Mission: Impossible 5

• Slovensko Mission Impossible: Národ grázlov (viac)
USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Ethan Hunt (Tom Cruise) je zvyknutý vyrážať na misie, ktorých úspešne splnenie je priam nemožné. Pod vedením režiséra Christophera McQuarrieho (Jack Reacher) ide znova po krku tým najväčším grázlom súčasného sveta. A ako je jeho dobrým zvykom, väčšinu kaskadérskych scén točil Tom Cruise sám a bez dabléra. "Od architekta nášho filmu som dostal model Airbusu s tým, že ho môžeme nejako využiť v príbehu. Tak som sa Toma opýtal, či by sa ho nechcel držať zvonku, keď bude štartovať. Myslel som to ako žart, ale on hneď súhlasil." Podobných výnimočných kúskov musel herec absolvovať veľmi veľa, pretože hrozby, ktorým jeho hrdina čelí sú veľmi mimoriadne... Štátnym úradníkom sa nepáčia neortodoxné pracovné metódy tajnej vládnej služby IMF (Impossible Mission Force), preto ju rozpustia a jej šéfa Ethana Hunta chcú hnať k zodpovednosti. Medzitým sa o slovo začína hlásiť mýtická organizácia Syndikát, ktorej členmi sú bývalí agenti. Ich cieľom je prostredníctvom riadených teroristických útokov zaviesť trochu iný svetový poriadok. Aj keď Hunt nemá proti Syndikátu oficiálne poverenie a pohybuje sa v ilegalite, zhromaždí svojich skúseným kamarátov (Simon Pegg, Ving RhamesJeremy Renner) a pokúsia sa týchto profesionálnych teroristov zastaviť. Pomáha mu aj krásna britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Ferguson), ktorá má jedinú vadu na kráse - nedá sa jej úplne veriť, pretože je veľmi pravdepodobné, že pracuje pre druhú stranu. (Barracuda Movie)

J.e.r.e.c

Humor. Švih. Nadhled. Nářezová akce. Perfektní záporák. Rogue Nation má všechno to, co tak zoufale chybí posledním Bondům. A kromě toho i jejich pozitiva (řemeslo, prachy, velký měřítko) a část negativ (okoukanost zápletky, emoční neangažovanost diváka). Tom Cruise na sebe může být hrdý, jím budovaná značka roste s každým filmem, a až půjde jednou do důchodu, o jeho štafetový kolík se mladý porvou jako všechny tajný služby světa o usbéčko s informacemi o minulosti agenta Bureše. 77 % ()

elimS

60% - komentář 20ti slovy: Nejlepší díl? Vám hrabe? :D Koukatelný, průměrný akčňák s hromadou absurdních, až nelogických scén, které byly uplácané tak aby to bylo na 2-hodinový film. ()

papadoce

Jednotka pre mňa zostáva neprekonaná, ale celá séria MI je vydarená, teda samozrejme s výnimkou dvojky, kedy nejaký silne zfetovaný producent dal réžiu do rúk najväčšiemu ničiteľovi akčných filmov Janovi Vu. A naspäť k tomuto dielu, jedná sa o druhý-tretí najlepší. O Rebecce sa nezmieňujem z dôvodu silnej erekcie. Neboj Beky ja na teba počkám. ()

JohnZ87

Další nemožná mise splněna! Jen mám pocit, že ten neomylný Ethan Hunt, který se vždy spolehlivě dostane z jakékoli zdánlivě bezvýchodné situace, už není tak neomylný jako dříve (také už není nejmladší). Jak koneckonců zaznělo i v samotném filmu "Huntovi to jeho štěstí jednou dojde" nebo "vaše mise skončily úspěchem jen díky náhodě či velké dávce štěstí", to vše se v podstatě v tomto filmu potvrzuje. Hunt totiž opravdu řadu situací řeší s velkou dávkou nejistoty (a často jen díky příznivé souhře okolností), potýká se se smůlou nebo vlastními chybami a před jistou smrtí ho musí několikrát zachraňovat někdo jiný. Akce je ovšem i tentokrát skvělá a vyprecizovaná do nejmenších detailů. Alec Balwin v roli charismatického šéfa CIA zazářil a Sean Harris je také celkem působivý záporák. I přes poněkud střídmější finále se celkově jedná o velmi slušnou podívanou, která ani chvíli nenudí. 80% ()

