Oscar

Keď sa podnikateľ Bertrand dozvie, že jeho dcéra je tehotná, a ešte k tomu s jeho šoférom Oscarom, zúri. Mal totiž celkom iné plány a chcel ju dobre vydať za dôležitú osobu. Situáciu však skomplikuje tretí potenciálny zať, ktorý sa objaví na scéne... (STV)

Han22

Geniální konverzačka a i když tento typ filmu není vůbec můj styl, díky svým záchvatům smíchu opravdu nemůžu dát méně. ()

Zagros

Louis de Funes je prostě úžasný a pokud dostane roli, která mu je šitá na míru, exceluje a dokáže utáhnout klidně sám celý film. Ostatní mu jen sekundují a po skončení filmů si je vlastně ani nedokáži vybavit. To je pro mě trochu problém, ke skvělému filmu bych chtěl i skvělé vedlejší role. Například Senzační prázdniny jsou mnohem lepší. Navíc konec bohužel sklouzne na úroveň komedie dell'arte, která bývá vždy podobně překombinovaná a přespříliš ukecaná, což není můj šálek čaje. Přesto jsem se dobře pobavil a jako výtečné odreagování mohu jen doporučit, ale na nic víc to není. ()

Ripley

Neskutečně ukecaná komedie u které jsem se nudil a která by se hodila spíše na divadelní prkna.Funes sice ze sebe ždímá maximum a má zde maximum prostoru,ale film je jen jedna osmdesátiminutová zamotaná scénka.Pro mne nejméně zábavný film s Funesem. ()

noby

Vezmi ztřeštěného Funése, hoď tam bláznivou architektonickou kreaci, přidej dvě dcery, tři nevěsty a tři ženichy, tři stejné kufříky, zalij starým dobrým francouzským humorem a dostaneš milou bláznivou komedii. A kdyby tam všichni nehráli tak hrozně divadelně, dostaneš ode mě i čtyři hvězdy. ()

Paity

Abych přiznal pravdu, tak Oskar s králem komiků Louisem de Funesem není pro mne zrovna to pravé ořechové. Musím se přiznat, že více mám rád tu samou komedii se Stallonem. Můžete mne za to nenávidět, ale je to tak. ()

Tessie odpad!

Nevkusné, trapné, ubohé.. Funes si zase myslí jak je legrační a vtipný a přitom je opravdu nudný v ošklivém přeplácaně zařízeném domě. Kam se hrabe na Stalloneho, s ním měl Oscar vtip a šmrnc, originál opravdu děs běs. V tomhle případě se kopírování Amíkům povedlo o sto procent lépe. ()

provitamin

Tento film som si pozrel kvôli Funesovi, ale práve to čo malo byť veľkým plusom, sa u mňa stáva čoraz väčším mínusom. A čo to je? No ten cholerický herecký výkon Funésa. On vlastne hrá stále to isté, len s menšími obmenami a akosi sa mi to už prejedlo, som si ho musel odobrať z obľúbených hercov. Inak scenár je celkom fajn, humorné a komické situácie vyvolané zámenou kufríkov a ďalšími nedorozumeniami. 70% ()

jakeer

Je to dobré, zábavné, funésovka so všetkým, čo k tomu patrí. Ale strašne z toho cítiť, že je to divadelná hra prerobená na film. A to ja nemám a v tomto prípade to je z toho strašne cítiť. ()

ondrula

Funès hraje jako Pámbu a Filipovský se svým dabingem překonává. Některé scény, které jsou považovány za vrchol filmu (exhibice s nosem), mě jen tak lehce pobavily, zatímco osvědčená Funèsova nerudnost a neomalenost (zde typicky v interakci se svým sluhou) u mě vyvolávala takové záchvaty smíchu, že jsem musel vždy film na chvíli zastavit, abych se mohl vysmát. Komik - silák Mario David zase měl poměrně dost prostoru ukázat, jaký komediální talent se v něm skrývá a je škoda, že byl odsouzen jen k epizodním rolím. Jediná věc, která mi na filmu vadila, byl jeho zjevný divadelní původ a také onen tisíckrát omletý divadelně - komický koncept o záměně lidí či věcí (zde oboje) a z toho plynoucí kaskáda hromadících se nedorozumění. ()

Rozjimatel

2 dávam len s prihliadnutím na partnerku, ktorá sa dobre bavila. Inak pre mňa veľmi slabé. Tento druh "humoru" ma míňa veľkým oblúkom. To preafektované šaškovanie ma ani trochu nebavilo, skôr mi to pripadalo trápne. Ani tie situačné vtipy neboli smiešne, napr. neustále opakovaný vtip s kufríkmi. S Funesom mám ten istý problém ako s Buriánom - obaja keď sú stredobodom filmu, tak si ho svojim šaškovaním ukradnú celý pre seba a potopia všetko ostatné, čo by mohlo film dotvoriť. Celková kvalita je potom v kýbli. ()

kebom

Ostatní herci Funésovi s priveľkým rešpektom iba nahrávajú, americká verzia sa mi zdala vyorvnanejšia po celý čas filmu. ()

ekomo

Krásný příklad typické francouzské komedie se špetkou zmatku, která obvykle vyvrcholí zjištěním, že hlavní hrdinové pokračují ve velké hádce i po skončení snímku. Tahle krásná komedie je určitě jejím nejlepším příkladem. Pohodová rodinka v čele Funes a Gensac no a pak obvykle nějaká zlobivá dcera, která si chce jiného ženicha než její tatík schvaluje, to je jen začátek série hádek a zmatků. ()

AIMÉE

Docela příjemná komedie s opět bláznivým, chvílemi vyšinutým Funesem, jenže i když téměř všechny jeho komedie jsou o tom samém suveréním a velmi hlučným chlápkem, většinou se člověk při tom dobře baví. Obzvlášť když mu český hlas vdechne výtečný pan Filipovský. ()

aLPaC

Výborný film s mistrem zábavy Funesem (kterého stejně dobře dabuje mistr Filipovský), odehrávající se jako například Kočka na rozpálené plechové střeše celý v jednom domě. Nejvíce jsem se pobavil při výměnách kufrů, ale i vše ostatní je skvělé. No a závěr je třešnička na dortu. ()

Piri

Oddychová komédia, ale zdĺhavá, oproti americkému remaku, aj keď ten je podstatne dlhší. Tento francúzsky originál je nudný. Celé to ťahá famózny Funes a v tom je ten problém, ostatné postavy sú ako keby mimo hru. Amíkom sa podarilo z toho spraviť svižnejšiu komédiu bez fádneho opakovania sa a všetky postavy tam mali svoj priestor, na ktorú sa dá pozerať takmer stále, na francúzsku verziu sa stačí pozrieť raz a už nemáte veľkú chuť to zopakovať. ()

filipvrbik

Je to tak vtipné, že jsem se smíchy rozkašlal, a to se mi už dlouho nestalo.. Naprosto fantastický Louis de Funès zde hraje asi svoji životní roli (samozřejmě značně podpořenou dabingem Františka Filipovského), i četníci se můžou jít zahrabat.. Že to je příliš zamotané? Ale kdepak, prostě jeden kufříček je s prádlem, jeden s diamanty a jeden s penězi, to je celé...100% ()