Vikingovia

• Česko Vikingové (viac)
Írsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvorcovia:

Michael Hirst

Scenár:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Gustaf Skarsgård, Clive Standen, Alexander Ludwig, Linus Roache, Moe Dunford, Jessalyn Gilsig, Jefferson Hall (viac)

bigmatko

po ukončení 6 série som mal pocit, že nie čo ešte chýba a evidentne sa blíži pokračovanie a ak dobre vidím tak zjavne to bude v produkcii Amazonu a už nie na Netflixe. Vikingovia bola vlajková loď netflixu ich spracovanie ma mimoriadne potešilo. Má to všetko čo má mať dobré drsné fantazy. Netflix má aj pár napodobenín viac alebo menej zlých a viac alebo menej celkom pozerateľných. Vikingovia sú výborní a treba si ich pozrieť. ()

Mejkby

Hurá je to za náma. Z původně vynikajícího seriálu se postupem času stala jen natahovaná, opakující se slátanina. Nejradši bych seriál hodnotil dvakrát(5* s Ragnarem, 3-2* všechno po jeho smrti), ale nechám 4*, v mé paměti totiž navždy zůstanou minimálně první tři série. Zbytek už si nevybavuju ani teď čerstvě po shlédnutí konce, ale to mě netrápí. Hail Ragnar ()

enoemis13

Hodnotené po 6. sériach: Začalo to dobre, tie historické nepresnosti v prvých troch sériách síce trošku vadili ale budiž ... nápad že Rollo a Ragnar sú bratia + dať dokopy Ivara, Ubbeho a Bjorna, Hvitserka a Sigurda ako Ragnarových synov ... veď ako, hoci to pravda nie je, príbeh to zjednoduší a toto mi až tak nevadilo ... to miešanie postav z rozličných období ... ako napríklad Odda a Karol + Gisela ... tak to už je na zamyslenie, že komu tým prospějete .. veď keď raz sú nejaké historické postavy a fakty tak trochu si ich prispôsobiť pre potreby seriálu .. celkom chápem ... ale ako przniť anglické, franské a v podstate aj škandinávske dejiny ? ... bezdôvodne? ... ďalej mytológia: nápad ju trochu predstaviť tu bol, nejaké mená padli ... ale tak krásne sa to dalo spraviť ... nedostatočne využitý mytologický potenciál ... ale tie prvé tri série ako tak to šlo ... potom však prišli na scénu tzv. Ragnarový synovia ... a nielenže tie štyri buzny by ani neudržali v ruke meč ... aj ten príbeh už išiel z kopca ... Ragnar si spácha v podstate samovraždu ... a ostávajú tie buzny ktoré v realite by mali viesť veľkú armádu pohanov ... to však očividne pána scénaristu nebaví .. takže poďme spraviť zopár občianskych vojen ... miesto očakávaného dobývania Británie sa na ňu kompletne vykašleme ... Bjorna pošleme do Stredozemného mora, Ivara do Ruska, vymyslíme si útok Rusov na Škandináviu (ale spomeňme aj Konstantinopol .. nejaký kontakt s realitou?), Flokiho pošleme na Island ... a keď už asi ani skalný fanúšikovia nechápu načo tam bol ten Floki dobrý tak za ním pošlime Ubbeho !!! keďže už jasne ide o pičovinu tak ich pošleme ešte aj do Grónska a prečo nenavštíviť aj indiánikov ... Hvitserkova linka je tiež asi tak podstatná ... celkovo strašná škoda toho potenciálu a v podstate aj prvých dvoch .. kvázi troch sérii ... zvrtlo sa to v čistý odpad ale za ten začiatok ... ešte doplním taký postreh, že akonáhle v seriáli prestali herci jedávať hubičky, sa to strašne zvrtlo ... vzhľadom na scenár a priebeh posledných sérii, mám taký pocit že viem, kto tie hubičky začal konzumovať ... 35% ()

Stinger78

Po milionu let a mnoha přesvědčování od kámošů jsem se konečně dokopal k tomu, abych projel komplet ságu Ragnara Lothbroka a jeho famílie. Seriál to byl na mě opravdu moc dlouhý, ale musím dát plných pět hvězd už jen z toho důvodu, že i když byly některé díly pokulhávající a lehce nudné, navíc po Ragnarově smrti, řekněme si to upřímně, už z hlediska obsazení ne tak zajímavé, tak jsem to nezabalil. Navíc jsem u mnoha dílů pracoval na kompu a linku jsem neztratil :-) Takže cajk, mám odškrnutý jeden z těch seriálů, které se prý musí vidět. ()

Tr0nic

Celkový dojem seriálu je o dosť horší po piatej a šiestej sérii. Veľká škoda toho, že to tak naťahovali. Atmosféru to stále má možno aj zaujímavé postavy by sa našli ale dejovo to po 4 sérii veľmi upadlo mením celkový dojem z 5 na 4*. Do 4 sérii 100% veľká spokojnosť. ()

camilamlynar

Můj oblíbený do jisté míry historický seriál, který nám krásně přiblíží kulturu seveřanů a jejich zvyky a náboženství. Děj se zaměřuje především na postavu Ragnara Lothbrooka a jeho výpravy a následně jeho syny v dalších sériích. První série měly obrovský potenciál a hodnotila bych je velice kladně, avšak od 4 série nastane obrovský zlom a poslední 2 série jsem měla velkou práci vůbec dokoukat. ()

RadaRAW

Travis Fimmel poprvé zazářil v tomto solidním seriálu, který přetéká obsahem. To bohužel jenom do konce čtvrté řady, poněvadž potom všechny zajímavé postavy a jejich příběhy zemřou a ze seriálu se stane Béčkový rip-off Hry o Trůny. Však první čtyři série stojí určitě za zhlédnutí! ()

Holly_Molly

První 4 sérky jsou absolutní jeba po stránce tempa, napětí, výpravy a především totálně kulervoucích hereckých výkonů, který se v polovině pátý série jako jediná věc nevytratili vpič....Od druhý poloviny pátý série už to začíná až moc připomínat severskou variaci na Ordinaci v prasečí ohradě (díky moc Kovy :-D) a s šestou poslední sérií se z toho natvrdo stává strašně natahovaná nuda, která už kromě herců a hezkých záběrů nemá moc co nabídnout...Poslední série Game Of Thrones byla sice taky zklámání, ale bylo to aspoň zábavný a měli jste to celkem rychle za sebou....Tady to sleduješ a nakonci si řekneš "cool cool, ale jsem rád že už je konec bráško". (-: ()

mikruu

Ze začátku se na to dalo koukat. Bohužel ale s další sérií na kvalitě ubývalo. Víc kecání, než bojování. Vzájemné rozepře a politikaření. A toho zamindrákovanýho kripla Ivara měli nechat vlkům hned jak se vylíhnul... ()

semo99

Prvé štyri série super, ale odkedy zabili Ragnara už to išlo dolu vodou. Predposledná nuda. Poslednú som vyslovene pretrpel. ()

Honzasgame

Vikingové, akční drama, které nám ukáže začátky a později vývoj vikingských nájezdu na Anglosaskou Anglii. I když to nemusí být vždy historicky přesné, ukáže nám to události a postavy, které měnily vývoj Evropy v 9. století o kterých jste možná někdy zaslechli, ale neznali. Příběh Ragnara Lothbroka, kdy se z prostého sedláka stane vůdce nájezdníku, který objeví země plné bohatství na západě o kterých panujou legendy. Travis Fimmel hrající Ragnara patří k nejvíce charismatickým postavám, které znám. Populární Vikingové měli končit už po prvních 10 dílech, díky bohu, že se tak nestalo. První 3 série stojí rozhodně za to si pustit. Čtvrtá už je trochu moc natahovaná na úkor hodně počtu dílů. Pátá a šestá už je něco jiného, avšak kvalitu si stále drží. Za mě lepší než Last Kingdom, ale i to má svou pečeť kvality.  Vikngové 8,5/10 ()

DK197

První tři série jsou Vikingové výborná věc. Čtvrtou jsem zkoukla se skřípáním zubů. A na ty poslední dvě se už nechystám, protože synové Ragnara mě prostě nezajímají a ani jeden mi není sympatický. Recenze na další série tomu taky nepomáhají. Takže já s klidným svědomím můžu rozhodně doporučit ty první čtyři série. A pak se dá se seriálem v klidu rozloučit. ()

Pattrick

Po prvních třech dílech mě to chytlo, uvidíme kam to poputuje dále.. Konec, díky za skvělé ukončení, kdo má teď rok čekat na další sérii :/ ()

Cronan

První díl byl trochu pomalejší, ale další díly už rozjíždí nějakou tu zápletku a atmosféra houstne, tak si to snad udrží tempo. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Seriál Vikingové od History Channel odplouvá se svojí závěrečnou šestou řadou do věčných lovišť, streamovací služba Netflix má teď pro fanoušky drsných seveřanů ale dobré zprávy. Spolu s tvůrcem… (viac)

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Největší hit stanice History seriál Vikingové se blíží do finále. Seriál bude zakončen šestou sérií pravděpodobně zkraje roku 2020 a jeho tvůrce Michael Hirst (Tudorovci) spolu se studiem MGM… (viac)

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku