Vikingovia

• Česko Vikingové (viac)
Írsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvorcovia:

Michael Hirst

Scenár:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Gustaf Skarsgård, Clive Standen, Alexander Ludwig, Linus Roache, Moe Dunford, Jessalyn Gilsig, Jefferson Hall (viac)

Fanucci

Chybí mi kvalitnější dialogy a zápletky. A krásné přírodní scenérie devalvuje laciná kulisovost interiérů a trapné "epické" bitvy o 20 lidech. Tato nevyrovnanost mne u seriálu vadí nejvíc...jde o nedotažený hybrid mezi dokumentem a zábavným fantasy/historickým seriálem. A další problém mám s věčně šklebící se hlavní postavou. Fimmel v roli Ragnara ze začátku působí strašně věrohodně...ale po čase začne svým monotónním hereckým projevem neskutečně srát. I tak ale dávám slušných 70%. ()

dee-key

Nevim jestli nedát pět hvězd, ale asi si na to rozhodnutí ještě počkám. Dvě série není záruka. I když ke konci první série jsem se docela nudil, druhá mě zatím nenechává chladného a vikingské nájezdy na Anglii si užívám. Docela mě baví ty postavy. Myslím si, že jsou poměrně dobře napsané, i když je vidět, že se tvůrci patrně snaží přizpůsobit dnešnímu trendu a vtlačit do děje trochu zvratů tím způsobem, že každá postava si jede na vlastní triko. Ale seriálu to prospívá, takže tím líp. ()

LND

To je tak, když chce někdo postavit farmu v Anglii. Hodně lidí říká, že bez Ragnara to není ono. Víte co? Podle mě to nebylo ono ani s tím Ragnarem. Příběh je velkou hromadou slepých uliček, které do čtvrté série lepilo jen to, že jsme sledovali život hlavní postavy. Místo oslích můstků se z ničeho nic raději rovnou skáče o roční období nebo i několik let vpřed. To ani nemluvím o tom, že k hlavní postavě si lze vytvořit jen pramalé sympatie. Jakmile hlavní postava příběh opustí, projeví se onen bordel v celé své kráse. Vytáhne se starý hybatel děje v podobě postavení farmy v Anglii. To ale nikoho nezajímá, všichni chtějí vidět řež. A proto se stále vynořují noví, silnější, zajímavější nepřátelé, uzavírají a zase se rozpadají nejrůznější dohody a spojenectví, přičemž při každé takové změně se musí všichni náležitě vyzabíjet, ale hlavním hrdinům se samozřejmě nikdy nic nestane. Nechápu, jak je možné, že se při každém boji tři čtvrtě osazenstva svorně odebere do Valhally, a přesto jich je pořád hodně. Na druhou stranu, co se týká herců, kostýmů, kulis a celkové stylizace, tam lze jen chválit. ()

mikinhoo

Konečně jsem dokoukal poslední tři díly první série. Z "idylického" začátku se nám to pořád více a více zamotává. Moc se těším na druhou sérii. ()

Jigy

Po shlédnutí zatím posledního dílu 4. řady mě seriál baví čím dál tím víc. Moc se mi líbí autentičnost doby, vikingské kultury, skvěle napsaný scénář a úžasně zahrané postavy. i když většina z nich je mi nesympatická a jsou to děsné svi**, k době a přežití to patří. Největší frajer tak je kromě Ragnara Bjorn a Rollo a když nepočítám Legerthu, která do filmu vnáší brutální ženskost a ambiciozního krále Ecberta, tak bych zbytek postav na místě pobil :-) ()

Fíla

Travis Fimmel, který ztvárňuje krále Ragnara Lothbroka, v seriálu Vikings. Tahle postava, je drsná a velice cílevědomá. Ovšem Ragnar, je velmi charismatický, inteligentní a vynalézavý vládce. Dokáže vymyslet jak past, na protivníka, tak důmyslně přechytračit své nepřátele. Vikingové Ragnara následují, a pro jeho úspěchy ho zbožňují. Lothbrokův zevnějšek, je velmi propracovaný. Nelze přehlédnout modré oči a potetovanou lebku. Ragnar má několik synů. Jeho nejstarším potomkem, je Björn Ironside, další velmi oblíbená postava. Nesmím opomenout ani Björnovu matku, Lagerthu, kterou ztvárňuje, překrásná herečka, Katheryn Winnick. ()

ilemas

Tak ani nevím zda se mi to líbí nebo ne, seriál se snaží být úchvatný, ale spousta věcí mě na něm nesedí. Strašně rozvláčné, místy ukecané, spíše se řeší rodinné problémy, Ragnar mě zrovna 2x sympatický není, nevím, proč bych mu měl fandit, zabíjí nevinné,neustálé loupežné nájezdy, scéna kdy zaživa osekával sekerkou žebra a následně vyjmul plíce(krvavý orel) a položil je na ramena aniž by trpící byť jednou zasténal nebo spíše omdlel mě přišla hodně ubohá a v tento moment jsem to chtěl vzdát. Napětí téměř žádné, žádný hlavní hrdina o kterého bych se obával tu není, všichni jsou mě ukradení.Je to prostě podáno tak, že mě třeba zabíjení dětí vůbec nešokuje apod. Po vizuální stránce ovšem vynikající, hlavně příroda a středověké vesnice, výprava, kostýmy, strategie bitev. Lagertha je na druhou stranu velmi sympatická, od třetí řady pomalu přicházím tomuto seriálu na chuť, ale schází mě v něm pořádná dávka napětí. Po páté řadě zvedám hodnocení. ()

Petrasuvicka

První řada - dobré, více historické, než další řady. Druhá řada přidala na akčnosti, třetí byla super jízda - hlavně v Paříži, a pak všichni zešíleli. Ale do jednoho. Ve čtvrté a páté řadě prostě blázinec, skvělé rozptýlení byla eskapáda v Africe. A šestou řadu jsem zhruba do poloviny sledovala spíše jen ze setrvačnosti. Když na něco zkrátka koukáte tak dlouho, tak chcete vědět, jak to skončí. Od druhé poloviny mne pak zas mrzelo, že se to do konce krátí a už nic dalšího o Ragnarových synech nebude. Nakonec člověk lituje toho, koho chtěl celé dvě řady zabít. Co se mi vadilo - nerespektování historické časové osy. Laghertě by muselo být v šesté řadě aspoň 120 let! Inu v takovém věku bych taky chtěla vypadat jako ona... A co se týká postav - top Ethelstan, Rollo, později Ubbe a nakonec z celé té setrvačnosti i ten Ivar. ()

easaque

2* Tenhle seriál mě ani po 6 dílech nechytl a tak ho posílám do Valhally, ale věřím že pro ostatní to může být zajímavé vyprávění. I když tématicky to není můj šalek čaje, tak jsem podvědomě od něj očekával něco jako Hra o trůny a ta mě po pár epizodách chytla a už nepustila. Tady je děj moc jednotvárný, upjatý kolem jedné rodiny a některé situace mi přijdou nevěrohodné, ale to může být jen můj pocit. Zpracování není špatné, ale na to jak jsou Vikingové krvelační, tak se v zobrazování násilí tady autoři dost krotili (myslím například ve srovnání s Kill Bilem, kterého jsem nedávno opět viděl ;-). [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

johny89

Dobrých historických seriálů není moc. Ty, které jsou dobré a nejsou to čistě dokumentární seriály, bych spočetl na prstech jedné ruky. Pokud z toho ještě odstraním seriály kde jde hlavně o sex (ano, Spartacus a Tudorovci), tak už vím jen o jednom - Vikings! Velké plus tohoto seriálu je krásné prostředí Skandinávie a pohled na život vikingů, o kterém toho nijak moc z dějepisu nevíme. 1. série 90, 2. série 90, 3. série 90 ()

Chen

Poněkud pomalejší, než ostatní současné historické seriály. Nesází se tu na hromadu intrik a akci v každé druhé scéně, ale jako sonda do života Vikingů to funguje více, než skvěle. A očividně někteří modelové umějí hrát, Travis Fimmel je skvělý. ()

peiton

Mám zato a úprimne sa teším,že konečne uzrel svetlo sveta zmysluplný seriál,ktorý môže byť a je pohľadom ako to asi v reály mohlo vyzerať za éry skutočných vikingov.Toto možno nie je žáner,ktorý by oslovoval drvivú väčšinu divákov.Vo veľkej miere si v tomto nájdu záľubu asi väčšinou muži,ja som však žena a sama za seba vravím,ak má byť niečo poučnejšie,zmysluplnejšie a výstižnejšie- tak toto!A možno moje hodnotenie je týmto pádom zaujaté a vyznie až príliš dokonale,kedže mojou slabosťou je historia a veci s tým súvisiace.No ked sa mi niečo alebo niekto páči,tak dokážem odpustiť i nejakú tú chybičku na kráse,či nepresnosť v scenári.Stáva sa.Nič a nikto nie je dokonalý.A Vikingovia sú pre mňa skvelou prehliadkou úchvatných do detailov prepracovaných kostýmov.Ako bonus obdržíte navyše pre ženské oko lahodiaci pohľad na silných mužov.Asi takto som si vždy predstavovala ich - vikingov drsných mužov,silných horalov ošlahaných vetrom a statočných hrdinov.A tvorcom sa podarilo moju predstavu o nich do maximálne možnej miery preniesť a pretaviť na plátno.Dokonca v priamom pomere obraz = príbeh.Týmto im niet čo vytknúť,brnkli mi na moju prísne ladenú strunu.A to podotýkam,nestáva sa dosť často.Jednou vetou ako sa zvykne vravieť u nás ,,film ako hovado".Týmto pádom trolovia,hobity,trpaslíci a podobný páni prstenov môžu ísť tam odkiaľ prišli.Tento seriál vám niečo ponúkne,niečo vám dá a niečomu sa priučíte.Za mňa rozhodne veľké ANO. ()

Havaj8

No, na to jak to každej u GoT diskuze vychvaloval, že je to skoro až lepší, trošku přehnaný. Ani to pořádně nezaujalo po těch prvních pár dílech, ale zkusil sem tu první sérku dokoukat. Ty bitvy nejsou úplně nejhorší, ale narozdíl od jinejch seriálů, jakejkoli cíl si vytyčej, tak ho okamžitě splněj, nijak to nenatahujou a kdyby se to týkalo jenom těch výjezdů na západ a objevování, dobývání, tak neřeknu, ale ta vata kolem, ta je tam podle mě úplně navíc. A vikingská doba sama o sobě mě taky nebere, těžko říct co to může zlepšit. ()

Wiikii

Tak tohle jsem nečekal. Myslel jsem si, že to budete takový ten seriál co dělají televize pro zaplnění prázdného místa v programu. A ono to je parádně zpracované dílo se slušnými kořeny v reálné historii. PLUS úvodní intro je jedním slovem DOKONALÉ, a to od záběrů až po severskou hudbu. Prostě nemůžu udělit jinak, než plný počet. .... HODNOCENÍ: 90% (5*) ()

Mefistofelle

Není nad to si čas od času odpočinout u nenáročného historického seriálu. A ano, pojem nenáročný na Vikingy docela sedí. Neuvidíte zde žádné epicky megalomanské bitvy ani nepřirozené souboje s "cool" choreografií a la Trója. Nízký rozpočet může za to, že seriál se drží dost při zemi, ale podle mě je to dobře, protože takhle zbyla spousta prostoru pro to, aby měl divák možnost ochutnat život Vikingů v celé jeho komplexitě - a soudě podle toho, co mi říkali lidi zběhlí v historii, tak se jim to povedlo velice věrohodně. Uvidíte plavby na západ a rabování (to, co jsme ve filmech o Vikinzích viděli asi tak milionkrát), ale i to, jak vypadá jejich rodinný a společenský život, jaké mají zvyky, náboženství i to jak se baví. A rozhodně se nenechte odradit pilotním dílem, díl od dílu je to lepší. ()

O´Neill

Po slabších prvních dílech ke konci Vikingové nabrali solidně na obrátkách a bylo to téměř bez chybné. Dobří herci, slušný námět, výborné prostředí. Jsem zvědavý na druhou řadu! ()

ProNotor

Jeden z lepších seriálů poslední doby, nějaká část historie tam bude, jinak by to asi History channel nevysílal. První série mě nadchla a druhá ještě více, pokud další série bude také tak úspěšná zařadí se do mých top seriálů. V seriálu mám pár oblíbenců, u kterých se těším na jejich vystoupení. Samozřejmě Ragnar, kunďák jak cep, takový samolibý hejsek, s hlavou v oblacích, ale přitom to má všechno krutě vymyšlený. Przní si nejlepší roštěny, co v seriálu jsou a upíchá si kupu dětí, bohužel některé z nich jsou krapet od "bohů" ojebané, ale přesto je miluje. Pak tam je Lagertha, krásná štítonoška, první žena Ragnara, která je dost od rány a zmastí nejednoho cápka, co to na ní zkusí. Floki, mám rád pošahance v seriálech a filmech obecně, takže hned jak jsem ho poprvé viděl v seriálu věděl jsem, že to bude krutý hovado, co mi bude dělat radost. Samozřejmě, že nezklamal, nezradí komu je věrný, ale ostatní by v klidu zaprodal, baví mě jak si utahuje z Priesta. Priest je další, kterému věnuji svoji pozornost, líbí se mi jak ho život mezi vikingy změnil a já jakožto neznaboh, oproštěný od víry, mu fandím, aby se na nějaký křesťanství pěkně vyjebal. Poslední koho sleduji je dospělá verze Bjorna, doufám, že se z něj vyklube po Ragnarovi pěkný řezník a ještě se ukáže jeho pravá povaha. Tak se nám seriál dostal do konce, musím říct, že se mi to po celou dobu líbilo, pár slabších chvil a odklonění od historie, ale dnes je potřeba diváka zaujmout, tudíž to beru z ohledu atraktivity. Boj s Rusy pecka, kníže taky hustě vyšinutý jedinec. Už od 4. série se mi hodně líbil směr, kam se ubíral Ivar a chlapec mě nezklamal ani na konci. V posledních sériích se objevilo spoustu nových postav, o kterých bychom se hodně dočetly, ale v seriálu je dost ostrouhaly, takže člověk vlastně ani nevěděl, co jsou zač, a kde se tam vzaly. Stejně si mě seriál získal a hlavně udržel, proto 5*. ()

joker.george

1. série Seriál si mě podmanil. Příběh neustrne na místě a vyhýbá se odbočkám, které by se ukázaly jako zbytečné, krásným příkladem je epizoda Sacrifice. Každý díl tedy přinese značný posun. Postavy už jsou hotové a zásadní posun u nich nenastane, o to zajímavější ale jsou stále budované a zkoušené vztahy mezi nimi. Souboje i bitvy jsou dostatečně syrové i na současné televizní poměry a historické zasazení je zase neokoukané. (Netflix) --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 2. série Už jsem přišel na chuť i znělce, bitvy jsou pořád epické, ale nadále čekám na nějaký vydařený osobní duel, jaký byl například v epizodě Burial of the Dead, ale netrpělivost zatím ani zdaleka nepřevládá, na to ani není čas. S postavami jsem se sžil už dávno, ale stejně mě dokáží překvapit. To platí i o příběhu, jelikož si nejsem úplně jistý, kam povede jeho příští krok. A takhle mi to vyhovuje, a proto doufám, že to tak zůstane i nadále. (Netflix) --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 3. série Zatím nejlepší série, během které jsem si říkal, že by ji nejeden díl dokázal úspěšně zakončit. Ale stejně se tím nejlepším možným vrcholem ukázalo postupné dobývání Paříže. K bitvám, postavám a odsýpajícímu příběhu se postupně probojovalo i politikaření, a atraktivita seriálu se tak i nadále zvětšuje. Jen ta práce s jazyky pořád není úplně dodělaná a uhlazená. (Netflix) --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 4. série Možná jsem na seriál příliš mírný, ale nižší hodnocení bych dával s těžkým srdcem. Na to, že se zdvojnásobil počet dílů, se o rozmělnění kvality nedá mluvit. Stačí si vzpomenout na ty nejvýraznější momenty této řady, které u mě stojí po boku toho nejlepšího, co seriál v minulosti předvedl, a je jasné, že se o žádné dojení nejedná. Navíc si tvůrci zaslouží obrovský palec nahoru za odvahu, za to, jakým způsobem přistupují k postavám, a za předávání pochodně. Už kvůli tomu nedám na seriál dopustit. (Netflix) ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Seriál Vikingové od History Channel odplouvá se svojí závěrečnou šestou řadou do věčných lovišť, streamovací služba Netflix má teď pro fanoušky drsných seveřanů ale dobré zprávy. Spolu s tvůrcem… (viac)

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Největší hit stanice History seriál Vikingové se blíží do finále. Seriál bude zakončen šestou sérií pravděpodobně zkraje roku 2020 a jeho tvůrce Michael Hirst (Tudorovci) spolu se studiem MGM… (viac)

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku