James Bond: Spectre

Réžia:

Sam Mendes

Hudba:

Thomas Newman

Daniel Craig, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ralph Fiennes, Monica Bellucci, Ben Whishaw, Naomie Harris, Dave Bautista, Andrew Scott, Rory Kinnear (viac)

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, ktorý ho privedie na stopu neslávne známej zločineckej organizácii. Postupne rozplieta zložitú pavučinu klamstiev, aby napokon odhalil desivú pravdu o SPECTRE. (Forum Film SK)

lacerta

Strašný úvodní song, video k němu jak z japonskýho porna, ošklivá bond girl a hlavně děj tak nějak o ničem a plný nelogičností. Asi nejhorší Bond, co jsem viděla. Jediné, nad čím jsem díky filmu uvažovala bylo, že karneval v Mexiku by mohl být zajímavý. ()

andrewXx

Nikdy predtým som Bondovky nijak zvlášť neobľuboval a nechápal to nadšenie iných naokolo. Iste, pozrel som si ich ale bral som to skôr vlažne, než nejak extra. Zrazu prišlo Skyfall a na režisérsku stoličku sa posadil Sam Mendes. Ten to s Bondom jednoznačne vie a bol som nadšený. Od pokračovania som teda mal podobné očakávania. Film sprevádza výborná atmosféra od začiatku až do konca. Na úvodnú scénu v Mexiku budem ešte dlho spomínať. Je tu kvalitná akcia, britský humor, ktorý príde v momentoch, kde presne sadne a vie svoje hranice. Štýl, alkohol, ženy, luxus, proste Bondov svet. K tomu zaujímavá zápletka s pohľadom do Jamesovej minulosti, s chladným vizuálom Daniela Craiga, ktorý už okrem vládnych problémov rieši aj svoje osobné, pre mňa možno zaujímavejšie. Nočné kino skvele prispelo k amtosfére a aj keď za mňa Skyfall o kúsoček lepšie, ani tu som nemohol dať menej ako 5*, pretože som sa výborne bavil. Tak teda na Bondovi zase v kine o 3 roky. ()

Dex

Tak bohužel, zatím nejslabší "nový" Bond. Hodně nudy, minimum Bellucci. /// Pecka - úvodní lokace Mexico City /// Na pytel - málo prostoru pro Waltze, pouštní střílení od boku jak Arnie v Komandu ()

PamPero 1

Nejde vyloženě o průser, ale čekali jsme "skoro" všichni o dost více, zvlášť po skvělém a našlapaném Skyfallu, který šlapal, a to hlavně od začátku až dokonce. Po Quantum of Solace se jedná o nejslabší bondovku s Craigem! Mendesova režie je pořád prvotřídní, ale tady nám bonda zabíjí jiné věci a to slabý a průhledný scénář a stopáž, která je zbytečně přemrštěná a díky tomuhle se film častokrát táhne jako smrad. Skvěle démonického záporáka typu Javiera Bardema z předchozí bondovky ve filmu nehledejte. Waltz, ač se snaží sebe více, tak zůstává nevýrazný jako celý film a vlastně si ho ve Spectru ani moc neužijeme. Těšíte se alespoň na kulervoucí přehlídku akčních scén? Ty ve filmu taky jaksi chybí, ale když už se sem tam nějaké objeví, tak se jim po technické stránce nedá vytknout nic. Spectre stojí miliardy, ale kde jsou ve filmu zakomponovány, tak to je mi skutečně velkou neznámou. Vlastně si teď pokládám otázku, co nám Spectre může nabídnout? Moc toho není, ale i přesto, že jsem film zkritizoval, tak se paradoxně stále jedná o lehce nadprůměrnou zábavu, ale po předchozím Skyfallu je toto slabý odvar. Čtyři, a to pořádně s odřenýma ušima... ()

ProfiDivak

U mňa neprekračuje úroveň ostatných špiónskych filmov v poslednom čase. Ale už som nimi zrejme presýtený. Zato Léa Seydoux hm...tou presýtený veru nie som. ()

wick

Druhá nejlepší bondovka Daniela C. po Casino Royale...příběh ok, stovky milionů jsou vidět, zejména závěr vyšumí do ztracena. Přesto tomu něco chybí, podle mě je hlavní problém s režií, kdy Sam M. se prostě na bondovky nehodí, akce nejsou jeho silná stránka. Jinak ale pořád velký nadprůměr. ()

gipper

Já mám pro Jamese Bonda v podání Daniela Craiga prostě slabost. Je to fešák, jak má být! Vždy stylově oblečen a velice galantní k ženám. Především k těm krásným no :) Ve Spectrovi sice je spousta za vlasy přitažených scén, ale vždyť je to Bondovka! Sice to mohlo být víc promyšlené, ale tady se snad odpouští všechno. Z kina jsem šla nadmíru spokojená a o tom to přeci je. Když bych měla přecijen něco vytknout, tak úvodní titulky a Bondovskou písničku. Ten výběr jsem nějak nepochopila. Se Skyfallem srovnávat nechci, protože to je zase někde trochu jinde ;) ()

Dr_Berry

Všechny ty čtyři filmy byly vlastně propracovávání se potravinovým řetězcem jakési nadsvětové organizace, která má velký sen - zničit Bonda. Po fakt temným náhlednutí do agentovi duše ve Skyfall bylo Spectre jako nepsaný epický vyvrcholení příběhu docela nudné. Po Skyfall jsem čekal, že nepřijde nic totalbrutal nářezovýho. Dobrý dvě třetiny filmu nevíte která bije jen to že s tim má něco společnýho mínulý tři filmy. Za celých 150 minut jsem se u klasického bondovského vtipu uchechtl asi 5x..což je docela průser. Nejvíc mě bavily scény s Davem"Draxem" Bautistou jako Hinxem. Následovník Zuba byl parádní a nezklamal. Monica Bellucci by si zasloužila víc prostoru a byla mnohem víc sexy než mladší bondgirl Léa Seydoux. Ta se mi tam vůbec nelíbila, kam se hrabe na Eve "Vesper" Greene. Christoph Waltz jako záporák byl absolutně nevýrazný, což mi k němu vůbec nepasuje. Tohle měl být Ernst Stavros Blofeld pro 21. století? Já doufám že 25. bondovka nepůjde v těchto dramatických šlépějích, co bodají do agentovi minulosti a pak ještě se v tom nimrají nožem a kroutí do kola ve snaze vymáčknout z toho příběh o zranitelném chlapci. Opravdu jsem spíš čekal nářez s überpadouchem, jeho velkou gorilou, základnou na nepříhodným místě, sexy bondgirl a agentem drsňákem/milovníkem. Snad příště. ()

Saxos

S tak velkým rozpočtem, Bondovka, úspěch Skyfallu - teď jsem čekal víc. Úvodní scéna - rvačka ve vrtulníku nad náměstím narvaným oslavenci Dnu mrtvých prostě paráda. Následné úvodní titulky s hlavním songem filmu taky ok. Ale pak jedeme jen z konce dolů. Klady: Den mrtvých; nádherný komplex budov v kráteru po meteoritu. Zápory: dlouhý; zase ty auta sjížděj schody; Jamesovo sestřelení vrtulníku z jeho pistolky; Bond holka moc neoslnila a po ráně od 130kg chlapa sice padne, ale otřepe se a vypadá, jako by byla alespoň hoďku v kosmeťáku. Čtvrtá hvězda je za dobrýho Heineken - Spectre 007. ()

halberdier

Předchozí bondovka Skyfall se mně moc líbila a řadím ji mezi ty celkově nejlepší. Polidštěnější Bond mně nevadil a počínaje Casino Royale to byla osvěžující změna. Spectre pokračuje v nastolené tradici a přímo navazuje na Skyfall. Do režisérského křesla se vrátil Sam Mendes, dostal k tomu 300 mil. dolarů a mohl natočit další bondovskou pecku. Ne že by Spectre byl špatný film, obsahuje několik skvělých momentů (hned úvodní akční scéna se povedla), ale jako celek mně Spectre přišlo odtažité a málo zapamatovatelné. Technická stránka je perfektní, menší problém mám s postavami. Ty stávající (Bond, M, Q) jsou fajn, celkem mě ale zklamala Léa Seydoux a především pak Christoph Waltz, který je po skvělém Javier Bardemovi krok zpět. Když už se objeví zajímavá postava (Dave Bautista), tak dostane málo prostoru. Na to že Spectre stál těch 300 mil. je v něm celkem málo akčních scén a popravdě na filmu ta kopa peněz není příliš vidět. Spetre bych ze všech Craigovek zařadil až za Skyfall a Casino Royale a spolu s Quantum of Solace je to jen průměrná bondovka, i když je to stále nadpůrměr na poli akčního žánru. (7/10) ()

CaptNemo

Kdo čekal, že se Spectre vyrovná svému předchůdci Skyfallu, může si za to sám. Stejně jako já. Je jasné, že Sam Smith není Adele, Ralph Fiennes není Judi Dench a Christopher Waltz není Javier Bardem, ale stejně jsem věřil, že Sam Mendes je pořád Sam Mendes. Není. Po úvodní velkolepé (jak jinak) sekvenci se před námi rozehraje několik víceméně nesouvislých scén, které jsou tu svižnější, tu lehce únavné, většinou v nich vystupují pouze dva až tři lidé a buď o něčem mluví, nebo se perou. Vypadá to, jako by režisér veškerý komparz vyčerpal na začátku a pak si řekl, že jsou stejně všichni zvědaví na Daniela, tak co. Ten předvádí standardní výkon, ale kde není pořádný scénář... Příznivci starších bondovek asi ocení návrat občasné nelogičnosti a nechtěně trapné směšnosti, já bych se bez nich u Bonda druhého tisíciletí obešel. Co se ale neodpouští, jsou cca pouhé dvě minuty Monicy Bellucci na scéně a celkem tři milostné akty, z nichž první skončí, ještě než začal, a další dva zmaří cudný švenk kamery mimo hlavní dění ala Švorcová s Haničincem v Ženě za pultem. Stejně jalové jako scény milostné, jsou i ty akční. Jednak budí dojem už 100x viděného, jednak je v nich napětí jak v tužkové baterii z vietnamské tržnice. V rámci vyvarování se spoileru nebudu popisovat fádnost jejich rozuzlení, ale princip "běhal tak dlouho, dokud ji nenašel" jsem fakt nečekal. Že se moc nedařilo ani hercům, se nelze divit. Bondovi nedovolili ani jednou pořádně sundat košili, takže veškerá snaha a pot z posilovny zůstaly skryty pod textilem z dílny Toma Forda, slibná Monica dostala čtyři věty, Léa, na kterou jsem sázel, se nakonec k Bondovi moc nehodila. Těm, kteří se jako já zaradovali "konečně blondýna", budiž po tomto filmu jasné, že Daniel je prostě na brunety. A hlavní padouch? Christopher Waltz nepředvedl nic jiného, než, co už od něj průměrný kinodivák zná, bez esesácké aury navíc působí jako sušinka, kterou by Bond mohl sundat jedním kýchnutím. Naomie Harris jako Moneypenny byla umělá už minule, tady však dostala víc prostoru a bylo to proto víc vidět. Ralph Fiennes překvapivě dokázal, že jde hrát i bez charizmatu a působit zbytečně - Judi Dench se zde objeví v jediném záběru, který si rozhodně zapamatujete víc. Naštěstí dostal dost prostoru i Ben Whishaw, který jako Q dá vzpomenout na kvality předchozího Skyfallu a může být snad příslibem toho, že příště to bude lepší. Doufám, že se potkám zase s Craigem, ale že místo další recyklace recyklovaných vzpomínek mu tvůrci nachystají chytrou a zábavnou jízdu. ()

Brenda.Ch

Tak hele, tohle je bondovka. Tedy pohádka pro dospělé splácaná z pompéznosti, akčnosti, napětí, tajemnosti a bondovského stylu. Je tam Bond, kterého bych uvítala v posteli, má v každém okamžiku bezchybný a čistý oděv, jezdí na krásná a tajemná místa, bojuje s těmi největšími lumpy a ničí majetek za miliardy. Do toho občas sbalí nějakou šťabajznu a pošle do prostoru jemný bondovský humor. Proti němu jsou postaveni ti nejhorší zločinci s tou nejdokonalejší armádou, kterou dokáže v průběhů pár minut totálně zlikvidovat, aniž by utrpěl jeho neodolatelný kukuč nebo luxusní kvádro, nebo se skřivil vlásek na jeho Bond-girl. Mimochodem - akorát ta Bond-girl se mi nelíbila, chtělo by to někoho....hm....prostě víc bond... Takže co jiného se dá od toho očekávat ? Mě se to líbilo.:-) ()

alex011

Tak prva Bondovka vydena v kine a myslim, ze nelutujem. Tuzil som, ze konecne uvidime uvodnu scenku bonda na platne. Bond je Bond a Daniel Craig to vie, rola mu sedi, akcne sceny tiez a napady vybrone. Akurat stopaz by sa mohla trosku utiahnut ale inak moze byt ;) ()

tchempi

Craigovky se od počátku prezentují jako „chytré a realistické“ a distancují se od vtipných a ulítlými technickými hračičkami nabitých Bondovek minulých dekád. O to divnější je, že tahle Craigovka je ještě tupější, naivnější a nerealističtější než Bondovky např. ze 60. či 70. let. Scény, kdy 007 staticky stojí, nijak se nekryje a bez míření kosí automatem jednoho padoucha za druhým, vyloženě evokují Arnieho Komando. No a kastrátská titulní píseň je vážně otřesná. Ovšem i přes všechnu debilitu a dada momenty, kdy se divák tluče do čela, se tahle Bondovka dá přežít. Možná i lépe než předchozí Skyfall. A konverzace s Q jsou celkem vtipné, takže celek za nějakých 50 %. ()

Gregor_Samsa

Je to jízda; jako ostatně v posledních vydáních téměř vždy. Dokonalé to není, ale je to stále velmi dobré - pořád se něco děje, příběh pádí kupředu a umně spojuje předchozí vyprávění do jedné mozaiky. Mexiko, Řím, Londýn, Maroko, Rakousko – taková Bondova malá cesta kolem světa. Krásné obleky James má, jako vždy. Mám tuhle sérii s Danielem Craigem rád, asi víc, než kteroukoliv jinou... [80%; 2015-11-17 CinemaCity Nový Smíchov] ()

Hilly

Čtyři roky očekávaný návrat agenta, který dokonale ignoruje fyzikální zákony. Vynikající herecké obsazení - Christoph Waltz v roli záporáka je výborná volba, též vynikající Andrew Scott. Bondgirl místy rozpačitá, ve výsledku spokojenost. Film plný akce, energie, přestože mohl být o hodinu kratší, tak už to ale s hluchými místy v nových přetechnizovaných filmech bývá. ()

SelfishMan

Po nástupu Craiga do funkce agenta jejího veličenstva z mého pohledu asi nejslabší kousek Bondovské mozaiky. Technicky sice precizně odvedená práce, ale scénáristicky to bylo hrubě nezvládnuté. Trailery a popisky k filmu slibovaly div ne ultimátního super záporáka, propojení pomalu všeho, náhled do Jamesova dětství, 2 bond girls s rozdílem generace, cesty po světě, akci atd atd. Skutečně tam všechno tohle v podstatě bylo, ale od všeho trošku a ničeho pořádně, spousta věcí byla jakoby nakousnutá a nedořešená, nebo vyřešená,ale po čertech rychle. Sorry za potenciální spoilery, vezmu to trošku popořadě. Vzhledem k tomu, že film je většinou tak dobrý, jak jeho záporák, tak tady bylo potenciálu na rozdávání - Waltz, Bautista, celá ta mysteriózní organizace v pozadí všeho? Mystérium ale nebylo nijak zvlášť budováno, pěstováno a všechno se vlastně jen tak nějak jakoby nic předložilo divákovi. Waltzův ultrazáporák nepůsobil ani třošku démonicky a jeho permanentní úsměv a vystupování pokud nebyl schovaný někde ve stínu, tak by se hodily spíše někam do ústavní léčebny a předvedl bohužel jen variaci na předchozí své postavičky. Bautista byl sice badass, který za celý film prohodil asi 1 celé slovo v jeho poslední scéně, čímž dokázal, že je pravděpodobně schopen artikulované řeči, ale nemohl jsem se zbavit toho, že na mě ta stokrát omletá šablona tupého svalnatého skoronezničitelného poskoka hodně řve z plátna. Nakonec na mě působil jako nejzajímavější Andrew Scott, který už jako Sherlockovský Moriarty předvedl své nadání pro tyhle role. Když už jsme u těch postav, tak proklamovaná nestarší Bondgrandma Bellucci se na plátně moc neohřála a nechápu moc ten velký humbuk kolem toho. Naopak ta řekněme alespoň v kontextu filmové stopáže vytíženější Bondgirl Seydoux zase působila nemastně neslaně. Co se Bonda samotného týče, tak už jsem měl pocit, že Craig jede jen z jakési setrvačnosti, takže už by asi opravdu snesl vyměnit ( ale prosím žádné politicky a jinak korektní hovadiny ). Už to bylo asi mnohokrát napsáno, ale tenhle Bond prostě vtipem zrovna nehýří ( spíš se naopak tváří čím dál útrpněji) a mě k této postavě ten vtip a šarm pasuje. Kombinace té technické vytříbenosti posledních dílů se zábavností jakou měl Bond za časů třeba Brosnana, který cedil vtipné hlášky za běhu a při tom ještě házel úsměvy a pomrkával na dámy okolo by mi osobně vyhovovala daleko více. Brosnanovské Bondovky byly ptákoviny, ale byla to fakt zábava, tento díl už moc ne. Se zhruba týdenním odstupem se mi ze Spectre vybaví v podstatě už jen úvodní sekvence v Mexiku ( která byla vážně dobrá a dynamická), nádherný Aston DB10 a různé střípky okolo rámující tu očividnou snahu zamaskovat prachama neschopnost scénáristů vydolovat smysluplnější příběh a dialogy s menší porcí klišé. V kontextu předchozích dílů hodnotím jak hodnotím, jinak to samozřejmě není až tak zlé. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

09.10.2021

Nové bondovce Není čas zemřít se v kinech daří. Snímek s loučícím se Danielem Craigem má z mezinárodních trhů už přes 120 milionů dolarů, po druhém víkendu míří přes 150 milionů, a americká premiéra… (viac)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Po delší době je zase radost sledovat týdenní box office žebříček. Do kin totiž vstoupila poslední bondovka s Danielem Craigem, dlouho odkládaný snímek Není čas zemřít, a producenti i kinaři si nyní… (viac)

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)