Lego príbeh

• Česko LEGO® příběh (viac)

Príbeh filmu nakrúteného pomocou počítačovej animácie podľa pôvodného scenára sleduje osudy Emmeta – obyčajnej, dokonalo priemernej minifigúrky LEGO, ktorá je omylom považovaná za najvýnimočnejšiu osobu, ktorá jediná môže zachrániť svet. Je odvedený do spoločenstva cudzincov, ktorí sa vydali na veľkolepú výpravu proti zlému tyranovi. Emmet je na takúto cestu zúfalo nepripravený, čo prináša množstvo komických situácii. (TV Markíza)

Seti

Bezpochyby svěží a originální námět beroucí si na paškál světový hračkářský fenomén a jeho skutečný účel, respektive skutečný účel hraček obecně. Co se scénáře týče, tak se jedná o parodii na klasický příběh Vyvoleného, jenž v sebe nejprve musí začít věřit, aby mohl posléze všechno a všechny zachránit. Velmi povedeně tvůrci zvládli také provázání lego světů s realitou. Trochu zklamáním je pak celková zábavnost, kdy mě až na několik gagů a popkulturních odkazů scénáristé moc rozesmát nedokázali a v tomto ohledu jsem rozhodně očekával víc. I přesto je však je však Lego Movie svěží animák, který dokáže zaujmout všechny věkové kategorie. ()

CSSML

Povedená blbina napěchovaná originálními gagy, místy až příliš zběsilá a ulítlá. NEVHODNÁ PRO DĚTI! Za prvé obsahuje dost vtípků týkajících se nedětských věcí: vulgárnosti, variace na Velkého bratra, stádovité myšlení, romantické vztahy apod. Za druhé může zhlédnutí filmu dětmi nepříznivě ovlivnit rodinný rozpočet, jelikož se jedná o dobrou reklamu na Lego. ()

jirijost

By jsem hodně zvědavý co z tohohle výborného nápadu může vzniknout, bohužel moje očekávání se nevyplnila a po většinu filmu jsem byl spíše zklamaný. Začátek byl sice velice zajímavý a já říkal že je to moc pěkně udělané a hezky se na to kouká, bohužel k tomu všemu je přidán velice podivný příběh, ve kterém se po celou dobu filmu člověk akorát ztrácí a poslouchá nesmyslné dialogy, které se jen snaží být vtipné. Dá se říct ž celý film zachránila až poslední čtvrthodina kdy se zapojili i reálné postavy a celý příběh dosáhl úplně jiných rozměrů. Většinu filmu jsem uvažoval o dvou hvězdách ale ten konec mě přesvědčil že musím aspoň tu jednu ještě přidat. Přesto jsem od animovaného filmu kde je všechno z Lega čekal o hodně víc. ()

iXtr3m3

Tak toto bola iná šleha. Toto mi sadlo, toto bolo super. Dokonca dcérka, ktorá ešte nevie riadne hovoriť žerie minimálne ústrednú pesničku "Všechno je tu boží" :) ()

Jaccobos

Když se člověk zamyslí, je tu mraky super myšlenek, které nejsou zdaleka tak banální jako všechny ty supercool vtipy jako třeba kosmonaut z 80. let, kterému se helma zlomila přesně na tom místě, kde se lámala a to, že chce pořád dělat raketu. Ale vážně - například otázka jako: je zlo uniformit a dobro kreativita? nebo Dobro řád a zlo chaos? :) ()

Zagros

Hmm, absolutně nechápu, co se na tomhle filmu lidem líbí. Nejsem žádný velký fanoušek lega, za mlada jsem měl asi dvě stavebnice (mínus jedna hvězda?). Od filmu čekám nějakou originalitu, ne jen vykrádačku a parodii na jiné filmy (mínus druhá a třetí hvězda). Filmové postavy, i ty animované, mi musí být sympatické a ne být jen ukřičené hromádky kostek (mínus čtvrtá hvězda). No a raději toho už nechám, nebo nezbude ani ta poslední... ale jen tak tak ()

see_sawandrew

Kanonáda nápadů s dynamickou akcí a nádherným přesahem, který vás donutí řvát, jako by vám bylo pět. Nejlepší animovaný film všech dob. 95% ()

Perry-

Neskutečně našlapaná pecka. Batman hlásí jak o život, Vitruvius správně mystický a finální zvrat ... Everything is awesome => 100% ()

duddek

Film má trochu volnější rozjezd a zaujme spíš animace (podobná Panice v městečku, zvlášť např. při ranní hygieně) než nějaké vtípky. Asi nemůžete čekat, že byste se celou dobu řezali smíchy... ale překvapivě to vynahrazuje akce. Pořád se něco děje, často tak rychle, že je to až nepřehledné. Povedla se "intertextualita", tzn. odkazy na všechno možné od renesančního i želvího Michelangela přes Milhouse nebo Hvězdné války až po nejrůznější druhy lega. Hvězdu navíc ale dávám za poselství, jako vystřižené z Nekonečného příběhu. Musím potupně přiznat, že já jsem měl vždycky sklony být oním lordem Byznysem. Všechno hezky podle návodu, na svém místě, a běda, jak by si chtěl někdo postavit něco vlastního. A když už jsme něco svého stavěli, opět bylo nutné pečlivě zdokumentovat stavební postup. No jo, tak v příštím životě napravím. :) "K neviditelnému letadlu!" :) ()

VIPerson

Možná trochu nadhodnocené, ale opravdu jsem se bavil a nepamatuju si kdy jsem odcházel z kina takhle spokojený. 3D sice k ničemu, ale peněz netřeba litovat.... ()

Stružák

Hezký, vtipný, nápaditý, provedený do posledního detailu. Svět lega diváky naprosto pohltí a nepustí až do záverečných titulků (fakt jsem se po skončení filmu divil, co to okolo chodí za divný lidi z masa a kostí :-D). Lego příběh má v sobě spoustu (ale opravdu mraky) dobrejch nápadů, stavebnicovej potenciál je tu využitej do poslední kapky. Je to plný hezkejch detailů, kde se vyplatí nesledovat pouze hlavní děj, ale i to, co se odehrává okolo. Potěší i množství odkazů na nejrůznější filmy, nebo jenom přítomnost některých lego pajduláků, které dobře známe z dětství (duch, indiánskej náčelník atd.), nostalgie tady zabírá na plný pecky. Nicméně přestože jsem zatím film vyzvedával do nebes, nemůžu tu pátou hvězdu přidat. Nějak mi vadila ta akční část, která podle mě do podobných "rodinných" animáků nepatří. Jasně, ani svět z kostiček lega není jedna velká pohádka a jasně, sem tam se v příběhu něco akčnějšího stát musí. Ale tady toho bylo tak nějak moc. Tak jako tak, výslednej dojem mi to nezkazilo a Lego příběh můžu bez váhání doporučit. Rozhodně to je kousek, na kterej se kdykoli rád podívám znovu. ()

Neshika

Po vší té chvále, co jsem na film slyšel jsem si ho prostě nemohl nechat ujít. Kvůli zpracování se musel přestavět strop, avšak tak vysoký potenciál se nesetkal s vyplněním. Jednotlivé úseky filmu jsou bezva, ale film jako celekmá moc banální zápletku. ()

MaaaR@

Všechny ty popkulturní narážky mě hodně bavily, o tom žádná. To je taky ale tak všechno, oživlé postavičky, děj a ani morální ponaučení z něj plynoucí mě nějak zvlášť neoslovily. ()

Ledkodlaq

Nejen pastva pro oči, ale tentokrát jsem se i celkem bavil. Klobouk dolů před obrovským číslem člověkohodin skládání plastových dílků do podoby filmu. ()

Hanys_

Chytré - to každopádně (zvlášť když přijde závěr), ale většinu času boužel nijak extra zábavné. Ale hláškující batman je luxusní, to zas jo. ()

dopita

Vůbec mě nebavil svět Lega, přišlo mě to dementní. Příběh není ničím vajímečnej (to se dalo čekat) a závěr jsem dokoukal téměř v komatu. Abych náhodou nebyl málo otrávenej, tak se tam ještě musí objevit tlama Will Ferrell. Ach jo, to jsem si zas dal... Pár vtípků se povedlo, ale jinak je to Kravina akorát pro děcka a LEGOnostalgiky. ()

Tessie

Kostičky, panáčci, komixové postavičky.. krásně barevný svět, ve kterém i prach, dým, vlny a všelijaké detaily byly pečlivě poskládany a perfektně převedeny do filmu. Nemám tušení, kolik za tímhle bylo opravdu hodin práce, ale rozhodně se to vyplatilo. Až teda na ten závěr, no.. Ten si mohli odpustit. ()

tom.nosek

Nedokážu si představit, že by se dalo z Lego Movie vytřískat víc, než se podařilo. Já na ty animovaný filmy moc nejsem, takže u mě 4 hvězdy, ale svým způsobem je geniální, že do sebe všechno tak zapadá. Jsou to tedy 4 opravdu poctivé a zasloužené hvězdy. Jsem zvědav, co ukáže dvojka. ()

Kamiiik

Jako malá jsem si s legem hrála pořád, milovala jsem ho, tak jsem byla zvědavá, co s tímhle nápadem provedou. Jsem dost zklamaná. Zpracování sice bylo parádní, ale to je asi tak všechno. Příběh nezaujal, rádoby vtipné hlášky vtipné nebyly a konec to teda dotáhl do velikosti nevelikosti. Jediné co z tohoto filmu mám, že bych jako malá taky chtěla takhle obří stavebnici... ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

Margot Robbie chystá filmové The Sims

23.03.2024

Chris Pratt je Garfield

Chris Pratt je Garfield

02.11.2021

Chris Pratt (Strážci Galaxie, Jurský svět) měl jednu dobu našlápnuto k tomu stát se největší hereckou hvězdou současnosti. Vedle jeho hlavních filmových sérií, které nestojí pouze na něm, mu ale… (viac)

LEGO našlo nový domov

LEGO našlo nový domov

21.12.2019

Přestože série LEGO filmů odstartovala pod hlavičkou studia Warner Bros., společnost LEGO Group nyní hledá nový domov, který se jí nejspíš už dokonce i podařilo vyjednat. Série animovaných filmů… (viac)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Hollywoodem tenhle týden otřásl odchod Phila Lorda a Chrise Millera od sólovky Hana Sola. Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy je propustila měsíc před koncem natáčení, jelikož se jejich vize začala… (viac)