Mission: Impossible 5

• Slovensko Mission Impossible: Národ grázlov (viac)
USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Ethan Hunt (Tom Cruise) je zvyknutý vyrážať na misie, ktorých úspešne splnenie je priam nemožné. Pod vedením režiséra Christophera McQuarrieho (Jack Reacher) ide znova po krku tým najväčším grázlom súčasného sveta. A ako je jeho dobrým zvykom, väčšinu kaskadérskych scén točil Tom Cruise sám a bez dabléra. "Od architekta nášho filmu som dostal model Airbusu s tým, že ho môžeme nejako využiť v príbehu. Tak som sa Toma opýtal, či by sa ho nechcel držať zvonku, keď bude štartovať. Myslel som to ako žart, ale on hneď súhlasil." Podobných výnimočných kúskov musel herec absolvovať veľmi veľa, pretože hrozby, ktorým jeho hrdina čelí sú veľmi mimoriadne... Štátnym úradníkom sa nepáčia neortodoxné pracovné metódy tajnej vládnej služby IMF (Impossible Mission Force), preto ju rozpustia a jej šéfa Ethana Hunta chcú hnať k zodpovednosti. Medzitým sa o slovo začína hlásiť mýtická organizácia Syndikát, ktorej členmi sú bývalí agenti. Ich cieľom je prostredníctvom riadených teroristických útokov zaviesť trochu iný svetový poriadok. Aj keď Hunt nemá proti Syndikátu oficiálne poverenie a pohybuje sa v ilegalite, zhromaždí svojich skúseným kamarátov (Simon Pegg, Ving RhamesJeremy Renner) a pokúsia sa týchto profesionálnych teroristov zastaviť. Pomáha mu aj krásna britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Ferguson), ktorá má jedinú vadu na kráse - nedá sa jej úplne veriť, pretože je veľmi pravdepodobné, že pracuje pre druhú stranu. (Barracuda Movie)

BDMarty007

Opravdu hodně dobrý, řekl bych dobře vykradená bondovka, akorát agent je Američan. Má to příběh, má to napětí a spád, akční scény nejsou samoúčelné, ale posouvají děj a do poslední chvíle jsem si nebyl jistý, jak to s tou hlavní hrdinkou je. Dobrý scénář, dobře vyprávěný. Přijde mi to rozhodně lepší, než předchozí díly. Super. ()

Demonic189

Ak som dal Spectre slabšie, ale poctivé 4*, tak tu musím ísť ešte vyššie, kedže toto je INÝ level! Tom Cruise je fenomén a potvrdzuje to aj v ďalšej misionárskej pecke, dnes s podtitulom "Rogue Nation". Zápletka je možno na prvé zhliadnutie troška "complicated", ale mne to absolútne nevadí kedže tu máme skvelého Toma, neskutočnú wild pichandu R.Ferguson, odpudivého záporáka (Sean Harris je antifešák na pohľadanie), super humor (Simon Pegg!) a množstvo, ale skutočne množstvo dychberúcich a napínavých scén (lietadlo, divadlo, nahánačka či scéna pod vodou). Adrenalinová jazda č.5 je teda opäť TOP a ja znovu iba pýtam, ako ten Tom robí.... PS: tvorcovia značky 007, berte si príklad. ()

bearmeedek

Spoustu let se říká, že: Dobře už bylo. Pětka MI tuto frázi bourá a říká: Vždycky je naděje. Přišlo to nečekaně. Ani já jsem nečekal, že pátý díl této, již málem kultovní, série bude tak dobrý. Na vystavěných základech vzniklo ještě něco víc. Parádní špionážní film, držící se pevně old schoolu a přitom sebejistě sedí v současné době. Naplněné akcemi jak o vánocích. Celé dynamické a kompaktní. Rebecca Ferguson byla také zajímavou volbou. Doufám, že se v šestce zase objeví. Řekla přece Huntovi na závěr, že ví jak ji najde. ()

E lan

A zase dobrá záležitost. Záporák dobrý, Tom trochu zestárlý ale stále ve formě a kolegové z oddílu jsou také sympatičtí. Na to se prostě dá dobře dívat. ()

