To Kapitola 2

• Česko To Kapitola 2 (viac)

V pokračovaní najúspešnejšieho hororu všetkých čias sa do mesta Derry vracia zlo a členovia Klubu núl budú musieť opäť spojiť svoje sily na mieste, kde to všetko začalo. Od hrôzostrašných udalostí ubehlo 27 rokov. Členovia Klubu núl sa rozišli a žijú si vlastné životy. Mike ako jediný ostal v rodnom meste a je nútený zvolať ostatných členov klubu späť do Derry, kde budú spoločne opäť čeliť zlu. Všetci sú poznamenaní hrôzostrašnými zážitkami z minulosti, každý z nich bude musieť preto opäť prekonať svoj najsilnejší strach a čeliť klaunovi, ktorý je teraz nebezpečnejší ako kedykoľvek predtým. (Continental film)

lubica1995

Vždy sa chcem tomu vyhnúť, aby som porovnávala knihu a film. Nie každý rád číta. ( sama, keď si pozriem film, už knihu neprečítam..) fantázia, ktorú ku knihe potrebujete je z vlastnej hlavy a film urobí z fantázie človeka nepodstatnú vec. Nemusíte si toľko domýšľať, pretože to za vás urobí obraz, ktorý už je daný. Bolo to výborné. Pre mňa sú horory tohoto žánru nie príliš strašidelné, tak som nepociťovala STRACH.. ale páčila sa mi myšlienka celého filmu. Čoho sa ľudia boja, ako s tým bojovať a či sa dá nad tým vyhrať a hlavne AKO. Majstrovsky prepracované. Nevynechala by som na záver bicyklovú scénu, ako sa Bill prebicykloval k spokojnosti, ale aj tak to bolo perfektné. Tiež mi tam chýbal ten sex s Beverly a ..ale to sa vlastne vo filme nestalo.. ( už aj preto bola brutálne lepšia kniha)... vysvetlenie: všetci chlapci sa z Beverly vyspali, keď poprvé porazili zlo... keď ešte boli deti a práve vďaka tomu peknému zážitku, ktorý do toho zla vniesli, sa im to podarilo. Stephen King bol predavač v starožitníctve a Bilymu predal jeho vlastný bicykel. :) To vieme asi všetci a tiež som si tam všimla omyl. Asi približne v druhej hodine, ako sa brodili kanálmi ( už ako dospelí.), Eddie mal najskôr zranené líce na pravej strane a na jednom zábere, ktorý trval len pár sekúnd, mal zranenie na ľavom líci. V ďalšom zábere už to bolo v poriadku. Za pozretie rozhodne stojí. Rada by som doplnila, že kniha bola napísaná v roku 1986 a pramálo sa vo filme upravilo. Hoci, ako tu čítam recenzie, asi som čítala inú knihu. Za mňa dosť dobré. A aj z filmu som pochopila pointu - nie, nechýbala tam. ()

boss123

Tak som sa konečne rozhodol napísať recenziu na To Kapitola 2. Nie, že by som od toho septembra minulého roku, čo som na tom bol v kine nechcel, ale proste nejako som nevedel nabrať odvahu. Hlavne z toho dôvodu, že práve toto dielo Andrea Muschiettiho sa stalo mojím najväčším sklamaním roku 2019. Bohužiaľ je to tak a určite som očakával viac. Ako som už spomínal pri recenzií prvého filmu tak To od Stephena Kinga je moja srdcová záležitosť. Je to pravdepodobne jedna z najlepších hororových kníh aké som mal možnosť čítať. A aj filmová adaptácia z roku 2017 je nadpriemerne kvalitným filmom a u mňa sa zaradila medzi najlepšie hororové filmy posledných rokov. Čo sa, ale stalo pri tomto pokračovaní to mi hlava neberie. Čo sa týka detských hercov v prvej časti tak som ku nim nemal žiadne výhrady. Práveže má skôr príjemne prekvapili. To sa o ich dospelých verziách v tomto pokračovaní povedať nedá. Typovo sú vybranom dobre a na svoje detské predobrazy sa celkom podobajú. Ale ich herecké výkony to, teda nie je žiadna veľká sláva. Predovšetkým Bill Hader a James Ransone si asi zmýlili žáner a nie len, že vo viacerých scénach silno prehrávajú, ale predovšetkým im z úst lieta jeden vtip za druhým, a to je ešte väčší problém, pretože tým výrazne kazia atmosféru. Čo malo za následok, že som sa pri filmovej adaptácií asi najstrašidelnejšej knihy, čo som čítal vôbec nebál. A to je pre mňa osobne veľmi veľký problém. Nájdu sa iste aj svetlé momenty a niektoré scény sú remeselne dobre spracované a je z nich cítiť tá atmosféra z prvého filmu, ale bohužiaľ je to len zopár scén. Ani Jessica Chastain a James McAvoy nijako nevynikajú vo svojich úlohách a podávajú dobrí, ale dosť sterilný výkon a nemal som od nich veľmi pocit, že ich to dostatočne baví. Bill Skarsgård je opäť dobrí snaží sa, ale bohužiaľ scenáristi mu nedávajú priestor povedať v jeho scénach viac, ako tri vety. Samozrejme to myslím sarkasticky, ale je pravdou, že proste nedostáva priestor hrať a namiesto toho len bezsmyselne skáče z kútov a snaží sa postrašiť diváka. Čo sa po čase omrzí a skôr to otravuje. A tiež by som povedal, že nechať ho viesť viac dialógov s ústrednými postavami klubu Smoliarov by celkovej atmosfére len pomohlo a Billov výkon by bol ešte lepší. Čo sa týka vizuálnych efektov tak je vidno, že tvorcovia dostali vyšší rozpočet nie len na efekty, ale na celú výpravu filmu. Napriek tomu ma nepotešili stým, že ich až zbytočne často používajú aj tam, kde nie je treba. A aj, keď sú efekty vo väčšine prípadov na pomerne vysokej úrovni tak niekedy to tak nie je. Hlavne záverečný digitálny bordel ma naštval a znechutil. Hlavne, preto, že nemá atmosféru a niektoré efekty pôsobili na mňa až počítačovým dojmom a myslím, že, keby sa tvorcovia viac sústredili na atmosféru bolo by to viac ku prospechu veci. Bohužiaľ je, ale bez atmosféry nie len záver, ale až na pár výnimiek takmer celá druhá polovica filmu. Ďalší problém, ktorý som s filmom mal je, že sa strašne vliekol a stopáž niečo cez 160 minút je fakt premrštená. Aby som, len nekritizoval tak musím uznať, že stále je to remeselne dobre zvládnuté a Muschiettimu sa podarilo v pár scénach vytvoriť hustú a desivú atmosféru. Ale to je tak všetko. Ešte aj hudba vie vyčariť niekoľko zaujímavých tónov a kamera si udržuje dobrú úroveň. A potešilo aj cameo Stephena Kinga. Suma sumárum mi to v konečnom hodnotení vychádza na priemer, teda tri hviezdy z piatich a percentuálne 65%. Z čoho určite nie som nadšení práve naopak. Po vydarenej prvej časti u mňa ešte stále prevláda sklamanie a pocit z nenaplnenia potenciálu. Napriek tomu sa nejedná o zlý film a za zhliadnutie určite stojí už len, preto, že sa každý mohol dozvedieť, čo sa s klubom Smoliarov po 27 rokoch stalo a, ako sa ich príbeh skončil. A ja som rád, že som sa to dozvedel. () (menej) (viac)

Lukkyn

No panebože díky, že to mám za sebou. Díky skvělé jedničce jsem se rozhodl obětovat 165 min života na druhý díl. Nebyla to osudová chyba , ale žadný jackpot taky ne. Tu stopáž prostě nechápu. V tom filmu se toho na tu délku odehraje sakra málo. Přišery a lekačky snad nepostraší ani malé děti. Jediné co dobře fungovalo bylo propojení dětských hrdinů s těmi dospělými. Paradoxně mě přišlo , že lépe hrají ty dětí i přes Mcavoye!!!Celkově tedy průměr , ale znova už to nikdy neuvidím!!! ()

Holly_Molly

Bill Skarsgård jede bomby..dokonce tak moc, že jsem v průběhu sledování začal asi mít rád klauny nebo co...Zároveň jsem žasnul, jak neuvěřitelně jsou dospělý protagonisti podobný svým dětským já.. Co už ale trochu zamrzelo, že z hororový jedničky se s dvojkou změnil žánr spíš na lehce atmosférickou fantasy komedii..ne vážně, tady je natvrdo víc humoru než strachu + má film sakra dlouhou stopáž a o nějakou tu hodinku by se film dal zkrátit, aniž by si toho kdokoliv všimnul...Takže co dodat: Strašidelný to moc neni, ale zábavný jo, tak směle do toho :-D ()

Liberi

Bohužel mívám nutkání napsat komentář k filmu jen v okamžiku, kdy jsem nas-anej, a obvykle tak konám právem. Platí to i pro tenhle mix pro děti, co neznají a z vlastní lenosti nepoznají kultovní a ORIGINÁLNÍ díla z kinematografie a literatury, a tak jim novodobí "buzíksmeni" z Hollywoodu ony myšlenky a nápady ze starších děl představují v moderní odlehčené podobě (pro zbabělce a dementy). O to víc mě mrzí, že tenhle ksindl vydělal relativně dost peněz, protože vykrádá hned několik mnou oblíbených děl (film i literatura). Snažím se na ty útrpné tři hodiny zapomenout, tudíž mě nyní napadá jen vykradená Carpenterova Věc, Crawenova Noční můra v Elm Street, a základy Lovecraftovy mytologie. A kdo v tomto alespoň tři zmíněné nevidí, je hovado. Jo, taky to občas bylo snad nechtěně vtipné, určitě nechtěně směšné, poměrně nudné, a šíleně digitálně předimenzované. "Lekačky" mě tam spíš s-raly, než cokoli jiného, a tak v podstatě lze ocenit jen vizuál a animaci. Bohužel jí bylo příliš... Není nad verzi z devadesátých let. Prvních čtyřicet minut ušlo. Přesto jsem se nudou čas od času raději típal na ksichtu. ()

Mates Hradecky

Tuto nevtipnou komedii nezachránila ani účast Jessicy Chastain. Trikové scény ve stylu retro jak z Arabely, nu což, nudil jsem se. Knihu jsem četl jako mladík a byl nadšen, což z filmu rozhodně nejsem. ()

Bogrant

Predigitalizovaný festival umorených nápadov, ktorý vsádza na čo najväčšiu ohavnosť, ale nakoniec jediným skutočným strašiakom je tu tá takmer 3-hodinová dĺžka (v kine by som to asi v pohode neobsedel). Zvyšok je pomerne slušná, neúmyselná komédia, ktorá sa občas vytasí s nejakým tým uhryznutím či prebodnutím, trefnou hláškou, no väčšinu času sa iba skáče z prítomnosti do minulosti, nezaujímavé postavy riešia nezaujímavé situácie, stráca sa v tom a napokon to vyvrcholí spôsobom, ktorý už vyložené nebaví a je vám ukradnutý. Iba kvôli zopár, áčkovo pôsobiacim a temnejším momentom za tri hviezdy, inak si To už ale nezopakujem. ()

fabregas1

To Kapitola 2 přes všechny ty nedostatky nenudí a ty tři hodiny utečou dost rychle. Ani to není tak horor jako spíše fajn hororová komedie, proto to zklamání po báječné jedničce. Hercké obsazení je dost kvalitní, ale jelikož jsem se více zasmál než bál, tak nečekaně nejlepší výkon podal komik Bill Hader naopak Bill Skarsgård, který je v roli Pennywise opět výtečný, dostává až žalostně málo prostoru, proto film zase strácí své hororové body. Přesto všechno mě film dobře zabavil a i přes spoustu negativ musím dát vyšší hodnocení. ()

Koral11

Jsem až příliš zaujatá knižní předlohou.. což je na jednu stranu dobře.. jinak bych se těžko v příběhu orientovala a nečekala tak na nějakou scénku, kterou bych třeba mohla poznat, jelikož mě to jinak docela nudilo. Co se mi líbilo, bylo krátké vystoupení samotného Mistra Kinga. Volba herců co se týká obličejové podoby s mladšími kolegy, byla vcelku povedená, jen mě svými výkony nijak neozářili.. mladší byli šikovnější. :) ()

Jansuper

Pane bože to byla zase někdy otrava, prostě ten příběh že tu naši dospělý hrdinové chodily seděli a něco řešili a promitaly se jim vzpomínky mě moc nebavil a moc se mi nelíbil, penniwise tu zabije jen 3 děti, prostě ten děj že penniwise pomůže tomu hajzlovi z minulého dílu byl podle mě pitomý a celkově ten hajzl byl pitomý v tomto díle, strašně zbytečně zdlouhavé a to ani nemluvím o tom hrozným závěrečným fightu no to bylo na uskvaření mozku takové otřesné blikání, epileptici nekoukejte na to. Ale bylo tu aspoň pár scary momentu a solidních lekaček ()

randomgirl_1

Celkem víc děsivější než jednička, ale zase jednička je legendární takže se to moc nedá porovnat. Jinak tento film byl super ale pokud jste neviděli první tak se podívejte radši na ten. ()

Thalin

Tenhle díl mi vlastně přišel už tak trošku zbytečný. Dospělí to netáhnou tak dobře, jako jejich dětské verze a příběh mi přišel vcelku natahovaný. Nějak extra mě to nebavilo, nechytly mě herecké výkon, ani dialogy, nemělo to ani žádnou scénu, která by mě nějak přikovala k židli. Zkrátka trošku nuda a něco, co člověk nepotřebuje vidět znovu. ()

slovan.mma odpad!

Spoiler alert: Hneď na začiatku filmu amplifikovany THE MESSAGE. Dve uslintane bukvice si idú jazykom vybrať mandle. Ďalej som sa už ani nedostal. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Nadějně rozjetý Andy Muschietti, režisér původem z Argentiny, si v Hollywoodu udělal jméno efektivními horory Mama, To a To kapitola 2. Právě tento čtvrtek do našich kin vstoupil i jeho nejnovější… (viac)

Zemřel Peter Bogdanovich

Zemřel Peter Bogdanovich

06.01.2022

V prvních dnech nového roku přichází smutná zpráva pro celý svět filmu. Ve věku 82 let zemřel americký režisér, scenárista, herec, producent, filmový kritik, historik a v prvé řadě cinefil, Peter… (viac)

Dvojka To v kinech zabodovala

Dvojka To v kinech zabodovala

08.09.2019

Filmové pokračování kultovního hororu Stephena Kinga To Kapitola 2 má za sebou relativně úspěšný debut v kinech. Relativní je z toho důvodu, že zatímco první film vydělal v amerických kinech za první… (viac)

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

29.08.2019

Již ve středu 4. září 2019 multiplexy Premiere Cinemas Praha a Olomouc předvedou zbrusu nový koncept akcí PREMIERE HORROR NIGHT s předpremiérou hororu To Kapitola 2. PREMIERE HORROR NIGHT je filmový… (viac)