To Kapitola 2

• Česko To Kapitola 2 (viac)

V pokračovaní najúspešnejšieho hororu všetkých čias sa do mesta Derry vracia zlo a členovia Klubu núl budú musieť opäť spojiť svoje sily na mieste, kde to všetko začalo. Od hrôzostrašných udalostí ubehlo 27 rokov. Členovia Klubu núl sa rozišli a žijú si vlastné životy. Mike ako jediný ostal v rodnom meste a je nútený zvolať ostatných členov klubu späť do Derry, kde budú spoločne opäť čeliť zlu. Všetci sú poznamenaní hrôzostrašnými zážitkami z minulosti, každý z nich bude musieť preto opäť prekonať svoj najsilnejší strach a čeliť klaunovi, ktorý je teraz nebezpečnejší ako kedykoľvek predtým. (Continental film)

gemi

Naprosto nepochopitelně podhodnocený film, který je mnohem věrnější knižní předloze než o dva roky starší první kapitola. Knihu jsem četl před deseti lety, takže vzpomínky na ni už jsou hodně vousaté, nicméně všechny scény ve filmu mi byly povědomé a závan té staré atmosféry se taky dostavil. Myslím, že na tak malém časovém prostoru to lépe prostě udělat nešlo a výsledek je výborný. Kdo to kritizuje, ten nejspíš nečetl předlohu. Nechápu ty kecy v recenzích, že klaun je tady jenom 30 sekund a zbytek je digitální bordel. Nesmysl, klaun je tady průběžně celou dobu a právě tak často, aby se neokoukal. Ocenit musím taky absenci klasických laciných lekaček. Rozmýšlel jsem mezi čtyřmi a pěti, ale když vidím to nesmyslné podhodnocení, dávám plný vagón. ()

ER

I u televizni verze mně druhá část bavila méně. Traumata dospělých postav už nemají tu sílu ani přesvědčivost , což se projevuje i v některých hororových scénách. Nakonec nejvíce děsí tam.kde se dětem ukousávaji hlavy. ()

Demonic189

1. extrémne dlhé, 2. prapodivný milostný trojuholník, 3. veľmi digitálne, 4. občas fajn humor, 5. nechutné efekty (hoci vypožičané z Veci či Shiningu), 6. prijemní herci, 7. sem tam dobré nápady, 8. skoro žiadne napätie, 9. totálne zbytočná linka s psychopatom.... ()

Sentax

Určite slabšie sústo ako prvá časť. Najväčšia slabina celého filmu tkvie v jeho stopáži. Skoro tri hodiny vôbec neubehnú tak rýchlo ako by mali. Veľa hluchých miest a zbytočných rozhovorov filmu neprospieva. Na druhú stranu pomedzi tieto slabšie pasáže sa nám naskytá mnoho skvelých scén, či už akčných alebo len vypätých do maxima. Čo sa filmu nedá uprieť je casting dospelých postáv, tie akoby z oka vypadli ich mladším protagonistom. Treba brať aj do úvahy, že sa stále nejedná o klasický tip hororu a preto každé vybočenie od tohto žánru je vítané. ()

bearmeedek odpad!

Je neuvěřitelné, jak rychle se může některým lidem naplnit hlava sračkami. V tomto případě tvůrcům filmu. Nejsem příznivec horrorů, ale jednička se mi moc líbila. Bylo tam všechno, co mohlo potěšit, hlavně ten dětský svět. Tady se dalo dívat jen na začátek, kdy se "zvláštní jednotka" svolávala do akce. Následující hledání artefaktů bylo zbytečné a nudné. Potom různé zaříkávání, zombie, příšery z vesmírů - au, ať už je konec. Opravdu zbytečný odpad a ke všemu postavený na něčem, co se povedlo. ()

Durgas

Aj v knihe je detská pasáž o niečo lepšia než dospelácka, ale tu to oproti filmovej jednotke strácalo oveľa viac. Príbehovo to už ani nekĺzalo po povrchu košatej predlohy, herecky ešte okej, ale ten zbytočne dlhý záver, utopený v zmeti absolutne priemerných a klišoidných hororových scén, ktoré mohli byť v hociakom béčkovom či céčkovom horore, to pre mňa úplne zabil. Tri hviezdičky nechávam len preto, že je to To. ()

Klajondr

Čtyři hvězdy s tak odřenýma ušima, že by pach krve, která z nich proudí, přilákal i samotné To. O chloupek lepší jak díl minulý, a to hlavně díky první polovině, která velmi věrohodně kopíruje knihu. Jsem velmi rád, že autoři opustili koncept striktního oddělení na děti a dospělé. Tyto dva světy se tak dobře ve filmu doplňují a skoro se vyrovnají originálu. Skoro. Šok přijde na konci, který je absurdním výplodem scénáristické fantazie. Totální vykašlání se na Kingův mírně filozofický závěr knihy nelze omluvit nějakou epickou bitkou, avšak alespoň mi to vynahradily závěrečné scény (SPOILER: V knize se sice nepsalo o nějakém zmenšení Ta, ale myšlenka to není vůbec špatná). Chápu, že přesné okopírování knihy by diváka unudilo, a tak nám autoři alespoň dopřáli malý klid na duši, když do filmu vložili pár skrytých detailů (želva a nevrlý obchodník Štefan Král, co absolutně zkritizuje tvou knihu). PS: Opravdu mě mrzí, že se ve filmu neobjevila scéna, když na konci knihy děti zabloudili ve stokách. To by bylo v kině najednou pozdvižení. Jinak good job. ()

Nix

Potom, co jsem byl zklamán jedničkou, jsem si chtěl být jistý, že tenhle počin bude stejně zbytečný, jako byla jednička a nebyl jsem překvapen. Tak nějak mne tohle obchází a už se s klaunem setkat nechci, raději bych zpátky Curryho. ()

Hellknight12

Ďalšie výborne dielo z rúk Andy Muschiettiho. Dĺžka 165 min. Počul som že kebyže je to o hodinu kratšie tak by to bolo super. Ale že inak nič moc. Ja nesúhlasím dĺžka je akurát až by som povedal málo. Z týchto filmov mám pocit že Andy Muschietti je jeden z mála režisérov ktorý čítal aj predlohu... Atmosféra je tam úplne rovnaká ako v IT 1. Sú tam asi 50 min stopáže flashbacky ale za mňa je to super dozvieme sa aj nejaké doplňujúce časti k prvému IT. ( Ak je tu niekto kto čítal predlohu od S. Kinga IT tak podľa mňa bude nadšený. ) Celkové hodnotenie za mňa je 90% ()

rublik05

Nemůžu si pomoct, ale druhé To na mě působilo tak neskutečně utahaně a nezáživně, až se sám sobě divím, že jsem tu nekonečnou stopáž vydržel. Vůbec mi nesedli hlavní herci, o chemii, která fungovala u mladých herců, si mohou nechat jen zdát, emoce nemají takovou sílu, aby na diváka nějakým způsobem zapůsobily. Hororových prvků je mnohem více, než v jedničce, nicméně vesměs se jedná o laciné lekačky, často hraničící s jistou klišovitostí. Atmosféra se povedla řádně děsivá, stísněná, napínavá však minimálně. Pennywise v podání Billa Skarsgårdova opět kraluje, byť ho tvůrci mohli vytěžit trochu víc. Užil jsem si prvotřídní efekty, všemožné nechutnosti, tady si filmaři dali opravdu záležet. Škoda, že z toho vyšla taková natahovaná nuda, po řemeslné stránce snímku nelze moc co vyčíst. 5/10. ()

Nemmonn

Zatímco první díl je jeden z mých nejoblíbenějších hororů, druhý je divná a natažená sračka. Absolutně nechápu proč se rozhodli dát příběh až o 27 let později, když klidně mohli pokračovat v mládí. Bohužel to tu je využitý jen pro to, aby zavzpomínali, což je úplná sračka, když je první díl jen o dva roky starší. Ani ty herci se moc nepodobají dětem, ale to je maličkost. Další věc je délka filmu, která je tu úplně zbytečně a je tu jen pro to aby ukončili "velký finále". Do toho je to finále absolutně ujetý a větší sračku jsem neviděl fakt dlouho. 4/10 ()

Emafera

Po velkém očekávání přišlo, jak už to tak bývá, trochu zklamání. Pro někoho možná více než trochu, pro mě 2. díl představuje spíš zbytečné pokračování skvělého 1. dílu. Neskutečně dlouhá stopáž a kam se podělo napětí? Lekačky jsou předvídatelné a místy i trochu komické. Charisma dětské party je to tam a z filmu je jen průměrný horůrek. Vlastně si ani nevybavuji, jaká tam hrála hudba, což znamená, že na mě moc nezapůsobila. ()

Alois88

Je to jako Sněženky a machři po 25 letech. Všechny hlášky jsou nostalgicky opakovány z předchozího filmu z úst kamarádů, kteří se po letech sejdou. Že půjde o horší film jsem věděl hned po prvních pěti minutách. Vzpomněl jsem si totiž, že vše dobré z knižní předlohy bylo znázorněno již v prvním filmu a na tento zbyl ten slabší materiál. A To je hodně rozporuplná kniha. Oceňuji snahu autorů změnit konec. Se vší úctou k panu Kingovi, ale kdo knihu četl, mi dá jistě za pravdu, že byl při psaní konce knihy nejspíš pěkně sťatý. Dokonce mi připadalo, že na to bylo ve filmu humorně upozorňováno (Billovy slabé závěry knih). Nicméně: nulové napětí, příliš mnoho retrospektivy a nostalgie, příliš očekávané lekavé scény (jednu nám dokonce odpočítali) a Pennywise neměl tolik prostoru, kolik by si zasloužil. A také mi připadalo, že dětští herci přehráli ty dospělé na celé čáře. Ale pár dobrých scén zde bylo to zase jo. Tři hvězdy s hodně odřenýma ušima. Jinak spíš zklamání. ()

MERKATtv

Jednotka sa mi až tak nepáčila. Bola fajn, ale nebola tak skvelá aby som jej dal 5 hviezd. Toto bolo ale naozaj skvelé. Mike ktorý mal v prvom filme veľmi nevýraznú rolu mal v tomto filme veľmi dôležitú a bola jedna z mojich obľúbených postáv. Celkovo, hercov vybrali skvelo a naozaj sa podobali na svoje mladšie verzie. Pár krát som sa aj zľakol. Príšery/bludy vyzerali strašidelne a soundtrack bol skvelý. The Shining referencia potešila. ()

strixa

Je mi to opravdu strašně líto, ale asi proto, že je TO moje knižní srdcovka, je TO jako film tak bídnej. Začátek je slibnej, dospělý postavy jsou napsaný i zahraný slušně a místy si to zachovává vtipnou odlehčenost díky hláškujícímu Richiemu a Eddiemu... Ale tím to začíná a končí. Hororový scény jsou zbagatelizovaný do totálně předvídatelnejch lekaček, nepochopitelně nekvalitní efekty tomu dodávaj na směšnosti a monstra jsou postupem času absurdnější. Při sledování člověk čím dál víc ztrácí zájem o to, jak to vlastně dopadne, protože už je to strašně přeplácaný a může nad tím maximálně tak kroutit hlavou. Dost dobře nechápu, jak s tím mohl King souhlasit (četla jsem, že byl konzultován při scénáři a filmu dal zelenou + si tam střihl malý cameo), protože - stejně jako u první části - veškerá "hrůza", která na člověka čiší z knihy, je zkomprimovaná na nechutnosti vyskakující ze všech možnejch koutů a z původní atmosféričnosti nezbylo nic. Dvě hvězdy za herecký výkony. ()

DanMac

Pokračovanie, ani len nepripomínajúce Áčkovú produkciu, ale skôr nejaký Béčkový hororový experiment, ktorý z konečného dojmu pôsobí skôr ako nevydarená paródia. A to určite nebol zámer. ()

Don82

Vše se točí kolem návratu hlavních postav do Derry, protože uplynulo 27 let a To se vrací rozsévat hrůzu a smrt. Trikově na úrovni jedničky, ale příběh ztratil šťávu a jiskru charakterů. Dlouhá stopáž k dobrému zážitku taky moc nepřispívá. Vyprávění sice celkem drží pohromadě, hlavně kvůli kolísavému dávkování napětí, ale občas jsem měl problém udržet pozornost. Dvojka je vlastně takovým dojezdem celého příběhu To. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Nadějně rozjetý Andy Muschietti, režisér původem z Argentiny, si v Hollywoodu udělal jméno efektivními horory Mama, To a To kapitola 2. Právě tento čtvrtek do našich kin vstoupil i jeho nejnovější… (viac)

Zemřel Peter Bogdanovich

Zemřel Peter Bogdanovich

06.01.2022

V prvních dnech nového roku přichází smutná zpráva pro celý svět filmu. Ve věku 82 let zemřel americký režisér, scenárista, herec, producent, filmový kritik, historik a v prvé řadě cinefil, Peter… (viac)

Dvojka To v kinech zabodovala

Dvojka To v kinech zabodovala

08.09.2019

Filmové pokračování kultovního hororu Stephena Kinga To Kapitola 2 má za sebou relativně úspěšný debut v kinech. Relativní je z toho důvodu, že zatímco první film vydělal v amerických kinech za první… (viac)

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

29.08.2019

Již ve středu 4. září 2019 multiplexy Premiere Cinemas Praha a Olomouc předvedou zbrusu nový koncept akcí PREMIERE HORROR NIGHT s předpremiérou hororu To Kapitola 2. PREMIERE HORROR NIGHT je filmový… (viac)