Temný prípad

• Česko Temný případ (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2014–2025), 31 h 7 min (Minutáž: 54–86 min)

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts (viac)

Ústředními postavami seriálu jsou dva detektivové, jejichž životy se srazí a propojují během sedmnáct let trvající honičky sériového vraha v Louisianě. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa molcan2 k tomuto seriálu (31)

The Hour and the Day (2019) (S03E04)

Stále mám pocit, že sa to snaží napodobniť "najlepšiu" prvú sezónu ! ale to rastie, pretože chcete vedieť, kto to urobil a asi budeme všetci prekvapení. nechýba tomu napätie, ale stále mám pocit, že sa to snaží byť niečo, čo tu už bolo... ()

If You Have Ghosts (2019) (S03E05)

Neporovnávam to s prvou sezónou, aspoň nie ako mnohí iní ľudia tu. Dúfam, že každá epizóda: Teraz by to malo byť zaujímavé. Ale všetko, čo vidíme, sú štúdie postáv, 3 časové línie a približne 5 minút rozvoja príbehu alebo akcie v každej epizóde. Je to ako posledná scéna. Ak chcete zabiť čas, pozrite si True Detective! Ani s prvou sezónou som toho veľa nedokázal, ale druhá sa mi páčila, lebo sa tam naozaj niečo dialo, bolo to dokonca napínavé! Myslím, že Mahershalov mejkap je jeden z najlepších, aké som kedy videla, vyzerá tak reálne! Ale okrem toho si radšej znova pozriem 3. sériu Twin Peaks. Aspoň je to zvláštne a vtipné, kým to pomaly plynie. Neviem, či chcem TD pozerať ďalej. Mám rád hercov, ale príbeh je ako ten horúci syr na vrchu, ktorý sa snažíte stiahnuť vidličkou, ale ťaháte a ťaháte, ale nikdy sa úplne nedostane z vrchu pizze alebo cestovín. Možno by som si namiesto toho mal pozrieť 3. sériu Broadchurch. Je to tak trochu ten istý príbeh, ale menej nudný. A sú v ňom nejakí doktori. ()

Hunters in the Dark (2019) (S03E06)

Pomaly to smeruje k tomu, čo, dúfam, bude napínavý záver. Moja predpoveď - Roland niekedy spal alebo spal s Tomom (Juliiným "otcom"), preto ho rýchlo obhajuje a nechcel, aby ho obvinili z vrážd. ()

The Final Country (2019) (S03E07)

Tretia sezóna True Detective bola až do poslednej epizódy veľmi vyčerpaná a v mnohých ohľadoch nútená. Ale táto epizóda, nielenže dokázala vyniknúť, ale vyrovná sa epizódam 4, 5 a 8 z prvej sezóny. Mimochodom, ako si možno vysvetliť scénu, v ktorej je Wayne obklopený len tmou a trochou svetla? (Práve tu cítiť vibrácie Twin Peaks.) Je reportér skutočne July? Prečo sa pred Waynovým domom po 35 rokoch stále nachádza muž v čiernom aute? Je Wayne možno, len možno, spojený s únosom detí? Už sa neviem dočkať, kedy sa to dozvieme vo finále. 5/5 Fenomenálne ()

Now Am Found (2019) (S03E08)

Vždy, keď seriál venuje viac času vývoju postáv ako zápletke, zápletka zvyčajne trpí. Predchádzajúca verzia True Detective mala časozberný segment, ale efektívnejšie ho využívala na vyplnenie dejovej línie. starí detektívi mi prišli nielen rušiví, ale aj trochu smiešni a úplne nerealistickí. Po prvej epizóde som od tohto seriálu očakával viac, ale bol som sklamaný, keď sa zhmotnilo veľmi málo pútavého deja. Rozhodnutie zamerať sa skôr na pustošenie staroby ako na napínavú zápletku vyústilo do finále, ktoré bolo absolútne neuspokojivé. ()

Part 1 (2024) (S04E01)

Nie som si istý, prečo predchádzajúci recenzenti na tomto mieste dávajú tak zlé hodnotenie. Pretože jedna z policajtiek je svalnatá a stavaná? Pretože to má indiánske duchovné zápletky? To sme vedeli, že sa do toho ide, ak ste si pozreli niektorý z trailerov. Osobne si myslím, že táto epizóda bola zaujímavá a Jodie Fosterová je fantastická herečka, do tejto úlohy sa perfektne hodí. Áno, CGI sobi boli meh a možno niektoré časti scenára nie sú dokonalé, ale je to prvá epizóda, ľudia! Rozuzlenie záhady je veľmi zaujímavé a prostredie aljašskej divočiny vytvára skvelú, desivú atmosféru. Ak máte radi True Detective, dajte mu šancu! Teším sa na ďalšiu epizódu. Je príjemné mať opäť nedeľný seriál HBO, na ktorý sa môžem tešiť! ()

Part 2 (2024) (S04E02) odpad!

Je rok 2024 a vy pridávate 2 ruské postavy? To je to, čo si tvorcovia vybrali? To je to, čo propagujú, keď ľudia umierajú kvôli ruskému imperializmu každý deň. Veľké mínus za toto. Tiež vidím veľa podobností s Dexterom New Blood. Detektívka sa snaží vyriešiť zločin, ktorý ju roky prenasleduje, adoptovaná dcéra, znie to povedome. Nulová logika pri tejto situácii, boli nezvestné viac ako 48 h, nikto neinformoval rodiny a rodiny tiež nikoho z nich do tohto času nekontaktovali? Dospievajúca dcéra chodí k tomuto vystaveniu tela, akoby to bola normálna vec, žiadna ochrana takéhoto závažného a prekvapivo veľmi tajného a pred verejnosťou chráneného prípadu. Mal som veľké nádeje, ale s takýmto výberom som veľmi sklamaný. ()

Part 3 (2024) (S04E03)

Áno, bohužiaľ ma to neoslovilo, čo je nepríjemné, pretože tento seriál bol mojím najočakávanejším seriálom roka !! Epizóda sa začína Liz a Navarrom, ktorí majú flashbacky na predchádzajúci prípad, ktorý sa spája s informáciami s naším aktuálnym problémom, dostávame hlbšie prepojenie s indiánskou dejovou líniou a štáb sa snaží dať dokopy túto záhadu. Prvých 30 minút, tak ako je flashback, je zbytočných, v príbehu nie je žiadny pokrok. Posledných 25 minút je opäť naťahovaných, jediné čo to pre mňa zachraňuje sú dobré herecké výkony a hudba a prostredie, dáva to taký pocit strašidelného hororu a budovanie prostredia je vynikajúce ALE prípad je pomalý a tempo je tiež slabé, dúfam, že sa to zlepší. Nie hate, lebo mám rád seriál, len to zatiaľ nie je ono, 6/10. ()

Part 4 (2024) (S04E04)

Musím veriť, že Jodie zakričala "Strih!!" Miliardkrát a požiadal o preobsadenie a bojovala s každým, kto sa podieľal na tomto smetisku sezóny. Herecké výkony okolo nej sú tak veľmi zlé. Kali Reis je taká hrozná, že som sa v tejto epizóde nahlas smial a hovoril: "To je tak zlé, tak zlé!" Napriek vyrovnávaniu sa/reagovaniu na pochmúrnu smrť jej sestry. Okrem postavy Jodie Foster je ťažké sa do niekoho vžiť a záležať mu na ňom. Páči sa mi prostredie, ako je to natočené a vpletenie nadprirodzených síl do deja, ale scenár a slabé herecké výkony to skutočne potápajú. Všetky tie postavy sa prelínajú nesúrodým spôsobom, ktorý dobre nestavia vývoj postáv, nieto ešte posúva príbeh. V momentoch, keď sa to snaží niečím byť, to takmer navodzuje atmosféru Twin Peaks, najmä v prípade postavy Fiony Shaw (ktorá je zatiaľ vo všetkých svojich scénach presvedčivá). Budem pokračovať v sledovaní? Pravdepodobne. Po tejto epizóde, ktorá sa vymkla z koľají, je ťažké odvrátiť zrak lol. ()

Part 5 (2024) (S04E05)

Toto je pravdepodobne najlepšia epizóda doterajšej sezóny. V prvých 4 epizódach sa nič poriadne nestalo. Teraz sa zrazu všetko dalo do pohybu a dostali sme niekoľko tak potrebných informácií. Konečne je v prípade vraždy/záhady nejaký posun! A teraz pre poriadok. Stále si myslím, že táto sezóna je veľmi zle napísaná. Veľa vecí sa deje preto, lebo to bolo užitočné pre dej. Nie preto, že sa to stalo organickým a uveriteľným spôsobom. Niektoré veci v tejto epizóde ma rozosmiali nahlas. Dialógy sú stále podpriemerné, pochybujem, že niekto bude citovať Nočnú krajinu, keď to všetko skončí. Ďalším problémom tejto epizódy konkrétne je to, že prvé štyri epizódy ma jednoducho nenechali ľahostajným k hlavným postavám. To znamená, že niektoré nepochybne emocionálne veci ma jednoducho minuli. Moje hodnotenie bude 5/10. Na túto sezónu som sa už nechystal robiť recenzie. Ale mal som pocit, že musím spomenúť niektoré veci, ktoré sa mi naozaj páčili. Trvalo to päť epizód, ale konečne sme sa dočkali mesta Ennis! Páčili sa mi niektoré zábery mesta z dronu. Prvýkrát som mal pocit, že mesto ožilo. V uliciach sa pohybujú ľudia. Máme možnosť vidieť niečo o banskej spoločnosti, ktorá je pre toto mesto taká dôležitá. Z hľadiska kinematografie som mal pocit, že toto je oveľa viac ako skutočná detektívna epizóda než predchádzajúce diely. Niektoré zábery snehovej búrky boli úchvatné! ()

Part 6 (2024) (S04E06) odpad!

Je ťažké si predstaviť, že by niečo s Jodie Fosterovou bolo také hrozné. Každý aspekt tejto sezóny je smiešny po pomerne zaujímavej prvej epizóde. Odtiaľ sa to už len úplne zvrtlo so zlými hereckými výkonmi, zlou kamerou, zlým strihom a smiešnym scenárom. Príbeh mladého detektíva a jeho otca sú najzaujímavejšou dejovou líniou v sezóne. Všetko okolo postavy Jodie Foster je nezaujímavé a je nesympatická. Do tejto sezóny som vkladal naozaj veľké nádeje, ale jednoducho ich nesplnila. Bolo príliš veľkou výzvou natočiť uveriteľnú sezónu na Aljaške, falošný sneh je nejaká naozaj nízka produkčná hodnota. ()

Lednové tipy z VOD služeb

05.10.2023

Blade naverboval scenáristu Temného případu

Blade naverboval scenáristu Temného případu

29.04.2023

S blížícím se začátkem natáčení nového Bladea přichází nyní zpráva, že na projektu už pár týdnů pracuje také scenárista a vůbec tvůrce seriálové antologie Temný případ Nic Pizzolatto. Pizzolatto… (viac)