Oscar

Keď sa podnikateľ Bertrand dozvie, že jeho dcéra je tehotná, a ešte k tomu s jeho šoférom Oscarom, zúri. Mal totiž celkom iné plány a chcel ju dobre vydať za dôležitú osobu. Situáciu však skomplikuje tretí potenciálny zať, ktorý sa objaví na scéne... (STV)

domirovec

Kufříkové šílenství s maniakálním Funesem v hlavní roli, který se z toho všeho už naprosto zbláznil. Nabité humorem, zamotané do bodu naprostého zmatení a hromada skvělých hlášek. Vynikající komedie. 5/5 ()

Joeey

Na film přehnaně ztřeštěné! V divadle by se mi nejspíš tajil dech, kdyby představitel hlavní postavy, Bertranda Barniera, hrál takto dynamicky po celou dobu představení. Louis de Funès si samozřejmě zaslouží poklonu, ale tenhle příběh mi do filmu moc nesedí. Je to však tak bláznivé, až je to hezké. A za ty záměny kufrů, na čemž stojí pointa, stejně ty 4* musím dát. ()

Véronique

Možná jsem zcela nepochopila zápletku, na mě to ale bylo moc nudné a nezáživné - přes všudypřítomný živel v podání Louis de Funese. Celý film působí komorně, jako velká studiová šaráda, které vévodí záměna kufříků. Na můj vkus to ale bylo až moc "přeplácané" - a to ve všech ohledech. V jiných francouzských komediích to je koření, přidaná hodnota. Zde se mi to však moc nezamlouvalo... ()

Miki68

Na rozdíl od filmu Hibernatus je tahle komedie dodnes velmi vtipná. Jde o konverzačku, kterou si velmi dobře dokážu představit i na jevišti divadla (vzpoměl jsem si na Brouka v hlavě, který běl také takový spád a vtip). je pravda, že tady bylo vidět, jak všichni herci ve vedlejších rolích hrajou na LdF. A on smečuje. Velmi vtipné. ()

rainman93

Bravo! Bravo! Bravo! Neexistuje role, která by de Funesovi sedla lépe než tato. Zavřete lva do klece a on ji naplní svým řevem a všichni oněmí úžasem!!! ()

tranquill

"Co se stalo? .. On se zbláznil! .. A co se stalo dál?" Záměna za záměnou a totální exhibice Louise de Funese. Prostě naprosto podařená taškařice s uuukrutánsky dlouhým nosem :-D "Vy tady pořádáte karneval?" ()

GIK

Neuvěřitelně ukecaná divadelní fraška, kde se neustále mele pantem, většinou dva až tři herci najednou, na vteřinu není klid, aby si divák alespoň trochu odpočinul. Aby to vyvážili, tak sem měli dát alespoň jednoho herce uspornějšího herectví, který by trochu klidnil situaci, ale je to přesně naopak, všichni tu jsou konverzační mistři a trumfují jeden druhého, až se z dabingových mikrofonů kouří. ()

Torgal

Tieto zmätkárske francúzske komédie sa mi nejak nevedia dostať pod kožu. Nekonečný sled príchodov a odchodov postáv navyše na sto honov smrdí divadelnou predlohou, čo mi tiež neimponuje. Funés hrá svoj typický uzlíček nervov, ale tentokrát túto nekonečnú sériu prekomplikovaných šialených zvratov a situácii vyššie nevytiahne. 5-/10 ()

NiaWolf

Z té herečky "Oskarovi" dcery se mi zvedá kufr jen ji slyším. Ten přeháněný jekot a ta vztahová motanice...hodně slabé. Ale je fakt, že to poprvé vidím až dnes, ale stejně by mi tenhle film nechyběl. ()

fandalehy

Tak tahle divadelní-filmová komedie mě popravdě moc nezaujala. Spíše jsem se nudil u nekonečných málo vtipných dialogů Louise de Funese a chlapíka co ho vydírá. Přesto dávám tři hvězdy, ale jen kvůli Funesovi a skvělému dabingu Františka Filipovského. ()

markotter

Po dlouhé době komedie, u které jsem se smál od začátku do konce, někdy to byl jenom úsměv, jindy řehtání na celé kolo. Škoda, že Francie už nemá takového druhého LDF a že vůbec její filmy šly svou kvalitou o hodně dolů než před 30-40 lety. ()

Veseldaa.!

Famozní komedie, kterou v první řadě táhne svým geniálním výkonem velký Louis de Funés. Jako mám Louise samo o sobě rád, tak i tuto, místami až "bláznivou jízdu" jsem si zamiloval. ()

E lan

Nevím, ale tenhle film mě opravdu nechytl a to mám Louise opravdu hodně rád. Nějak tam nefungovali ostatní protagonisté, režie dabingu se nějak nevyvedla a tak nějak celkově film působí divně. Na Funése hodně slabé... ()

waska

Skvělý film o "nezbedném kufříku". Bohužel ( za to ale nemůže film samotný ) jsem byl maličko ovlivněný Oskarem americkým ( Stallone ) a tak jsem věděl, co se musí stát. I přesto je to ale skvělá zábava s nesmrtelným Louis de Funésem. ()

FireTight

Skvělá francouzská konverzační komedie s Funèsem na vrcholu svých sil. Ano, může vám vadit komplikovanější a hlavně zamotanější děj odehrávající se prakticky pouze v domě, jenže to všechno do sebe tak nádherně zapadá, že by byl hřích se ani jednou nezasmát! Vždyť když namátkou uvedu - "Papá, budeme mu říkat Blauise!" (tady fakt nevím, jak se to píše, to jsem tak trochu tipoval); "Co si myslíte o mé dceři?" "Měla by posilovat zádové svalstvo!", musí vám být jasné, že se u téhle komedie pobavíte pokaždé, kdy se vám zamane. Skvělý Funès, dobré výkony zbylého "komparzu", zábavná výměna kufříčků a názorů vůbec. Jak řekla moje máma při vrcholném výstupu Funèse v posilovně: "No, divíš se, že měl infarkt?" :D Když tak o tom přemýšlím, je škoda, že jsem nikdy nemohl zajít na divadelní verzi, třeba byla ještě lepší...? Vlastně, to už by asi ani nešlo! ()

krizi

Střeštěná komedie, se skvělým de Funèsem. Ty jeho grimasy nemají chybu a když se k tomu přidá ještě dabing Františka Filipovského, tak se to musí líbit. Mimochodem de Funès bez dabingu je poloviční, takže jeho filmy jsou jedny z mála, které dabing nekazí. ()