Oscar

Keď sa podnikateľ Bertrand dozvie, že jeho dcéra je tehotná, a ešte k tomu s jeho šoférom Oscarom, zúri. Mal totiž celkom iné plány a chcel ju dobre vydať za dôležitú osobu. Situáciu však skomplikuje tretí potenciálny zať, ktorý sa objaví na scéne... (STV)

rsimonyi

Skvělý film Louise de Funese. Jde na něm sice vidět, že se odehrává převážně jen v jednom domě, ale skvělé výkony herců a výborné zápletky plné nedorozumění z ní dělají příjemnou komedii. Není divu, že s ní Louis de Funes slavil úspěchy na divadelních prknech přes 10 let. Zaslouženě mu dávám plný počet. ()

Pawlisman

Teda pěkně ztřeštěná komedie-nahuštěná až přeplněná. Kombinující v sobě všechny nejzaručenější komediální prvky. Komedie ctící francouzské klasiky a kořeny, avšak co je moc je moc..... Skvělý Funes vám opět několikrát navodí stav polovičního záchvatu smíchu. Lehce nadprůměrný kousek. 7/10 ()

Hepy13

"Zamotaná" je slabé slovo pro tuto perfetkní komedii. Tři obyčejné kufry a jedna dcera co se chce vdávat, stačí k tomu aby se Louis de Funès uplně zbláznil. V Oskarovi není snad ani minuta kde by se nerozčiloval :-D Asi nejlepší mimo četníkovská "Funèsovka". ()

Vesecký

Samozřejmě, zápletka jak v klasické operetě, navíc se celý film až na pár exteriérových scén s auty odehrává v jediném domě, což je pochopitelné, neboť to je, nemýlím-li se, přepis divadelní frašky. Ale tahle fraška má skvělého kapelníka, a tím je Louis de Funés v jedné ze svých nejoriginálnějších rolí. Jestliže později sklouzával do stále stejných grimas, v Oskarovi se projevuje jeho humor o něco málo ztřeštěně, ale zas je to stejně ten ztřeštěnec, jak ho známe. Líbí se mi u něho v tomto filmu především jeho pantomimické kousky, které se později u něho vytrácely. U věčných záměn kufrů se každý s chutí zasměje. Skutečně Funés v jedné ze svých nejdokonalejších rolí. Ostatní mu báječně přihrávali, a tak vzniklo dílko, které nenudí. Jedna hvězdička dolů za ten přece jen prostoduchý děj... ()

reich

Po filmu Pošetilost mocných, je to druhý můj nejoblíbenější film s Louisem de Funèsem. Komedie, která je doslova a do písmene napráskána vtipy, humornými scénky, které nekontrolovatelně se ještě více zamotávají a rozplést zmatek, který nastane jednoho nedělního rána není vůbec snadné a Funèsovo pobíhání po baráku a shánění kufříku s miliony je nad rámec zábavné. Navíc potěší i obsazení dalších herců a hereček jako byla Claude Gensac, Germaine Delbat, či Paul Préboist nebo krásná Sylvia Saurel. 90% ()

Jelly

typický děsivě přehrávající Funés, jenž je místy zábavný a místy nesnesitelný. představitelka jeho dcery roli těžce nezvládla, zato jeho manželka nebo kupříkladu masér byli skvělí. jednoduchá komedie, která mě párkrát dosti rozesmála... "Váš masér miluje vaši dceru." "Ten velký blb?!" --- "Co si myslíte o mé dceři?" "Měla by trénovat zádové svalstvo!" :-) ()

outsider

Svizna konverzacka s Funesem v hlavni roli. Bylo dost slozity sledovat dej, vsechny ty zameny kufru a partneru, mistama jsem se dost ztracela. Film se mi libil po vizualni strance, sice jen jediny interier ve kterem se cely film odehrava, ale v moc peknem provedeni. Osvezujici a vtipny, Luis ve forme - narozdil od vsech tech pozdeji natocenych cetniku. Docela rada bych to videla v nejakem divadelnim zpracovani... ()

Pulciik

Tohle je podle mě jeden z nejlepších Funesových výkonů. Člověk se baví od začátku do konce a celé to do sebe prostě zapadá. Prostředí, zápletka a humor, který v podání této legendy prostě nemá chybu. Já tento film osobně považuji za jedničku mezi komediemi. ()

cyphercz

Nemůžu se rozhodnout, co je lepší, jestli Oscar nebo Pošetilost mocných. Každopádně skvělá komedie s naprosto jednoduchou, ale o to víc zábavnou zápletkou a brilantním Funésem v čele. ()

Richie24

Jaj, tak tohle mě fakt nebavilo. Dokážu si představit, že bych si to užil v divadle, ale televizní zpracování fakt ne. Ta záměrně neustálá překombinovaná zapletenost mě na obrazovce víc rozčilovala než bavila... Navzdory mnoha opravdu povedeným gagům. Funèse mám raději v poloze á la Velký flám, tam mě naopak bavil mimořádně. Bohužel za 2 **, nedá se nic dělat. ()

zahadum

Proste nádhera, poctivá situačná groteska v ktorej exceluje naozaj všetko...od Funesa až po sluhu....príbeh zamotaný a pri tom podaný tak s citom až to pochopí aj masér ( skoro ) všetko správne načasované, natočené ...kamera pláva scénami ľahko a poznať ,že to pochádza z divadla...humor bez fekálu a hrubých slov..bez lacnej pozlátky tak typickej pre dnešnú zohavenú dobu.....to boli časy keď človek bol človekom... ()

zdeny99

Takovej zamotanej Funes, kde se řeší, kdo je jeho dcera, kdo bude její manžel, s kým čeká dítě a jestli by raději dcera nechtěla někoho jiného. Nepřišlo mi to nijak vtipné, spíš zamotaně smutné. A především Funes tu nebyl ten, co byl ten největší dacan, jak jej většinou známe. To jeho účetní Christian Martin, který chtěl za manželku jeho dceru (která nakonec ani jeho dcera nebyla) tu perlil svojí drzostí mnohem víc. Pro mě osobně slabý Funésův film, který mě nebavil. [8910. hodnocení, 266. komentář, 81%] ()

pipapa

Podivný přitroublý chaotický děj, vhodnější určitě pro divadla. Příliš se zde tlačí na pilu - chudák Funés toho měl plné zuby=chvílemi se tak propadá do afektu a svoji komiku doslova znásilńuje. Dalším chudákem byl František Filipovský - klobouk dolů - jestli tenhle dabing se nepodepsal na jeho zdraví (stejně jako u Funése tahle role), tak už nic! Myslím, že i u krejzy komedie je lépe se držet hesla - méně je často více. ()

Evander

Jeden z nejlepších Funésových filmů i výkonů. Díky krátké stopáži má snímek i výborný spád, který nedovolí člověku "odlepit" oči od obrazovky až do závěrečných titulků. Malinko zklamala pouze přes míru zamotaná zápletka. ()

canucks333

,,Vy poznáte Jacquilinu?" ,,Samozrejme, veď to je moja ,,dcéra" !" ,,Takže vy to viete?" ,,Čo mám vedieť?" ,,Že Jacquilina je vaša dcéra." Briliantne napísaná, dialógovo vymakaná a krásne zapletená. Nezabudnuteľná komédia, ktorá ma svojou absurdnosťou, popletenosťou a výbornými hereckými výkonmi pobaví, vždy a zaručene. Louis de Funes opäť v roli sebeckého cholerika, ale tento krát je to podstatne miernejšia úloha a priam vynikajúco sekunduje Claude Rich , ktorý tu dokazuje svoj herecký talent. Réžia Edoarda Molinara je čistá a prakticky bez žiadneho zakopnutia. Dej sa točí okolo jedného domu a môžem povedať, že to filmu svedčí presne na mieru. Charakterovo vypiplané postavy dialógy nabité vtipom do prasknutia a všetko podčiarknuté dychberúcim tempom. BRAVO! Jedna z najlepších komédii, bezkonkurenčne... Videl 3x v českom dabingu ------------- 100% ()

MickeyStuma

Estráda s tak zamotaným příběhem, jaký tu snad ještě ani nebyl. Louis de Funès dal do své role veškerou svou energii a vznikla tak jedna z mnoha nejlepších francouzských komedií. Je to doslova koncert jeho dovedností a komiky, jemuž mu ostatní výborně přihrávají. Neustálá výměna kufříků je vrcholem příběhu. Zběsilé tempo dává jasně najevo, že jenom mrknete, a už nebudete vědět, která bije. Snímek, který i přes své stáří, stále dokáže pobavit. Zajímavostí je, že se jedná o remake stejnojmenného dánského snímku z roku 1962 ()