Lego príbeh

• Česko LEGO® příběh (viac)

Príbeh filmu nakrúteného pomocou počítačovej animácie podľa pôvodného scenára sleduje osudy Emmeta – obyčajnej, dokonalo priemernej minifigúrky LEGO, ktorá je omylom považovaná za najvýnimočnejšiu osobu, ktorá jediná môže zachrániť svet. Je odvedený do spoločenstva cudzincov, ktorí sa vydali na veľkolepú výpravu proti zlému tyranovi. Emmet je na takúto cestu zúfalo nepripravený, čo prináša množstvo komických situácii. (TV Markíza)

Philcze

Nenuceně dojemný příběh schovaný v audiovizuálně nářezovém obalu. Jeden z těch filmů, který jsem chtěl při jeho sledování několikrát zastavit. To abych se pořádně podíval na všechny detaily nádherně zpracovaného Lego světa, samozřejmě. Lord a Miller navíc využívají nepřeberného množství hostujících postaviček a odkazů k posunutí příběhu, nikoliv pouze "for show". A i když mě twist nepřekvapil, tak mě rozhodně potěšil, a ve výsledku absolutně dojal. Your turn, Pixar. 90% ()

stration

Čekal jsem, že to bude celkem zábavná, barevná jízda. Ale k mé velké radosti to byla perfektní, zábavná a barevná jízda. Nejvíc potěšili odkazy a postavičky z jiných filmů, knih, dokonce sportu. Pořád se něco děje, nestačíte ani stíhat všechny gagy a odkazy. Finále pak bylo střízlivě dojemné s ponaučením jak pro caparty, tak pro rodiče. Nevím, jestli jsem dal pět hvězd jinému animáku než od Pixaru. Tady ale zatím musím. Už jen díky tomu, že se těším na další reprízu. Tak repríza zatím nebyla. Okouzlení rychle vyprchalo. Musím jednu hvězdu sebrat. I tak velice povedený animák. ()

Easykk

Raketá, raketáá, raketááá:))) Neskutečně hranatá jízda, kde se těšíte na každé další drncnutí, protože o tom to Lego přeci je. Fantazie tvůrců pracovala na 200% a já se bavil snad líp než ty děti okolo:D Hane nakopni hyperpohon :)))) ()

MATADOR

Everything is awesome! Jestliže to nešlo před 20 lety, jde to teď a s dlouho prodlevou i my, kteří na LEGO ve svém mládí vyrůstali dostávají opožděně svůj pořádný LEGO film. Spousta narážek, husté postavy, především pak Batman =)) ()

katuska138

Tenhle animák má podle mě veškeré kvality starého dobrého pixaru. Příběh pro děti s odkazy pro dospělé s poučením na konci. Skvělé kulturní odkazy, skvělé hlášky a k tomu všechno z lega. Frozen se mu nehrabe ani na paty. ()

Toyotomi

Já nevím, není to nic geniálního, ale... mě se to prostě líbilo. Je to takové roztomilé, infantilní, místy vtipné a s docela zajímavým závěrem. Já se dobře bavil, kolegové. ()

PogoJoe

Nějak nemůžu z hlavy dostat chytlavou melodii "Everything is awesome..." Pozitivní, ultra vtipné, nabité super nápady - tyhle kostičky mi zvedly náladu. ()

togaf

Tomu říkám povedená reklama na Lego. Sama jsem si s legem nikdy nehrála, ale kdyby ano, taky by můj kluk byl Batman. Všechny ty úžasné vychytávky mě bavily stejně jako příběh, který v poslední třetině získá až existenciální přesah. Navíc původní znění je opravdu skvělé a kdybych žila v Emmetově Lego světě, taky by můj oblíbený pořad byl "Kde mám kalhoty." ()

dom156

Velmi kvalitně a zajímavě udělaná práce. Během filmu jsem občas, až byl jakoby vtažen do děje a opravdu mě se to moc líbilo. Ke konci s příchodem i reálných herců malinko ztratil film lesk a malinko narušil kontinuitu celého díla, ale to se dá prominout i díky tomu, že nám to vysvětluje dále děj. Po vizuální stránce to byla pastva pro oči a dokonce jsem se v průběhu filmu vrátil o pár let zpátky do dětství. ()

salalala

Everything is awesome. Nudný a nezáživný product placement o délce sto minut? Ale kdeže, Lego Movie je nesmírně chytrou a v rámci žánru unikátní inteligentní podívanou, která paradoxně doplácí jen na svou dokonalost. Dvojice Lord, Miller od začátku nasazuje až neskutečně kulometné tempo, v němž je obří množství barviček, postaviček, situací, prostředí a vtípků, že prostě není možné je napoprvé všechny rozpoznat, užít si je a docenit. Tvůrci natočili jakousi satiru na současný svět, do níž naroubovali plno odkazů na slavné filmy ("Get off my train") a plno sofistikovaného humoru, který baví po celou dobu. Oba dva režiséři mají evidentně nápadů na rozdávání a jejich režijní invence je takřka neuvěřitelná, protože to, jak si dali záležet na vzhledu všech postaviček, nenásilně diváka provedli historií stavebnice Lego a velmi přirozeně vedle sebe postavili několik superhrdinů, je až fascinující. Závěrečný zvrat, který staví vyznění filmu do jiného světla, je nečekaný, nápaditý a velmi působivý. Vysloveně potěší i originální znění, v němž se vystřídá několik hvězd, které si své úlohy jednoznačně užívají. Jediným důvodem, proč vlastně ubírám hvězdičku, je to, že po oslavných ohlasech jsem asi čekal o chlup víc a že zkrátka některých odkazů a vtipů si nejde při sebelepší vůli při prvním zhlédnutí všimnout. 80% ()

gegina31

Po prvním odporu a nechuti si to vůbec pustit, protože je to jedna velká reklama na lego, neskutečná sranda a zábava. Čím to je, že čím míň čekám, tím je film úžasnější. Jeden z nejlepších animáků, co jsem si kdy pustila. Dokonce mě překvapil i hlubší smysl celého filmu na konci. S chutí se na to podívám znovu. ()

Hamaradža

Samozrejme že uber-komerčná zábava pre celú rodinu, ale tak prepchatá nápadmi že nejde nezdvihnúť všetky palce hore. Dokonalá animácia elegantne a neočakávane skĺbená s tými naj-klišé rodinnými hodnotami (mám na mysli záver s Ferrellom) ()

TominoLa

Takový zážitek u animáku už hodně dlouho nepamatuji. LEGO® příběh je zábavný, dojemný, plný nápadů a hlavně je BOŽÍ. Přesně jako dříve Pixar. 9/10 ()

Aleee89

To je taková konina, až je to skvělé. Animovaný film, co má styl. Animovaný film, který je úplně jiný než ty ostatní a vůbec není určený dětem, naopak se u něj zabaví dospělí. Tolik absurdit, hlášek, narážek, ironie, sarkasmu a parodování, ale přesto to dokonale drží pohromadě a má to myšlenku. Já jsem se bavila. ()

kajas

"RAKETA!" Hodný a zlý polda, předražené kafe, Han Solo a jeho hyperpohon, Batman (velký palec nahoru za skvělý nápad nechat ho v češtině nadabovat Davidem Novotným, jehož hlasem promlouval Bale v Nolanově trilogii ;)), všechny tyto aspekty vytvářejí jeden z nejzajímavějších a nejzábavnějších animáků, který jsem kdy viděla. Snad bych možná trošičku zkrátila stopáž, ale jinak..ehm..všechno je tu božííííí! ()

Dont

Nejzábavnější jsou četné odkazy do komiksového světa nebo na Star Wars, některé byly fakt parádní (třeba hláška s hyperpohonem nebo postava Batmana), bez nich bych více jak tři hvězdy nedal. Závěr mírně připomíná Toy Story, ale to se mi taky líbilo, takže proč ne. :-) ()

marleyy

80% Kino. Pěkně barevný filmeček s miliardou odkazů a easter eggů, který má za cíl pobavit, což se mu podle mého názoru náležitě daří. Batman s Gandalfem vládnou, Will Ferrell je taky velice v pořádku. Phil Lord a Christopher Miller mají před sebou velkou budoucnost a já na ně budu sázet. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

Margot Robbie chystá filmové The Sims

23.03.2024

Chris Pratt je Garfield

Chris Pratt je Garfield

02.11.2021

Chris Pratt (Strážci Galaxie, Jurský svět) měl jednu dobu našlápnuto k tomu stát se největší hereckou hvězdou současnosti. Vedle jeho hlavních filmových sérií, které nestojí pouze na něm, mu ale… (viac)

LEGO našlo nový domov

LEGO našlo nový domov

21.12.2019

Přestože série LEGO filmů odstartovala pod hlavičkou studia Warner Bros., společnost LEGO Group nyní hledá nový domov, který se jí nejspíš už dokonce i podařilo vyjednat. Série animovaných filmů… (viac)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Hollywoodem tenhle týden otřásl odchod Phila Lorda a Chrise Millera od sólovky Hana Sola. Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy je propustila měsíc před koncem natáčení, jelikož se jejich vize začala… (viac)