Animovaný dobrodružný fantazijný komediálny muzikál sa inšpiroval motívmi z rozprávky Hansa Christiana Andersena Snehová kráľovná. Získal dva Oscary - v kategóriách Najlepší celovečerný animovaný film a Najlepšia pieseň (Let It Go) - a Zlatý glóbus ako najlepší celovečerný animovaný film.

Nebojácna a večne optimistická Anna sa vydáva na veľkolepú výpravu do hôr v sprievode drsného horala Kristoffa a jeho verného soba Svena, aby našla svoju sestru, krutú snehovú kráľovnú Elsu, ktorej ľadové kúzla uväznili kráľovstvo Arendelle do večnej zimy. Na svojej púti sa Anna a Kristoff stretávajú s nástrahami najvyšších veľhôr sveta, mýtickými trolmi aj zábavným snehuliakom Olafom. Navzdory drsným živlom sa zúfalo pokúšajú zachrániť kráľovstvo a zlomiť kliatbu ľadovej kráľovnej, skôr než bude celkom neskoro.

Dve princezné Elsa a Anna žijú bezstarostné detské životy. No Elsa má schopnosti zmraziť predmety, tvoriť ľadové dráhy či spustiť sneženie. Jej moc pri detskej hre zasiahne Annu a odvtedy vyrastajú oddelene. Rodičia zahynú pri búrke na mori a po dovŕšení 21. narodenín sa otvoria brány kráľovstva. Prídu mnohí hostia vrátane princa Hansa, ktorý sa do Anny zaľúbi. To však rozhnevá Elsu, nedá im súhlas na manželstvo, prekľaje Annu a svojím hnevom pokryje celé kráľovstvo Arendelle hrubou vrstvou ľadu. Napokon sa vydá sa na Severnú horu, kde žije v obrovskom ľadovom paláci ako bezcitná ľadová kráľovná. Nebojácna Anna sa rozhodne ísť za sestrou, obmäkčiť jej srdce a prehovoriť ju, aby sa vrátila. Aby však zlomila jej kliatbu, musí podstúpiť nebezpečnú cestu cez zasnežené vrcholky veľhôr. Annu sprevádzajú mladý drsný horal Kristoff a jeho sobí kamarát Sven. Cestou stretnú tajomných trolov aj vtipného snehuliaka Olafa, ale zároveň musia čeliť armáde kráľovniných zmrznutých bojovníkov. Podarí sa Anne obmäkčiť sestrino srdce, prelomiť jej kliatbu a zachrániť krajinu? (TV JOJ)

Hezonja7

Jedna z nejlepších disneyovek, neno to tedy famozní na 10/10, ale mile jsem se odreagoval, co mile!, náramně, Píseň Let it Go se stala známá po celém světě a není se čemu divit, u dětí propukla mánie!! všichni chtělí mít cokoliv s Elsou, Annou či Olafem. ()

papuchalk

Dal jsem tomu 15-20 minut Mirky Spáčilový a nezaujalo mne to. Pořád se tam tančí a zpívá, aniž by to mělo nějaký význam nebo děj. Prostě jen tak. Je to asi spíš pro holčičky. ()

dudo24

Veľmi sa mi to páčilo. Ďalšia pekná rozprávka, romantika a nadprirodzené sily. Dosť dobré texty pesničiek. Pozerať tú krásnu zasneženú krajinu na veľkej obrazovke v 3D bola veľká radosť. Jediné čo sa mi nepáčilo bol ten rozprávajúci snehuliak. Úplne zbytočná postava ktorá kazila atmosféru medzi Kristoffom a Annou. Pripomínalo mi to Jar Jar Binksa zo Star Wars. edit (11.1.2017): Keby tam nebol ten rozprávajúci snehuliak tak dám aj päť hviezd. Na druhé pozretie mi síce vadil menej ako prvý krát ale stále mám z neho strašné nervy. edit (11.12.2017): Zabite toho Olafa, prosím. Napriek jeho bolestivej existencii vo filme, zvyšujem hodnotenie na päť hviezd. ()

Lucbric

Jsem ostuda, ale tuto pohádku jsem viděla až po cca 2-3 letech, kdy už z toho byl takový velký trhák - a konečně chápu proč :) pohádka je úžasná, má chytlavé písničky, sem tam i vtipný scénář a poutavý děj. Absolutně nezasvěcená dějem příběhu dopředu jsem hltala každý záběr povedené animace. Také mě mile překvapilo, že každá sněhová vločka byla díky speciálnímu generátoru jedinečná, čehož jsem si samozřejmě ve filmu nevšimla :D ale je to zajímavé.. :) písnička Let It Go mě hodně oslovila v japonské verzi (Arino Mama De). ()

Blazis34

Krásná Disneyovka ukázala současnou nejvyšší úroveň animovaných filmů. Všechno vypadalo krásně, působilo jak má a divák se mohl kochat i onou vizuální stránkou. K tomu pohodový "happyendový" děj a hlavně krásný soundtrack a dílo hodné čtyř hvězdičkám bylo na světě. Hlavně písnička Let It Go se stala velkým hitem, předmětem mnoha coverů a moji oblíbenou písní. Ledovému království dávám 75% - čtyři hvězdy. ()

daniel.98

Celkem dobře zpracovaný animák, u kterého mi nevadily písničky, ba naopak se tam velmi hodily a i české zpracování není tak hrozné, jak by se dalo předpokládat. Vizuálně krásné, zpracování postav dobré, příběh vcelku pohlcující a i díky tomu se nebudete u tohoto filmu nudit. ()

megajalec

Nemôžem povedať, že to bolo zlé, ale na zadok som z toho tiež nepadol. Očakávania boli v tomto prípade možno trochu väčšie ako ponúknutá skutočnosť. Trochu chladné (to asi nebola náhoda...:), dejovo poslabšie. Ale zase Let it go je fajn. A možno, keby mám dcérku a nie syna, zmenil by som trochu názor...A možno nie :) ()

Cerebrum

Tak jsem naskočil na Frozen hype train, choo choo! Ale dost rezervovaně a asi tři roky potom, co ten vlak odjel. Filmu jsem se dost bál, varován ohledně mnoha nelogičností a slabého příběhu. Ani jedno jsem příliš nevnímal, naopak třeba na příběhu oceňuju nepřekombinovanost a místní i časovou sevřenost. Zároveň vizuální stránka filmu je natolik dechberoucí (zvláště kompozice pozadí!), že bych nevnímal ani sebeslabší příběh. Zvláště když ústřední postavy jsou sympatické a i vedlejší nahrávači včetně Olafa jsou na poměry animáků málo otravné a dokonce až roztomilé a fajn. Snad jen k některým písničkám bych měl výhradu, ale vcelku je film pro mě obrovským překvapením a myslím, že tenhle film nenechám jen tak Let it go. ()

Eywa11

Krásne hrejivé (aj napriek tej zime) dielo z dielne Disney. Páči sa mi aký charakter dáva štúdio svojim princeznám. Šibnuté, pojašené, odvážne a krásne (zvnútra aj navonok) :) Olaf aj Sven boli výborní, aj keď je to trocha ošlahnuté z Tangled, stále to funguje. ()

eMeMko

Pravděpodobně jeden z nejznámějších novodobých Disney filmů, má rozhodně co říct. Příběhem je sice dost jednoduchý, což u takovýchto snímků není na škodu, ale co mu chybí to dohání v postavách. Každá má své specifické vlastnosti, od nemluvícího soba až po hodně mluvícího sněhuláka. Chválím také menší dějový zvrat ke konci filmu a samozřejmě skvělé písničky. Finální hodnocení: Povedené dílo, které si užijí jak děti, tak dospělí. ()

blondboss

Nerozumiem toľkému vzruchu okolo v podstate vzácne priemernému animovanému snímku, ktorý nepriniesol nič nové, trošku upravil pôvodnú rozprávku od Andersena a zaobalil to do slušnej muzičky. Avšak takýchto rozprávok tu už bolo dosť a aj s podobne kvalitnými animáciami. Disney však vsadil na snehové kráľovstvo trošku iným námetom a šup - miliarda zarobená. Trošku to ide proti môjmu chápaniu, ale budiš, pokiaľ sa to páči deťom, svoj účel to plní. 55 % ()

Stanmi

Královna Elsa v návalu emocí svými ledovými kouzly přivolala na království Arendelle věčnou zimu. Její nebojácná sestra Anna však věří, že její sestra dokáže kouzlo zvrátit a tak se společně s horalem Kristoffem, jeho věrným sobem Svenem a sněhulákem Olafem vydává na dalekou výpravu do hor, kam se Elsa ukryla před světem… Na rovinu se přiznávám, že současné pohádky hrané i animované příliš nesleduji, hlavně proto, že jsem tomuto žánru již krapet odrostl (ale zase se divám na jiné pohádky tj. komiksové filmy, takže možná jsem zase tak úplně neodrostl), ale když už nějaký film vydělá v kinech miliardu, tak to ve mně vzbudí zvědavost. Samotný příběh Ledového království vychází z pohádky Ledová královna od dánského klasika H. Ch. Andersena, ale je otázka, kolik toho z původního příběhu zbylo, protože je zcela evidentní, že prošel disneyovskou úpravou. To mi bylo jasné od chvíle, když ústřední postavy začaly zpívat, což osobně moc rád nemám, protože se mi zdá, že hudební čísla jsou často jenom výplní poněkud řídkého příběhu. A bohužel je to případ i Ledového království. Film sice nabízí sympatické postavy, především ukecanou princeznu Annu, kterou vhodně doplňuje horal Kristoff se sobem Svenem, má špičkovou animaci i chytlavou ústřední píseň, ale samotný příběh je vyložený průměr, který sice neurazí, ale ani nenadchne a z celkového hlediska je Ledové království sice dobrá, ale nijak výjimečná disneyovka (pokud tedy nejste fanoušci princezen, upovídaných sněhuláků a roztomilých trolů). Jasně nejsem cílová divácká skupina Ledového království, nicméně si myslím, že kvalita pohádky se pozná podle toho, jestli se líbí i dospělým divákům. Tvůrci zkrátka zahráli na jistotu, což se jim vlastně docela vyplatilo (miliarda je holt miliarda). Takže děti budou spokojené, ale já osobně si raději pustím nějakou zajímavější disneyovku, jako třeba Zootropolis. ()

karolina.val

Frozen, neboli Ledové království je další adaptací slavného příběhu o zimní královně. Zde se ovšem nabízí velmi nečekaný a osobitý pohled na Elsu, dědičku trůnu v království Arendelle, která vládne sněhu a mrazu. Celý život ukrývaná před lidmi, nedokáze ovládnout své síly na večírku, který následoval po její korunovaci. Vystrašená královna utíká do hor, aby měla konečně klid. To by ale nesměla mít za sestru Annu, která se rozhodne vydat se za ní, jelikož se celé království ocitlo pod ledem. Princezna potkává na cestě ledaře Kristoffa s jeho věrným sobem Svenem a také mluvícího sněhuláka Olafa, kterého vytvořila Elsa. Nádherná pohádka plná překvapení a písniček, které chytnou za srdce nejen dětského diváka. ()

Facillitant

Je to krásná pohádka, kterou deformuje odporná komerce. Kdo by si v té záplavě nekvalitního asijského zboží potištěného kýčovitými obrázky všiml původního filmu a našel v něm snad i nějaké ponaučení? Kdo by si všiml, jaké měla Elsa krásné šaty při korunovaci, když je všude zobrazována jen v těch "nových" (mj. vyzývavější)? Kdo by si všiml, že jak pěkné jsou písně ve filmu, když se z nich staly laciné odrhovačky? Je to opravdu nádherná pohádka, ale to, jak je pochopena veřejností, mně opravdu znechucuje. Mj. český dabing a přebásnění textů písní - to je utrpení. ()

Dejf4

Příjemná pohádka. Má to v sobě přesně to co děti milují. Milé a vtipné postavičky, chytlavé písničky a jednoduchý děj. Zkrátka taková sázka na jistotu, která neurazí ani dospělého diváka. 6/10 ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Barbie má miliardu

Barbie má miliardu