) pít adrenochrom, pocházející z nadledvinek živé lidské bytosti. Tenhle film je fakt síla. Chcete ten film vidět ? Stačí - CITUJI - zmáčknout play.......... Závěrečné titulky plazící se po Interstate 15 jsou už jen třešinkou na pomyslném dortu. Natočeno podle knihy Huntera S. Thompsona. Kamera - Nicola Pegorini. Ve filmu si zahrála Cameron Diaz, jako televizní reportérka ve výtahu a Christina Ricci jako Lucy, žena jenž kreslí portréty Barbary Straisand. Kdo vydrží alespoň půlku závěrečných titulků, uslyší psychedelickou americkou hymnu. Apropo, Americká vlajka je ve filmu druhým nejpoužívanějším fetišem. Tím prvním je špička z cigaretou, kterou Duke skoro neustále kouří. Hudba - Ray Cooper. Ve filmu uslyšíte Toma Jonese, Boba Dylana nabo třeba Buffalo Springfield a z 27 songů vyberu ten nejzářnější - Viva Las Vegas Dead Kennedys. ()

P. T. Anderson chystá detektivku

P. T. Anderson chystá detektivku

02.01.2013

Jeho Mistr figuruje ve většině výčtů nejlepších filmů roku a pravděpodobně se objeví i v oscarových nominacích. Jeden z nejosobitějších tvůrců v současném Hollywoodu už se ale naplno věnuje dalšímu… (viac)