Votrelec: Covenant

• Česko Vetřelec: Covenant (viac)

Filmom Votrelec: Covenant sa režisér Ridley Scott vracia do vesmíru, ktorý sám stvoril vo Votrelcovi, prvom filme venovanom najstrašnejšiemu mimozemskému monštru filmovej histórie. V najnovšej a ešte desivejšej kapitole sa pripravuje vesmírna loď Covenant kolonizovať vzdialenú planétu na druhej strane galaxie. Zdá sa im, že nový svet, ktorý nečakane objavili je idilickým nezmapovaným rajom. V skutočnosti je to temný a brutálny svet, ktorého hrôzy si nikto z členov posádky nedokázal predstaviť ani v tých najhorších predstavách. Keď sa títo vesmírni pútnici ocitnú tvárou v tvár smrtiacemu monštru, neostáva im nič iné než sa pokúsiť o zúfalý útek z tohto zdanlivo ideálneho raja premeneného na skutočné peklo. (Cinemart SK)

hephaestus

R. Scott si nedal povedat a toho promethea napasoval na alien a opačne. Prečo preboha. Ubohy scenár, velmi trápne scénky a dialogy a rezia akoby zaspata nenapadita neprinosna, tuctovy film. Kde maju sakra biologické obleky ? a tak som nasraty ze sa to vola Alien ze davam 2 hviezdy. ()

Puxina

Nevím proč, ale mám nějakou averzi na Waterston, která je mi značně nesympatická, takže jsem ji nedržel palce, aby to přežila. Nápad dobrý, ale skřípe to. Jedinná věc, která je na vzniku tohohle filmu dobrá, je luxusní soundtrack od Kurzela. ()

Chlo0opek

Spíš než lekačka jede tohle čistě na psychologické vlně, která na diváka dokáže dobře působit. Ve výsledku to funguje dobře, fajně udělané. Lehce slabší 4*. ()

CheeseFigure

Nesympatickí tragédi (s výnimkou Fassbendera) pristanú na opustenej planéte. A viete, čo bude nasledovať. Ako píšem, postavy sú nesympatické. Po pristaní a prvom nakazení sa začnú chovať histericky, neprofesionálne a vlastne preto na danej planéte aj ostanú (SPOILER: Akože tá Farris si za to, ako sa správala,  tú smrť zaslúžila. Histerická krava. KONIEC SPOILERu). A aby ten film nebol úplný prepadák, tak tam Ridley dá do pár scén votrelca, aby mohol ťažiť zo značky Alien. Nudné, nezáživné a hlúpe dielo. Malo to ale svoje pozitívna. Fassbender, postava Davida 8, pár pekných záberov a záver. (SPOILER: A jednej veci ľutujem. Tým, že to dopadlo, ako to dopadlo, tak sa asi nedozvieme, ako po závere tohto filmu pokračovali dobrodružstvá Davida 8. Škoda, jeho ďalšie osudy by ma zaujímali. KONIEC SPOILERu). ()

SimcaJB

Kdyby neměl žádné lepší bratříčky, tak by se jednalo a dobře promyšlené sci-fi o vesmírném ezákovi, ale jakmile má v rodině dost velmi slavných filmů, tak to má vážně těžké, je to prostě ten samý případ jako Hobit vrs Pán Prstenů, nebo jak Harry Potter a Fantastická zvířata. Už žádný další film do zavedené série už nebude nikdy lepší než filmy, co přišli před ním. Everest byl už pokořen a výš už prostě jít nelze. ()

TenPravy

Uslintaní, bydličovesklepěumatky fňukny. To, že nechápete Promethea a ani tohle, ukazuje jen a jen na to, že většina z Vás chodila do zvláštní školy a cestu jste měli namalovanou na papírku, kterej byl strčenej ve folii, aby se nerozmočil ve Vaší kapse, když jste to zrovna nestihli na záchod nebo z jakýhokoliv dalšího a jinýho důvodu. Tento film je dobrej a přesně splňuje to, co jsem čekal po filmu Prometheus. Hlavně že jste naprosto odvaření z Vetřelce... ()

Nostromo72

No neviem, natocit novy film ako zostrih najlepsich scen prvych dvoch dielov a prepojit to podivuhodnou a pseudofilozofujucou dejovou linkou - to sa fakt prilis nepodarilo... ()

oxiddusny

Jako fanda Vetřelce i Promethea jsem dost zklamanej... bože Ridley proč? Proč si to natočil tak strašně placatý? Jsi už senilní? Protože jinak si to nedovedu vysvětlit proč jsi činil jak jsi činil...nechci tu spoilerovat, ale na film jsem se těšil i jsem byl ready nějakou tu blbost odpustit ale tady jich je tolik a tak kardinálních že to prostě nemůžu hodnotit ani průměrně. Tohle se fakt az na pár záběrů nepovedlo. Tupost, naivita a nelogičnost v koktejlu který nechutná tak jsem čekal. Bohužel ()

Va33ek

Krásně do sebe vše začína zapadat jako skladanka a otázka, která se zrodila roku 1979 je konečně zodpovězena. Rychlé tempo, dějově pěkně vygradované a krásný alien jako bonus :-). Perfektni Ridleyi. ()

BR23 odpad!

Vesmír je úžasný. A veľký. Fakt veľký... fakt moc moc veľký. Vlastne vesmír je tak veľký že sa doň zmestí Stopárov sprievodca galaxiou, Star Wars, Star Treck, Doctor Who, Passangers, Votrelec, Interstelar... tak veľký že sa doň v pohode zmestia dve (našťastie v inom čase) najtupejšie ľudské posádky v histórii všetkého. A zrovna tie dve posádky patria Prométeovi a Covenantu. ... Ak by postavy boli aspoň priemerne inteligentné nič z toho zlého by sa nestalo a nebol by dej. Asi toľko k tomu. Vraj horor, vraj najhoršie nočné mory. čo? Ja sa priznávam bojím hororov, avšak na tomto som bol o polnoci v kine a jediné čo som cítil je úžas a smiech nad hlúposťou toho deja. :D Taká sprostosť, ušetrite si peniaze a čas a nechodte nato. Votrelec bol fajn ale toto má daleko od kvality, ešte hlúpejšie ako Prométeus a ešte zbytočnejšie. ()

Attanasio

2 hvezdicky pouze ciste za samotne ztvarneni vetrelce, nebot uz od mala me fascinuje a miluju ho a za Fassbendera, jez je skvely herec a ma uchvatny hlas. Jinak pribeh uplna sracka, chujovina a uz jsem fakt nasranej na ty usacky umrdance, co vse dokazou zkurvit. Z takovy TOP latky, jako je vetrelec udelaji nudnou picovinu, ktera nema konce, misto napeti se tam resi romanticky vyjevy. Postavy se opet chovaji nelogicky, scenar je jak z Universalniho vojaka 3. Kokoti. Kokoti. Kokoti. At jdou fakt do prdele uz. Toci samy sracky pro zsentilce a buziky (cilova skupina divaku v USA) a ta vaznost filmu, ktery tenhle by si zaslouzil, je ta tam. ()

malahradna

na rozhraní medzi 3 a 4 * ...miestami celkom desivé, zaujímavo natočené, akurát mi vadila tá "prekvapivá pointa" a záver. V podstate sa jedná o lepšie natočený Prometheus. Film ma bavil, scény, lokácie fajn, herci rovnako, no chýbalo mi niečo, z čoho by som bol nadšený. Na môj vkus ako horor málo strašidelné, akcie a súboje sú väčšinou rýchlo vybavené a ide sa ďalej. Film ale šlape, dve hodinky ubehli veľmi rýchlo, len sa netreba ohliadať na prvé filmy. ()

diZAXter

To je tak, když se na něco celý rok těšíte, hltáte trailery, veškerý články co k filmu vyšly a pak, když nadejde ta chvíle a místo skvostného eposu, který se ponese na vlně ikonického filmu ALIEN dostanete cosi nudného, ufňukaného, místy nesmyslného. Chtěli jsme po letech pořádného Vetřelce a místo něj jsme se dočkali dalšího Promethea, který u diváků moc nadšení nenašel. Covenant mi přijde na úrovni AvP od Andersona, což je fakt tristní. Věřil jsem, že Ridley Scott své "dítě" uchopí naprosto jinak. Místo toho tu máme další slátaninu s pár morphama, nezajímavou posádkou, androidem co si o sobě myslí, že je bůh a naprosto nulovým napětím. Pryč jsou ty doby kdy by se ve vás krve nedořezal při zaslechnutí cinknutí čehokoli ve tmě a následným atakem emzáka nebo zrzavé kočky. Z kina jsem odešel zklamán, znuděn a celkem rozhořčen. ()

Flashback

To se vůbec nedá brát vážně, film vypadá jako průměrná epizoda seriálu Hvězdná brána. Senilní Ridley naprosto chčije na celé Alien universum. Je to hrozně hloupé, naivní a dost zapomenutelné Béčko. ()

Melce

Tak počkať... išiel som na Aliena a nie na druhého Promethea... no taaaaaaak. Čakal som, že aspoň trochu sa staré diely Votrelca a tohto - nazvyme to "pokračovanie" - pretnú, možno poskytnú nové informácie do loru, alebo pri najmenšom to bude mať Votreleckú atmosféru. Čo z toho som dostal? Ja úprimne ani neviem. Zápletka ohraná, priebeh filmu už zaužívaný staršími filmy od pána R. Scotta a úplne trápny plot twist, ktorý mi bol jasný SPOILER ALERT: hneď ako pri bojovej scéne Waltera a Davida z Prométhea bol zobrazený nôž. Bez srandy, fakt už vtedy som sa kľudne mohol staviť o dvacku ako to skončí. Ale poďme hodnotiť film ako taký a zabudnime, že je to spackaný remake legendárnej klasiky. Úprimne a na rovinu, film bol až na posledných 20 minút buď to čistá kopírka prvého Votrelca, alebo nezaujímavý príbeh o tom SPOILER ALERT: ako prepnutý symbiotik plánuje so svojimi vlastnými votrelcami... ani vlastne neviem čo :D. Pre porovnanie s Prometheom je to lepšie hlavne kvôli akcii ktorou Prometheus nejako šetril (aspoň na moje pomery) , avšak jedna 5 minútová naháňačka a 10 minút prestreliek moju maličkosť nedokázali uspokojiť po tom čo som pochopil, že sa bude jednať o kopírku Votrelca v Prometheovom svetle. Síce sa medzitým príbeh rozvetvil po tom čo na scénu prišiel David a predniesol nám svoje veľkolepé plány o ktorých som písal vyššie. Na druhú stranu cením vysvetlenie ako vlastne vznikol Votrelec ktorého poznáme zo starých filmov. SPOILER ALERT: votrelca vytvoril symbiotik, teda ľudské stvorenie, takže na koniec to je celé chyba ľudstva, že táto čierna sračka žije. Som zvedavý čo to bude znamenať pre pokračovanie a ako sa s ním Ridley Scott pohrá, keď zatiaľ novodobý Votrelec a.k.a. Prometheus zatiaľ nechytá zrovna dobré hodnotenia. Čiže zhrňme si to. Alien: Covenant je lepšie pokračovanie Promethea, priniesol nový pohľad na sériu a nadhodil zaujímavý koncept pre pokračovanie. Ale inak nič čo by sme už nevideli predtým, alebo niečo čo by nás vytrhlo zo sedadiel sa vo filme nenájde, čo je celkom škoda, keďže sa od nového a veľa čakalo... takto to je len zlá reklama pre sériu. 6/10 ()

MAsakRA

Nedostal jsem úplně to, co jsem chtěl. To nepopírám. Ono taky ta obrovská očekávání plynoucí z kvalit původní série není lehké naplnit. Je fajn, že nám byly osvětleny Davidovy pohnutky, ale přišlo mi, že ty scény (např. hraní na flétnu) zabíraly až moc velkou porci stopáže (neměl bych s tím takový problém, kdyby byl film delší). Někde jsem četl, že posádka Covenanta je ještě hloupější než posádka Promethea. To jsem asi viděl jiný film. Jako snad jediná hloupost mi přišla ta umývací scéna s Rosenthalovou. Fakt nevím, jestli bych po těch právě prožitých událostech opustil skupinu a šel do nějaké tmavé místnosti, abych se umyl. Jak se říká: "Kdo se bojí, sere v síni". A přesně to bych v jejich situaci dělal. :-D Na druhou stranu neměli důvod Davidovi nevěřit. Koneckonců, androidi jsou naprogramováni, aby lidem sloužili a ochraňovali je, nebo ne? Vím, že Ridley nikdy žádnou vetřelčí královnu neplánoval, ale už se tam objevila vajíčka s facehuggery, tak doufám, že přece jen ustoupí a tu královnu tam ve zbývajících filmech nějak napasuje (nerad bych, aby negoval Aliens). Takže, snad na sebe film vydělá a dočkáme se pokračování. ()

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Zatímco plánovaný vetřelčí seriál pro kanál FX je stále v přípravách a jeho natáčení by mělo začít v roce 2023, kolem vzniku nových celovečerních filmů této franšízy panuje složitá situace. Stále se… (viac)

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Režisér filmů Elysium a především chváleného District 9 Neill Blomkamp se té smůly nezbaví. Jeho pokračování Vetřelce se Sigourney Weaver bylo zaříznuto poté, co se Ridley Scott rozhodl pokračovat ve… (viac)

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (viac)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (viac)