James Bond: Spectre

Réžia:

Sam Mendes

Hudba:

Thomas Newman

Daniel Craig, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ralph Fiennes, Monica Bellucci, Ben Whishaw, Naomie Harris, Dave Bautista, Andrew Scott, Rory Kinnear (viac)

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, ktorý ho privedie na stopu neslávne známej zločineckej organizácii. Postupne rozplieta zložitú pavučinu klamstiev, aby napokon odhalil desivú pravdu o SPECTRE. (Forum Film SK)

klúčik

Bondovka 2015 - moderná, dosť prehnaná , hlavne začiatok, ale je to rozprávka pre dospelých, a tak to má byť. Film hodnotím 70%. ()

Seti

Tak po výtečném Skyfallu panuje na mé straně ze Spectre spíše lehké zklamání a musím konstatovat, že s novými bondovkami je to jako s počasím - je hezky, prší, je hezky a bohužel tentokrát zase docela krápe. V první řadě je často propírána přílišná délka. Ano, je pravda, že nová bondovská mise je dlouhá, já však s délkou problém v kině neměl, jelikož se na plátně tak do tří čtvrtin dějí vesměs zajímavé věci, které dokázaly držet moji pozornost. Problém nastal v poslední čtvrtině s nástupem hlavního záporáka, který je zoufale nevyužitý, a přestože díky Waltzovi disponuje určitým charismatem, tak je prostě slabý (je velmi smutné, když vás daleko více zajímá a baví béčkový záporák s postavou D. Bautisty, který pronese za celý film jediné slovo). V důsledku slabého hlavního záporáka pak celá posední čtrvtina filmu výrazně stagnuje a finále na mostě je pak naprosté zklamání. Ze scénáře Spectre panuje také mírné rozčarování. Copak o to, jako samotná Bond mise by předkládaný materiál stačil, ovšem scénáristé mají ambici udělat ze Spectre vrchol dosavadního bondovského restartu, který v postavě hlavního záporáka a jeho ďábelské organizace zaštiťuje všechny předchozí filmy, což všakl příliš nefunguje. A to zejména z toho důvodu, že hlavní dějový zvrat a osudové odhalení odehrávající se na pouštní základně proběhne v jediné větě! Já nevím, jak v případě ostatních, ale mě to prostě neuspokojilo. Stejně tak, jako se dle mého názoru příliš nepovedlo zachytit to ohromné globální nebezpečí záporákovy organizace, o kterém všichni ve filmu mluví. Ano, snaží se ovládnout několik světových tajných služeb, ale nějaké bezrpostřední faktické nebezpečí pro Jamese a jeho vyšetřování příliš nepředstavuje (mám na mysli, že by se stal svědkem či obětí jejího zhoubného působení prorůstajícím všemi oblastmi společnosti a fakt se nepočítá, že o tom mluví pár kravaťáků na schůzi). Čekal bych, že s postupujícím odhalováním této chobotnice začne hlavní záporák Bondovi řádně zatápět a udělá z něj skrze svůj vliv štvanou zvěř, ovšem James se všude pohybuje naprosto v klídku, jako by se nechumelilo. JInak více bondovského vtipu a o něco větší odlehčení je fajn, stejně tak jako Craig, který nastolenou bondovskou polohu stále dává s přehledem. Bondgirl má tentokrát větší úlohu a Lea byla dobrá volba. Když bych to nějak shrnul, tak Spectre je až na závěrečnou čtvrtinu fajn bondovka, která však doplácí na přehnané ambice svých tvůrců. Ti chtěli natočit větší Skyfall, ovšem jak všichni víme, když dvakrát točíš totéž, není to totéž. Pokud nového Bonda podrobím rozsáhlejšímu žánrovému srovnání, tak musím bohužel konstatovat, že z loňských špiónských fláků ho převálcoval jak Ethan Hunt, tak hraví Kingsmani a víc se mi líbili i kluci a holka z UNCLE. No nic, doufám Jamesi, že v další misi budeš mít zase hezky. ()

keoma26

Dokoukavam teprve az ted na 2x bondovku Spectre, jsou tam hrozne prepaleny mista, cely se to zda subjektivne mnohem delsi, nez to je i bez televiznich reklam, ale jedna hlaska je ikonicka: Francouzi maji prislovi - osudem kazde sklenice je rozbit se... ()

Milano33

Úctihodné pokračovanie. Konečne som opäť cítil tú vášeň z toho, že sa objavila skutočne významná žena v Bondovom živote. Chémia medzi Danielom Craigom a Léa-ou Seydoux je vážne podarené a naozaj skvelo funguje. ()

iXtr3m3

Slušný dramatický triler, ktorý ale na značke a mene Bond doslova už len parazituje. Ja viem, že doma sa zmenila a tak sa mení všetko, ale popravde ja chcem Bonda nadľahčeného ako za časov pred Craigom. Veď len Timothy Dalton sa trochu odklonil, ale všetci ostatní predstavitelia svojej éry to robili s gráciou, nadhľadom, s vtipom a pod. Samozrejme to nezáviselo vyslovene od nich, ale od scenára a réžie, ale jednoducho toto by sa viac uchytilo, keby to v názve nemalo Bond. ()

Zagros

Asi můžu zopakovat první část komentáře k filmu Skyfall: "K fanouškům Jamese Bonda jsem nikdy nepatřil. Ne že bych proti němu něco měl, jen jsme se jednoduše míjeli. Přeci jen jde o hodně výrazný počin ve filmovém světě, proto jsem se odhodlal si několik filmů s ním pustit. Začal jsem se staršími díly, které mě extra neoslovily a tak jsem zkusil i novější Casino Royale s Danielem Craigem“ Dál bych dodal, že on mi do role agenta sedl snad nejlépe a filmy s ním mě bavily. Do třetice jsem se tedy vydal na film Specter. Řemeslně opět dobré, klasický Bond, kdy jsou vidět utracené peníze. Bohužel to na mě bylo ale už moc překombinované. Možná byla i chyba na mé straně. Předchozí díly jsem si už nepamatoval a souvislosti z jiných filmů mi tak unikaly. Jako samostatný film Spectre nefungoval úplně stoprocentně. Jamese Bonda tak opět na pár let opustím a uvidíme, jak to bude s jeho filmy dál. Třeba se ještě někdy setkáme. ()

malinaT

Spectre je pro mě kvalitní bondovka, která ale není tak vydařená jako Skyfall.... Vyzdvihnu tři věci: Q, úvod, krajina. Díky, že Wishaw alias mladý geek Q dostal tolik prostoru, jeho scény jsou neskutečně vtipné a je to to, co přidává filmu šťávu. No a ta úvodní scéna? Ta byla naprosto perfektní... U mě zafungovala a vcucla mě do sedačky. Poslední taková Mendesova specialitka, která se mi opravdu líbí jsou záběru na krajinu... Ty Alpy jsou tak krásné! Teď trochu od toho, co mě zklamalo... Pan Waltz.. Jasně, že byl dobrý, on to jinak neumí, ale mě asi vadilo to divadlo okolo (jako mluvení přes prostředníka, schovávání ve stínu). A taky si myslím, že ho měli zastřelt... Hans Landa nemůže sedět ve vězení. Pak pro mě byla trochu nudička ta Need for speed scéna (bez šťávy). A teď nechci mluvit za pány, ale minimálně má drahá polovička prohlásila, že jedna bondgirl by se mu možná líbila před 20 lety a ta druhá bez kruhů pod očima. Když shrnu celkový dojem, musím uznat, že se mi to líbilo a ani mi nepřišlo, že v tom kině sedím dvě a půl hodiny... ()

Zmrv

Páni scénáristi se tentokrát moc nepředvedli, co taky čekat když sou na to čtyři. A zpětně mi přijde, že Spectre je jenom takový oslí můstek pro další díl, a pokud ne tak potěš pánbůh. Doplácí hlavně na to že tvůrci zde budují sérii dost pevně na sebe navazujících příběhů a zrovna Spectre už se bez lepší znalosti předchozích dílů s Craigem stává docela zmatečným. Navíc mi dost začíná vadit linka s Bondovým dětstvím a záběr na jistou fotku mě v první chvíli vyvolal otázku: "To jako myslej vážně?" Takže vlastně jenom protože je pro mě Craig pořád nejlepší Bond 60% ()

Perry-

Neskutečně špatná bondovka. Bond-girl je pitomá slepice, záporák je meh, akce natočená na neutrál, humor žádný nebo křečovitý a scénář je nuda. Plus to celé má 150 minut. 50% ()

tom.nosek

Čtyři bondovky s Craigem trvalo, než jsem ho vzal na milost. Ukázalo se, že problém nemám ani tak s Craigem jako takovým, ale spíš s typem Bonda, kterého dosud představoval. No, tedy Bonda... Spíš generickou mlátičku. Ve Spectre se ale vrací ten Bond, kterého známe z dřívějška. Za mě je toto takový vtipný mix 30 % Craiga, 30 % Brosnana a 40 % Moora. Spectre má silné vazby na bondovský svět, střídá extrémní prostředí jak ponožky (např. ultramoderní zařízení v poušti), Bond utrousí nějakou tu hlášku, vyspí se s každým, koho potká, a celé se to motá kolem Spectre. Bohužel moderní svět nepřeje tradicím, a tak bych se po komentářích recenzentů typu "nejhorší bondovka s Craigem" nedivil, kdyby tady na ČSFD nakonec sklouzl do modré barvy. Osobně si ho řadím někam do druhé poloviny první desítky, dávám 5 hvězd (byť slabších, viz dále) a doufám, že příští režisér se zase odhodlá naštvat všechny filmové pisálky a teens, co neviděli víc než dvě poslední bondovky, a zase ukáže návrat ke kořenům. Na závěr dvě negativa. Zaprvé, 2,5 hodiny je na bondovku zkrátka moc, co si budeme namlouvat. Zadruhé, úvodní znělka byla tentokrát výrazně špatná, chlap se ke zpívání bondovského intra nehodí (čestnou výjimkou je Live and Let Die). ()

Balu...

oda na zklamani aneb jak jde zadupat dva sahy pod zem nadseni fanouska z nastavene latky Casino Royale, Quantum of Solace a predevsim Skyfall presto, že je stejnej scenarista i reziser posledne jmenovaneho. Zacatek super, pak ovsem uvodni melodii zacne zpivat kdosi, komu v refrenu nerytmicky priviraly koule do sveraku a rozcarovani se letme zacne vkradat na mysl. Nasleduje scenar jak ze slabikare pro slaboducheho scenaristu a nezachrani to ani DB10 ani tenky raminka nocni kosilky. Korunu marnosti ala palec do krku nasadi teatralni a stupidni zaver s vrtulnikem na moste a nezastrelenym Waltzem, ktery diky bezduchemu scenari vlastne hral v prvnim filmu, kde me absolutne nebavil a kde jsem mu ani za mak neveril dialogy.. Vsechno spatne, aneb jak dokaze nasrat protipol situace, kdyz od filmu nic necekate a prijemne Vas prekvapi.. ()

Speedy01

Už skyfall nebyl můj šálek kávy. Ale tohle ? Už hodně dlouho se mi nestalo, že jsem v kině musel sám se sebou bojovat, abych neusnul. I když vedle všech popkornožroutů, vykecávačů a nevím koho všeho bych se si nevyjímal. Film jakoby nikoho kolem nebavil a tak ho sledovala pouze půlka kina, druhá půlka dělala vše možné jen aby se zabavila. Craig celkem jako Bond mele z posledního, jediná charismatická žena filmu Monica Bellucci, jinak jedno zklamání vedle druhého. Bavilo prvních 10min, potom nuda, nedoporučuji, nestojí za návštěvu kina. Slabé 2/5. ()

SpaceOdyseus

Jako jediny duvod, kvuli kteremu je nutne Spectre videt, me napada kamera. Hoyte Van Hoytema si s kazdym zaberem maximalne vyhral a celou stopaz je na platno radost pohledet. Jinak dostaneme zbytecne prekombinovany pribeh, ktery pro me chvilema sklouznul az do nechtene parodie (Luke, I'm your father!). Rozmachle akcni sceny nejsou zahadnym zpusobem zabavne tak, jak u bondovek byva zvykem (letadlo v Alpach je tezke zklamani, stejne jako vrtulnik v Mexiku). Jedna jedina honicka v superbouracich je skvele nasnimana, ale jinak je tezce wtf a celkove na me pusobi nevyuzita. Paradoxne nejzabavnejsi akce je ta nejvic komorni bitka jeden na jednoho, jen je skoda, ze to znamena i konec Bautistova zaporaka, ktery by klidne mohl nahradit celou postavu Waltze (odkazovani na minulost Bondovske serie skrz jeho postavu na me pusobi samoucelne, zbytecne a navic ne moc dobre provedene), ktereho je ve filmu moc malo na to, aby pusobil jako opravdova hrozba sveho formatu. Myslim, ze je cas na predani Bondovskeho zezla dal. ()

Mazlik4

Při závěrečné scéně mi pár slziček ukáplo. Ačkoli kvalitou Spectre nijak nevybočuje, dojímá mě - že to bylo naposledy, kdy tu účinkoval Crage. Líbí se mi spousta odkazů na klasické bondovky. To jak Madnes vyčistil cestu pro své pokračovatele. --- Další bondovky bez pochyb brzy přejdou, ale dle mého názoru je tento žánr u konce - budoucí filmy s agentem 007 si nechám ujít --- jedině pokud do hl. role nebude obsazen Ewan McGregor! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

09.10.2021

Nové bondovce Není čas zemřít se v kinech daří. Snímek s loučícím se Danielem Craigem má z mezinárodních trhů už přes 120 milionů dolarů, po druhém víkendu míří přes 150 milionů, a americká premiéra… (viac)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Po delší době je zase radost sledovat týdenní box office žebříček. Do kin totiž vstoupila poslední bondovka s Danielem Craigem, dlouho odkládaný snímek Není čas zemřít, a producenti i kinaři si nyní… (viac)

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)