Acrobat

https://www.youtube.com/watch?v=1k08yxu57NA Prichytil som sa pri predvídaní budúcnosti. Zástup filmov s nemožnou misiou. Všetkým dávam päť lebo viem, že.... Pristihol som ju pri vyberaní si noža z ruky. Pomoc bola odvďačená úzkymi perami a potom v tvári, keď ma šikovne odsotila a upaľovala preč. Všetci utekajú, hýbu sa. Sú mobilní. Viac kondične pripravení, ako objemoví. Do konfigurátora dobrodružstva s príchuťou akcie, živelnej, ľúbiacej sa technokratom, s radosťou hádžem balíčky vecí a platím honosný balík. Autorom je Christhoper. Nie je jediný v originálnosti a prepojenia umenia s krokovou a plánovanou, ku konci osudovou akciou. Predvída smrť v Turandotovi a preto neskôr pri objatí... Dá sa hrať a použiť slovo neomylný. V deji, pohnútke, polarizácii. Nevládzem pred, počas ani po. Hádzať superlatívy a spomenúť si s plačom na dogmu, že na tony hollywoodskeho odpadu pripadá stále jedna perla. Pravidelne. Zrno od pliev sa oddeľuje a našťastie sa nanovo, resp. zas a znova, definujú slušné chlapské veci. Relaxácia v čistote. Super uctenie si diváka. Dôstojnosť, kde len pozrieš. Ľubozvučne zneje virvar v hlave a túžba visieť. Vláda neďakuje, špinavosť a korupcia je súčasť bytia. Myslenie na dne a chaos. Ilúzie slobody. Misia nemožná nepozerať sa teda na misiu nemožnú. ...je skrátka nemožná. Je nemožné ju splniť. A o tom to je. Globálny presah Cruisea, akcie, drvivosti formálneho a obsahového dopadu na všetky zmysly diváka. To chceme, pre to sme sa narodili, pre to SOM blázon. (videné 24.02.2016,BDrip) ()

ZnalecH

Možná mám přehnaná očekávání, ale čekal jsem víc. Bylo tam vše. Akce, napínavost, nemožné situace a jejich řešení, ale něco mi tam chybělo. Možná to chtělo trochu pozměnit poměr mezi jmenovanými, nebo tam chtělo ještě něco dodat. ()

markotter

Přístupné mládeži DO 12 let a chovancům ústavu pro slaboduché případně pro milovníky Bonda, Hunta apod. Případně jako čistá oddechovka po hodně náročném dni. Nicméně v rámci série jedna z těch lepších i díky sympatické hlavní hrdince. ()

RajAthen

A jsme v tom zase, Tom Cruise opět vyrazil na další misi. A hezky to odsýpá. Někdy je těch náhod přeci jen dost (setkání všech členů partičky), ale ve srovnání s dalšími sériemi a jejich pokračováními objektivně/subjektivně dávám vyšší hodnocení, protože tahle akce je podařeně zpracovaná a zábavná na sledování. Sice nejde o pokračování bez kterého bychom nemohli být, ale nelze nedoporučit. ()

vikino1

Tak nějak nevím... Po půl hodině si nemůžu vzpomenout o čem to celé vlastně bylo. Jediná scéna co Vám utkví v paměti je po prvních 2 minutách. Jak tam visí z letadla. Jinak je to naprosto průměrné, s herci co jsme už několikrát viděli, řešit daleko nemožnější mise.... Vlastně na jednu scénu si ještě vzpomínám ... Ta mi vyvolala úsměv na tváři... Napůl živý Cruise a jeho nesmrtelné BMW. By mě zajímalo, kolik těch aut za tu scénu zničili :-) ()

Likan7

Mlaskačka, pro kteroru mám velkou slabost. Je to jiné než ostatní díly, ale přitom to je Mission Impossible až na půdu. Tom zase jede na 100% a věk je u něj fakt jen číslo. Od minule zůstalo i herecké obsazení, které se minule tak povedlo. Dostalo ještě posilu v podání přenádherný Rebeccy Ferguson, která se Tomovi v akci minimálně vyrovnává. Národ grázlů jede prostě na jistotu, ale je to tak fajnová, popkornová a akční jistota, že mi to vůbec nevadí, naopak bych si tyhle pokračování dával 3x ročně v přehledem. ()

neo93

Již páté pokračovaní s agentem Ethanem Huntem z IMF v hlavní roli. Tom Cruise a jeho nezapomenutelná postava, jenž zachraňuje svět. A znovu je to dost dobrá zábavná podívaná. Nechybí efektní bojové scény, akční automobilové honičky, cestovaní po různých částech světa, především pak po Londýně, ve kterém samozřejmě nemůže chybět další tajná služba MI-6, tak i prošpikované moderní technologické vychytávky. Je tu také obsažena prolhaně nebezpečná kráska v podání Rebeccy Ferguson nebo padouch k pohledání v zastoupení Seana Harrise. Svižná a intenzivní jízda bez zbytečných řečí a nudných momentů. ()

boni

Bez debat nejlepší Mission: Impossible. Pro první tři díly byl signifikantním znakem nedostatek invence, což se projevovalo velmi fádním dějem, kdy hlavně dvojku a trojku byl výkon vůbec dokoukat. U čtyřky přišel zlom k lepšímu, ale bohužel ta se srazila sama tím, že příběh postupem času hodně uvadal a končil vysloveně v křeči. Tohohle se naštěstí pětka vyvarovala, byl cítit rukopis Christophera McQuarrie, a dočkali jsme se v této sérii konečně opravdu podařeného akčňáku. Při obdobné stopáži, jako měla čtyřka, se tvůrci dokázali vyhnout hluchým pasážím, a dokonce jsme mohli zpozorovat i nějakou tu gradaci. Herecký antitalent Tomík Krytinář opět dokázal, že na filmy má čuch skoro jak žid na prachy a znovu vydělal studiu slušný balík. Mnoho technologických vychytávek, poctivé akční dřiny a „správně vtipných (drsných)“ dialogů dělají z Národu grázlů špičku současné žánrové tvorby. V neposlední řadě také skvělá Rebecca Ferguson, která beze zbytku potvrdila status nastupující hvězdy. Musím říct, že šestka bude u mě snad i v očekávání. Vážně nevídané. ()

gemi

Mission Imbecile, který zatím nejvíc drží pohromadě. Jednotná a přehledná dějová linka, která odsýpá tak, že člověku těch 132 minut uteče jako voda. Paráda! ()

rublik05

Po dobrém, ale nepříliš povedeném Ghost Protocolu jsem byl zvědavý, jestli se tvůrci poučí z chyb a v pořadí již pátý díl bude krapet lepší. S radostí mohu konstatovat, že Rogue Nation je mnohem lepší, ba dokonce se podle mého jedná o nejlepší díl celé série, který jen o kousek trumfne následující Fallout z roku 2018. Od samého začátku je to jedna velká akční jízda, propracovanost akčních scén je úchvatná, kamera a střih taktéž, potěší spousta efektů, všemožných vychytávek, nádherný vizuál. Absolutně jsem nepochápal to zběsilé tempo, které nepoleví prakticky až do samého závěru. Příběh je překvapivě docela propracovaný, podařilo se skloubit akci a příběh, takže se nejedná o obyčejnou bezmyšlenkovitou střílečku, v tomto ohledu maximální spokojenost. Moc se povedl záporák, výborní byli ale všichni herci. Film má vlastně všechno, co daný žánr může divákovi nabídnout, od perfektní akce, povedené atmosféry, fungujícího napětí, chytrého příběhu, až po dobré postavy, dechberoucí efekty a v neposlední řadě také senzační hudbu. Za mě velká spokojenost, i když mám Fallout o kousíček radši, plný počet prostě dát musím, tady to jinak prostě nejde. 10/10. ()

Nix

Zbožňuju když Sean Harris hraje záporáka a ještě v MI. To je prostě slast, samozřejmě nejde zapomenout zase na Toma. Tento díl se zase vymyká všemu reálnému, ale to mne na tom prostě baví. Je to akční bláznovina, ale je to prostě nepřetržitá smršť a McQuarrie je opravdu kvalitní režisér, dokonce to má hlavu i patu. Nejde to jinak no, zase naplno. Ale moje hodnocení berte s rezervou, pro MI mám prostě slabost. ()

