Oscar

Keď sa podnikateľ Bertrand dozvie, že jeho dcéra je tehotná, a ešte k tomu s jeho šoférom Oscarom, zúri. Mal totiž celkom iné plány a chcel ju dobre vydať za dôležitú osobu. Situáciu však skomplikuje tretí potenciálny zať, ktorý sa objaví na scéne... (STV)

vesper001

Louis de Funès v plné síle a totálním nasazení, úlisný nápadník Claude Rich, poněkud jednodušší fyzioterapeut Mario David, Agathe Natanson alias dcera na zabití a kdo jiný než Claude Gensac jako Funèsova filmová manželka. A více než malé množství kufříčků. „Germaine! Víš, co je nového? Hrabě Honoré de La Butinière už nemá uhry!“ ()

StanislachKo

Neviem sa rozhodnúť, či viac obdivujem pána Funesa, že ho pri natáčaní a tak šibnutého tempa nekleplo, alebo pána Filipovského z rovnakého dôvodu. :) No chvíľami som sa nestačil diviť. Ak niečo frantíci vedia robiť fakt že kráľovsky, tak sú to tieto divadelné konverzačky... ()

ForgetMeNot5

Podle mého nejlepší Funèsova komedie, která je velmi podceněná, za to je ale určitě nejoriginálnější s neobvyklou jednotou místa, která tak vytváří pocit komornosti a o to větší absurdita je v tom, co vše se na tak malém místě odehraje během 85 minut. Po tolika letech stále baví, třebaže už ji člověk vidí po několikáté. Naprosto miluji absurditu děje s random okamžiky. Opakující se záměna s kufříky plným peněz, náhrdelníků a podprsenky paní hraběnky aka exslužky rozdmýchává děj od začátku až do konce. A do toho všeho naprosto debilní masér. Co víc si přát? ()

plechulka

"Za totáče" jsme mířili do kina skoro na všechny francouzské filmy a úplně na všechny "funésovky". Tohle je ta z těch lepších. Je to typické zfilmované divadlo se všemi klady a zápory. Funes tuhle hru hrál v divadle přes 300x a má se všeobecně za to, že zvláště tohle přispělo k jeho prvnímu infartu z mnoha. ()

Sokkk_y

Tomuhle říkám pravá nefalšovaná francouzská komedie. Avšak co by to bylo za francouzskou komedii, kdyby v ní nehrál hlavní roli snad nejlepší evropský komik Louis de Funés. Kufr se šperky, s penězi a s podpresnkou - to je dokonalý námět na originální komedii, kterou by asi málokdo dotáhl do tak skvělého konce jako Molinaro. Tou největší a nejsladší třešničkou na dortu byla moje oblíbená Claude Gensac (co si budeme povídat, tato žena je jak ze starého dobrého noiru a krásou se může měřit klidně i s Diterich, Garbo etc.), která se vyznemaneala hlavně v budoucích Četnících. Kvalitou je Oskar skvělou komedií, takže snad nikoho neurazím, když dám ****. ()

filmmovier

Celý film se odehrává v jednom domě, děj se záměnou kufříků je docela originální a Louis vybuchuje tak, jako ještě nikdy nevybuchoval. ()

lord.Luki

Tato jedna z nejlepších funesových komedií je jedním z nevíce překvapení plných filmů vůbec, začíná docela divně, pokračuje ještě divněji, a po neuvěřitelném „CO?“ se stává nezapomenutelným zážitkem. Opravdu skvěle vynaložených 85 minut. Rozhodně jeden z nejlepších Funesových filmů. Nepatří sice k neznámějším, ale pro svoji originálnost rozhodně k nejlepším. ()

noriaki

Nic víc a nic méně než jedna z nejgeniálnějších konverzaček a nejpropracovanějších záměn v historii kinematografie. Úvodní půlhodina po probuzení je doslova zběsilá, s neodolatelným Claudem Richim, který dokáže protočit život chudáka Funése několikrát dokola. A to nejlepší nakonec, i když zápletka stojí na momentu překvapení, tak léty nekoroduje, ale pobaví úplně stejně i napodruhé a napodesáté. ()

Master19

Klasická konverzační komedie, která by se možná více hodila do divadla. Jelikož se však narodila ve zlaté éře francouzské komedie a je postavéná na Lousi de Funésovi, stala se z ní nezapomenutelná záležitost. Stejně mám ale nejradši postavu mastodontního maséra a jeho miniautíčka. ()

PetrPan2

Vím, že za to co tu napíšu se budu škvařit ve filmovém pekle, kde mě budou mučit jihoamerickýma telenovelama a německými romantickými filmy podle románů Rosamundy Pilcherové....., ale mě se víc líbí Oskar se Stallonem! A je to venku, uf. Mám sice rád Funesovo cholerické herectví, ale tenhle film stojí v podstatě jen na něm a na jeho šílenostech, když to ten Slyem na scénáři, vtipných dialozích většiny hlavních či vedlejších postav, více si pohrává se zápletkou i pointami k jednotlivým gagům. A teď mě upalte :o) ()

sskrblik

Oskar dříve, dnes Vodafone. Chyba sítě! Žádný Vodafone - dnes - perfektní komedie ze staré dobré školy, která mě bavila zaručeně víc než kdejaká hollywoodská komedie. Téměř infarktový herecký přednes jakým od začátku hraje Louis je neskutečný. Jistě tomu přidává i František Filipovský v českém dabingu. Skvěle je na tom taktéž promyšlený scénář spolu s neutuchající tempem filmu, které po dobu 85 minut dokáže vyčarovat to, na co jiné filmy potřebují dvě hodiny. Na scéně se pořád něco děje, zápletka se různě mění a téměř nedává možnost dívákovi přemýšlet o tom, kdo je kdo a co představuje. Takovéhle filmy jsou klenoty! Oscar by si zasloužil Oscara, bez výjimky! ()

mirec88

Akože, už dávno som nevidel takú doslova bláznivú konverzačnú komédiu ako túto Funesovku. Po Veľkom fláme moja najobľúbenejšia s ním. Tie výmeny kufríkov nemali chybu... :) ()