New York roku 1934. Legendární Angelo "Snaps" Provolone slibuje svému umírajícímu otci, že opustí svoji gangsterskou dráhu a obnoví čest rodiny. Jeho náhlá přeměna je podezřelá nejen mafiánovi Vendettimu, ale i policii. Jednoho dne je Snaps surově probuzen svým účetním, který mu neomaleně oznámí, že potřebuje zvýšit plat, aby se mohl oženit s jeho dcerou. Snaps však zjistí, že tento mladík ho okradl o 50 000 dolarů a požaduje, aby je vrátil. Účetní nabízí jako svatební dar kufřík klenotů. Tento kufřík se pak stává předmětem mnoha záměn, nedorozumění - a nakonec i šťastných shledání... Oscar je návratem ke gangsterským komediím z třicátých let. Dominující hvězda Sylvester Stallone, nákladná produkce, kostýmy a vynikající herci okamžitě vyvolají vzpomínku starého Hollywoodu. (oficiálny text distribútora)

lennyd

Angelo "Snaps" Provolone slibí svému otci na smrtelné posteli (otci na smrtelné posteli, nikoliv Angelo na smrtelné posteli), že zanechá svého "řemesla" (mafiána) a začne se živit poctivě. Po smrti otce se rozhodne svůj slib splnit, když mu jeho účetní přichází oznámit, že by potřeboval zvýšit plat - aby se mohl oženit se svou dcerou. Než to stihne Angelo pochopit, je na scéně skutečná i fiktivní dcera, neurotická manželka, duo krejčích, učitel spisovného jazyka, bankéři či newyorští detektivové, ale hlavně taška s penězi, taška s diamanty a taška se spodním prádlem odcházející uklizečky. Než den skončí, je Snaps pevně rozhodnut, že z "poctivého" života by se stoprocentně zbláznil ... Sice filmy, kdy po půl hodině není jasné kdo je vlastně kdo, moc nemusím, ale Oskar se povedl (a tím myslím i skutečného Oskara, který se možná také objeví). Stallonemu role polepšeného mafiána padla dokonale, a ostatní na scéně dokonale zastínil (jak by ne, když z obrazovky vlastně neslezl). Rozhodně si hodlám vyčíhnout předlohu, která by měla být ještě zábavnější ... ()

Paldiny

Neutíchajúce slovné prestrelky, prekombinovanosť z akej sa zatočí hlava a dej páchnuci divadelnou predlohou. Tak vyzerá gangsterka čo sa prakticky nepohne z baráku a zakladá si len na hravých prešmyčkách a do posledného herca známych tvárach. Škoda iba väčšieho priestoru pre nudnejšie momenty a zvýšeného afektu slečny Oscarovej. ()

kaposlav

Asi po polovičke filmu som si uvedomil, že sa to dejovo ponáša na film Oscar s Funesom, ktorý som videl pred niekoľkými rokmi. Moc dobre som si nepamätal ako sa to skončilo, alebo vôbec ako to prebiehalo, tak som si film so Stallonem vychutnával. Nič to nemení na to, aj keď je to remake, že film je výborný a za 5*. ()

Ilhan

Tak to byla teda motanice, to se jen tak nevidí. Francouzký originál jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat. Nic to však nemění na tom, že jsem se po chladnějším rozjezdu skvěle bavil, protože co poté přijde je bezkonkurenční, tolik zápletek, záměr a zvratů na hodinu a třičtvrtě víc než dost a navíc skvělé hlášky a skvělí herci. 70 % ()

TeeAge

Od dedstva bol pre mňa Stallone niečim výnimočný. Dodnes to neviem opísať, čím. A napriek tomu, že tento žáner nemám v láske, díky nemu som nemal probém to dopozerať. A to, že Oscar, o ktorom je pomenovaný celý film, sa objavý až na konci a aj to len na pár sekúnd, je veľmi nápaditý ťah. Niečo ako obraz menom Horiaca žirafa od Salvadora Daliho. (ak nepoznáte, vyhladať na google, a pochopíte :) ()

• Natáčelo se ve státech Florida (Orlando) a Kalifornie (Los Angeles). (Varan)
  • Noc poté, co bylo natáčení dokončeno, zničil požár několik pásek, několik přívěsů herců (včetně toho Tima Curryho), všechny kostýmy a 21 cenných veteránů. Produkce se zastavila na dva týdny, zatímco se znovu vyráběly všechny kostýmy. Strážný, který hlídal auta, se později přiznal, že požár založil. (The_God)