Mission: Impossible 5

• Slovensko Mission Impossible: Národ grázlov (viac)
USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Ethan Hunt (Tom Cruise) je zvyknutý vyrážať na misie, ktorých úspešne splnenie je priam nemožné. Pod vedením režiséra Christophera McQuarrieho (Jack Reacher) ide znova po krku tým najväčším grázlom súčasného sveta. A ako je jeho dobrým zvykom, väčšinu kaskadérskych scén točil Tom Cruise sám a bez dabléra. "Od architekta nášho filmu som dostal model Airbusu s tým, že ho môžeme nejako využiť v príbehu. Tak som sa Toma opýtal, či by sa ho nechcel držať zvonku, keď bude štartovať. Myslel som to ako žart, ale on hneď súhlasil." Podobných výnimočných kúskov musel herec absolvovať veľmi veľa, pretože hrozby, ktorým jeho hrdina čelí sú veľmi mimoriadne... Štátnym úradníkom sa nepáčia neortodoxné pracovné metódy tajnej vládnej služby IMF (Impossible Mission Force), preto ju rozpustia a jej šéfa Ethana Hunta chcú hnať k zodpovednosti. Medzitým sa o slovo začína hlásiť mýtická organizácia Syndikát, ktorej členmi sú bývalí agenti. Ich cieľom je prostredníctvom riadených teroristických útokov zaviesť trochu iný svetový poriadok. Aj keď Hunt nemá proti Syndikátu oficiálne poverenie a pohybuje sa v ilegalite, zhromaždí svojich skúseným kamarátov (Simon Pegg, Ving RhamesJeremy Renner) a pokúsia sa týchto profesionálnych teroristov zastaviť. Pomáha mu aj krásna britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Ferguson), ktorá má jedinú vadu na kráse - nedá sa jej úplne veriť, pretože je veľmi pravdepodobné, že pracuje pre druhú stranu. (Barracuda Movie)

andy60

Hodně mi to připomínalo bondovky. Sice je stále na co koukat, stále se něco děje, ale politicky či špionážně laděné snímky, to není zrovna to, co bych vyhledával. ()

Enon

Ultimátní podívaná, které nechybělo vůbec nic. Takhle se dělají akční filmy, tohle je to srdce, které postrádá většina moderních akčňáků, Mission: Impossible se díky tomuhle filmu pro mě stává jednou z nejlepších akčních sérií současnosti. Národ Grázlů je akční tornádo, které vás smete, nepustí a na konci vyhodí s pocitem úplného uspokojení a vděčnosti. Autoři si tu pohlídali všechno ať už emoce, akci, choreografii, lokace, barvy, dynamiku mezi postavami, pochopitelnost pro diváky. Krásně to do sebe zapadá jak puzzle a nejedná se jen o pouhý vypínák mozku, který vám má za úkol doručit JEN POUHOU ZÁBAVU. Série Mission: Impossible je zde na absolutním vrcholu a já k tomu nemám co dál říct, snad je že děkuji za to, jak se Cruise a ostatní o tuto sérii starají a dodávají nám plnohodnotný filmový zážitek se vším všudy. 86% ()

Johny203

Ten úvod v opere je grandiózny, absolútna dokonalosť a prvý moment v sérií, vlastne doposiaľ jediný moment v sérií kedy sa u mňa Mission Impossible dostala na absolútne hodnotenie. Lenže takto vysokú latku sa už nepodarilo udržať a vrátili sme sa do koľají z minulého dielu. Rebecca Ferguson má obrovskú charizmu a s Cruisom majú dobrú chémiu. Škoda tých silených vtipov počas naháňačky v Maroku, absolútne sa do tejto série nehodia a pôsobili veľmi rušivo a nie vtipne. ()

BStone

Další naprosto bombastický díl a pravý akční blocbuster v nejlepším slova smyslu. Opět dechberoucí akce, výborné obsazení, vychytaná zápletka. Rebecca pětihvězdičková. 85% ()

jirikzaboj

McQuarrie poskytl Rogue Nation absolutní akční renesanci, která se ale také nenápadně vrací k mnohem starším konceptům a upgraduje je pro aktuální diváky. Bere veškeré základní koncepty M:I a posouvá je mnohem dál, než v přechozích dílech. Řemeslně vymazlený scénář společně s režií ukazuje nejkomplexnější příběh série, který vdechuje mnohem víc i vedlejším postavám a poprvé mi na nich záleželo víc, než jindy. Za normálních okolností by se tenhle um mohl zdát jednoduchý, ale ne u drsňáka Hunta a jeho teď už velice sympatické skupiny. O vizuální stránce věci se vůbec nemusíme bavit. Honička na motorce je jedna z nejlepších filmových honiček ever. Heist je rozhodně nejlepší ze série a celkově, ten film je nejlepší z celé série a tečka. Join the IMF. See the world, on a monitor, in a closet. ()

Foltest

Přemýšlel jsem, zdali je to skutečně na 4 hvězdy, ale pevně věřím, že ano. Mission: Impossible - Národ grázlů je totiž díl, v němž se z dobré série stává série výborná. Velice se mi líbíla ta osudovost, která zde do toho vstoupila. To, že agent Hunt zastává, že zachránit jednoho je jako zachránit milion, a že on je skoro jakýsi bezchybný „mesiáš“, který to vždy dokáže, ať už mu zlo světa vrhá pod nohy tolik nástrah, že by všichni ostatní byli bez šance. Velice se mi líbila perfektní scéna v opeře. Ta je výborně napsaná, načasovaná, doprovázená dobře se hodícím soundtrackem. Další devízou snímku je nově se představivší agentka Faustová. Její interakce s Ethanem jsou přirozené a navíc její film precizně vykresluje její složitou pozici dvojitého agenta. Nesmím zapomenout také pochválit, že divák až do poslední chvíle netuší, na čí straně ve skutečnosti je. Stejně tak je moc dobrá postava brilantní antagonista, s nímž se snad vážně může měřit pouze agent Hunt. Je sice trochu s podivem, proč britského premiéra antagonista neunesl sám, když to, že si Hunt účty zapamatuje, nebyl zase tak geniální krok, aby to antagonistu nenapadlo, ale hádám, že se tady musí divák nechat trochu unášet. Jinak je příběh již tradičně vynikající a dává smysl, což si cením vždy. Mission Impossible - Národ grázlů je definitivně film, který stojí za zhlédnutí. ()

Geon

Tajemná, mocná, teroristická organizace Syndikát, ještě záhadnější agentka (Ilsa Faust) a neposedný Ethan Hunt rozpoutají pod taktovkou Christophera McQuarriea dvouhodinovou akční operu, s ikonickou high speed chase v Casablance a s refrénem nestárnoucí MI theme song, která vás pohltí vírem událostí a vy vydechnete nadšením až se závěrečnými titulkami. ()

leafroller

O filmu asi nemá cenu moc mluvit. Je to dospělá špionážní akčňárna bez hluchých či nelogických míst, u které jsem navíc ocenil, že ač patří do série M:I, hrátky s výměnou obličejů zde byly velmi sporadické. Přivedl mě ale k zamyšlení, proč vlastně pan Cruise nikdy nehrál 007. Původně jsem myslel, že mu to vůbec nenabídli. Nebo že mu nabídli málo. Ale nakonec jsem došel k názoru, že je série 007 již docela dlouho v úpadku a tak se pan Cruise rozhodl pro vytvoření vlastní. Vlastní, která zraje jako víno a po úvodních dosti zmatených dílech si našla svůj způsob a svou tvář, kterou doufám zachová ještě po několik pokračování. ()

FlyingGentle

Je to pecka a o další level postup k dokonale špionážně-akční sérii, která neskrývá i romantické prvky. Ty jsou možná více upozaděny než dříve, ale Rebeca Fergusson teprve vchází na scénu, a to je sakra dobře! Alec Baldwin překvapuje svou účastí, ale nejsilnější motivem jsou Cruiseovy vhledy a nápady, které stojí za moment překvapení. Jen tak dále! ()

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

06.09.2018

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (viac)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

30.01.2016

Rudovlasý objev z pátého dílu Mission: Impossible dobývá Hollywood. Rebecca Ferguson bude přihrávat Michaelu Fassbenderovi ve Sněhulákovi a Emily Blunt v Dívce ve vlaku, ve sci-fi Life si pak zahraje… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz