Už jsou to dva roky, co ďábelští Critters poprvé terorizovali městečko Grovers Bend a vyhnali rodinu Brownových. Jenomže “kluk, který křičel Critter”, Brad Brown (Scott Grimes), je zpátky... a právě včas. Z critteřích vajíček se vyklubala smrtící smečka a krvežíznivé chlupaté koule jsou celé žhavé pustit se do své oblíbené kratochvíle – do jídla. Vajíčka se brzy klubou všude, kam se jen podíváte: pole plné dobytka se stává obrovským prostřeným stolem a místní obyvatelé mizí po celých soustech. Naštěstí se vracejí tři šerifové z vesmíru, Ug, Lee a Charlie a pokusí se problém odstranit. Dokáží ale zlikvidovat Critters dřív, než Grovers Bend zmizí z mapy? Critters – Hlavní chod, plný mimořádných zvláštních efektů, je větší a lepší a jistě uspokojí vaši chuť na akci, napětí a hrůzu! (Magic Box)

Denny

Opět jsou tu žravé "kaktusomufoidní" příšerky s vesmírnými šerify v patách. Druhý díl mi připadá vtipnější,akčnější a celkově zdařilejší. ()

Raaavenek

Ve své době jsem ten film miloval. Akorát jsem po něm půl roku spal otočený ke zdi, protože jsem se bál, že z druhé strany můžou být Critters. Víte co to je spát pořád na jednom boku? :D ()

helraiser

Pokračování o všežravých potvorách, které je snad ještě lepší než jeho předchůdce. Nejlepší je na konci megacrittersak. Na tohle se dá dívat furt a neomrzí to. ()

kiimi

Je to děsná blbost, ale zábavná. Je jedno, jestli ten film berete vážně nebo ne, v obou případech se budete smát - jen pokaždé jiným scénám :) ()

Kingjiri

O něco větší zábava než jednička, který chyběl větší spád. Tady se jde po pár minutách rovnou na věc - nějakýho pomalejšího rozjezdu, jak tu spoustu lidí píše, jsem si nevšim. Critterů je ve dvojce víc, jsou líp vidět a jsou mnohem zábavnější, protože tu dělaj různý kraviny (mega koule z Critterů jednoznačně vede). Vždycky když se Critters koulej, pak se zastavěj a vyvalej na kameru svuj lehce retardovanej výraz v xichtě s ještě víc retardovanym smíchem, tak jdu do kolen :D Je to prostě pořádně ujetá blbost v dobrym slova smyslu:) ()

Sosak

Dvojka ještě ušla a dokonce v lecčems překonala díl první. Hlavně šlo více o komedii, než horor. Jinak ale nečekejte studnici nápadů a originality - prostě jenom banda chlupatých příšerek požírá okolí. (Hm, když to tak člověk napíše, tak film celkem ztrácí svoje kouzlo...) ()

Tiiso

O hodně slabší pokračování. S dvojkama je to vždy složité. Někdy vyjdou ale většinou ne. V tomto případě nic nového. ()

fruity

Byl jsem na tom s našima ve Světozoru když mi byli 4 roky. Mamka si myslela, že je to komedie. Prý takový roztomilý chlupatý kuličky. Byl to ten nejděsivější film, kterej jsem do tý doby viděl. Ještě několik let jsem se bál, že mam pod postelí vejce, z kterýho se vylíhne crittersák :) hlavně o velikonocích ()

beso74

New Line Cinema si v druhej polovici 80-tých celkom slušne finančne polepšila na prekvitajúcej sérii o maniakovi z Elm Street (fórik s plagátom k tomuto filmu určite pobaví) a keďže s jedlom rastie chuť, súrne potrebovala ďalšiu sériu, ktorá by pravidelne plnila štúdiovú pokladnicu. A tak, keď sa roku 1984 objavili Gremlins v produkcii Stevena Spielberga, rozhodli sa páni z New Line spraviť si svoj vlastný film s malými príšerkami. Critters majú síce mimozemský pôvod, ale všetky ostatné vlastnosti sú okopírované od potomkov starého dobrého mogwaia. Sú extrémne žraví, násilnícki, potmehúdski a miestami aj nesmierne zábavní. A v druhej časti vďaka jednej zo základných zákonitostí pokračovania aj patrične zmnožení. Pokiaľ sú na scéne príšerky alebo ich mimozemskí lovci, je sa stále na čo pozerať, ak sa však stredobodom pozornosti stáva Brad Brown alebo jeho kámoška, film padá o 2 triedy nižšie. Šťastie, že bolo dosť peňazí na efekty a že sa nešetrilo ani čiernym humorom, vďaka tomu sa dá tento kúsok pozrieť aj po takmer štvrťstoročí. ()

Knor

Dvojka se mi líbí o trochu víc než jednička. Tvůrci se poctivě řídí pravidli a nandali do dvojky zákonitě 2x více akce, 2xvíce hlášek a srandy a hlavně 2x více criterrů, kteří tu vytasí svojí tajnou zbraň - Critterkouli, která je dle mého legendární. Další vynikající béčko, které neubírá na zábavě ani po těch letech. ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Jeden z mých nejoblíbenějších "dětských" hororů, u kterých jsem "trnul hrůzou" a dnes nostalgicky zábavně vzpomínal. Jednička a dvojka na stejné úrovní. ()

Homerking

Critteři se vrací zpět do Grover band, v minulém díle zde totiž zanechali nakladená vejce, která se nyní souhrou náhod připletou k vajíčkům připravených na místní Velikonoční slavnost. Vrátí se nám zpět i Bradley Brown jenž přijížďí do města po mnoha letech aby navštívil svou babičku, opět se bude muset vypořádat s noční můrou kterou již jednou zažil ale i tentokrát může počítat s týmem vesmírných kovbojů kteří přiletí celou situaci dořešit jednou provždy. Určitě slabší než první díl a to především v rámci děsivé atmosféry kterou dvojka zcela postrádá a bohužel pro mě funguje spíš jako komedie, nicméně najde se tu dost slušně krvavých scén a to hlavně díky tomu že critteři zde dostali o mnoho víc prostoru. Suma sumárum průměrná podívaná. ()

Mr.Roman

Nemôžem si pomôcť, nostalgia vyhrala. Je to strašné Béčko, ale bavil som sa výborne. Najviac závidím chlapom čo boli asi zamestnaný ako "hádzači chlpatých gulí", lebo ja byť na ich miestach pukám smiechom, v tom filme to pôsobilo neskutočne komicky a neviem čo by som dal za to vidieť to naživo. ()