BigBang

Výborný akčňák, bez přemíry sebeshazujících hlášek. Všeho tak akorát. V roce 2015 sice již 60kilová superžena zmlátila 120kilového zabijáka, neboť kulturní revoluce již byla zahájena. Ale ještě nebyla rozvinuta, takže ta žena byla též trénovaný zabiják a dělala to v obraně, ne z přemíry agrese. ()

Hellknight12

Národ grázlu pokračuje tam, kde Ghost skončil a to v hľadaní Syndikátu. Znova je Ethan postavený pred nemožnú úlohu. Nejakým zázrakom zastaviť hlavu Syndikátu. Bez svojho týmu. Znova skvelý nápad a výborne spracovanie. Celkové hodnotenie za mňa je 100%. ()

255085349

Podle mě dosud nejlepší díl MI, o kousek lepší než následující Fallout. Dobrý kontinuální příběh, smysluplný záporák, skvělá akce. Scéna ve vídeňské opeře je jedna z nejlepších akčních sekvencí, kterou jsem kdy viděla. Moc mě baví postava Ilsy Faust, která je výborně napsaná i zahraná, Rebecca Ferguson je výtečná a s Tomem Cruisem jsou skvěle sehraní. Velká spokojenost. ()

JohnnyKladno

Po Ghost protocol se vracíme k atmosféře prvního dílu. Akční nářez, ale vytratil se humor a bere se to hrozně vážně. To mi asi nesedlo. Syndikát, tajemná organizace se snaží změnit světový řád. Na IMF padne stín, a tak musí na vlastní pěst obelstít všechny a všechno. Na mě to dohromady nějak zvláštně nefungovalo. Záporák mě nebavil, nevtáhlo mě to a řadím to na druhé místo od konce série (stále o patro výše než M:I-2). V každém případě je to audiovizuální pecka, Některé scény si rád pustím znovu. M:I-5 rozhodně převyšuje většinu žánrových filmů, ale v kontextu série M:I mě to nestrhlo. 60% ()

Tosca

Líbí se mi, že i v takovém akčním filmu si vyhrají s určitými odkazy a nápady, aniž to asi většina diváků těchto filmů ocení. Např. Ilsa a Casablanca - Ilsa se totiž jmenuje nejen postava Rebeky Ferguson, ale i postava Ingrid Bergmanové ve slavném filmu "Casablanca" - a část děje "Národa grázlů" se odehrává v Casablance. Strhující je scéna ve Vídeňské státní opeře za zvuků Pucciniho "Turandot" - ta mě jako operního fanouška zvlášť potěšila. A pak se hudební motivy z opery "Turandot" objevují i v dalším ději, především ve scéně, kdy Ilsa popisuje Ethanovi tři možnosti, které má - jako by mu dávala tři úkoly (či hádanky, jak se má zachovat), jako je dává Turandot svým nápadníkům - a v podkresu zní Pucciniho motivy... Jinak je to celé napínavé a akční a strhující, ale také naprosto přehnané, což k těmto filmům jistě patří, ale proč to někdy musí být až na hraně nechtěné (nebo chtěné?) parodie? Ethan na křídle startujícího letadla, Ethan pod vodou, Ethan vše stihne ne v poslední vteřině, ale v poslední setině vteřiny, Ethan v masce šéfa tajné služby... a diváci se občas smějí, kde by se smát neměli. Naopak to, že zde nechybí humor a jistý nadhled, oceňuji. Mohlo by to jen být trochu realističtější, ale to by to asi nebylo tak akční a zábavné... ()

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

06.09.2018

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (viac)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

30.01.2016

Rudovlasý objev z pátého dílu Mission: Impossible dobývá Hollywood. Rebecca Ferguson bude přihrávat Michaelu Fassbenderovi ve Sněhulákovi a Emily Blunt v Dívce ve vlaku, ve sci-fi Life si pak zahraje… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz