Animovaný dobrodružný fantazijný komediálny muzikál sa inšpiroval motívmi z rozprávky Hansa Christiana Andersena Snehová kráľovná. Získal dva Oscary - v kategóriách Najlepší celovečerný animovaný film a Najlepšia pieseň (Let It Go) - a Zlatý glóbus ako najlepší celovečerný animovaný film.

Nebojácna a večne optimistická Anna sa vydáva na veľkolepú výpravu do hôr v sprievode drsného horala Kristoffa a jeho verného soba Svena, aby našla svoju sestru, krutú snehovú kráľovnú Elsu, ktorej ľadové kúzla uväznili kráľovstvo Arendelle do večnej zimy. Na svojej púti sa Anna a Kristoff stretávajú s nástrahami najvyšších veľhôr sveta, mýtickými trolmi aj zábavným snehuliakom Olafom. Navzdory drsným živlom sa zúfalo pokúšajú zachrániť kráľovstvo a zlomiť kliatbu ľadovej kráľovnej, skôr než bude celkom neskoro.

Dve princezné Elsa a Anna žijú bezstarostné detské životy. No Elsa má schopnosti zmraziť predmety, tvoriť ľadové dráhy či spustiť sneženie. Jej moc pri detskej hre zasiahne Annu a odvtedy vyrastajú oddelene. Rodičia zahynú pri búrke na mori a po dovŕšení 21. narodenín sa otvoria brány kráľovstva. Prídu mnohí hostia vrátane princa Hansa, ktorý sa do Anny zaľúbi. To však rozhnevá Elsu, nedá im súhlas na manželstvo, prekľaje Annu a svojím hnevom pokryje celé kráľovstvo Arendelle hrubou vrstvou ľadu. Napokon sa vydá sa na Severnú horu, kde žije v obrovskom ľadovom paláci ako bezcitná ľadová kráľovná. Nebojácna Anna sa rozhodne ísť za sestrou, obmäkčiť jej srdce a prehovoriť ju, aby sa vrátila. Aby však zlomila jej kliatbu, musí podstúpiť nebezpečnú cestu cez zasnežené vrcholky veľhôr. Annu sprevádzajú mladý drsný horal Kristoff a jeho sobí kamarát Sven. Cestou stretnú tajomných trolov aj vtipného snehuliaka Olafa, ale zároveň musia čeliť armáde kráľovniných zmrznutých bojovníkov. Podarí sa Anne obmäkčiť sestrino srdce, prelomiť jej kliatbu a zachrániť krajinu? (TV JOJ)

Silence

Ledová revue, která na skvěle naleštěném a vybroušeném ostří neztrácí tempo ani šarm. Překvapivě rychle ale vyšumí především díky zvláštně překotnému a nevýraznému konci, který postrádá tradiční Disneyovskou dojemnost a působivost. Přesto je to stále pohádková zábava. 7.5/10 ()

MoiJe

Pri prvom pozretí sa mi pesničky nejak nezdali, čakala som iné. Pri druhom sa mi už ale zdali super. Animácia perfektná a roztomilá, mimika Elzy a Anny k nevynadívaniu sa. :) ()

Terva

CITÁT - A nikomu to neřeknem. Ani Aně........... Hezké písně, které si užijí děti, krásné prostředí a láska, což si užijí teenageři a dramatická stránka podpořená vkusnými vtipy je zase pro starší diváky. Prostě rodinný příběh. CITÁT - Poděl se!!.......... ()

Beznoh

Z mého pohledu je tahle pohádka určitě v top deset, spíš top pět pohádek, co jsem vůbec kdy viděl. Klasický Disney, pohádka se šťastným koncem, ale nechybí ani nepředvídatelnost a zvraty. Navíc super poutavě natočené zábavné, dojemné, vůbec mě nenapadá, co bych od toho mohl chtít víc. Je vidět, že na ni nešetřili, což velmi krásně projevilo na efektech, které jsou fakt parádní. Má to i dobrou myšlenku. Snad jediné co by se dalo lehce vytknout je několik lehoučce zdlouhavých zpěvných monologů v úvodní fázi, ale pak se děj krásně rozjede a nelze už vytknout nic. Doporučuji vidět ve 3D, jinak by to nemuselo mít tak dobrý efekt... ()

JohnCZ

S Tangled to má skoro identickou animaci, alespoň co se stylizace týče, kvalitativně mi přišel Frozen o trošku slabší. A to nejen po stránce animace, ale i po stránce příběhu a postav. Za to hudební stránka je okouzlující (Let It Go jasně vede) a film jako celek působí na pohádku poměrně vážně (i když o odlehčení se stará sob se sněhulákem). Co se týče nemuzikálového soundtracku, ten též výborný - zejména některé seversky působící tracky ne nepřipomínající hudbu ze hry Brothers: A Tale of Two Sons. Tangled ovšem měl, jak bych to řekl, víc duši. ()

Padme_Anakin

Podivně pomotaná pohádková představa. Posmutněle pomrkávám, pociťuji pramalé potěšení, přeplácáno postavami. Přílišné přisazování působí prkenně. Prochladle přihodím příhodný podprůměr. Pardon. ()

corpsy

Príjemná, presne taká disneyovka, akú máme radi. Pesničky, moralizujúci príbeh, dokonalé vedľajšie postavičky a...a vlastne vytýkam technickú stránku. Neviem, či som prehltený dokonalými vizuálnymi orgiami od iných konkurenčných animovaných štúdií, ale mne sa ten 150 mega rozpočet na výsledku nevidí. Dokonca by som ho označil ako niečo, čo patrí rovno do druhej triedy ( rozumej rovno na Nosiče ). Tak aspoň viete, kde sa stratila tá piata hviezdička. ()

Revanx

Vôbec tým hodnoteniam nerozumiem. Toto je zlo. A ten obrat? Aj rozprávky by mohli mať scenáristov, ktorí nie sú po lobotómii. ()

liquido26

Nádherná Dysneyovka. Na 100 minut jsem se vrátil do dětství, kdy jsem podobný filmy hltal a užíval si to :-) Krásná animace, vtipný sněhulák i hezký příběh. ()

PauloZ

Nevím jestli to bylo těma písničkama, ale působilo to na mě celou dobu velice příjemně a pozitivně, trošku jak staré kreslené Disneyovky. Je pravda, že děj není úplně z nejlepších a chvilkama, hlavně začátek, je to dost zbrklé. Nicméně ten dobrý pocit převládá. Olaf se Svenem mě bavili i přesto, že mají rezervy. Vizuálně je to krásné a holky jsou ukrutně pěkné. Hlavně Elsa po opuštění království. Ty její vlasy mi učarovaly :)). Není to bomba a je to víc pro ty menší, ale rozhodně se nedá říct, že je to nějaký propadák. Slabší 4*. ()

ConanVJ

Krásná pohádka nejen pro děti. Zpěvu je zde víc než v pohádce Na Vlásku, ale kupodivu mi to vůbec nevadí. Texty jsou pěkné a pohádce sedí. Animace je parádní a všechny ty efekty jsou krásné. Příběh je taky podařený a má i nějaký to překvapení. Vtipných pasáží je zde taky spousta a i nějaký ty emotivní. Za mě 100% :) ()

Lama.Lama

Nechápu, proč jsou z toho lidi tak vodvařený. Příběh je úplně na hlavu, neděje se tam nic zajímavého a bez Olafa by to nebylo ani drobet vtipné. Navíc ten stupidní song Let It Go! Dobrý leda tak na parodie. Jediné pozitivum je, že to alespoň slušně zpracovali ve čtvrté sérii Once Upon a Time. ()

Astaroth12

Nádherná animácia,zábavné scény a to hlavne tie zo snehuliakom ale aj tak som čakal väčšiu šou,veľmi slušná hudba a čistý happyandový koncový doják. Tak to sú plusy a hlavný mínus vidím v jednoduchom a predvídateľnom príbehu ale hlavne tie muzikálové scény mi vadili. ()

DEXTER099

Další z animáku co se povedl.Neviděl jsem to sice úplně celé,ale i tak si troufám tvrdit,že to mohu nejen pro své děti vřele doporučit.Sice mi připadalo ,že se to bude líbit spíš holčičkám,ale proti gustu žádný dišputát.Za mě celkově 75% a čtyři hvězdy. ()

Tryskomyš

Nevěděla jsem přesně, co mám od této pohádky čekat. Jen to, že je to velký hit. Nakonec pohádka se mi líbila celkem hodně, je taková trochu jiná. Není na jedno brdo, jako hodně ostatních. Povedla se. ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Barbie má miliardu

Barbie má miliardu