Diabli

Jonathan Graves (Peter Liapis) nikdy nepoznal svoje rodiče a jeho rodinu tvoří jen málomluvný pěstoun Wolfgang (Jack Nance). Když zdědí rozlehlé rodinné sídlo, kam se nastěhuje se svou přítelkyní Rebecou (Lisa Pelikan), naleznou při úklidu domu velké množství okultní literatury, která Jonathana velmi zaujme. Pak už stačí jen vhodná příležitost a vrámci oslavy s přáteli Jonathan přesvědčí přítomné k provedení rituálu ve sklepení domu, kterým otevře dávno uzavřené brány pekla. (kosta73)

eraserhead666

No, já nevím... Ten začátek vypadal dobře a pak to nevypadalo nějak moc špatně. Taková trošku střelená, podivně trhlá zvláštní satanistická oddechovka, která přijde k smíchu snad i nejkovanějšímu satanistovi z nejkovanějších satanistů Big Bossovi. Od démonických figurek různých skřetů a neskutečně teatrálního satanistického záporáka v půlce osmdesátých let ale zřejmě nelze čekat nic jiného. ještě, že tam byla alespoň kouzelná Lisa Pelikan, v těch černých šatičkách jí to moc slušelo. 2,5* ()

jonyyy

Druhá polovina byla slušná, všude řádily různé potvůrky a monstra, které v první půlce nedostávaly téměř žádný prostor. Jen tam furt někdo mlel dokola nějaké latinské básničky a zaříkavadla. No nuda. Jediné, co se dalo ze začátku dělat bylo koumat ten krásný, starý, strašidelný barák. Ale jak říkám, konec dojem trochu vylepšil. Ale je to samozřejmě spíš taková srandička, rozhodně ne normální horor. 55% ()

darkrobyk

Příjemná osmdesátková ptákovina s pěkným dobovým vizuálem. Hned v úvodu je satanská mše, co nevyjde, jak by měla. Jonathan je sváděn stejně jako Faust a stejně také podlehne vábení Pekla. Touha po vědění a moci zavede jeho, přítelkyni i přátele na pokraj pekelné jámy. Nechybí blesky, zelené svítící oči, mlha a spousta mrtvých. Nejlepší je dlouhý jazyk, hned po něm metamorfóza klauna. Skřítci jsou obstojné loutky, já mám tyhle mechanické triky rád. Škoda, že závěr nebyl apokalyptičtější, ale jinak fajn. Dnes asi pouze pro sběratele a ortodoxní příznivce hororů 80. let. ()

tron

No, ako to povedať slušne... Blbosť. Blbý scenár, blbé herecké výkony a množstvo wtf scén. Samozrejme, niekoho to určite bude baviť, nič proti tomu, ale ja som si to pozrel len na doplnenie základného hororového vzdelania na tému malé potvory (Critters, Gremlins, Leprechaun...) a pri tom aj zostalo. Jednu hviezdu za Ghoulies (čosi medzi gigantickou krysou a miniatúrnym vlkolakom), druhú za osemdesiatkoú atmosféru. Scenár je jeden obskúrny, na môj vkus príšerný bordel. Kuriózne, nechutné, chaotické. Hlavne ale nie príliš dobré. Vlastne zlé. Dosť zlé. ()

Ten Druhy

Démonická skazka o miniatúrnych zloduchoch, ktorá sa dostala do tieňa známejších hororových filmov s podobnou témou - Gremlins (1984) a Critters (1986), ktoré vznikli v rovnakom období. Aj Ghoulies je takisto horor ladený zľahka komediálne. Má viacero predpokladov zaujať: opustené šľachtické sídlo s tajomnou minulosťou, schátralé hroby s podivnými nápismi skryté v zarastenej záhrade, neviazaná študentská párty a nerozvážna evokácia démonov... Bercovicimu sa miestami darí budovať strašidelnú atmosféru,občas aj vzbudzovať desivé obavy a zdynamizovať príbeh. Len ten humor, a vôbec, miešanie žánrov je akési rozpačité... ()

• Na speciálních efektech a tvorbě Ghoulies se podílel režisér a specialista na zvláštní efekty John Carl Buechler. (LION-MR.T)
  • Na projekte sa začalo pracovať od roku 1983, spočiatku pod menom Beasties, kedy bol spájaný s menami Charles Band a tvorcom špeciálnych efektov Stanom Winstonom, ktorý mal vytvoriť príšerky. (beso74)
  • Mariska Hargitay v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)