hamir0

2x Škoda: Škoda nevyužitého komediálního potenciálu Simona Pegga. Škoda nevyužitého akčního potenciálu Jeremyho Rennera. Čtyřka názorně ukázala, že obojí funguje opravdu skvěle a výše zmínění pánové mají sérii mnohé co nabídnout. Bohužel tentokrát stáli po boku Ethana Hunta skutečně jen do počtu. ()

1mArc0

Takto nejako si predstavujem špičkový akčný film, po všetkých stránkach! Ak by som mal odporúčať, zo série Mission Impossible, tak práve: Rogue Nation. Už, keď som videl Rebeccu v Bielej kráľovnej...hneď a som vedel, že tá Rebecca Ferguson sa ešte predvedie.. len som čakal na ten správny moment... a ten je práve tu. Mission Impossible, získal silnú ženskú hrdinku.. takže sa človek môže tešiť na nové časti tejto série. Málo ktorý akčný film odporúčam. /90 %/ ()

sigi2

Včera som bol v kine na Captain America: Civil War, dnes som si pustil piatu nemožnú misiu a ... ako to povedať? Oba sú to dobré filmy, nie že nie, ale po dopozeraní mám strašnú chuť si pustiť komornú severskú drámu s neurčitým posolstvom a škaredým hlavným hrdinom. ()

Zombiepod

Rogue Nation je filmom, ktorý v sérii neprekvapí jediným momentom. Na druhej strane je však takmer dokonalým pokračovaním série, ktorý uspokojí fanúšikovskú základňu na výbornú. Špičkový špionážny akčňák, aký vo svojej kategórii jednoducho nemá konkurenciu, a nebojím sa tvrdiť, že takisto aj jedným z najlepších akčných filmov posledného roka. MI5 výrazne šliaplo na plyn, čo sa odzrkadlilo najmä na scenári - McQuarrie po druhý krát dokázal, že nie je len výnimočným scenáristom, ale i fantastickým režisérom, ktorý aj takúto blbinu dokáže predviesť ako nezabudnuteľný kúsok. Isto iste sa nedá zaobísť bez žánrového klišé, a "impossible" scén za hranou reality bolo na môj vkus možno trochu priveľa, ľahko to prekúsnuť. Mission Impossible proste stále žije ! ()

Shitonit

Mission Impossible.... Ať si co chce na co chce hraje, tohle mi hraje přímo na ten nerv, kterej spíná pocit totální spokojenosti. Propracovaná dokonalost, bez zbytečných okolků. Prima parta, která dokáže ladně setřít, sebevětšího sráče...? ..... IMF ! ()

DaweForeman

Posledních pár let mi filmy Mission Impossible přijdou mnohem zajímavější, než nový Bondovky. Je to tady svým způsobem přestřelený v krouťáku adrenalinu, ale tím je tohle specifický. Opět se jim tu povedlo spoustu zajímavých okamžiků, kdy hladina napětí se pomalu šplhá od počátečního zvratu, až do toho posledního, kdy člověk neví jak to nakonec dopadne. Celkem i poslední dobou začíná být oblíbený onen fenomén nepřímé romantiky, kdy člověk zvyklý z těch mnoha filmů, že nějaká ta romance v těch akčních filmech je neodmyslitelná (viz zmiňované Bondovky), ale prostě tady je jen naznačena a nijak nerozvedena, což to dělá takovým příjemným mystériem. Na druhou onen koncept toho neustálého rozpouštění IMF nebo zřeknutí se jednotlivých agentů už je natolik ohraný, že to nemá už ten správný efekt - obzvláště v téhle sérii. ()

Don82

Klasické špionážně akční drama s Cruisem. Ve filmu není nic výjimečného co by přesahovalo rámec žánru, nebo jen nějak inovovalo sérii. Natočen je film dobře, postavy hrají to svoje, žádné překvapení se nekoná. Celkem nuda, dalo by se říci. Rogue Nation navazuje na předchozí díl tím, že se scénárista zase tak nějak nemohl rozhodnout jakým směrem se série bude ubírat. Bohužel divák, tím hodně trpí. ()

Scraffy

Nie som moc veľkým fanúšikom Mission Impossible a ani Toma Cruisa, ale toto ma dostalo. Rebecca Ferguson je veľmi sexy a celkovo je tu výborná. Je to veľmi svižný film, ktorý je nabitý akciou a humorom. Niektoré scény sa podarili na jednotku, no, bohužiaľ sú ti aj niektoré scény, ktoré sa nevydarili vôbec. Avšak sa stále jedná o nadpriemer. ()

himor

Kua už mi ten Crujzer vadí. Radšej nech pokračuje v natáčaní smiešnych filmov, lebo toto už sa nedá celkom zniesť. Ako má všetko kurevsky premyslené a 5x zamotané a ajtak z toho vzíde ako víťaz. Na druhej strane dobrý akčný film, nie príliš veľa digitálnych efektov, takže sa to dá zniesť. Škoda, že je séria MI už okukaná a nemá vlastne už čo ponúknuť, leda dobre hrajúceho Pegga. Ja neviem no. 55% ()

Jacccob

Podle mého názoru nejlepší MI. Záporák perfektní, Rebecca Ferguson to hrála pomalu i na strany, které neexistujou, a i ten humor se tam místy našel. V hlavní roli ovšem zase akce, a ta se povedla na jedničku, když už si myslíte, že film pomalu ztrácí dech, a jen vaří z vody, zase se tempo zrychlí a vtáhne vás do děje. Prostě akční film, který má všechno, a to všechno ještě k tomu skvěle funguje. ()

boo-boo

Kameňujte ma, ale minimálne posledné dve M:I čo do klasických "bondovských" propriet proste Craigove Bondovky strčia do vrecka. Je tu všetko - rýchle mašiny, adrenalínová akcia, exotické lokácie (hlavne na zobrazení tej exotiky si tu dávajú nesmierne záležať) a plány v plánoch v plánoch. Čo ale Rogue Nation odlišuje od zvyšku vrátane minulých dielov je prístup k postavám, Rebecca Fergusson (to je ten ženský Bond, o ktorom nikto nehovorí?!) a fantastický záporák. Sean Harris je démon. ()

celticek

Tak za mě zatím nejlepší díl - jak začátek v letadle, tak Vídeňská opera, přestřelka na motorkách, no pecka. Tomáš Cruise neztrácí dech, klobouk dolů. Parádní úvod, šlape to jak hodinky až do konce. Závěr luxus!!! Ženská představitelka je atletický typ, ale nejvíc sexy byla přece jenom Paula Patton v předchozím díle. Fuck Syndicate, here comes IMF. ()

Knor

Výborná zábava ve stylu předešlýho Ghost Protocol. Svižný, akční , napínavý a plný důvtipu. Záporák je skvělej a je tu plno nadupaných scén. Ethan Hunt je sice absolutně nezničitelnej a nepřemožitelnej po všech stránkách, ale co na tom, prostě se mu musí fandit aby přechcal CIA , teroristy a všechno a všechny. Skvělá špionská zábava ,jen tak dál ... ()

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

06.09.2018

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (viac)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

30.01.2016

Rudovlasý objev z pátého dílu Mission: Impossible dobývá Hollywood. Rebecca Ferguson bude přihrávat Michaelu Fassbenderovi ve Sněhulákovi a Emily Blunt v Dívce ve vlaku, ve sci-fi Life si pak zahraje… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz