Lego príbeh

• Česko LEGO® příběh (viac)

Príbeh filmu nakrúteného pomocou počítačovej animácie podľa pôvodného scenára sleduje osudy Emmeta – obyčajnej, dokonalo priemernej minifigúrky LEGO, ktorá je omylom považovaná za najvýnimočnejšiu osobu, ktorá jediná môže zachrániť svet. Je odvedený do spoločenstva cudzincov, ktorí sa vydali na veľkolepú výpravu proti zlému tyranovi. Emmet je na takúto cestu zúfalo nepripravený, čo prináša množstvo komických situácii. (TV Markíza)

pakobylka

----- "Co mám dělat ? Nemám u sebe žádný NÁVOD." ----- Převelice osvěžující záležitost s absencí hluchých míst, která doslova hýří roztomile ujetými nápady a nanejvýš zábavnými hláškami, přičemž jejíž hlavní předností je všeobecná a všeobjímající REVOLTA proti pravidlům systému ... přičemž jakákoli podobnost s naším pečlivě rozškatulkovaným a nejrůznějšími regulemi zahlceným světem je zajisté čistě náhodná. Velká škoda, že finále bez zábran (a bez rozmyslu) strhne závoj fantazie a s nemístnou pýchou odhalí podstatu oživlých postaviček. Sice tak dosáhne určitého mravoučného posunu v reálném světě, nicméně zároveň způsobí něco jako náhlý kolaps ... nečekaný a nevratný zánik nezávislého alternativního vesmíru - a v jediném zlomovém okamžiku tak pohřbí na sto sáhů pod zem i jedinečnost zápletky. P.S.: "VŠECHNO JE TU BOŽÍ !!!" ()

zette

Lego je za me nejlepsi stavebnice a napad zfilmovat tyto kostky a dat je poradne do pohybu mi prislo jako dobry napad. Bohuzel me to dejove vubec neoslovilo, nebavilo a k srdci mi neprirostla ani zadna z figurek. Zbytecny film. ()

metal.storm

Keď nezaberie úžasná sila prsteňa, lucerny alebo Kryptonu, nastupuje sympatický Spider-man menom Emmet, ktorý znovu porazí doktora Októpusa nie silou (načo by mu bola) ale rozumom a samozrejme láskou. ()

RickDeckard

Tenhle fim je božíííí! Neuvěřitelně hravá a originální story, která naplno využívá svůj trademark včetně desítek cameo figurek z jiných filmů (jež mají i oficiální Lego podobu). Popkulturní, leč inteligentní a místy kriticky sžíravá řachanda dovedená k dokonalosti, která navíc ke konci razantně změní způsob vyprávění a odhalí zcela neironickou myšlenku a zvládne i dojmout. Tvůrčí láska k současnému velkorozpočtovému filmu i těm všudypřítomným Lego cuplíkům je cítit z každého políčka (ehm, dneska už vlastně frameu). Vytvořit na digitálních postavách i okolním světe všechny ty nedokonalosti imitující skutečné plastikové Lego muselo zabrat fůru času (z poloviny vlastní animování, z poloviny hraním si pro inspiraci s opravdovou stavebnicí). Ústřední písnička vás navíc bude nedobrovolně doprovázet ještě řadu dnů, stejně jako bolení bránice. Animák pro každého, kdo má v sobě pořád kousek dítěte, které si chce hrát a tvořit bez pravidel určených shora a zabalených do standardizovaných příruček a manuálů, klidně i (nebo snad především?) se svými vlastními dětmi. 100% ()

Šimpy

"Everything is awesome!!!" Tak to mi bude trvat sakra dlouho dostat to z palice. Jinak filmek to byl dobrej. Škoda pomalého začátku a těžkotonážního středu, závěr už byl zase správně silnej (byť naivní) a pointa příběhové metafory krásně funkční. Navíc spousta vtípků, kdy se člověk mohl pořádně zasmát, ať už úmyslných či neúmyslných, přesto jsem čekal něco víc... ()

campix

Everything is Awesome. Přesně tak. Tady se tvůrci opět dokonale trefili a Lego Příběh je naprostá nefalšovaná pecka překypující spoustou geniálních a zároveň velmi kreativních momentů. Spousta gagů, hlášek a známých postaviček na které mají ve Warner Bros trademark. Jízda od začátku až do konce, která prostě musí bavit všechny. Malé i velké. Zakomponování skutečného světa je už jen třešničkou na dortu a konec je fenomenální. Doporučení všem na chytrou a nezávaznou zábavu. ()

Icefist

Jak animáky nežeru, tak tohle se přežít dalo. Příběh byl sice triviální, ale nenudil a co v mých očích finální dojem pozvedlo na šedesátku bylo závěrečné prolnutí Lego vrstvy s realitou. 60 % Oblíbená část- údiv nad jménem ústřední dámské postavy ()

WolfR odpad!

Neuvěřitelně nechutná a odporná reklama na LEGO. Už od začátku filmu se mi to nelíbilo a lezlo na nervy, avšak pak přišla ona scéna z divokého západu zhruba ve 20. minutě filmu a bylo vymalováno, odpad! ()

majo25

Tohle je fakt boží, tento svět se boří, yeahh, yeahh... Humor a paródia nasilu a za každú cenu sa vždy nevypláca. Odmyslíme teda naschvál trápnu animáciu, zostane nám iba príbeh a humor. Príbeh je veľmi ľahko zabudnuteľný, teda až na ten zvrat v podobe vstupu hraného sveta, ktorý sa mi pozdával zo všetkého toho čačko-hračko-legovačkania asi najviac. ()

BoXBe

Spousta nápadů, spousta práce, dobré fórky, ale nevydržel jsem kontinuálně lsedovat. Jen tak z dálky, občas se pousmál a tím to zhaslo. Nejlepší scéna ve filmu je ranní rozcvička, nákup kafe a příchod Dupla, jinak je to celé spíše fakt takový Lego chaos. ()

mortak

Jádrem filmu je sice pořád ta rákoska upjaté vychovatelky, ale naštestí je obalena tolika nápady, vtípky, odkazy, a akcí, že na povrch pronikne a švihne diváka až v závěru. Ta proměna LEGOmaloměšťáka v LEGOhrdinu byla sice do filmu násilně naroubována, ale čert to vem, když ten zbytek je hravý a zábavný (a klubová bluesová verze Everything is awesome v titulcích nechá na učitelskou rákosku znovu zapomenout). A Neeson jako polda rulez. ()

Iwus.ka

Má duše filmofila byla otřesena. Neskutečný výplach mozku a posléze i střev. Pokud jste tedy krom neklidných nervů navíc i ucpaní, doporučuji tento film, páč by se z něj nejeden posral. ()

Susinnon

kvôli vašim 86 percentám sme dnes utratili 10 eur, ktoré by sme využili oveľa rozumnejšie a hlavne zábavnejšie, napr. zapálením, vyhodením do vetra, spláchnutím do hajzlu atď.... ()

alchac

Kdyby mi někdo ještě před týdnem řekl, že půjdu dobrovolně do kina na mediálně vyhajpovanou reklamu na předraženou dánskou stavebnici, budu se u jejího sledování bavit a ještě tomu tady napálím za čtyři, asi bych hned nasraně volal menežmentu bohnické léčebny a od plic je seřval, aby s těmi dírami v plotě něco dělali. A on by zatím ten někdo byl velmi nadaným věštcem! A vidět po delší době aspoň trochu ruční animace, to také není od věci. Škoda jen těch dvou hnusných a oječených fakanů, co seděli v sále za mnou (a kterým přeji neštovice, černý kašel a záškrt), kvůli jejichž hýkání a srkání coly (jo a samozřejmě hodně zubních kazů) jsem nestihl pochytat všechny vtípky. ()

StanislachKo

Keď si porovnám vlastný skepticizmus keď som sa dozvedel, že takýto film vôbec vzniká (akože wtf?) a mieru mojej zábavy počas jeho sledovania, je tam jasný rozpor. Ale ono to bola veľká zábava! A záverečné hranie na city napriek tomu, že bolo zdatne cez čiaru, veľkoryso odpúšťam, lebo som to s nutnou dávkou nadhľadu zhltol aj s navijakom. Dvojica Lord a Miller po druhý krát naservírovali niečo dokonale švihnuté, originálne, odvážne a hlavne s guľami! (aj keď iba kockatými) ()

URBAN

Páni , vzkutku páni ! Neříkám že by to bylo něco závratného , ale sakra v životě jsem neviděl film ve které by se každou sekundu něco dělo a to doslova . Navíc se mi to stalo u filmu který je spíše taková menší továrna na peníze , ale jak vidím tak i nápady . To provedení bylo prostě báječné , možná trochu nedodělalé protože jsem sem tam viděl nějáké záseky , jenže to se u nových věcí stává .O scénáři ani nemluvě . Různorodost postav tomu ještě přidávala , třeba zlý polda nebo Batman ti to dost rozjiskřili . Jejich hlášky si budu ještě dlouho pamatovat . Jen si uplně nemyslím že to ocení menší děti . A abych nezapoměl všechno je tu boží !!! ( 7.6.14/MAC ) ( 13.6.15/PC ) ( 11.3.18/TV ) ()

tomeek

Strašlivě našlapaný děj, kde není minuta klidu, WTF momenty jak na běžícím páse... popravdě jsem z toho byl dost rozhozený prvních pár minut. Když se ale příběh rozvíjel a na vyprávěcí styl jsem si zvykl, smál jsem se párkrát opravdu hodně od srdce :) Super finiš. 3,5* ()

Prometheus69

Nejde tu ani tak o formu samotnou (kostičky) jako spíš o tu myšlenku o to co se nám tímhle filmem vlastně tvůrci snažily říci.... Tedy hlavně o tu závěrečnou... Samozřejmě že vizuální stránka je nezkutečná a je opravdu vidět že si z tím tvůrci dost vyhráli... Bohužel je to místy až tak průderně infantilní až to nemile bije do očí. To se týká i humorné stránky příběhu... ale vzhledem k věkové skupině které je snímek určen tohle spíš řešit nebudu. Takže za vizuální stránku, nápad a finální myšlenku o které je to celé především a právě na tom to také celé stojí... jinak by se to prostě rozpadlo jak svět z kostiček které nikdo nepřilepil k sobě. Plus za Duplos Denos nezavislost scenos závěrečnost.... která mě nezkutečně pobavila... kdy jsem se smál ještě dlouho po titulkách (BOŽÍ!) pár dobrých forků a scén... nápadů, soundtrack TY 3 HVĚZDY dám.... :) bohužel i přes všechno Batmanovské snažení mě to prostě nepřesvědčilo. Škoda snad příště... ale v této formě, spíš né. :) ()

panMartin

Neskutečně zábavný snímek, který pobaví každou věkovou kategorii. S legem jsme si jako malý caparti hráli asi všichni, takže film chvílemi vrací diváka do dob, kdy bylo strašně fajn postavit si z kostiček cokoliv chce, tak si to musel ihned zamilovat. Ale k mé velké radosti to byla perfektní, zábavná a barevná jízda. Nejvíc potěšili odkazy a postavičky z jiných filmů, knih, dokonce sportu. Takže doufám, že dvojka bude minimálně stejně dobrá. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

Margot Robbie chystá filmové The Sims

23.03.2024

Chris Pratt je Garfield

Chris Pratt je Garfield

02.11.2021

Chris Pratt (Strážci Galaxie, Jurský svět) měl jednu dobu našlápnuto k tomu stát se největší hereckou hvězdou současnosti. Vedle jeho hlavních filmových sérií, které nestojí pouze na něm, mu ale… (viac)

LEGO našlo nový domov

LEGO našlo nový domov

21.12.2019

Přestože série LEGO filmů odstartovala pod hlavičkou studia Warner Bros., společnost LEGO Group nyní hledá nový domov, který se jí nejspíš už dokonce i podařilo vyjednat. Série animovaných filmů… (viac)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Hollywoodem tenhle týden otřásl odchod Phila Lorda a Chrise Millera od sólovky Hana Sola. Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy je propustila měsíc před koncem natáčení, jelikož se jejich vize začala… (viac)