Oscar

Keď sa podnikateľ Bertrand dozvie, že jeho dcéra je tehotná, a ešte k tomu s jeho šoférom Oscarom, zúri. Mal totiž celkom iné plány a chcel ju dobre vydať za dôležitú osobu. Situáciu však skomplikuje tretí potenciálny zať, ktorý sa objaví na scéne... (STV)

pekkanik

Musím dať 5, prvýkrát som to videl ako asi dvanásťročný, po skončení ma bolelo brucho, hruď, hrdlo... od smiechu. Po dlhých rokoch som si to pozrel znova, stále výborná zábava, vražedné tempo a nesmiem zabudnúť na výborný dabing. ()

Cathrina

"V tom kufříčku! Ku - ku - ku!" Nejlepší komedie s Funèsem! :) A všechno na pár metrech čtverečních. Holt, když někdo umí tak umí! ()

eMovieMan

Podle mého názoru absolutně nejlepší Funesova komedie, kterou jsem mezi všemi cetniky, kridylky a stehýnko objevil až teď. Spíše divadelní žánr konverzační komedie, ale dokonalý. ()

PRASÁK

Na samým počátku týhle luxusní komedie stojí velmi úspěšná divadelní hra „Oskar“ (Oscar), kterou v roce 1958 napsal a v divadle uvedl francouzskej dramatik a herec Claude Magnier (20. 1. 1920 - 22. 6. 1983). V její filmový podobě, která vznikla vo 9 let pozdějc, září Louis de Funès coby velkopodnikatel Bertrand Barnier, a musím konstatovat, že tento PAN KOMIK, jehož hereckej výkon zde připomíná umění Charlieho Chaplina, tak vytvořil jednu ze svejch nejlepších komedií vůbec! Pokaždý, když se na tenhle film koukám, musím se nahlas smát. A asi nejsem sám, že? Celosvětová premiéra filmu „Oscar“ proběhla 13. července 1967 v Holandsku a pak 11. října 1967 ve Francii. Ještě bych moh doplnit, že do československejch kin vstoupila tahle vynikající komedie pod názvem „Oskar“ v premiéře 12. května 1969. Stejnojmennej americkej remake z roku 1991 však za moc nestojí... ()

RADX1

Stačí prvních pár minut shlédnutí a je vám jasné že jde o poměrně věrnou kopii divadelní předlohy. Nicméně opravdu zdařilý scénář v kombinaci s hereckou špičkou baví od začátku až do konce. Abych se přiznal Oscar mi přijde jako nejlepší komedie s Funesem a řadím mezi mých top 10 komedií. Možná i top 5. ()

Sejkorka

Jeden z prvních filmů s Fuňézem, který jsem jako kluk viděl. Koukám na datum natočení, muselo to být v kině u nás na dědině docela rychle. Dodnes zbožňuju scénu, jak se pan Bertrand zblázní a převádí etudu, na konci které si hraje s imaginárnímu nosem. Prostě klasika. ()

SNCIS

"Philippe, co si myslíte o mé dceři?" - "No... Měla by cvičit zádové svalstvo." - "Nuže, byl byste ochoten věnovat jí svou péči?" - "S největší radostí, pane Barnier." - "Jo... Ale já myslím, abyste se jí jaksi věnoval zákonně... rozumíte mi přece?" - "Ne moc dobře, pane Barnier." - "Ve stavu manželském, jestli chápete." - "Á..." - 70%. ()

PowPow

Je to na stejném principu jako Yo, ale v ještě úspornějším rámci co se týče času, prostoru i postav, což na mě už bylo malinko moc - proto mě Yo bavilo trošičku víc a nedávám plné hodnocení. Nicméně musím uznat, že do toho všichni dali maximum, Funés jede naprosto neskutečnou řežbu, a ke konci to perfektně graduje. ()

elodieB

Tak tuhle divadelní hru převedenou na plátno filmové mám velice ráda a pro mne je to zároveň i jedna z nejlepších de Funèsových rolí. Perlička na okraj: roli Christiana si v divadelním provedení v roce 1958 v Théatre de ľ Athénée nezahrál nikdo jiný než Jean-Paul Belmondo po boku Pierra Mondyho. ()

Kloboucek75

Asi nejlepší komedie od Funése . Děj se odehrává jen jednom domě , ale nic na tom  nemění  že komedie je vtipná a svižná . Nejlepší scény byly Funés a masér . ()