Voľné pokračovanie príbehu o gremlinoch,ktorí sa premnožia a napadnú obyvateľov mestečka New Batch. (TV Dajto)

MM_Ramone

Režisér Joe Dante pokračuje v tom čím si získal divákov v prvej časti. S tou istou ústrednou hereckou dvojicou (Gilligan, Cates) privádza späť novú generáciu Gremlins. Armádu šialených príšer, ktoré majú podobu oživlých chrámových chrličov. Príbeh sa presúva do New Yorku, v tom vidím jediný odklon od úvodnej časti. Inak je to to isté vandalské vyčínanie týchto zvláštnych stvorení a ich následná likvidácia. Ja som sa pri tom zabával rovnako dobre ako pri jedničke a preto i moje hodnotenie ostáva rovnaké. *** ()

Anderton

No, podľa môjho skromného názoru ešte lepšie ako jednička. Vianočný cynizmus je preč, máme tu ale veľké množstvo postmoderny. Radosť budú mať opäť fanúšikovia sci-fi 50. rokov, Christopher Lee sa tu objaví z lúskom z Invázie lupičov tiel a telefónne monštrum pripomenie nehmotného zabijaka zo Zakázanej planéty. No a možno sú Gremlins 2 najobľúbenejším Stalloneho filmom. Hulk Hogan je tu ale už navyše a sebareflexia ohľadom fikčného a reálneho sveta nie je natoľko vtipná, aby tu namiesto nej nemohol byť ďalší odkaz. ()

easaque

nostalgické +2* tak tohle je typický komerční americký produkt, který rozhodně viděl za normalizace každý, kdo měl video nebo měl kamaráda s ním. I mě samotného okouzlil a není divu, protože zkloubil humor a strašení takovým způsobem jako to mám stále rád ;-). Prostě moderní strašidelná pohádka s vánoční atmosférou, u které je patrné že vznikla pod dohledem Stevena Spielberga . Pokračování Gremlinů je slabý odvar a i když se snažili sebevíc - víc a větší gremlinové, víc humoru za každou cenu, ale jinak nic nového pod sluncem a tak se to na mé známce projevit muselo. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Kingjiri

Mě to pobavilo víc než jednička. Od začátku je tu Gremlinů víc, dělaj větší blbosti, různě mutujou (genetická laboratoři byla hodně dobrej nápad), a je s nima prostě větší sranda. Několikanásobně větší rozpočet byl celkem znát, jenom jsem čekal, že za těch šest let budou o něco lepší efekty (asi už jsem ale zmlsanej dnešní technikou). Příběh sice neni skoro žádnej, protože v něm jde jenom o blbnutí Gremlinů v jedný velký supermoderní budově, ale mně to ke štěstí stačilo, čtyři slabší hvězdy. ()

swamp

Po nostalgicky příjemném prvním díle jsem se podíval i na druhý a musím říct, že mi sedl snad ještě víc. Hromada skvělých vtipů a narážek jde ruku v ruce s nádechem osmdesátých let (přestože tohle je už 1990). "Tonight, on the Clamp Cable Classic Movie Channel, don't miss Casablanca, now in full color with a happier ending." ()

• V chodbě Clamp věže je na jedné z jmenovek uvedeno "Dr. Quatermass". Quatermass je hlavní postava v řadě britských televizních seriálů a filmů, včetně seriálu Quatermass Experiment (od r. 1953). (rafix)
  • Pro italskou verzi filmu dal hlas mozku Gremlinů proslulý italský výtvarný kritik Vittorio Sgarbi. (rafix)