Oscar

Keď sa podnikateľ Bertrand dozvie, že jeho dcéra je tehotná, a ešte k tomu s jeho šoférom Oscarom, zúri. Mal totiž celkom iné plány a chcel ju dobre vydať za dôležitú osobu. Situáciu však skomplikuje tretí potenciálny zať, ktorý sa objaví na scéne... (STV)

Maxmilian

Typická hořkosladká komedie. Louis de Funes snad nemůže komedii pokazit. Vždy když je v hlavní roli, tak je to záruka dobrého podívání. Oskar sice slabší, proto jen 3*, ale Funes vše dohání svým humorem. ()

Cortesz

Další bláznivá francouzská komedie s mistrem Louis de Funés, která na to, že se odehrává pořád na jednom místě, ve kterém se střídají různé postavy má šíleně rychlé tempo, vtipné dialogy, skvělé herce a skvělou, i když jednoduchou, ale geniální zápletku se záměnou kufrů, která se někdy tak zamotala, že jsem se i já občas zamotal. Prostě klasika, která nezklame. ()

Ferenzo

Teda co se dá natočit v jednom domě s pár herci a 3 kufříky, to jsem nečekal. Moc zábavná a ještě víc zamotaná komedie s klasikem Louisem de Funés. Mohu jen doporučit. Scénka s imaginárním nosem je brutální :D:D. 80%. ()

Mercilonka

Ač fanynka ohromného Funese...tohle mě nudilo. Postavy naprosto nesympatické a občas jsem si říkala, jestli si dělají srandu nebo to myslí vážně. V divadle by tato hra mohla být skvělá, ale tento film u mě vážně neboduje. ()

Pitryx

Vynikající záměnná komedie. Pan Funes je ve formě, scénka kdy hraje zbláznění je excelentní. Jen škoda závěru, zen mi přišel zbytečně zkrácený a jako by useknutý. 2014002050/0 ()

ostravak30

Tak tady není o čem. Louis de Funés je pro mě jeden z nejlepších komediálních herců světa. Jeho filmy miluji a přestože vím, že jsem neviděl všechny, tak film, který by byl vyloženě špatný si myslím, že nenatočil. Tohle je navíc vynikající komedie. Asi se nebudete plácat do kolen a utírat slzy, avšak záleží na povaze - každý má rád něco jiného, nicméně já jsem se nasmál a je to další z řady snímků, navíc s tímto Panem Umělcem, který mě spolehlivě dostane z každé deprese. Vše je tak zamotané, že se musíte smát tím, jak se vše dál a dál zaplétá. L. de F. zde navíc předvádí absolutní vrchol herectví. Třeba při scéně, když se na okamžik zblázní. Následuje několik minut jeho hereckého koncertu. Ne že by to ostatní byla snad nějaká dechovka, to v žádném případě. Ale kupříkladu v téhle scéně vše povyšuje ještě do takových výšin, do kterých si myslíte, že se nikdy herec nemůže dostat. Tento herec s neuvěřitelně obřím nadáním ovšem ano. V takových případech věřím, že skutečně existuje pán Bůh a že talent se dostává přímo od něj. Skvělý scénář a kvalitní hudba je pak jen třešničkou na dortu. Ještě dodám, že vzhledem k povaze filmu bych si tipnul, a předem říkám, že to nevím, že by klidně mohlo jednat o předlohu k divadelní hře, nebo naopak mohlo být předlohou snímku divadlo a bylo by to stejně krásné. Tady lze jen všem poděkovat za krásných 85 minut. ()

PlayEasy

Věděli jsme, že to bude sranda, ale tohle jsme fakt, ale fakt nečekali!!! U této komedie nás totiž dokonce bolel krk samozřejmě od smíchu. A vy, kteří jste to viděli a patřičně jste si to užili tak víte o čem mluvíme. Výměna kufříků je například nezapomenutelná, ale ne jenom to. Pro nás fakt vyjímečná komedie, kterou si rádi znovu ještě několikrát pustíme. Prostě švanda jak má být (samozřejmě doporučujeme český dabing, protože Filipovský je nenahraditelný!!!:) A to samé Louis:) 100% Nejlepší film s Funesem (Filipovským:-)... ()

jns

To mě vždycky pobaví, když si od některejch expertů tady přečtu u stylizované komedie jako je tato, kecy o "přehrávání". Jakoze by se všechny žánry měly hrát civilně? Aha. ()

Facerr

Fnésovo herecký šílenství tady dosahuje pravděpodobně vrcholu. Oskar je typická ukázka filmu, ve kterým jeden herec "udělá" celej film a pozvedne ho o dost procent, ať už ujde o jakýkoliv příběh. Nicméně příběh v tomhle případě tak hrozný není. Jde o klasickou francouzskou zamotaninu, ve který se během hodiny a půl všechno několikrát zpřehází, aby to všechno mohlo skončit dokonalým happyendem. Louis de Funés je génius a neznám s ním jedinej film, kterej by si zasloužil míň, než čtyři hvězdy, tudíž ani tady nejde hodnotit hůř. ()

gotham

Já jsem nejdřív viděl americký remake se Stallonem, který se mi narozdíl od většiny také hodně líbil, ale uznávám, že originál s de Funésem je jiný level, naprostá špička. Málokdy se mi stane, že se tzv. za břicho popadám, u Oskara jsem se však královsky bavil. Podle mě je to jedna z absolutně top komedií de Funése, byť známější je jako Četník či detektiv z Fantomase. Oskar prostě nemá chybu. 100% ()

martins

Ano rok 1967 byl pro Funése velice úspěšný, všechny tři tituly skvělé.. Film Oskar možná můj neoblíbenější Funésův film...95%. ()

dokec

doneste mi revolver, teda chtel jsem rict naprsni tasku :D super komedie se skvelym cz dabingem... krocanek De Funes mistr, taky bych jeste zminil skvele hodici se hudbu ()

Nikitoss95

Viděl jsem to náhodou v telce a musim říct, že je to jedna z nejgeniálnějších a nejvtipnějších komedií vůbec ( hlavně v českém dabingu s Filipovským), ta motanice nepopsatelná :D kdo neviděl, nechť tak učiní! ()

daniel.98

Jeden z nejlepších filmů Funese vůbec. Prostě perfektní konverzačka s množstvím vtipů, která si nic jiného než plný počet nezaslouží. Samozřejmě, že bez geniálního dabingu Františka Filipovského by to nebylo ono. ()

Stanmi

Bohatý podnikatel Bertrand Barnier (Louis de Funès) je nemile probuzen svým zaměstnancem Christianem Martinem (Claude Rich), který mu suverénně oznámí, že chce zvýšit plat, aby si mohl vzít jeho dceru. Navíc šokovanému Bertrandovi ještě řekne, že ho také okradl o 64 milionů franků… Ačkoliv filmy Louise de Funes sleduji už od dětství (a mnoho z nich znám prakticky zpaměti), tak Oskara jsem objevil teprve před pár lety (a prakticky ihned se zařadil mezi mé nejoblíbenější filmy slavného filmového cholery). Snímek, natočený podle divadelní hry Claudea Magniera, je v zásadě klasická konverzační komedie, která se prakticky celá odehrává na jednom místě, tedy v domě Barnierových (svým konceptem tak připomíná jiný Louisův film a to Pouic-pouic) a je prostě skvěle napsaná, natočená a zahraná. Příběh je plný gagů, hlášek a záměn (a to kufříků, ženichů i dcer), takže se prakticky pořád něco děje (a je to výborná zábava). Herecké obsazení sice čítá pouhých jedenáct herců a hereček (i zde film své divadelní kořeny zkrátka nezapře), ale počet není rozhodující, důležitá je kvalita a tu film pochopitelně má. Louis de Funès zde ztvárnil svou klasickou úlohu nerudného boháče, a protože Louis tuto hereckou polohu dotáhl prakticky k dokonalosti, tak je jeho herecký výkon prakticky bezchybný (což platí samozřejmě také o dabingu Františka Filipovského). Jeho filmovou manželku si poprvé zahrála šarmantní Claude Gensac (a hodili se k sobě natolik, že si spolu zahráli v dalších devíti filmech), pochopitelně zde nechybí také Louisovi věrní parťáci Paul Preboist (ano opět hraje sluhu) a Mario David (ten pro změnu exceluje v roli poněkud natvrdlého maséra Philipa Dubois) a konečně usměvavý Claude Rich, kterému jeho role (zdánlivě) nesmělého úředníčka také nadmíru sedla. Oskar je zkrátka krásnou ukázkou francouzské komedie 60. let, kterou by si žádný fanoušek Louise de Funès neměl nechat uniknout, protože se jedná o praktický dokonalé filmové dílo ve všech ohledech. ()