To Kapitola 2

• Česko To Kapitola 2 (viac)

V pokračovaní najúspešnejšieho hororu všetkých čias sa do mesta Derry vracia zlo a členovia Klubu núl budú musieť opäť spojiť svoje sily na mieste, kde to všetko začalo. Od hrôzostrašných udalostí ubehlo 27 rokov. Členovia Klubu núl sa rozišli a žijú si vlastné životy. Mike ako jediný ostal v rodnom meste a je nútený zvolať ostatných členov klubu späť do Derry, kde budú spoločne opäť čeliť zlu. Všetci sú poznamenaní hrôzostrašnými zážitkami z minulosti, každý z nich bude musieť preto opäť prekonať svoj najsilnejší strach a čeliť klaunovi, ktorý je teraz nebezpečnejší ako kedykoľvek predtým. (Continental film)

Bozvav

Tvůrci se rozhodli, že do téTo dvojky narvou téměř všechno, co kde po kterém natáčení zbylo. Ještě, že někde ve vedlejším studiu netočili medvídka Pů ve 3D, byl by tam také. Za mne opět problém s délkou, ale to je asi ten největší, co snímek má. Jinak překvapivě se na to dalo dívat. Jistě, chvílemi aby si jeden ukousal nudou palce u nohou, ale občas to bylo docela sranda, digi bubu občas slušně bafli. Atmosféra strachu a napětí sice na tak přepálenou stopáž nestačila, ale snaha se musí ocenit. O proti jiným divákům, mi nevadil casting, tak nějak mi sedli. Co se logiky příběhu týče, tam nehodnotím. Závěr velké digitální nic s patřičným sladkobolným koncem o naději. Za mne dvě hvězďule. ()

Saur.us

Oproti jedničce přibyla stopáž a ubyl horor. Zbyl akorát zbytečně natahované hororovější fantazy s přebytkem omáčky o přátelství. A navíc mám na konci pocit, že i když se během filmu rozjdelo docela dost linek (některé pokračující z první kapitoly) tak ani jedná, včetně té hlavní, ve mě nenechala ten kýžený pocit naplnění, jak bych si po celých 300 minutách představoval. ()

Aurus

To kapitola 2 je trochu horší než kapitola jedná ale i tak je to dobrý horor. Příběh 9/10, hudba 10/10, postavy 8/10, kamera 10/10. Atmosféra je jako v jedničce úplně fantastická. Film má 61% nezaslouženě, zaslouží si 68-70%. Moje hodnocení 75%. ()

phamphi

It 2 postrádá jakékoli kouzlo prvního dílu. Slabé stránky filmu: 1) Povinná scéna, kde se ukáže, že předsudky proti gayům jsou špatné a možná dokonce zplodily zlo a přivolaly nenávist - Pennywise - zde to jako úvodní scéna filmu působí ještě víc na sílu než třeba prezentace soužití homosexuálního páru v Eternals. 2) Velmi slabá půlka filmu, kde se hledají jakési artefakty pro indiánský rituál, opakují se flashbacky z dětství a poté vybafne nějaká příšerka. 3) Parta nyní dospělých dětí je dost nesympatická. 4) Závěrečný digibordel. 5) Pointa (?) že klauna je možné ušikanovat tak, jako to kdysi dělaly zlé děti jim. ()

peetrejr

budem tu spoilerovať - “There aren't any such things as good friends or bad friends. Maybe there are just friends, people who stand by you when you're hurt and who help you not feel so lonely.” Pokračovanie TO je v mnohých ohľadoch podobné ako jeho prvá časť. TO však nehovorí o tom, že  by TO bolo zlé. Pokračovanie zaujímavej dejovej línie, pokračuje, ako inak. Postavy nám narástli a s spolu s nimi narástol aj problém - TO sa vrátil. Všetky hlavné postavy sa nám teda stretávajú v Derry a snažia sa vyriešiť problém. Tu je celkom  pekná scéna v čínskej reštaurácií, ktorá nám odštartovala strašidelnú líniu filmu. Postupne sa hrdinovia dozvedajú viacej informácií, najprv TO však vzdajú, potom sa zas vrátia, vzdajú TO, vrátia sa, vzdajú TO a potom ich TO prestane baviť, tak proste pôjdu zabiť Pennywisea. TO však nebude také ľahké. Každý z nich musí nájsť svoj "amulet". TO znamená, že naše postavy rozdelia, a TO vedie Pennywisea zas k tomu, aby ich strašil. Páčila sa mi scéna s Beverly , kde ste už od začiatku tušili že s tou starou pani proste nie je niečo v poriadku. Celkom mi vadilo TO, že už vymizla tá perfektná napätá a strašidelná atmosféra. Miesto toho tu máme kopu jumpscarerov, kde som sa nie vždy zľakol. Dosť dobré bolo ešte, že "starí" herci dokázali zahrať svoje mladšie ja, rovnako, ako herci z jednotky. Troška divne vyzeral Ben, ktorý podivuhodne schudol... Netuším teda ako by vyzeral keby schudol, ale taký Koleník z neho vyrástol... Koniec koncov TO nebolo zlé, počkať! By som málom zabudol. Koniec - ten bol k zamysleniu. Prekážali mi "hrdinské rečičky" v tomto zmysle: ,,Kto porazil toho kluanu v dvanástich? TY!" - potom tá istá hrdinská postava, ktorá zabila klauna v dvanástich zomrela,  ,,Poďme toho bastarda zabiť!" - nečakane sa im TO podarilo,  a tak ďalej... A koniec kde si Beverly vybrala Bena a nie Billa, no ako ak by ste si mali vybrať spisovateľa, ktorý píše zlé konce, alebo Koleníka s peniazmi? Ja by som bral Koleníka. Tak vybrala aj Beverly a žila krásny život s bohatým Benom. Tak, videl som aj horšie pokračovania. TO kapitola dva medzi ne nepatrí. Celkovo som s týmto filmom priemerne spokojný, ale film si ma určite získal krátkou scénou so Stephenom Kingom, dobré, nie lacné jumpscary a dobré herecké výkony. ()

inutihar

Ne. Prostě ně. Jako by to bylo několik filmů sestříhaných do jednoho. A ne moc dobře. Po jedničce obrovské zklamání s neobhajitelnou stopáží. ()

CaptainCzech

Na tenhle kousek jsem se neskutečně těšil, už jen protože jednička je u mě jeden z nejlepších hororů vůbec. Po shlédnutí však přišlo vystřízlivění, které zabolelo jako rána od King Konga po pořádné pařbě. Pro vysvětlení, v porovnání s jedničkou je tenhle film o dost slabší a má očekávání nenaplnil. Atmosféra ve filmu dost pokulhává a já z toho vůbec necítil ten good feeling a ani obavu o hlavní hrdiny, hold nepřilnuli tolik k srdci jako jejich dětští kolegové z prvního filmu. Flashbacky které propojují současnost s minulostí jsem nechápal z jakého období jsou, pokud to bylo v době jedničky kdy bojovali s Pennyweisem, tak proč nebyli už tam? Případně pokud to mělo být po událostech filmu, tak proč tam jako byl Pennyweise, kterého zahnali a měl se podle legendy objevit za 27 let? A to mě doslova s.alo. Spousta zbytečných scén a dějových linek (např. úvodní scéna /která měla zhruba 10 minut/ s teplým párem, wtf? Buzny mi vůbec nevaděj, ale k čemu to tam jako bylo, když mrtví se tam objevil na 2 sekundy a ten druhý s grupou redneck retardů vůbec.) Tupoun z jedničky co sundal tátu a jeho zombie kámoš, taky k ničemu, jediný dobrý byl ''souboj'' s Eddiem v koupelně. Závěrečný souboj, neměl absolutně grády, za mě nuda, mezitím co jednička měla koule, humor a legendární hlášky. Navíc smrt jedné z hlavních postav mě fakt vytočila (ne NENÍ to ta na začátku). Ale ať jen nehaním, totálně bavilo duo Ritchie (hláškař) a Eddie (koupelna + sklep ''souboje'') tihle dva jasní tahouni jak v dětské, tak v dospělé formě. Nápad s tím jak se rozdělili a každý bojoval se svým strachem, to bylo skvělí. Skarsgard mě tu opět bavil svým výkonem, bohužel Pennyweise tu byl napsán slabší a neměl tolik super momentů. Závěr je zvládnutý dobře a alespoň díky tomu jsem odcházel s lepším pocitem. Dalo by se toho napsat více, ale uzavřu to tím, že pokud si budu někdy pouštět TO, tak jeho pokračování nejspíš vynechám. Za mě slabší 3 hvězdy. ()

helloween93

O chloupek slabší než jednička, přesto stále skvělý horor? To úplně ne, spíš hororová komedie. Humoru je tu opravdu dost a tvůrci jedou v duchu jedničky, tedy že i po letech se původní parta kiďáků navzájem neustále roastí. Rituál a finále trochu přepálené až debilní, ale za tu nostalgickou atmosféru a propojení s jedničkou musím dát 4*. ()

fixaman

Ve všech ohledech lepší než jednička. Herecké výkony, efekty, atmosféra. To na sebe navíc bere mnohem víc podob stejně jako v knize. Obsazení je naprosto fenomenální a chemie mezi hlavními postavami funguje lépe než u dětských herců. Díky tomu mi na nich taky víc záleželo. No a zapojení Stephena Kinga už je jen takovou třešničkou na dortu. Škoda, že se povedl jen druhý díl, ale aspoň že tak :-) ()

P.J.2

Napsat o TO 2 že je to dlouhé, málo strašidelné a o třídu slabší by se v krátkosti dalo JENŽE takový verdikt není objektivní a vlastně ani pravdivý, je v tom trochu víc než se zdá. Andy Muschietti si na sebe upletl bič komplikovanou předlohou. Tatam jsou lekačky na děti, dospělí se musí vystrašit jinak, proto se snímek prezentuje jako horor ale v lekačkách není věrohodný, oproti tomu thriller s mrazivou atmosférou je to skvělý a není se čemu divit, divák již po prvním díle ví a je připraven a proto se vlastně není čeho bát i přestože Bill Skarsgard je v roli Peni(wi)se skutečně démonický. 165 minut je sice dlouhá doba, nicméně předloha je tak bohata že pokud chcete aspoň trochu věrně převést knihu na plátno, pak to jinak než natáhnout časem nejde a i tak by se dalo říct že se spousta informací do filmu nevešla. Hrdinové se svým dětským verzím podobají tak až mě to mrazí, rozhodně casting za jedna s hvězdičkou.... Bohužel kde jsou klady , jsou i zápory a i zde mám pár výhrad, digiblbostí mohlo být méně i když svůj účel plní, film je příběhově kopie jedničky více než je zdrávo a ten konec je pro mne osobně zklamání, čekal jsem něco dospělejšího. To ovšem nemění nic na faktu že TO 2 je vydařená adaptace Kingova kultu, stejně dobrá jako předchozí díl. ()

matthew.17

Už prvý film sa mi veľmi páčil, toto ale bola nálož se vším všudy :) Začneme po poriadku, film najmä brutálne ťahá obsadenie. Ako som miloval detských hercov v prvej časti a bolo mi ľúto, že v druhej už veľmi nebudú musím oceniť, že ma brutálne potešilo, ako boli všetci dospelí herci herecky verní svojim teenage predlohám a šarm a sympatie ktoré sme si mohli zamilovať v prvej časti postavy nestratili ani s výmenou hercov. James McAvoy a Jessica Ch. sú asi najzvučnejšie mená v obsadení, vynikajúci herci a do filmu sa perfektne hodili. Dnešné horrory už nemajú veľmi čo ponúknuť, keďže väčšina z nich rovno točená ako Bčko kde stačí pár ľakačiek, duchárska zápletka, nejaká krv a happyend. Toto všetko má aj TO, ale film posúva o level vyššie to, že horror hrá skôr druhé husle a film je hlavne o vzťahoch ktoré sú podporené veľmi prirodzeným herectvom a scenárom ktorý nešuští papierom, ale tvorí charaktery. V horroroch sa zvyčajne stretávame s tým, že charaktery sú extrémne ploché a človek si len môže povedať: no, môže to skončiť buď tak, že prežijú, alebo že neprežijú, každopádne ani jedno nebude originálne. Pri filme ktorý ale ponúka väčšiu hĺbku a príbeh nám ale na tejto základnej premyse nezáleží, pretože sa viac zaujímame o postavy ako také a toto filmu veľmi veľmi kvitujem a vrámci lakačkového horroru je to asi to najlepšie, čo v tomto žánri bolo natočené za veľmi dlhý čas. Po dlhej dobe sa mi stalo, že som sa pri horrore naozaj bál a film sa môže pýšiť tým, že má nejednu pamätnú scénu. Aby som ale len nepreháňal s pozitívami, film má aj jedno obrovské negatívum a to je otrasne lacne vyzerajúce CGI. Bohužiaľ väčšina horrorvých scén vo filme stavia práve na tom, ale nie je to práve šťastné riešenie, pretože vyzerá väčšinou veľmi umelo a skôr než na emóciu strachu hrá na efekt, ktorý sa ale nedostaví, pretože divák sa pozastavuje skôr nad tým, ako to hrozne-smiešne vyzerá. Práve scény ako s dievčatkom na baseballovom zápase, alebo Beverlynej návšteve v otcovskom dome ukazujú, že najväčší strach stačí budovať naozaj minimalisticky a netreba siahať do efektov, na ktoré proste nemám. Týmto sa ale chcem dostať ešte k jednomu obrovskému plusu, ktorý film ponúka. Horrory už dnes žiaľ trpia tým, že žánrové klišé sú tak prevarené, že sa na nich nedá nesmiať. To nie je výnimkou a veľa lakačiek, ale príšer vynikne (už len vďaka tomu hroznému cgi) skôr smiešne než strašidelne. A práve preto chcem film veľmi pochváliť v tom, že sa nebojí mať nad sebou nadhľad, zhodiť sa, komentovať trápnosť situácií a tým sa dostať presne na vlnu diváka. Komediálna stránka filmu pre mňa nebola veľmi očakávaná, ale je to jedna z najlepšie zvládnutých vecí ktoré film ponúka a niektoré fóry (Shinning) vyšli naozaj fantasticky. PS: úprimne nechápem tomu, že tento film je v modrom. naozaj nie. ()

Hapretor

Naprostá nuda pro děti ... výsměch ... trapárna ... z hororové atmosféry tady není nic a ještě míň než v prvním zprzněném dílu ... hrůza ... na to se dívat ... jedna * jen za McAvoye ...jinak na TO ani nekouknu ... ()

Rathalos

Ked tak pozeram a citam,tak vacsinu ludi sklamalo toto pokracovanie,no ja som totalne nadseny,este lepsie ako jednotka,cele to ma hlavu aj patu,vyborny pribeh,super masky,herci fajn a bolo to strasidelne,pre mna jeden z naj hororov tohto roka,nebol by som proti,keby sa objavila v buducnosti aj trojka...:-) ()

Raziel_cz

Ale jo, ve výsledku mě to bavilo víc než jednička. Scenáristicky sice dost bordel, kterému návrat do Derry a rozvzpomínání nefunguje o nic líp než televizní adaptaci, a dospělé osazenstvo nemá ani z půlky takovou dynamiku jako děti, ale právě ten scenáristický bordel tomu pomáhá zamaskovat schematičnost, hororové scény konečně mají nějaké – pravda, často půjčené odjinud, ale stejně – nápady (sice to pořád těžce jede v lekačkách, ale především ve druhé polovině se to zvrtne do příjemného surrealismu) a nebere se to přehnaně vážně. Čemuž ostatně nejvíc pomáhá ta dynamická menší půlka dospělého osazenstva – Bill Hader a James Ransone, což jsou středobody nejen nejzábavnějších, ale i nejsilnějších scén ("Please don't be mad, Bill. I'm just scared."). Navíc si to kromě srandy samo ze sebe dělá srandu i z té zmíněné původní adaptace, má to patrně nejlepší (a nejdůstojnější) cameo Stephena Kinga a pěkný odkaz na Carpenterovu Věc, ale především – je to bezmála tříhodinový eRkový mainstreamový horor (Závorkový spoiler: jehož poslední třetina je ke všemu kontinuální bitva s obřím pavoukoklaunem), což si prostě smeknutí zaslouží. A sice bych oželel často nepřesvědčivé CG v často kontraproduktivně monumentálních pasážích, nonstop hudební podkres, voiceovery i indiánskou vázu a ocenil zajímavější finále, ale popravdě existuje dost vysoká šance, že se na to budu chtít podívat znovu. A to jsem po jedničce fakt říct nemohl. Tak snad Muschiettimu dopadne ta režisérská verze spojující oba filmy do jednoho superdlouhého monstra. ()

BOURQUE

Poznámka: obidve časti hodnotím dohromady. V mojich očiach, tá druhá časť nezaostáva za prvým dielom. Keď je potrebný, tak solídne dopĺňa predchádzajúce udalosti a inde zase veľmi dobre prelína s prvým dielom. To isté platí aj v prípade hereckých výkonov – dospelé postavy na mňa pôsobia podobnou silou, ako mladí ľudia z prvého diela. Objavenie sa Kinga v malej scéne (a jeho rola) bolo veľmi dobrým nápadom a určite patrí tým uľahčujúcim častiam filmu – rozhovor typu „Chcete aby som to dedikoval? // Nie, nepáčil sa mi záver!“ mi vyčaril úsmev na tvár. A ešte raz: tá podobnosť medzi S. Lillis a J. Chastain je neskutočná (ale aj v prípade ostatných je tá podobnosť veľmi blízka – gratulujem skupinám „casting“ / „mask“). Dĺžka nevadí, pretože pozornosť počas tých necelých troch hodín je viac-menej na rovnakej úrovni (aspoň u mňa). Záver „svojský“, oveľa údernejší by mohol byť obraz, ktorým skončí Kingova kniha. P.S.: Odkazy na niektoré klasiky žánru hororu sú šikovne využívané. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Sarrow

Když se vám nedaří děsivý horor, udělejte z něj komedii, když se vám nepovede ani to, jste v haj*lu Nevyužitý potenciál, je v něm desetkrát více romantiky než hrůzy a tuna efektů co ani k smíchu nejsou Pochybuji že tu slo o více než o výdělek ()

Rockerman

Já vám nevím, ale takových příšerek jsem se bál v osmdesátých letech ve filmech Sama Raimiho a jiných. Teď mi to už připadá spíš k smíchu. Myslím, že současný horor je někde jinde. Ještě že to má spád a přes dlouhou stopáž nuda nehrozí, ale doopravdy jsem se pobál jen při několika lekačkách. Samtná "likvidace " To je už pak fakt jak z parodie. ()

FilmWave

Já jsem se parádně bavil. Ano, je to horší než jednička. Ale možná hlavně proto, že je to jiný film než jednička. Toto není atmosférický retro napínák, ale jízda na hororové horské dráze. Zápletka skoro žádná, za to série padrádních bubák scén. Ok, ne všichni herci to pochopili (a buď přehrávají nebo hrají Hamleta), ale to nevadí. Mnohem víc než “To” je to nová “Noční můra z Elm Street”. A proč ne. Mimochodem fantastické triky! ()

Ben Nevis

Vždycky se mi líbil systém, že příběh je vyprávěný z pozice dospěláků a prokládaný flashbacky na dětské hrdiny. U nové adaptace nešetřili filmovým časem, ale bohužel místo důkladného prokreslení hrdinů se vše vyplýtvalo na trikovou klauniádu. V závěru, když začnou padat hlavy, je mi jako divákovi jedno, kdo přežije a kdo zahyne. Závěr jako z pohádky tomu taky nepřidal vysvětlení, proč to muselo být tak dlouhé. Ale kolem a kolem je to povedený film s dobrým obsazením, kde se dostalo i na trošku psychologie. ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

17.06.2023

Nadějně rozjetý Andy Muschietti, režisér původem z Argentiny, si v Hollywoodu udělal jméno efektivními horory Mama, To a To kapitola 2. Právě tento čtvrtek do našich kin vstoupil i jeho nejnovější… (viac)

Zemřel Peter Bogdanovich

Zemřel Peter Bogdanovich

06.01.2022

V prvních dnech nového roku přichází smutná zpráva pro celý svět filmu. Ve věku 82 let zemřel americký režisér, scenárista, herec, producent, filmový kritik, historik a v prvé řadě cinefil, Peter… (viac)

Dvojka To v kinech zabodovala

Dvojka To v kinech zabodovala

08.09.2019

Filmové pokračování kultovního hororu Stephena Kinga To Kapitola 2 má za sebou relativně úspěšný debut v kinech. Relativní je z toho důvodu, že zatímco první film vydělal v amerických kinech za první… (viac)

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

29.08.2019

Již ve středu 4. září 2019 multiplexy Premiere Cinemas Praha a Olomouc předvedou zbrusu nový koncept akcí PREMIERE HORROR NIGHT s předpremiérou hororu To Kapitola 2. PREMIERE HORROR NIGHT je filmový… (viac)