Temný prípad

• Česko Temný případ (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2014–2025), 31 h 7 min (Minutáž: 54–86 min)

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts (viac)

Ústředními postavami seriálu jsou dva detektivové, jejichž životy se srazí a propojují během sedmnáct let trvající honičky sériového vraha v Louisianě. (oficiálny text distribútora)

warrenur

2. seria....Pre mna osobne o uroven kvalitnejsia ako prva. Vviac mi sadli hlavni policajny predstavitelia - ustredna trojica, Farrel, McAdams, Kitsch. Takisto pozitivnejsie som vnimal Harrelsona, Monaghan a zvysok i na korupcnej casti spektra. Zapletka ma dostala viac. Dychberuce depresivne pasaze hudobne a spevom doprevadzane vynikajucou Lerou Lynn. Vobec, cela beznadejna a drsna atmosfera prvu seriu predcila. Klobuk dole. Odporucam. ()

Sentido

První série závěrečnou epizodou vše budované pohřbívá. Druhá v ní trhá napínanou strunu. Třetí je z nich po svém nejklidnější, a klopítá jen sporadicky. ()

Chundys

OMG! SHIT, jako dlouho jsem se odhodlával k tomuto seriálu, než mne tak pohltil, že jsem si ho vesele shlédl za víkend. Nicméně je to droga a já musím pokračovat. Famózní Matthew a s ním jeho parťák Woody. Na kriminálky opravdu nekoukám a jediná, která se mi kdy líbila, jsou Odložené případy, která mne později ale stejně taky omrzela. Toto bylo ale číslo a Number One v kriminálním dějství. Výtečný soundtrack a celý příběh a hlavně oba detektivové!!! I druhá série nezklamala! Nejlepší přestřelka jakou jsem snad viděl. Já chci třetí sérii!!! Třetí série taky nezklamala! I když se zdá, že se to celé táhne, tak sledovat všechny tři dějové linky je naprosto famózní! Přestřelka byla taky úchvatná a celé rozuzlení a vztah mezi hlavním duem výtečný!!! Že by čtvrtá série? ()

Fairbanks

1.série-100% To nejlepší z quality TV- ve filmech nevídaná hloubka postav, skvělí herci a neuvěřitelně hutná atmosféra Louisiany. 2.série-70% Opět řádná temnota, tentokrát ale rozptýlená mezi příliš postav. Zápletka je v první půli příliš složitá, ale na konci naopak zjistíme, že byla nejjednodušší na světě. Vince Vaughn vynikající. ()

Flagg

Po naprosto fantastické první sérii, kterou považuji za jeden z vrcholů seriálové tvorby vůbec, jsem jen nevěřícně zíral na pokračování, které jako by bylo špatným vtipem. Nezajímavá zápletka, postavy až na výjimky nudné, a zdlouhavé finále. Tohle se fakt nepovedlo. První série za 5*, druhá stěží za 3*... ()

Axident

Po prvním díle jsem zatím mírně v rozpacích, páč na pilotní kousek to bylo značně vlažné a bez koulí. Obsazení luxusní a dá se očekávat pomalý rozjezd a během pár dílů svoji zdrženlivost vezmu zpět. McConaughey výborný, ale hodnocení pilotu tak za tři. Edit po 5.díle: nepletl jsem se, odhazuji zdrženlivost a přiznávám setsakra uspokojení! ()

Wargoo

Je zbytočne predčasné hodnotiť tento seriál ako "seriál" po prvej epizóde... Čo sa však ohodnotiť dá, sú Matt a Woody - dokonalí detektívi. Role im výborne sedia, a McConaughey nám len herecky čím ďalej tým viac kvitne ! Skvele navodená atmosféra, časové skoky, moja obľúbená krimi téma. Rozbeh zatiaľ pomalší, ale... ja si počkám ! Po piatom diely si dovolím poďakovať Fukunagovi, že je to hovado, ktoré umí !!! :) Zo začiatku som sledoval seriál nezaujato, s očakávaním, čo sa z toho vykľuje... a hľa, som závislí na ďalšom odhaľovaní mozaiky tohto skvele napísaného, natočeného, zrežírovaného, a predovšetkým - zahraného seriálu ! ______________ Predstavte si, že pozeráte vynikajúcu, temnú detektívku, s atmosférou spôsobujúcu mraziacu úzkosť... a tá detektívka má dĺžku filmu. No a potom si predstavte, že tá detektívka je fantasticky napísaná, zrežírovaná a má 2 úžasných predstaviteľov. A trvá celých 8 hodín !!! ()

Rockerman

Hodnotit dílo, které je hotovo jen z jedné osminy si netroufám. Po prvním dílu se však zdá, že by se mi to mohlo líbit. Tempo je velmi pomaloučké a oba detektivové jsou sympatičtí. Zvláště pesimistický Rust je skvělý no a Woody je Woody. Tu rituální vraždu jakoby si půjčili ze seriálu "Hannibal", jenž se mi také líbil, takže uvidíme, co bude dál. Druhý díl lepší prvního s bonusem v podobě nádherné Martyho přítelkyně! Tak a je konec!!! Tento seriál je tak jiný, než všechny ostatní krimiseriály, že už jen za tento fakt si zaslouží plný počet hvězd! Slušně zapletená zápletka, vynikající výkony herců v obou hlavních rolích a skvělá atmosféra dělá ze seriálu jedinečný zážitek!!! Do druhé série jsem se zakousnul snad ještě více, než do té první. Je to hodně jiné, není to už tak temné a tajemné, ale každý zhlédnutý díl nutí diváka, aby se podíval na další. Já jsem během dvou dnů stihnul šest částí! Zase výborné, přitom neuvěřitelně depresivní. Druhá sezóna nic nepokazila, tak proč nejít do té třetí?(18.9.2015) Nad prvními šesti díly jsem se rozplýval, ale to rozhodně neplatí o poslední, osmé části. Zbytečně roztahané do téměř hodiny a půl. Odhalení vraha Bena Caspera se mi ještě líbilo, ale pak už to byla jen nastavovaná a zbytečná kaše, která dost pokazila celkový dojem. Druhá série tedy "jen" za čtyři *, ale měnit to nebudu, protože i tak jsem se většinou velmi dobře bavil. ()

Trešlson

Celá sezóna si o to říkala a já jsem moc nepochyboval o tom, že bych plnou palbu nakonec nedal... ale jsem spokojen a dávám všech pět hvězd. Chvály si přečtete všude opravdu hodně... pod všechno jsem ochotný se víceméně "podepsat" také, ale přecijen musím přiznat nepatrné zklamání z finálového dílu, kdy se u mě nenaplnila, taková osudovost a hlavně si myslím, že se nedotáhla i filozofická rovina seriálu a všechno tak nějak dobře dopadlo, což k dosavadnímu průběhu nějak moc nesedělo... ale to může být jen můj názor. Bude to pravděpodobně jen tím, že jsem od finále čekal nějakou kulervoucí pointu, která se nedostavila... Každopádně znovukoukatelnost celé série je na maximu a bezpochyby si to dám celé ještě minimálně jednou, aby se dalo kouknout na to, co všechno mi napoprvé uteklo. ()

Páně

Těžkotonážní konverzačka, která se v průběhu času přetaví v hloubkový ponor do děje, ale i duší dvou lidí osudem na čas spojených. Neskutečná nálož myšlenek, ryzího filmového kumštu a hloubavé atmosféry, které je skvostně dosaženo i bez výrazné pomoci hudby. Tak jak se zrezivělá kola příběhu postupně pomalu roztáčejí víc a víc, zjistíte že i vy chcete víc a víc. Nekonají se žádné cliffhangery, přepálené zvraty či šokující překvapení. Jen zádumčivá pomalá gradace dávající pocit směřování k nevyhnutelnému, ale zároveň vám neustále vkládajíc do mysli pochyby o všem. Neskutečný výkon McConaugheyho to jen podtrhuje a dodává onu pověstnou třešničku na vrchol tohoto pochmurného dortu. Blaho zaručeno. ()

BenderG

1. řada: Přesně tenhle typ seriálu mi dlouho chyběl. Precizně natočeno, se sálající atmosférou a neohleděnými herci. 5/5 2. řada: Druhé řady jsem se dočkal, a ta je jako celek o něco horší (4/8). Zahráno i natočeno je to skvěle, nicméně příběh je prozatím moc nekonkrétní. Vyjímka je episoda IV, která tyto nedostatky nemá. Škoda, že se celá řada nenesla v podobném duchu. Vaghn-ova zrzka je super. Zatím 4/5 ()

Fidlal

True Detective je u konce a ani jednou jsem nezapochyboval o hodnocení které jsem dal již po čtvrtém dílu bez jakéhokoli zaváhání. ()

matini

"Víš, že tu oblohu bereš ze špatnýho konce? Jak to? Kdysi přece bejvala všude jenom tma. Přijde mi, že světlo už začíná vyhrávat. " A u mě vyhrává seriál True detective, plynulý příběh, poutavá atmosféra, prostě to nikde nevázne. A výkon Matthewa McConaugheye? No, co k tomu říct. Jeho herecké umění je s každou rolí lepší a lepší. Kdyby tam nehrál, tak je to pořád dobrý příběh, ale on Vás svým hereckým umem, tak vtáhne do děje, že celý seriál vylepší na 120%. ()

Lednové tipy z VOD služeb

05.10.2023

Blade naverboval scenáristu Temného případu

Blade naverboval scenáristu Temného případu

29.04.2023

S blížícím se začátkem natáčení nového Bladea přichází nyní zpráva, že na projektu už pár týdnů pracuje také scenárista a vůbec tvůrce seriálové antologie Temný případ Nic Pizzolatto. Pizzolatto… (viac)